Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2007.01.27 0 0 2549
Már el is kereszteltem őket: P.ISáldák. :)))
Bocs.
Előzmény: viricsi (2548)
viricsi Creative Commons License 2007.01.27 0 0 2548

Köszönöm szépen, csak most nézem mit kaptam.

Megkaphatnám ezeket méretesebb verzióban is a mail címemre?

Repes az ember szive az örömtől, hogy íly távoli vidéken is gondolnak rá. :))

Köszönöm.

Előzmény: P.ISTI (2547)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.26 0 0 2547

... és néhány ViRicsi gyűjteményébe! :-)

 

Előzmény: P.ISTI (2546)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.26 0 0 2546

Sziasztok!

Végre sikerült összerendezgetnem a képeket. Íme néhány:

 

vmartina Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2545

Köszi a beszámolót.

Hát a visszatérésed nem volt egyszerű. Egyszer én is úgy akartam SIN-ba repülni, hogy vagy hat helyen megáll a gép. Kiélvezni a repülést, leszállást, felszállást. Utólag már én is nagyon örültem,hogy végül mégis a "legegyszerűbb" variáció valósult meg.

Előzmény: P.ISTI (2544)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.17 0 0 2544

vmartina: Én is köszönöm a segítséget mindenféle ügyben!

 

Én nem igazán szoktam a "Legnagyobb repülős élményem" topikba írni (már annyi topikot kellene olvasgatnom, hogy inkább tűrtőztetem magam...), ezért most itt jön egy kis élménybeszámoló:

 

BUD-AMS (MA):

Az odaút szuper volt. A kiszolgálást csak részben tudtam élvezni, mert az út második felét sikerült egy kisebb helységben töltenem (nem annak, aminek nincs ablaka) :-)))

Ezért nem is tudtam nagyon fényképezgetni, amikor a Sípolon autópályáról autópályára ugrándozott a nagy gép.

 

Ott egy kis szünet következett, indult a para. A transzfer c-in nem mondott semmit, csak hogy menjek vissza a c-in végén. Akkor sem mondtak semmit, csak hogy menjek a géthez. Ott sem mondtak semmit, csak hogy üljek le. Aztán amikor már csak hárman üldögéltünk, szóltak, hogy dzsámp szít. Mondtam, OK! (otthon fogadás elveszítve)

 

AMS-NBK (KLM):

Nem volt semmi extra. jó sokat tudtam aludni, úgy 15 felébredés után már nem számoltam... De a lényeg, hogy felfértem! A kiszolgálás azért korrekt volt.

Út után természetesen próbálkozás behatolni a kokpitba. Összejön!

De hisz próbálkozhattam volna a repülés alatt is, most már minden műszer ki van kapcsolva. Na, azért párat visszakapcsolnak nekem.

Persze ha ezt tudom, én akkor is megjelentem volna! Na, majd a vissza úton! Nem fognak tudni kituszkolni a kabinból!

Mondják, OK!

 

 

 

NBK-BUD:

Első próbálkozás: KLM gép túlbúkolva, sztendbájok tömkelege. Néhány órás várakozás után 5-6 szomorú tekintet maradt a földön. Én is köztük voltam.

Rohanás MA-hoz, a helyzet hasonló. Még rendes jegyes is izzad a pultnál.

Irány vissza a városba. Szálláskeresés (nem vót ecccerű), hajnal felé végre alvás.

 

Második próbálkozás: KLM gép túlbúkolva, sztendbájok száma nem nagyon csökkent. A végére most is maradt 3 :-( fej. Egy magyar is volt köztük...

Irány vissza a városba, ezúttal már minden előkészítve (taxi helyett busz, gagyi szálás helyett kevésbé gagyi szállás).

 

Harmadik próbálkozás: jó hírt csiripeltek itthonról a (Gal)werebek. Kezdetnek MA. Rögtön lelomboznak, hogy sok a sztáff (micsoda? hát délután még volt 20 hely a gépen?!) , menjek vissza c-in végén.

Irány KLM-hez is. Itt végre van még néhány hely, de van rájuk 18 szabadka is. Adjam le a jegyem.

De nem adom, mert előbb MA-t próbálom.

Akkor menjek vissza 22:50-re.

De akkor a MA még nem fog tudni semmit, hozzájuk 23:10-re kellene menjek!

Várok.

Pár óra után MA még nem tud semmit.

KLM-nél biztató mosoly, de az már tegnap is volt és szavak nem hagyják el a Hölgyike ajkait.

23-kor rohanás MA-hoz, most már mondjanak valamit! Na jó, úgy néz ki menni fog, de köllene a KLM-től a jegyre egy valamilyen endóz pecsét. Menjek hozzájuk.

És én ezt ki fogom tudni belőlük sajtolni?

Igen, ők tudják miről van szó.

Rohanás KLM-hez. Köllene egy pöcsét.

De a KLM-re is van helyem.

Dzsámp szít?

Nem, normál.

Da a MA-val direktben jöhetnék (két nappal előbb gondolkodás nélkül mentem volna a hosszabbik úton, most már valahogy tele volt, ami ilyenkor tele szokott lenni)! Csak egy pecsét kellene.

Hááát, azt nem is tudja, hogy rakhat-e rá.

Én: RAKHAT!

Kezd írogatni a jegyre. Kellene még egy pecsét is. Int a Kolleginának. Kolléga keresgél egy trolin. Látom messziről, megvan a pecsét. De nem pecsétel! Leheli a Kollegina. Odamegyek. Látom, a pecsét-kezdeményezést a papíron.

JÓ LESZ AZ!

Odaadja.

Rohanás MA-hoz. Nézi a pasi, mutatja a főnökének. Főnök csavarja a szája szélét, de bólint.

Mehet!

Egy bizniszt az ablak mellé. Persze csak vicceltem. Ha ez utóbbit nem mondom neki, lehet hogy komolyan vesz és nem a 26E re kapok helyet, hanem valahova 1-10 ig...

A lényeg, hogy végre rohanhatok tovább, még van szűk egy órám, hogy kifizessem az országból kilépés díját (jó ötlet, nekünk is be kellene vezetni, természetesen csak külföldieknek), leellenőrizzék az útlevelemet és végigvágtassak a vadiúj (3-4 hónapos) Suvaranavaranabanamanabumi (helyesen: Suvarnabhumi) terminálon.

Végre a gépen!

Innen engem már nem tesznek ki!

Ajtó becsuk, huss fel az égbe.

Megkönnyebbülés! A két filmből kb. 10-10 másodpercet látok, a többi időt alfában töltöm.

Itthon jó hideg fogad, de mégis örülök neki.

Nagy út volt, ilyen is kell legyen ecccer az életben. De soha többé! Persze, most ezt mondom, de egy hét múlva már úgyis csak a szépre emlékezem... :-)))

 

Az infóban keresgélem az Ismerőst, a Kolleginák azonban mondják, nem dolgozik. Pedig személyesen is meg szerettem volna köszönni az előző heti segítséget. Ami késik, nem múlik!

 

Képek hamarosan!

lflv Creative Commons License 2007.01.08 0 0 2543

Szép gyűjtemény! :-)

Be kell látnom, söröspohár téren labdába sem rughatok a 2 db Leffe-s poharammal, amelyekről most egyébkéntis legfeljebb egy leragasztott kartondoboz képét tudnám küldeni. Ezentúl nem kötözködöm, becsszó. :-)

A bartelhez haza kellene szállítanom a söröket, amit repülőn, feladott csomagban nem nagyon merek megkockáztatni a nyomáskülönbség esetleges következményei miatt (borokkal nincs gond). Vagy ez már nem az a kor?

Előzmény: viricsi (2542)
viricsi Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2542
No, majd bartelezünk, van még néhány Kozelem. :)
Gondoltam elfordítom a kriglit, de nem akartam csalni és különben is, a Fácánt sem tartom kevesebbre. Bár tény, hogy kissé disszonáns a dolog, de be kell hogy valljam, nem sikerült még minden sörhöz poharat, korsót szereznem, bár jónéhány tipushoz már rendelkezem megfelelő edényzettel.
Prágában szomorúan láttam, hogy k.rva drágák a korsók, 2,5-3 ezer forintnak megfelelő pénzecskét gombolnának le rólam, ezért inkább a beltartalom finanszírozására fordítottam szerény anyagi eszközeimet. :)
Előzmény: lflv (2541)
lflv Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2541

Ez igazán kedves, és már egyáltalán nem is vagyok nyűgös. :-)

 

A szadizmus most annyira nem hat, mert én meg éppen egy "Fou Allier" nevű sörfözdei műremeket kortyolgatok. :-) (bár a fekete Kozelt, azt tényleg nagyon szeretem!)

Egy darabig eltartott - sok fújolás és csalódás után -, míg fölfedeztem, hogy Franciaországban a jó söröket nem a nagy fényes boltok polcain, hanem a sokfelé megtalálható mikro-sörfőzdékben (itt így mondják) vagy vásárokon kell keresni (bár picit méregdrágák). Teljesen Sörgyári Capriccio érzés! :-)

A Fou Allier egy csapolászati remek, a neve pedig egy szójáték: a "fou" bolondot jelent, az "Allier" pedig vármegyénk valamint az azt keresztülszelő folyó neve is. A "Fou Allier" hangalakja pedig pontosan megegyezik a "fou à lier" azaz a "kötözni való bolond" kifejezéssel. Nos, szóval egyszerűen talán csak arról van szó, hogy magamra találtam sör-formában. :-)

...Ennél már csak a "Don de Dieu"-ben, azaz "isten adományában" találtam jobban magamra ( ;-) ) - de azt sajnos hónapok óta nem sikerül beszereznem.

 

Picit kötözködősen megjegyzem: hogy azért Kozelt inni Arany Fácános korsóból? Ejnye! ;-)

Bár az Arany Fácán sörhöz nekem kedves gyermekkori emlékeim fűződnek. Annak idején csillagász szakkörrel jártam Ógyallán, ahol az első magyar bemutató csillagvizsgáló található (Konkoly-Thege Miklós alapította) - csakúgy, mint az Arany Fácánt főző sörgyár. Emlékszem, eltöprengtem, hogy vajon melyik intézmény települt a másikra: a csillagászok a sörgyárra, vagy fordítva? Akkoriban viszont egyértelműen burjánzó szimbiózisban éltek egymással. :-))

 

A jellemző ruhadarab a söröskorsó lesz?...  - Menni fog! :-)

Előzmény: viricsi (2540)
viricsi Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2540

Azt hiszem, hogy ebben a pillanatban egy mocskos szadista alakká válok a szemedben, ugyanis éppen most kortyolgatom a képen látható krigli tartalmát, a te egészségedre (és az én vesefunkcióm javítására) :))

Sajna nem túl valószínű, hogy este ki tudnék menni a reptérre, pedig igazán szivesen megszabadítottam volna a Minibuszosokat egy nyűgös, morcos, fáradt és mogorva utastól. Ha mégis kinn lennék, azt hiszem meg fogsz ismerni valmelyik ruhadarabomról. :))

 

Üdv: viricsi

Előzmény: lflv (2534)
vmartina Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2539

Akkor tessék igyekezni!:-)

Szép napokat kívánok!

Előzmény: Galway (2538)
Galway Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2538

Fent van a gépen, éppen most emelkedhetnek :))))))))))))))))))))))))

Igaz csak jump seat jutott, de nagyon rendes a KLM-től, hogy ilyen hosszú járatra elviszik jump seat-en.Éljen a KLM!

Már csak nekem kell összekapnom magam, hogy utána menjek :D)

Előzmény: vmartina (2536)
Galway Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2537

Így legyen! :-)

 

De szerintem amilyen mázlista, tuti buisness-en fog ücsörögni.

Akár fogadni is mernék rá;)

Előzmény: vmartina (2536)
vmartina Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2536
A további is legalább ilyen legyen!:-)
Előzmény: Galway (2535)
Galway Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2535

Vmartina: Nagyon köszönjük a Pistinek a mai segitségedet.

Nagyon szuper útja volt!

Előzmény: vmartina (2528)
lflv Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2534

(szabad asszociációk az előzőekre)

 

Kedd este érkezem Ferihegy 1-re.
A menetrend szerinti 23:10 helyett valamikor hajnali fél egy körül, ennyit szokott késni a gép. Morcos leszek és fáradt, morogva fogom szidni a légitársaságot, és nagyon fogok vágyni egy pohár hideg barnasörre (ezért viricsi képei is részben felelősek lesznek :-) ).
Ekkor majd még 1-1,5 órát kell várnom a minibuszra, amikoris már elkezdem fontolgatni, hogy visszaszokom a dohányzásra. (És akkor a vakond fűnyírójáról még nem is beszéltem! :-) )

 

Remélem, a kedves olvasótáborból senki nem lesz ott, hogy ezt végignézze! :-)

Vagy lehet, hogy csak át kellene szoknom a vegetáriánus reggelikre a tigrisek fogyasztása helyett.


Más.

Az aktuális légitársaságtól megkérdeztem, és azt mondták, hogy kis cserepes növényt föl lehet vinni a gépre a kézipoggyászban. Egy renitens amaryllis-ről lenne szó, aki mindig kivárja, míg elutazom, és akkor virágzik: úgyhogy most vinni szeretném magammal. Eddig úgy 20 cm-re nőtt már ki a bimbó a cserépben levő hagymájából. Örülnék, ha valaki, aki ért hozzá, megerősítené, hogy nem minősül fegyvernek. Ugyanis ha elveszik tőlem, akkor én fegyvernek fogok minősülni. :-) Előre is köszönöm.


lflv, kicsit nyűgös hangulatban, de már kifele belőle

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2533

Hat nem emlekszem,hogy kedvenc regenyebben olvastam volna olyat Hasek tollabol, hogy Svejk kalandjai a "dzsumbon" en max arra emlekszem, hogy folyamat lekesett vonatok utan maszkalt :)))))

 

Viszont a masikra nem tudok rajonni?

 

Most picit am irigykedem is! :))

Előzmény: viricsi (2530)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.07 0 0 2532
Úgy tűnik, már 10re ott leszek.
Előzmény: vmartina (2528)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.06 0 0 2531
:-)
Előzmény: viricsi (2530)
viricsi Creative Commons License 2007.01.06 0 0 2530

Biztos, ami biztos, ott lesz a levegőfelelős is, ha sikerül a barna sör bűvületéből kiszabadulnia. Hukk. :)))

 

 

Előzmény: P.ISTI (2529)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.06 0 0 2529

:-)

Ezt megbeszéltük! Majd megyek informálódni. ;-)

Előzmény: vmartina (2528)
vmartina Creative Commons License 2007.01.05 0 0 2528

Egy előnytelen infós? (Némi ismeretséggel)

De legalább már nem kell ismertetőjelet megbeszélni.

 

Előzmény: P.ISTI (2527)
P.ISTI Creative Commons License 2007.01.05 0 0 2527

Vasárnap délután a 2A csekin környékén fogok várakozni. :-)

Lesz ott az olvasótáborból valaki? (csekines előnyben! :-)))    )

Utas2 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2526
:-))))
Előzmény: vmartina (2522)
lflv Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2525

Kedves v*!

 

Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, örülni fogok a találkozásnak!

A lekvárok egyelőre biztonságban, a budapesti lakásomban valamelyik kupacban levő valamelyik dobozban. Még picit vissza kellett jönnöm Vichy-be, hogy kompakt, önműködő rendszert hagyjak magam mögött, de február végén megyek haza végleg.

 

Viricsinek sok boldog knédlit a hétvégére!

Előzmény: viricsi (2521)
viricsi Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2524
Én is dolgozom. :))
Holnap előveszem a fotómasinámat, mert hirtelen felindulásból meglátogatom a sör-knédli fővárosát. :))
Előzmény: vmartina (2523)
vmartina Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2523

Szinte egyszerre válaszoltunk,csak én dolgozom és mire végzek néhány sorral, öten beledumálnak. Így azután csak jóval késöbb tudtam megnyomni a mehet gombot.

 

Még azért akik nem tudnák, én egy másik kertet ajánlgatok:-) Tehát találkozó-sorozatra van kilátás.

Előzmény: viricsi (2521)
vmartina Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2522

Amint kerthez való jó idő lesz, ismétlünk.  Ott jobban elférünk, akár többen is.:-)

 

Akik ott voltak!

Jó volt, hogy jöttetek (és hogy mégsem ébresztettük fel a szomszédságot a tejeskannák csörömpölésével. Bár sajnálom, hogy zongoránk nincs,kár, hogy nem hallottuk Kriszt játszani .És a fényképezőket elfelejtettük elővenni...!!!!).

 

 

 

Előzmény: lflv (2520)
viricsi Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2521

Szép, jó napot kívánok!

Én már bevállaltam, hogy tavasz környékén, nálunk(Solymár) tarthatunk egy alapos topictalálkozót. A képen a tűzrakóhely látszik, némi álcázással. :))

Öröm látni a soraidat. Jól olvasom ki belőlük, hogy útban vagy magyarhon felé, netalántán már hazai billentyűzeten kopácsolsz?

A  csülkös pacal, mint kiderült, egész jóra sikeredett, csak egy kicsit túlméretes lett a jelenlévők szerény emésztőrendszeri kapacitásához.

Szó se róla, jó lett volna valami "grand vine", de nem volt szivem beáldozni, a még magam elől is gondosan eldugdosott két palackom egyikét sem.

A lekvárokból egy-egy csipetnyit kéretik félretenni, kóstolásügyből kifolyólag. Ha ezek létező lekvárok,(miért ne lennének azok) igencsak kiváncsi lennék rájuk.

Szerintem mindenki nagy szeretettel fog várni téged a következő összeröffenetre. (ezt tekintsd meghívásnak) :))

 

Előzmény: lflv (2520)
lflv Creative Commons License 2007.01.02 0 0 2520

Legközelebb nem emlegetni: meghívni. ;-)
A topic-buli elő- és visszhangjait is csak irigykedve olvasgatom.

Bár vörösbor-kérdésben nincs okom panaszra ...na de pacal!

 

Palacsintasütésekhez föl tudok ajánlani jóféle házi lekvárokat (fahéjas szilva, gyömbéres-kakukkfüves szeder, narancsos ibolyalekvár, stb.), akiknek mindenféle bútorokkal és holmikkal egyetemben volt szerencséjük velem tölteni a karácsonyt a német autópályán. :-)

Előzmény: Törölt nick (2519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!