Keresés

Részletes keresés

IWAS Creative Commons License 2007.10.05 0 0 162

Érésben lévő októberi bioeper:

 

Matykoka Creative Commons License 2007.07.27 0 0 160
mi az első epresünket szeptemberben ültettük ami a köv. évre 1-1 szemet/bokor termett. A második epresünket már elültettük augusztusban, igy irja egyébként a biokönyvem is, és a köv. tavasszal annyi eprünk lett mintha már nem első éves lett volna az eper.
Szóval szerintem próbáld meg augusztusban.
Előzmény: Marianna-22 (153)
Flanell Creative Commons License 2007.07.23 0 0 159
Szerintem is, még több hónap van új leveleket fejleszteni, megerősödni.
Előzmény: vera57 (157)
zsa. Creative Commons License 2007.07.23 0 0 158
Szerintem ne add fel,locsolgasd szorgalmasan.
Előzmény: vera57 (157)
vera57 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 157

Sajnos nincs szerencsém az öreg levelek levágásával. Szüret után leszedtem az összes levelet, néhány locsolás után  az eper elkezdett hajtani. aztán jött a nagy meleg, a tövek egyrésze teljesen kiszáradt, más részén a szépen kihajtott, de még nem megerősödött levelek megégtek, elhaltak.

 Nem tudom jövőre lesz-e ebből termés ?

taormina1 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 156

Nem tudtam megbarátkozni a teljes megkopasztás gondolatával. Mi lenne akkor a fotoszintézissel?:-)

Így a nagy, régi leveleket leszedtem, a kicsiket viszont rajtahagytam. Így viszont nagyon hamar kiszáradnak,  a szalma rég elfogyott alóluk, s így nem tudnak maguk alá árnyékot se vetni.

Marianna-22 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 155

Köszi szépen a választ.

Igazából a napi 1 öntzés a megoldható. De olvastam, hogy naponta többször is kellene öntözni. Szóval akkor majd átgondoljuk, hogy mi legyen.

Előzmény: Flanell (154)
Flanell Creative Commons License 2007.07.07 0 0 154
Szerintem most is lehet, csak nagy földdel, és állandóan locsolni kell. Őszig még megerősödik, és jövőre már teljes termés lesz. De csak akkor ültess most, ha állandóan figyelemmel tudod kísérni, és öntözni.
Ameddig nem biztos, hogy az új telep megmarad, addig ne irtsd ki a régit.
Előzmény: Marianna-22 (153)
Marianna-22 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 153

Sziasztok!

 

Kellene egy kis segítség. Át szeretnénk ülteni az epreket, de nemtudom mikor lehet. Én úgy hallodtam szeptemberben, de valaki azt mondta most is lehet.

Ti mit mondatok mikor csináljuk?

Köszi

 

Marcsa

jeniffer. Creative Commons License 2007.06.06 0 0 152
Mi is erre gyanakodtunk:((( Remélem hogy a még életben levő eprek túlélik ezt a megpróbáltatást. Nagyon bonyolult ez a növénytermesztés:D Kíváncsi vagyok, mi marad életben nyár végére. Azért majd drukkoljatok:)
Előzmény: Flanell (151)
Flanell Creative Commons License 2007.06.06 0 0 151
Egyre valószínűbb a túltápozás. A frissen ültetettet felesleges is, még nem tudta elhasználni a talajban lévő anyagokat, meg káros is, zavarja a begyökeresedést.
Előzmény: jeniffer. (150)
jeniffer. Creative Commons License 2007.06.05 0 0 150

Megkérdezem majd a páromat, mert az epret ő ültette. Locsolni locsoljuk rendes, meg sokat is esik mostanában (szinte naponta) úgyhogy ezzel nem lehet gond. Meg mindig vigyázunk hogy ne napsütésben locsoljunk (ált. reggel szoktunk).

Kb. 1,5 hónapja ültettük el. Az volt az érdekes, hogy miután palántaként elültettük, kb. egy hónap után volt is rajta termés, finom, kb. 1-1,5 cm eprek. De utána pedig elkezdett száradni, a maradék termések pedig mint összefonnyadtak.

Én nagyon sajnálom, mert az a pár eper amit meg tudtunk enni nagyon finom volt:) A párom ma levágta az eszáradt leveleket. Az pedig külön érdekesség, hogy az 5 palántából 2 életben maradt, bár azoknak a levelei is kicsit kezdek elszáradni, de az nem volt olyan vészes.

És nem elég hogy az eper tönkrement, szinte az összes növényünknek van valami baja (lehet valami átok van a növényeinken??). A petúniát ellepte a levéltetű, a paradicsom+paprika+ futónövények pedig valami gomás megbetegedésben szenvednek. Tegnap "gyógykezeltük" őket, vettünk vegyszereket. Azt hiszem nincs szerencsénk:(

Előzmény: zsa. (149)
zsa. Creative Commons License 2007.06.05 0 0 149
Középen nem látsz friss hajtásokat?
Előzmény: jeniffer. (147)
zsa. Creative Commons License 2007.06.05 0 0 148

Szia!

 

Locsolod rendesen?Tápból szerintem a Compo a legjobb,nem egyszerre oldódik fel.Amúgy mikor telepítetted?Az első ültetésnél nekem is igen sok levelem elszáradt,de minden palántám megmaradt.Vigyázni kell a locsolással is,csak este amikor már nem éget a nap,idén már én is csak így locsolom.Különben megég a levél,és bizony olyan mintha száradna.

Előzmény: jeniffer. (147)
jeniffer. Creative Commons License 2007.06.03 0 0 147

Szerintetek mitől lehet az, hogy az összes eperpalántákon a leveknek a széle elkezdett száradni, és van amelyik már teljesen kiszáradt?

 

Van aki azt mondta hogy lehet hogy túl sok tápoldatot kapott. A helyzet menthető még (van egy-két palánta, amelyik életben maradt, de már lászódik hogy azok is kezdenek elszáradni).

-Gabi- Creative Commons License 2007.05.25 0 0 146
Igen, nálunk se volt számottevő eső, locsolni se locsoltuk, és most egy jó részen olyan aszott bogyók termettek, hogy nem érdemes leszedni őket. :(
Előzmény: kertészboy (143)
-Gabi- Creative Commons License 2007.05.25 0 0 145
Mi is mindig levágtuk a letermett földieprek leveleit gyerekkoromban, de sose tudtam, miért kell. Mostmár tudom! :)
Előzmény: kertészboy (138)
taormina1 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 144

Háromféle korúak, számos fajtából és azok keresztül kasul keresztezett utódaiból; MIND ilyen!

Hát  a víz az nálunk sose elég, szégyen szemre még mindig öntözöcsöböl ivóvizet locsolunk. de hát azért szoktunk; ahol nagyban termelik azok se tudnak jobban.

Előzmény: kertészboy (143)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.25 0 0 143
Milyen idős az a tő? Az idős töveken erősen elaprózódhat "magától" a termés. Továbbá ha a kötődés után nem kap elég vizet, akkor is előállhat ez a probléma.
Előzmény: taormina1 (140)
jeniffer. Creative Commons License 2007.05.25 0 0 142

Szép nagyon!!!!

 

Mi balkonládában próbáljuk "szaporítani" az epret, de sajnos elkezdett száradni a levelek széle. De azért pár epret már leettünk róla...csak félő, hogy nem fog megmaradni:(

Mondjuk az elmúlt 1 hónapban szegényke alig jutott napfényhez, mert felújítás volt és nem tudtuk kitenni az erkélyre.

Szerintetek a napsütés segít majd rajta, vagy mi lehet vele?

Előzmény: IWAS (141)
IWAS Creative Commons License 2007.05.22 0 0 141

Megérett az idei első szem eprem (Frapendula) :-)

 

 

taormina1 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 140

Ezek az eprek mitöl ilyenek?

Millio van rajta, de egy sem haladja meg a 1,5 cm átméröt.

Összel marhatrágyát, tavasszal bogyós gyümölcsnek való mütrágyát kaptak.

Derekhegy Creative Commons License 2007.05.13 0 0 139
Előzmény: Derekhegy (137)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.10 0 0 138

Idézek:

 

A lomblevelek szüret utáni eltávolításának előnyei a következők:

- kedvezőbb lesz az új oldalelágazások és a nyári levelek fejlődése

- javulnak a rügydifferenciálódá feltételei, a terméshozam növekedhet

- hatékonyabb növényvédelmet tesz lehetővé, különösen az atka- és a szürkepenésu ellen

- csökken a szamóca vízfelhasználása

 

Feltéelezések szerint további előnye a lombeltávolításnak, hogy az idősebb levelek virágrügyképződést gátló hormonokat termelnek. Az egyszer termő fajtáknál a lombozat eltávolításának előnyei annyira egyértelműek, hogy többéves művelésnél elvégzése egyértelműen javasolható. A lomblevelek mellett az indákat és a tőkocsányok maradványait is etávolítják. A lombeltávolítás kedvező hatása csak akkor várható, ha közvetlenül a szüret befejezése után végezik.

 

Forrás: Papp János (szerk):  A gyümölcsök termesztése 2. kötet

Előzmény: taormina1 (135)
Derekhegy Creative Commons License 2007.05.10 0 0 137
ápr.30

Iszka Creative Commons License 2007.05.10 0 0 136
Pedig egyszerű, és bevállt.

Plusz jólkilehet gazolni.

taormina1 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 135
Most se értem mit és mi ellen véd ez a barbár eljárás?
Előzmény: kertészboy (134)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.09 0 0 134

Növényvédelmi okok miatt alkalmazzák. A növény nem sínyli meg, mert a szüret után a fagyokig még bőségesen hoz leveleket. Persze akkor van értelme ha a lekaszált leveleket összegyűjtik és elégetik/elássák. A hozzászólásban a zárójeles részben kihagytam ezt, hogy "fa". Tehát?: eper az ilyen gyümölcsöt adó fa termése...

Előzmény: taormina1 (133)
taormina1 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 133
Miért?
Előzmény: kertészboy (132)
kertészboy Creative Commons License 2007.05.01 0 0 132
Az egyszertermő szamócánál (eper az ilyen gyümölcsöt adó termése, vagy földieper) szokás üzemi körülmények között a "letermés" után levágni (kaszálni) az összes levelet, majd azt összegyűjteni és megsemmisíteni vagy elásni. Hallottam olyat is, hogy a szalmatakarásos ültetvényben a szalmát meggyújtották. Az állománynak semmi baja nem lett, a csúcsrügyek átvészelték a "tűzvészt".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!