Keresés

Részletes keresés

_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12383

Értem én is, hogy mit mond de nem értek egyet vele. Vagy legalábbis az a minimum, hogy szeretném azt hinni, hogy mégsem így van. Ti is úgy beszéltek róla, mint aki beletőrődött abba, hogy ez a dolog már így fog fű alatt elmúlni, pedig azt írjátok nincs ez így jól. Szerintem aki így gondolja, annak kötelessége hinni abban, hogy nem mindegy a nyilvánosság vagy az elsunyítás.

De mondom, nincs abban szerintem semmi rossz, hogy ezt másképpen látjuk. Elfogadom a ti álláspontotokat is.

Előzmény: Törölt nick (12379)
elefantkillah Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12382

pont emiatt lett ez egy következmények nélküli ország. itt lenne az ideje a változásnak

 

Előzmény: Törölt nick (12381)
elefantkillah Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12380

hát én nem szarnám le, de mindegy. hányinger az egész. 

Előzmény: Törölt nick (12379)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12379

Én értem, mit mond Orb-X, és sajnos én is pont ugyanígy látom. Nem azt mondja, hogy ez így van jól, hanem pusztán megállapítja, hogy az emberek ma már ezt leszarnák. És sajnos így is van.

Előzmény: _spyglass_ (12376)
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12378

Tök mókás,hogy eközben meg egész héten ment a 10éves Terror Házával kapcsolatosan az a szlogen,hogy a múltat be kell vallani.

 

Én azért adok a fidesznek egy fél évet,ha azalatt csinálnak egy törvényt ebben a témában,akkor a mostani nemjük belefér,ha nem,akkor nem mások ők sem,mint az mszp.Kádár örökösei.

Előzmény: _spyglass_ (12358)
Csermanek sporttelep Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12377

"tetszettek volna forradalmat csinálni"

 

pár éve volt egy műsor a tévében, a rendszerváltás koráról beszélgettek benne

ott az hangzott el, hogy a keleti blokbból Magyarország volt az egyetlen ország, ahol a tömegeknél a rendszerváltás fő motivációja a jobb, gazdagabb, kényelmesebb élet reménye volt. a szabadság, demokrácia stb. igazából csak másodlagos volt

 

azt gondolom igazuk volt

 

mintahogy anno a diszidálás fő motivációja is a több pénz volt

Előzmény: _spyglass_ (12376)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12376

Kvázi azt mondod, hagyjuk a picsába az egészet, úgysincs semmi értelme? Zúzzuk be az összes aktát, lépjünk túl rajta és tegyünk úgy mintha semmi sem történt volna?

 

Én továbbra is azt mondom, hogy ha ezeket az iratokat, és főleg a vélhetően az első pánikkörben megsemmisítetteket szépen rendezetten és némi magyarázattal ellátva közszemlére tették volna már régen, akkor nagyságrendekkel kevesebb régi arc tudta volna átmenteni magát. Persze biztos lettek volna, de nem ennyien. Akkor talán legalább pufajkás/ügynök miniszterelnökünk nem lett volna.

 

Ha továbbra is abból indulsz ki, ami többek között annak a következménye, hogy ezek az iratok soha semmilyen formában nem láttak napvilágot, akkor teljesen érthető, hogy miért nem tudod elképzelni, hogy másként történtek volna (vagy esetleg történnének még most is a dolgok) ha nem így alakul. Sosem kapott ez az ország "hiteles tájékoztatást" arról, hogy mit követtek el ellene egy fél évszázadon keresztül. E nélkül nem lehet rajta racionális döntéseket számon kérni, a szóban forgó iratok nyilvánosságra hozása pedig ennek a hiteles tájékoztatásnak az egyik legfontosabb része lenne.

 

De mindegy, gondolhatjuk mi ezt a dolgot teljesen másképpen. Ettől függetlenül bármilyen ilyen javaslatra nemmel szavazni: a gyávaság netovábbja, és a cinkosság beismerése.

Az mszp-s igen szavazatok pedig a legkevsébé sem jelentik ennek az ellentetjét, azok szerintem is pont úgy születtek, ahogy Attus G. leírta. A képmutatás netovábbja, alávaló viselkedés, ahogy várható tőlük.

Előzmény: Törölt nick (12375)
elefantkillah Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12374

jaja meg az is kiderülne, hogy egyesek miért kapták cserébe, hogy két forintért vettek meg egész állami gazdaságokat, meg laktanyákat, meg cégeket.

 

kurva anyjukat tényleg. ez a rohadt kádárista sógor-koma összefonódó kontraproduktív szemlélet, ami megmérgezi ezt az országot. 

Előzmény: _spyglass_ (12373)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12373

Mivel több százezer oldalnyi iratról van szó, egyértelmű, hogy nem egy egyszerű listáról van szó, hogy ki volt benne. Hanem arról is, hogy mit csinált, kiről mit jelentett, mit kapott érte, mit úszott meg miatta, stb.

A legdurvább részeket még gondolom 89 környékén megsemmisítették, teljesen egyértelmű. De ha teljesen veszélytelen volna a nyilvánosságra hozatal, akkor nem fosna azt mindenki megtenni, idestova már 23 éve.

Úgyhogy én biztos vagyok, hogy ha valaki azt olvasná este, hogy xy mondjuk róla vagy rokonáról ezt és azt írt le, és esetleg utólag egy pár furcsa esemény rögtön érthetővé válna, akkor másnap egy-két pofon vagy legalább kurva anyád elcsattana, ha esetleg a "lincselés" kicsit erős kifejezés is. És több száz ezer oldal iratban biztos lenne pár ilyen eset.

 

Az pedig, hogy ilyen emberek lehetnek akármilyen pozícióban, pont a tiszta lapnak, az elszámolásnak a hiánya. Az ő érdekük, hogy így legyen, hogy felszínen tudjanak maradni. Ezt az ügyet is pont úgy használja mindenki, ahogy épnne a hatalmi érdeke megkívánja. Ebből nem lehet kiindulni akkor, amikor megpróbáljuk megítélni, hogy milyen következményei lennének annak, ha hirtelen minden nyilvános lenne.

Előzmény: Törölt nick (12371)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.02.26 0 0 12372

A szavazás előtt nyilvánvaló volt, hogy a javaslat nem fog átmenni. Ebben a helyzetben az MSZP számára az a logikus, hogy ők megszavazzák. Mert így rámutathatnak, hogy ők tiszták, lám, ők meg is szavazták a javaslatot - miközben persze tudták, hogy azt úgysem fogják elfogadni, tehát nem kockáztattak semmit.

Előzmény: Törölt nick (12368)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12370

Nem gondolom, hogy sokan vannak a Parlamentben, akik ilyen szinten közvetlenül érintettek, de persze biztos akad azért. Viszont a "hátország", az tuti mindenkinek ott tartja a fejéhez a pisztolyt hátulról, hogy eszükbe se jusson valami butaságot tenni... A cimborák, a nagy tiszteletnek örvendő és megbecsült sikeres üzletemberek, meg az ő családjaik... De szép is lenne. Másnap az ország fele nem merne kimenni az utcára, mert félne, hogy meglincselik.

Előzmény: Törölt nick (12368)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12369

Nem tudom. De nem volt elég neki az idő, hogy alaposan átgondolja, úgyhogy tartózkodott az állásfoglalástól.

Előzmény: bendeguz90 (12364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12367

Egyébként meg a kurva anyjukat. És hát mindent elmond a fideszről az a kép gulyás gergelyről. Az egy tanulmány, fajtiszta a figura.

Előzmény: _spyglass_ (12358)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12366

"A szavazástól 66-an maradtak távol, ebből 10 fő igazoltan."

 

És a többi 56 (nagyrészt egyébként fidesz+maszop) mit csinált, az anyját baszta otthon?

Előzmény: _spyglass_ (12358)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12365

kíváncsi lennék ilyenkor SMP mit mond?

 

mit akartok, jöjjön vissza Fletó?

kb. ezt.

 

Előzmény: Csermanek sporttelep (12361)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12364

Amúgy Wittner Mária ilyenkor mit gondolhat ? 

Előzmény: _spyglass_ (12363)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12363

Egy ilyennel nyíltan elismerik, hogy mindannyian egyenes ági leszármazottjai az előző rendszernek. Ha volt is idő, amikor nem voltak azok, ma már azzá váltak. Akinek nincs vesztenivalója azzal, ha bármilyen formában nyilvánosságra kerülnek azok az iratok, az nem takarózik azzal, hogy ezt a dolgot nem úgy kell rendezni, ahogy éppen ez a javaslat rendezné. Akinek meg van, annak semmi, de semmi keresnivalója a Parlament környékén.

 

Be kéne szkennelni az összeset és feltenni a netre, ahogy van. Rögtön elválna a szar a májtól. Elhullana a férgese, jöhetne a tiszta lap. Önként és dalolva mondanék le a jövedelmem további százalékairól mindenféle szar adó formájában, hogy legyen miből újra felépíteni magunkat. De arra, hogy ilyen szarjankók lopják szét, nem szívesen adok.

Csermanek sporttelep Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12362

amúgy könnyen lehet, hogy csak a saját magukat védik

ki tudja kik bábáskodhattak anno és azóta a fidesz körül

 

bár gondolom az igazán kínos iratokat már rég megsemísitették

Előzmény: _spyglass_ (12358)
Csermanek sporttelep Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12361

ó hát a pózolás az megy neki

néha nemzeti, néha liberális, néha komenyista, néha harcos antikomenyista, néha dózsás, néha vidista, néha vallásos, néha csuhások térdre, néha megvédi a nyugdíjat, néha elveszi, néha a kormány a hibás a magas euroért, néha a nemzetközi összeesküvés

nagy pózkirály, amit a hatalomhoz éppen kell azt mondja

 

Előzmény: Törölt nick (12359)
Csermanek sporttelep Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12360

http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_szav.szav_lap_egy?p_szavdatum=2012.02.20.17:16:32&p_szavkepv=I&p_szavkpvcsop=I&p_ckl=39

 

kikerestem az én választókörzetem fideszes emberkéje nemmel szavazott

lakhelyem kdnp-s polgármestere pedig nem szavazott

Előzmény: _spyglass_ (12358)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12359

és ma van pofája a dózsás kisembernek a terror háza előtt pózolni

 

Előzmény: _spyglass_ (12358)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.25 0 0 12358

http://index.hu/belfold/2012/02/25/megvedte_a_fidesz_a_kommunizmus_ugynokeit/

Gyáva népnek nincs hazája...

 

Publikus egy ilyen szavazásnak a pontos eredménye? Aki nemmel szavazott, azonnal megfosztanám minden betöltött tisztségétől, aztán mehetne homokzsákot hordani a tavaszi áradáskor.

_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12357

gyönyörű ez a jogi csűrés csavarás

 

Na, pont erre céloztam, milyen béna egy rendszer az, ahol nem meri az ember név szerint feljelenteni a szarházit (vagy akár a rohadékot akit rajta kap azon, hogy kilopja a zöldséget a kertjéből, vagy leüti az utcán 100 forintért) mert attól kell félni, hogy ha az valamilyen jogi hókusz-pókusz, eljárási hiba, faszomtudja milyen kiskapu vagy bürokratikus bénázás miatt megússza jogerősen, akkor még a feljelentő számíthat meghurcolásra. Ez a kabaré bazmeg.

Az ilyenekkel szemben úgy kellene eljárni, mint azokkal, akik az első napon kulccsal végighúznak egy, a garázsból évek után először kihozott Malibut. :)

Ismeretlen tettes, meg a kisfaszom...

Előzmény: elefantkillah (12356)
elefantkillah Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12356

gyönyörű ez a jogi csűrés csavarás. ebből is látszik, hogy nincs fasza a jobbiknak. a helyükben simán bevállalnám ezt a rizikót, ha meg megbasznak, akkor meg tüntetően leülném. 

 

 

Előzmény: bendeguz90 (12354)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12355

Adóisztán :D 

Előzmény: _spyglass_ (12351)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12354

Ez szerintem azért van ,mert ha pl. Andort jelentették fel ,hogy hazaárulást követett és a rendőrség bűncselekmény hiányában lezárná a nyomozást akkor Andor beperelhetné rágalmazásért/becsületsértésért azt a Jobbikos politikust aki a feljelentést tette. 

Előzmény: _spyglass_ (12349)
elefantkillah Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12352

én ilyet még tényleg nem basztam. ezekazok az emberek akik az ötvenes években feljelentették a saját anyjukat az ávónál. 

Előzmény: Törölt nick (12344)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12351

"Megadóztatnák a külföldi jövedelmeket?

A szolidaritási adót, állítólag most a külföldön dolgozó, magyarországi állandó lakcímmel rendelkezők fizetnének, írta a Nyugat.hu.

A szombathelyi közgyűlés csütörtöki ülésén Czeglédy Csaba, az MSZP frakcióvezetője tett fel kérdést a polgármesternek arról, igaz-e, hogy a kormány új adót vezetne be, amit szolidaritási adónak neveznének. Puskás Tivadar polgármester, aki egyúttal a KDNP országgyűlési képviselője is, azt mondta, a terv még embrióállapotban van.

A lap úgy tudja, az adót azok a magyar állampolgárok fizetnék, akiknek állandó lakcímük Magyarországon van, de külföldön dolgoznak. Nekik kellene eddig ismeretlen módon számított adót fizetniük. "A dolog azért érdekes, mert az Európai Unió tiltja a kettős adóztatást. Minden uniós állampolgár abban az országban adózik a jövedelme után, ahol a bejelentett munkahelye van. Ez az adó pedig biztosan sértené ezt az elvet" - írja a nyugat.hu.

A szolidaritási adó megnevezés jelenleg a magas jövedelműek által fizetendő különadót jelenti. Ez az az adó, amit a kormány nem nevez második kulcsnak, ragaszkodván az egykulcsos adó rendszeréhez, ettől függetlenül létezik."

 

A tökéletes érv az abortusz megtartása mellett. 

Nem tudom, hogy ez most kacsa, vagy szenzációhajhász pánik keltés, vagy egyéb aljas támadás. Némi alapja biztos van, ha a megkérdezett kormánypárti képviselő nem tagadta le azonnal. De mindenesetre a kurva anyjukat, ha egy ilyet megpróbálnak meglépni.

peterszky Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12350

Gondolom lenne "válaszcsapásra" lehetőség, ha név szerint jelentették volna fel.

Előzmény: _spyglass_ (12349)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.02.24 0 0 12349

Ismeretlen tettes ellen? Milyen elbaszott egy jogrendszer az, ahol ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni akkor is, amikor konkrétan tudjuk ki az a görény...

Régen túl van már csavarva meg bonyolítva ez az egész ahhoz, hogy igazságosan tudjon működni. a Hunvald ügy sem arról győz meg, hogy minden fasza...

Előzmény: Törölt nick (12344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!