Keresés

Részletes keresés

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.12 0 0 189
akkor már értem :)
Mikor láthatok fényképet a terráriumról is?)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 188
Még jó hogy jó megfigyelő! Hetente legalább 2x látja Ottót! Mindig jól megfigyeli őt is! :-)
Előzmény: mia.mano (186)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.12 0 0 187
Jó szemtanu lennél, hallode:)
Előzmény: JaMaN és Gonzi (185)
mia.mano Creative Commons License 2003.06.12 0 0 186
Mamut, remélem figyelsz, és tanulsz!
mit tudtunk meg eddig?
0. a leguán zöldül.
1. a leguánt locsolni kell, úgy ződül.
2. a leguánt napoztatni/szoláriumoztatni kell, ettő ződül
3.a leguánnak ad6sz állati fehérjét, attó nő mint állat
4. a leguánnak ne adj állati fehérjét, mert akkor fiatalkori végelgyengülésben múlik ki.
5. a leguán szereti a párás, meleg helyeket, nem tudsz ilyenrűl? :))
6. a leguánt nem akváriumban kell tartani, hanem terráriumban
7. vannak kamikáze leguánok, aklk kifejezetten szeretik az üveget lefeyelni...
8. a leguánnak nagy a farka...
9. a leguán nagy(lesz)

MM

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.12 0 0 185
Én sem javaslom a tücsköt, bár nagyon szépen ciripelnek, és ha nem eszi meg az állatod, jól fogsz aludni tőle:))

Sok olyan esetet hallottam, hogy az eleségállat megsebesítette a hüllőt, lisztkukac esetén mondjuk ez a veszély nem áll fenn :)))

Nagyon szép a legud, megkérdezhetem, hogy mennyi idős, és mekkora?
Szerintem kb egyidős lehet Gonzival, Gonzi is kisasszony:)

Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 184
Kifejlett bogarakat egyik leguánom sem evett, jobban szerették amiknek kevesebb, vagy kisebb (lárvák) lábuk volt.
Kicsit más, de hasonló: a nem éhes Boa constrictor-omat megrágcsálta egy nyúl... :)
Előzmény: Borcsamama (178)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 183
"Lehet, hogy nekem is orrszarvas leguánom van?:)"
Azt Neked kell tudnod, és Neki! :)

Szép nagy helyen lakik Gonzi! Te talán kevésbé. :))

Ne nyisd ki állandóan, csak ha ott vagy, ez nagyon kedvez? kapcsolatot alakíthat ki.
Üdv
Basiliskus

Előzmény: JaMaN és Gonzi (177)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 182
Sziasztok!
"bár a legjobb neon sem pótolhat egy igazi napfürdőt"
Teljesen egytértek! :)
?nagysága egy nagyon csinos hölgy! :))
Előzmény: Weyoun 13 (180)
Weyoun 13 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 181
jah, őnagysága éppen a kedvenc helyén látható - szoba ablakában elhelyezett faágon
Előzmény: Weyoun 13 (180)
Weyoun 13 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 180
.osan így vagyon, sőt napfény hatására a legu még ki is zöldül :))

bár a legjobb neon sem pótolhat egy igazi napfürdőt:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Manó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 179
Az UV a napfényt pótolja. A napfény UV tartalma hatására D vitamin képződik, ami hüllők esetében is a csontfejlődésben játszik szerepet, elősegíti a kalcium beépülését a szervezetbe. A kalcium hiánya angolkórhoz, illetve idegrendszeri problémákhoz vezet.

Ezért kell az UV.
Jah és üvegen keresztül nem ok a dolog, mivel az üvegen nem hatol át az UV sugárzás.

Élő tücsök ha bent marad, és kifejlett igen csunya dolgokat tud tenni vele, ezért nem igen ajánlom. Csunyán megcsipkedik a nagyok a hüllőket.

Előzmény: Borcsamama (178)
Borcsamama Creative Commons License 2003.06.11 0 0 178
Köszi mindent!
Süsüke hazajött és képzeljétek eszik. Talán az a jó,hogy terráriumostúl vettük meg, tehát nem olyan nagy a változás neki. Ahol van, nemigen kap napfényt, de lámpa van, rácsos hálón keresztül. Az UV lámpát még nemigen értem. Előző gazdija azt mondta, hogy nem infrallámpázta, mert utána mindig megfázott és tüsszögött!!!!!!!!!!! Na ezt végkép nem értem. Amúgy gyönyörűűűűűűűűűűű. Most sóskázik éppen.Betettünk neki egy élő tücsköt. A tücsök Süsüke farkán alszik. Meg kell őrülni.

Borcsamama

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 177
Lehet, hogy nekem is orrszarvas leguánom van?:)

Azon gondolkodom, hogy csináljak-e nagyonn berkót Gonzinak, vagy úgyis nyitva lesz állandóan, ha már egészen nagy lesz, és kimászkálhat kedvére a szobában...

most egy 120*105*80-asban lakik, szép nagy, alig fért be a szobámba:)

Előzmény: Basiliskus (175)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 176
A Gedeon, és a harmadik leguánom nagyon szerette a lisztkukacot, vagy a szopós egeret, ha meglátták még az ágról is lerohantak érte. Az orrszarvas alfajú leguánom viszont nekem sem volt hajlandó megenni semmi ilyesmit.

Az a jó, ha egyre nagyobb helyet foglal! :)

Előzmény: JaMaN és Gonzi (169)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 175
Nagyon szép! :)
Előzmény: JaMaN és Gonzi (172)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 174
Jó hír! :)
Előzmény: Mamut79 (171)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 173
Én egyiket sem, nálunk le van tiltva.
Előzmény: JaMaN és Gonzi (170)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 172
Ennek örülünk :)
legalábbis én biztos:)

Íme, egy kifejlett, 9 éves legu:)

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 171
Én egyiket sem használom, de reszkessetek az állandó jelenlétemtől itt a fórumban! Egy órája bekötötték az Adsl-t! :-)))))
Előzmény: JaMaN és Gonzi (170)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 170
ICQ-t vagy Messengert nem használ valaki közületek?:)
ott is lehetne cserélni az eszmét:)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 169
Gondolom igazad lehet.
De Gonzi nem is fogadja el a lisztkukacot, egyszer átvertem, és belecsavartam salátába, úgymegette, e ki is hányta nemsokkal később...

Szóval ő nem is szereti, csak a sajtot ilyen jellegű kajákból, azt is kb egy hónapja kezdtem el adni neki, elég ritkán, hetente egyszer egy keveset, de már ettől is nagyon nagyott nőtt...

Másfél éves sincs még, és majdnem 70 centi, egy időben aggódtam, hogy nem nő rendesen, de most elkezdett :)

Egyre nagyobb helyet foglal :)

Előzmény: Basiliskus (168)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 168
Szia!

Szerintem az a nagy különbség az évek számában csak úgy adódhat, ha gyakran, rendszeresen kap állati eredetű fehérjét. Gondolom ha kéthavonta adok neki öt lisztkukacot, vagy egy darabka sajtot akkor nem ilyen az arány.

Előzmény: JaMaN és Gonzi (167)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 167
Szia!

Egy neves állatorvos azt mondta nekem, hogy semmiféleképpen ne adjunk neki állati eredetűt, még sajtot sem, mert az emésztőrendszere nem képes feldolgozni az ilyen jellegű táplálékot.

Azt is mondta, hogy nem látszik meg az állaton a különbség, csak onnan lehet észrevenni, hogy nem 20 évig él, hanem csak 5-ig, ami elég szembetűnő különbség.

Egyébként ha mindenképpen szeretnél valami fehérjét adni neki, próbálkozz egy kevés sajttal, attól erőre kap, bár azt is tiltják, hiszen az is állati eredetű!

UV mindenképpen kell neki, és jó meleg a terráriumban, de ez nyáron nem túl macerás, télen viszont egy vagy inkább több melegítő lámpa muszáj neki.

Állandó és jó magas páratartalom is ajánlott, egyrészt mert ebben érzik jól magukat a kis pikkelyesek, másrészt a vedléshez is fontos, hogy jó magas páratartalom legyen bent nála.

Hirtelen ennyi, ha tudsz tegyél majd be képet róla és a terráriumról:)

Üdv

JaMaN

Előzmény: Borcsamama (162)
Basiliskus Creative Commons License 2003.06.11 0 0 166
Sziasztok!

Állati fehérje ügyben én nem vagyok elkötelezett egyik oldalon sem, a Gedeonnak adtam annak idején (imádta), nem vettem észre, hogy bármi problémát okozott volna, az élet fintora inkább az, hogy valószín?leg vegyszeres zöldség okozta a halálát (megállt a bélm?ködése, valami lokális mérgezés következtében). A következ? leguánom viszont még csak megkóstolni sem volt hajlandó semmiféle állati eredet?t. A harmadik hajlandó volt. Egyébként emlékeim szerint a szabadon él? leguánok béltartalom vizsgálatának eredménye nem minden esetben az, hogy nem fogyasztanak állati eredet? táplálékokat (de nem tudom hol olvastam, már évekkel ezel?tt volt). Szóval én is bizonytalan vagyok, de a véleményem az, hogy ha az ember ritkán ad nekik bel?le, akkor azért nem okoz hatalmas galibát.
A zöldségeket próbálgasd, hétha talál valami kedvére valót. Az én leguánjaimnak is volt olyan id?szaka, amikor csak egyfélét ettek, f?ként a Gedeon volt ilyen, hónapokig csak saláta, aztán csak kivi, aztán vegyesen mindenféle, utána megint saláta...
A napfénynél, a friss leveg?nél nincs jobb. :)
De az UV lámpa tudja (egy kicsit) pótolni.
TibOrk

Előzmény: Borcsamama (162)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 165
Borcsamama!

Ezen a címen olvashatsz még a leguánokról: http://www.haziallat.hu/leguan.php

Sajnos a legjobb magyar leguános oldal 2 hete nem érhető el, legnagyobb sajnálatomra. De ha kérdésed van írj nyugodtan megpróbálunk rá válaszolni.

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 164
Szia Borcsamama!

Arra készüljetek fel, hogy Süsüke pár napig nem fog enni. Megviselik a legukat a költözések. Nálam Ottó 1,5 hétig nem evett. Eredetileg őt is szinte csak salival etették, most viszont megőrűl a szőlő és a szederlevélért, a sóskáért és a gyermekláncfűért. A reszelt répáért egyenesen hisztizik! Állati eredetű kaját nálam sem kap, kálciumport viszont igen! Tehát nyugodtan változtassatok az étrenden!

Előzmény: Borcsamama (162)
Manó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 163
Állati fehérjét ne...ellenben sokféle zöldséget, gyümölcsöt igen. A 90cm már szép méret nem biztos, hogy fog nőni.

Nem infra UV lámpa! Nem mindegy. És ha kevés napfényt kap (nem üvegen keresztül) akkor kell az UV. Szintén nem üvegen keresztül

Előzmény: Borcsamama (162)
Borcsamama Creative Commons License 2003.06.10 0 0 162
Sziasztok.
(Nem, nem Borcsa a leguánom, ő a tengerimalacom volt, és ezen a néven topicolok ott)
Most viszont muszáj erre az oldalra is ellátogatnom( örömmel teszem), mert holnap jön haza Süsüke, a leguán, aki a férjem régi álma volt, és most megkapta a névnapjára. Terráriummal együtt vettük, háttér, terasz, lámpa stb minden megvan. Csak! Süsüke egy álló évig nem evett mást csak salátát. Télen nyáron csak fejessalátát evett. Télen ugye a jó vegyszereset, mert nem volt más, nyáron is, mert ennyit törődtek vele. Kb 5 éves lehet, de nem tudni, mert akitől vettük, nála is cak egy éve lakik.
Most ugyan nagyjából végigolvastam a topicot, de még mindig nem tudom biztosan, hogy akkor adjak -e neki állati fehérjét egy keveset vagy ne? Tekintettel legyünk ugye egyhangú táplálkozására is!! Most adja sajtot vagy ne? Meg fogja-e enni egyáltalán a többi zöldséget egy évnyi salátázás után? Lehet, hogy ha az utóbbi egy évben alig nőtt, akkor azt már nem fogja bepótolni?Kb 90 cm-es lehet " a fülétől a farkáig"Egyáltalán nem fogja -e sokkolni a változatos étrend? Ha természetes napfény kevés éri akkor kell az infralámpa? Vagy az mindig kell? Esetleg csak télen? Megőrülök......... De azért az a legfontosabb, hogy nagyon várjuk haza Süsükét!
Köszi minden választ:

Borcsamama/Süsüke mama

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 161
Ok! Nagyon várom!
Előzmény: Manó (160)
Manó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 160
Igyekszem...2 héten belül...
Előzmény: Mamut79 (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!