Keresés

Részletes keresés

Halek Creative Commons License 2005.10.21 0 0 59
Hát igen, de majd megmagyarázzák, miért jobb a kompakt 1 SLRnél. :p
Előzmény: HA-KLS (58)
HA-KLS Creative Commons License 2005.10.21 0 0 58

Sziasztok!

 

En csak par napja hallottam eloszor az s9000/9500rol, nagyon is megtetszett. Jelenleg egy s5000 all a birtokomban, de nagyon elegedett vagyok vele, emiatt is gondolkodom a fujin. Olvastam rola egy par cikket, de arra meg nem sikerult rajonnom, hogy kb mennyi idobe telik, mire eltarolja a keszitett kepet es ujra fotozhatsz. Tud estleg valaki segiteni ezzel kapcsolatban?

 Az s5000-nel ez kb 2 masodperc, ami eleg sok, ha az ember repuloket akar megorokiteni, mozgas kozben.

 

Bar nem egy kategoriaba tartoznak, de szamomra most a canon digital rebel xt es ez a gep a nagy versenytars. A canont mar $500-ert lehet kapni, 18-55mm-rel egyutt. A fuji ara pedig kereken $600.

 

Castor27 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 57

Hali!

 

Szerintem szépek! Természetesen nem egy DSLR minőség, de azt ne is várjuk el tőle, viszont nézzetek meg hasonló helyzetben készült képeket pl egy PanaFZ30-al! Szerintem annak sokkal zajosabb a képe!

 

Véleméynek?

..Csizi.. Creative Commons License 2005.10.19 0 0 56
A meglehetősen kevés fényt figyelembe véve dicsértem a zajosságot. Gondolom, nem is ISO 80-al készült...
Előzmény: sZoMy (54)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.18 0 0 55
" Megnyugodtam, qwa marketingesek megint dolgoztak. A régi gépeknek olyan szép képük volt, ezek meg... :("

Általában azonos gépmárka esetén az új gépeknek mindig szebb a képük, így van ez az S9500nél is, az S7000 jelentősen zajosabb képeket készített, igaz én is keveslem a javulást, kicsit még jobbra számítottam, de azért visszalépés nem történt ám:)
Előzmény: Halek (53)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.18 0 0 54
igen, normál tömörítéssel készültek viszont igen kevés fénynél szürkületben... itt azért felfedezhető némi képzaj... Fine-ban... próbálok majd feltenni ilyet is :)
Előzmény: ..Csizi.. (52)
Halek Creative Commons License 2005.10.18 0 0 53
 Megnyugodtam, qwa marketingesek megint dolgoztak. A régi gépeknek olyan szép képük volt, ezek meg... :(
..Csizi.. Creative Commons License 2005.10.18 0 0 52

Hali!

 

Jók a képek, teccik a minőségük. A közeli hattyús egész jó minőségű, alig látni rajta a JPG kockásodását. Ez a NORMAL vagy a FINR tömörítés? A méretéből (2 MB) a NORMAL-ra tippelek. Mekkora különbség a NORMAL és FINE között? Mármint minőségben?

Jó fényt!

 

Üdv: Csizi

Előzmény: sZoMy (51)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.17 0 0 51
ahh gondoltam hogy elcseszem a linkbeillesztést :)

na szóval a másik
Előzmény: sZoMy (50)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.17 0 0 50
újabb tesztképek:



kép2
Castor27 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 49

sZoMy: Köszi az infót!

 

Azóta mégegyszer voltam kipróbálni és mégjobban megtetszett!

Teszt képeket is csináltam vele, ISO 200-ig szerintem szép a képe nagyon, ISO 400-nál már érdemes lehet csökkenteni a kép méretet és akkor szintén nagyon szép,de csökkentés nélkül is használható, ISO 800 fölött én nem hiszem, hogy használnám, mert ott már elég rondácska, max extrém esetekben!

 

Én tanuló lévén, fizetés híjján max Karácsonyra reménykedhetek... :(

De, ha most kéne döntenem, akkor ezt választanám! :)

..Csizi.. Creative Commons License 2005.10.16 0 0 48
Hi Mindenki! Nekem is nagyon tecci a kicsike, már mindent elolvastam róla, amit találtam. Még egy pár hétig figyelem a fórumon a tulajdonosok reagálásiat, aztán beruházok én is egyre. Talán a következő fizuból... Utána már én is tudok okosságokat meg véleményeket írni róla... Üdv!
sZoMy Creative Commons License 2005.10.16 0 0 47
"Üdv! Mit tudnál írni a képzajról? Az S7000nél engem egyedül ez idegesített: már ISO 200-400 környékén is iszonyat zajos képeket csinált. Ezt kijavították a 9500ban?"

Sokat javult a gép képzajügyileg, az S7000 egy rohadt nagy hiba volt már eleve az hogy nemlehetett 200 alatti ISO-t használni, itt legalább már 80-ról indul.

Előzmény: Kúper (45)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.16 0 0 46
üdv,

még azt is jelzi kis nyilakkal hogy merre tekerd a fókuszállító gyűrűt + van nagyító is...
ennek ellenére ez javarészt csak bohóckodni jó szerintem... maga a gép amúgy nemrossz, szerintem nem utálnád :)
Előzmény: Castor27 (42)
Kúper Creative Commons License 2005.10.14 0 0 45
Üdv! Mit tudnál írni a képzajról? Az S7000nél engem egyedül ez idegesített: már ISO 200-400 környékén is iszonyat zajos képeket csinált. Ezt kijavították a 9500ban?
Előzmény: sZoMy (38)
Castor27 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 44

fujinet:

Elég nehoz volt elolvasni, de azt hiszem ez elég sokat lendít a fuji felé! :)

Köszönet érte!

fujinet Creative Commons License 2005.10.14 0 0 43

Remélem ez segít a döntésedben:

 

 

üdv. fujinet

Előzmény: Castor27 (42)
Castor27 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 42

Hi!

 

Bocsi, hogy ide írom ezt, de nem nyithatok topicot... :(

 

Gépvásárláson töröm a fejem, eléggé úgy néz ki, hogy a Canon S2 IS mellett döntök, de ma kezembe fogtam egy Fuji S9500-at és... nagyon tetszett!!!

Szóval megint teljesen elbizonytalanodtam!

Tudom, hogy nem egészen azonos kategória a két gép, de kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek!  Árban jóval drágább a fuji, de ha ezen múlik várok még egy hónapot.. :) (Fuji boltban 180 az ára, de azt mondta az eladó, hogy annyira új hogy elvihetem helyben 170ért! Néztem egy nagyot... kínai piac vagy mi? :)) ) Elsősorban persze olyanok véleményét várnám, akik rendelkeznek valamelyik géppel!

A Fuji-ban csak 2 dolog van ami nem tetszik:

 

1, visszanézésnél állítólag elég lassú, akár 6mp is lehet mire teljes nagyításig zoomolsz és a képváltások között is 1-1,5 mp telik el... :( de ez a kisebb gond

 

2, a kézi élesség állításhoz se méterskála se nagyított kép nincs! Csak az amit a keresőben vagy az LCD-n látsz... a videókamerám is ilyen, szóval tudom szívből utálni... És nem tudtam rájönni (nem volt sok időm babrálni vele és az eladó hölgy sem tudta :)) ) hogyan jelzi, ha sikerült beállítani az élességet... ezt valaki el tudja mondani? (Arra gondolok hogy: most Canon PSA70-esem van, amin zöld lámpa világít ha sikerült és villog ha nem illetve zold a fókusz keret vagy sárga he nem sikerült)

 

Használhatóságot és minőséget nézve a Canon-hoz húz a szívem (a mostanit is szeretem) viszont külsőleg nagyon bejön a Fuji! Szerintem sokkal komolyabb hatása van...

 

Aszem egyenlőre ennyi... :)

sZoMy Creative Commons License 2005.10.10 0 0 41
"Mármint a belső, nem a hátsó LCD kijelző."



nemmondanám... viszont a hétvégen voltam egy rallye futamon fotózni, és most kicsit csalódott vagyok, az S7000-el sokkal jobb képeket sikerült előzőleg készítenem, a sorozatkép készítés pedig botrányosan szar, kb fele sebességgel megy a 7000-hez képest...
Előzmény: omega14 (39)
mkoteles Creative Commons License 2005.10.10 0 0 40

Ráadásul az edigital-nál 12500-al olcsóbb is lett.

omega14 Creative Commons License 2005.10.10 0 0 39

A kereső képe változott valamit ?

 

Mármint a belső, nem a hátsó LCD kijelző.

 

Üdv

Előzmény: sZoMy (38)
sZoMy Creative Commons License 2005.10.08 0 0 38
üdv,

én kb 1,5-2hete szereztem be egy ilyen S9500-öt, elötte 7000-esem volt.
Hát egyelőre nagyon tetszik, sok hiba javult a 7000hez képest, leginkább az idegesített a régi gépben hogy 200alatti ISO-t nemlehetett beállítani neki...

Egy tesztkép:

kacsa
rgranc Creative Commons License 2005.10.04 0 0 37
Tegnap a Ferenc körúton grasszáltam, az Optiform boltjában ott virít a kirakatban az S9500. Bár 188ezer ha jól emlékszem...
Előzmény: cattaro (29)
pitman Creative Commons License 2005.10.04 0 0 36
Az eddig megjelent tesztek és vélemények valószínűleg reálisak. Elég agresszív zajszűrést végez a gép a magasabb érzékenységű beállítások esetén, amennyiben pedig ez nem kapcsolható ki menüből, nemigen tudsz majd tenni ellene. Jócskán kimossa a képből a részleteket. A magas érzékenység valamilyen szinten biztosan kompenzálja a stabilizátor hiányát a fent megfogalmazottak kárára.
Videofelvételre, amenyiben nagyobb fókusztávolságokat szeretnél használni csak állványról fog elfogadható képet adni, nagynátószögnél akár használható lehet. De ha videózni akarsz, arra egyszerűbb egy kamera.
Előzmény: gaius0 (35)
gaius0 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 35
Én komolyan szemezek ezzel a géppel, ha nem is ezen az áron. Viszont a többéves tapasztalataim alapján főként tavasztól őszig használom a gépet, ősszel gépet venni kész ráfizetés, tavaszra már rég új modellek vannak vagy ugyanaz olcsóbban. Ráadásul talán 4%-kal olcsóbb lesz januártól, ha a forint is úgy akarja.
Egyébként kiránduláshoz a Canon tényleg az egyik legjobb alternatíva, bár lenne benne nagylátószög...


Vissza ehhez a géphez, ha valakinek lesz vele tapasztalata, írja le legyen szíves:
- Milyen minőségű valójában a kép magas ISO-val fényképezve? Tényleg csak szoftveresen korrigál zajt, amit a photoshopban is meg lehetne tenni?
- Valóban ellentételezi az IS hiányát a magas ISO? Mit ér a 640x480-as videofelbontás IS nélkül?
laja30 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 34

Ja, csakhogy a DSLR-ek ára nagyon csalóka... a váz meg az alapobi valóban elfogadható árú, de aki akár csak hobbiszinten is komolyan veszi a fotózást, garantálom hogy hónapokon belül még egyszer (de inkább többször) annyit költ objektívekre. Kell ugyanis egy makró, egy általános átfogású, meg egy nagyobb zoom... tudom hogy így van, mivel nekem is 4 kompakt után most 350D-m van.

 

Szóval van ésszerű érv az ilyen gépek mellett is, mint az S9500 meg a Pana FZ30.

Előzmény: Castor27 (33)
Castor27 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 33

Szerintem főként a rossz árképzés miatt nem hoz lázba senkit... (illetve csak keveseket)

 

Ha lenne gépre 180ezrem, akkor 190-ért vennék egy Canon 350D-t!!! (Esetleg Nikon D50)

Így viszont valszeg egy Canon S2 IS-t fogok venni 110-ért...

 

 

gaius0 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 32
Érdekes, hogy ennyire nem hoz lázba senkit sem a gép, pedig egész jónak tűnik. A www.digitalcamerainfo.com-on van egyébként egy nem túl hízelgő leírás a gépről, de a nagyok még nem tesztelték, a jelenlegi indexes leírás sem túl részletes.
A magas ISO mellett nekem még az 28mm-es nagylátószögről induló zoom tetszik.
Az "reálisabb árú" helyeken sajnos még mindig nem lehet kapni a gépet.
fujinet Creative Commons License 2005.09.22 0 0 31

Holnaptól (szept.23.) megnézhető és megvásárolható a FinePix S9500 gép.

Fogy. ára: 174.900,- Ft.

Üdv.: fujinet

mkoteles Creative Commons License 2005.09.21 0 0 30
Hát pont arrők sírtam néhány hozzászólással ezelőtt... a 180.000 az mégsem 600 EUR.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!