Keresés

Részletes keresés

Wormie Creative Commons License 2019.04.10 0 0 76626

https://bkk.hu/2019/04/balatoni-uti-korforgalmak-tanito-utcait-mar-hasznalhatja-kozuti-forgalom-haros-utcanal-kezdodik-az-epites/

 

Elkészült a Klauzál Gábor utcában az útpálya helyreállítása

Április 10-től, szerdától ismét járható a XXII. kerületi Klauzál Gábor utca ismét járható, a közműmunkálatok, a rézsű újraépítése és az útpálya helyreállítása befejeződött. Mindkét irányba újra a Klauzál Gábor utcán közlekedik a 101E, a 101B, a 150-es és a 941-es autóbusz.

Előzmény: 504LACI (76591)
Wormie Creative Commons License 2019.04.01 0 0 76625

Közben az egyik kollégám megmutatta ezt a cikket  http://budafokteteny.hu/hir/kozlekedesi-kaosz-a-vasutfelujitas-miatt   hogy az önkormányzat megpróbált egyeztetni a kivitelezőkkel. 

Akkor mégis lesz sorompó, vagy csak ideiglenes? 

 

A kép szerint bicajjal már át lehet tekerni? Vagy csak illegálisan? :) 

Mindenesetre a Nagytétényi úton a szélső sáv és a kerékpárút lezárását megszüntethetnék már. Szemmel láthatóan semmilyen munka nem folyt ott, mégis blokkolták a közlekedést. :( 

 

Előzmény: villa (76624)
villa Creative Commons License 2019.03.31 0 0 76624

sajnos ez a realitás, mai körképem alapján a Növény utcai aluljáró még pár hét, már az útépítés, a sorompónál a 16 nap kissé túlbiztosítottnak tűnik, de ha meglenne az aluljáró, akkor nyugodtan lehetne rajta szöszmötölni,

Előzmény: Wormie (76621)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 -1 0 76623
Ez nem Budafok,Budafok a Háros utcáig tart.
Előzmény: Wormie (76621)
villa Creative Commons License 2019.03.29 0 0 76622

arról volt szó, hogy a rózsakerti sorompó megszűnik, és a Növény utcai aluljáró váltja ki, ami 2x2 sávos lesz, amúgy 10 hónapos vágányzár volt előrejelezve, most léptük túl a 12-t.....

 

Előzmény: Wormie (76621)
Wormie Creative Commons License 2019.03.29 0 0 76621

Kedves budafokiak, ez most komoly???

http://budafokteteny.hu/hir/lezarjak-nagytetenyi-uti-utatjarot

 

Jómagam csak átutazóként vagyok/leszek ennek szereplője, de teljesen meg vagyok döbbenve. :-(

A Növény utcai aluljáró átadása nélkül ezt meg lehet csinálni??? 

 

Már eddig is káosz volt reggel & délután, mi lesz ezután? 

 

 

gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.22 0 2 76620

Budafoki gőzös

 

Tudja valaki, hol tart ez a projekt? Mostanában nem volt alkalmam letérni a vágányhoz.

Alfred Creative Commons License 2019.03.19 -1 1 76619

Mostanában akkora jogászkodás van a nyugati világban, az USA meg eleve a kártérítési perek országa, például remek kártérítési pert indítottak ott a MÁV meg az OTP ellen is, mint a holokauszt segítői meg haszonélvezői ellen.

Nem lehetne ezt a bombakiemelést leperelni az amerikaiakon? Az ő bombájuk, mi nem kértük, de ledobták, eddig tároltuk, vigyáztunk rá, a kiszedése költség, a környék kiürítése költség és bosszúság - igen szép summát leakaszthatnánk róluk...

Vagy ez ilyen relációban nem működne?

Előzmény: Mr. Lipton (76617)
villa Creative Commons License 2019.03.18 0 0 76618

és, ez történik a lomjainkkal....?

egyébként anno szó volt egy ilyen központról Nagytétényben is a hulladékudvart bővítendő,

Előzmény: evetke a 22-b (76615)
Mr. Lipton Creative Commons License 2019.03.18 0 0 76617
gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.18 0 0 76616

Melegvíz ide, vagy oda, azt nem mondhatjuk, hogy még a csapból is ez folyna. Most találkoztam először ezzel a linkkel, ettől függetlenül dícséretes, hogy legalább már ennyi van. Csak abba ne hagyják, mint oly sok mindent, amire idő előtt rásütik, hogy „há nám kállik a néípnek”.

Előzmény: evetke a 22-b (76615)
evetke a 22-b Creative Commons License 2019.03.18 0 0 76615

"Az újrahasznosítás üdvös cél, de tartok tőle az FKF tömörítő kocsijai legfeljebb az égetést teszik lehetővé. Az újrahasznosítás akkor lehetne reális, ha a bútorokat, háztartási készülékeket, ruhákat, stb. ép állapotban lehetne bevinni egy újra hasznosító központba."

Sikerült feltalálnod a melegvizet.
https://www.fkf.hu/szemleletformalo-kozpontok

 

Előzmény: villa (76605)
gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.18 0 0 76614

Ezek voltak vasárnap, főleg Tétény, meg pár kép Budafok:

http://galaxy.impulzus.com/tmp/190317/

 

Az emlegetett nehézfém:

http://galaxy.impulzus.com/tmp/190317/fuben_faban_nehezfem.jpg

gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76613

Akkor lehet kicsit nagyobb szigor kéne. Mert azért az se megy, hogy napokra putrivá válnak környékek.

 

Bár az itteni kultúrkörökre leginkább a szigor és a büntetés hat (ha egyáltalán), abban mégesm vagyok biztos, hogy összességében jobb lenne az eredmény. Megeshet, hogy a lomtalanítás „picobello” lezajlik, de közben a problémás szemetek egyre csak a város széli utak mentén gyűlnének. Sokak számára logisztikai kihívás (is), ha a veszélyes hulladékokkal messzire kell menni, mert kevés az állandó hulladékudvar – talán működőképes alternatíva lenne, ha a lomtalanítások idejére célzottan az aktuális helyen végeznék szervezetten a veszélyes hulladékok begyűjtését, mintegy mozgó hulladékudvarként. És ha ez megvan, mint kényelmes megoldás, akkor lehtne büntetni azt, aki nem él vele.

 

Előzmény: Törölt nick (76611)
gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76612

Bár én guminál  vagy festéknél rosszabbat nem láttam. Azért a higany meredek, ezt pedig annak is illene tudni aki kitette.

Gyakran tapasztalni elemi civilizációs deficitet sok mindenben – a lomtalanítás kivitelezése, bármelyik érintett csoportot is nézzük, csak a jéghegy csúcsa. Csak egy példa, a lomtalanítástól nem túl messzi témakörből: tavaly a tásrasházunkban megvett egy lakást egy dinamikus, fiatal társaság. Amíg tartott a felújítás, teletolták lommal a teremgarázs rájuk eső részét, jöttek is rendesen a patkányok a szertehagyott mogyoróra, ilyenekre. Aztán végeztek a felújítással, eszükbe jutottak a lomok, lassan azokat is eltüntették valahova. Azt hihettük, szeleburdiék most megnyugodtak, bevackoltak, konszolidálódik a helyzet.

 

Na, egy fenét.

 

Elkezdtek bútorokat venni. A bútorok csomagolása hetekig ott hevert az udvaron, mert az alternatív alakú dohányzóasztal és a kreatív gardróbszekrény összerakása után arra már nem volt erejük, hogy a kartont beleaprítsák a papírkukába, a többit meg a vegyesbe. Szóval a habszivacsot vitte a szél az udvaron körbe-körbe-karikába, a kartonon megtelepedett az egynyári flóra, de „ezeknek” mindez nem bántotta a szemét, mer’ ajtón kívül volt, innentől MVP. Karácsonyra megérkezett nekik egy „ekkora” nagyképernyős trévé is. Na, annak a doboza ugyanígy járt, kivéve, hogy valaki idővel rákommentelte a kerítés tövébe kihányt dobozra, hogy „paraszt”.

 

Ezredfordulós nyelesfejűék ebből se tanultak.

 

Ezek után nem is tudom, reális-e elvárni bármit is a lakosságtól. Inkább csak örüljünk, ha valaki mégis rendesen, civilizáltan rakja ki a lomot. Az meg, hogy mi a fene az a higany... nem tudom, oktatják-e még egyáltalán, vagy csak szakkörön találkozik vele az értelmesebbje.

Előzmény: Törölt nick (76610)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76611

Akkor lehet kicsit nagyobb szigor kéne. Mert azért az se megy, hogy napokra putrivá válnak környékek.

Előzmény: ...slr... (76607)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76610

"az egyik fa tövében láttam három akkurátusan leszigszalagozott gyógyszeres üveget, amikben higany volt"

 

Azért, hogy bármilyen hulladékbegyűjtő rendszer működjön, ahhoz a lakosság is kell. Minden évben elmondják mit ne tegyenek ki, mert nem viszik el. De azért leadni le lehet, mert beveszik. Ehhez képest minden évben van mindenféle kidobva. Bár én guminál  vagy festéknél rosszabbat nem láttam. Azért a higany meredek, ezt pedig annak is illene tudni aki kitette.

Előzmény: gxy_gfx (76608)
Alfred Creative Commons License 2019.03.17 -2 0 76609

"Ha itt már úgyis a feudalizmust építik"

Aha, biztos. Azt. Me' bemondta klubrádió?

Mondjuk a többi, amit írtál se sokkal okosabb...

Előzmény: gxy_gfx (76608)
gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76608

Hozzáteszem, vannak országok, ahol ez de facto működik; igaz, ott általában alacsonyabban van a környezettel kapcsolatos mérce, és az emberek életszínvonallal kapcsolatos elképzelése is (Közel-kelet, Kína, ilyenek). Viszont az olcsó kézimunka egy-egy jövedelmező szektorban hallatlanul hatékonnyá tudja tenni a kézi újrahasznosítást. Van azonban egy dolog, ami úgy tűnik, szektorokon átfogó jellemző: van korrekt felvásárlási hálózat is, amelyik rákapcsolódik a buckalakókra és megköveteli tőlük a normákhoz való igazodást. Na, nálunk talán pont azért olyan sok a spontán Brown-mozgás a lomizásban, mert nincs számottevő és szervezett felvásárlói réteg, amelyik elfogadható mederbe terelné a tevékenységet. Ha itt már úgyis a feudalizmust építik, ki lehetne nevezni pár korcs döbrögit erre a célra is, meg valami hangzatos programnevet kitalálni hozzá. Mondjuk „Utini, Magyarország!”

 

Juteszembe fém, ma délután a Gyula vezér lépcső teteje környékén az egyik fa tövében láttam három akkurátusan leszigszalagozott gyógyszeres üveget, amikben higany volt. Nem ártana szakszerűen begyűjteni, mielőtt valamelyik lökött majom kezébe kerül. Esetleg valamelyik iskolai szertár nem tartana rá igényt?

Előzmény: ...slr... (76607)
...slr... Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76607

Tényleg több a káruk, de egy csomó ember ebből él. Egy egész falu. Ha eltiltod őket, találd ki, miből fognak élni... Ezért gondoltam, hogy ha már csinálják, legalább játékszabályok szerint és némi kontroll alatt.

Előzmény: Törölt nick (76606)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 76606

Szerintem több kárt okoznak, mint amennyi hasznuk van. Ráadásul azért van ahol nem csak a lomok tűnnek el, évekkel ezelőtt a kevésbé feltűnő helyeken összeszedték páran a csatornafedeleket is. És jönnek a forgatagban a terepszemlézők is.

 

Az újrahasznosítás az jó, de szemmel láthatóan az nem a lomtalanítás. Ennek szerintem elég alacsony hatásfoka van. Pláne amikor az amúgy használható és működő műszaki cikkeket is ripityára verik szét a fémért. A műanyag meg marad utánuk. Persze ha szerencséje van az embernek és elég gyors, akkor akad használható cucc. Nekünk pl. sikerült beújítani egy lomtalanításra kitett gyerek fahintát. De ehhez az is kellett, hogy amikor kitették én gyorsabban vettem észre és hajoltam le érte.

Előzmény: ...slr... (76604)
villa Creative Commons License 2019.03.16 0 0 76605

Az újrahasznosítás üdvös cél, de tartok tőle az FKF tömörítő kocsijai legfeljebb az égetést teszik lehetővé. Az újrahasznosítás akkor lehetne reális, ha a bútorokat, háztartási készülékeket, ruhákat, stb. ép állapotban lehetne bevinni egy újra hasznosító központba. Ez lenne a házhoz jövő konténeres lomtalanítás, amit még a 2010-es kampányban ígért meg főpolgármester úr, nyilván később jöttek rá ennek igényességére, bonyolultságára.

Előzmény: ...slr... (76604)
...slr... Creative Commons License 2019.03.16 0 0 76604

A lomis hordák sok kárt okoznak, de mesterei az újrahasznosításnak, amit amúgy szeretünk. Viszont amiben nem látnak értéket, azt összetötik, felkoncolják, szétszórják, környezetszennyezést csinálnak belőle. Na erről kellene megállapodni velük, hogy ezt ne tegyék.

Előzmény: Törölt nick (76603)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 0 2 76603

Azt mondjuk nem értem, hogy a lomis kocsikat és sofőrjeiket miért nem ellenőrzik.

Biztos lenne pár lejárt műszakis, biztosítás nélkül jármű. De túlpakoltat is lehetne találni.

Sosem értettem, hogy miért hagyják ezt így.

Előzmény: Alfred (76599)
Alfred Creative Commons License 2019.03.14 0 1 76602

504LACI:

Azt hiszem, még úgy se találkoztunk soha, pedig itt lakunk közel, és szeretjük régi/fura autókat - szóval semmi akadálya, dobok mélt!

Előzmény: 504LACI (76601)
504LACI Creative Commons License 2019.03.14 0 0 76601

Egy okkal több, hogy ne regisztráljak a fészbúkra...

OFF, van itt nálam egy köbméter régi angol autó autó alkatrész, nagyrésze zacskós vadiúj. Van benne Land Rover cucc is de nem álltam neki még cikkszámozni. Ha van kedved megnézhetnéd...

ON

Előzmény: Alfred (76600)
Alfred Creative Commons License 2019.03.14 -1 2 76600

504LACI:
Biztos a facebookos "szeretlek budafok" csoportban háborognak, de ott az a proli határozza mag a fő témákat, amelyik itt sosem volt, ott pedig az elveszett kiscicákkal meg gyerekrablós pletykákkal veszkődnek legtöbbet...

Előzmény: 504LACI (76593)
Alfred Creative Commons License 2019.03.14 0 0 76599

A fölső vidéken, a Balatoni út felé, de le Rózsavölgy felé is, az utóbbi évek legrosszabb lomtalanítása volt...
Nagyon szét is húzódott, soha korábban ennyi teherautós cigány nem volt...

Előzmény: ...slr... (76597)
gxy_gfx Creative Commons License 2019.03.14 0 1 76598

Múlt szombati felhozatal, főleg a Balatoni út felé:

http://galaxy.impulzus.com/tmp/190309/

 

...slr... Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 76597

A lomtalanítás ugyanolyan volt, mint eddig. A hordák megszállták az utcákat, furgonjaikból kiöntöttek egy csomó szemetet, hogy meginduljon a kupac, amin pár napig uralkodhatnak. Minden papírt szétcincáltak, minden törhetőt összetörtek, hogy aprószeméttel öntsék el hazánkat. Mindig rossz volt ez a rendszer, mindig megírtam, mindig nem változott semmi, szerinted van oka újra megírni? 

Előzmény: 504LACI (76593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!