amúgy én azt a dán csapatot nagyon nem csipáztam akkor(biztos egyedül vagyok vele itt) és szinte minden meccsükön ellenük drukkoltam a jugók miatt. pedig egy csomó kedvenc játékosom játszott abban a csapatban
Lampard és Zidane semmivel nem volt rosszabb,mint Nedves és még gólokat is lőttek. Figonak egy jó meccse volt,inkább Poborsky. Nistelrooy helyett pedig Rooney,mert Ruud csak hozta magát,míg a bányászgyerek kitört.
Robben helyett esetleg Ronaldo,attól függ,mert az elődöntő miatt 1 holland belefér.
Jól van, persze, de felejtsük már el a 60-as éveket, ez már nem ugyanaz a sportág. Tehát a modern fociban a catenaccio az, amit az olaszok csináltak 4 éve. Sajnos ez a kifejezés erős pejoratív tartalmat hordoz, pedig milyen szép is az :)
sztem Ronaldo helye OK, Figo pl kb egy meccsen játszott csak jól...
nem értem mit szidjátok itt sokan Christianot, rohadt nagyot focizott ezen az EB-n, néha feleslegesen flikk-flakkozik ez igaz, de sztem támadásban a portugálok legjobbja volt végig
a középső védőknek sztem teljesen egyértelműen Dellasnak és Carvalhonak kell lenniük, ami még ilyen egyértelmű talán az Robben és Maniche helye illetve a két csatáré
Akik kétszer is megverik a házigazdát, elbúcsúztatják a közönségkedvencet, kiejtik a címvédőt - ráadásul mindezt tökéletesen szabályosan (ellenpélda Dél-Korea) - azok vigyék is haza a kupát.
Hogy nem olyan látványos a játékuk? Kit érdekel?
A hollandok, franciák, angolok, olaszok hány borzalmas (=nézhetetlen) meccset produkáltak manapság? Hát nem egyet...
A látványos támadófoci képviselői persze fanyalognak, de mit is várnak a görögöktől?
Miért ne játszanának úgy, ahogy nekik tetszik? És amivel eredményesek?
Vagy másképpen: miért játszanának olyan taktikával, ami csak az ellenfélnek tetszik?
Esetleg gólt ne rúgjanak a saját kapujukba?
Komolyan mondom, ez olyan mintha Tyson bokszolna egy nála 15 kg-val könnyebb sráccal, aki simán elhajolgat/elmozog előle 6 meneten keresztül (persze szépen talál is közben) a 7.menetben meg Mike elkezdene toporzékolni hogy "milyen csúnyán bokszolsz, miért nem jössz ide az ökleim elé ahogy mások...??"
a rövid passzos játék felállt védelem ellen, kb a felezővonalig volt, utána megpróbáltak mindig valakit hosszan, gyors passzal indítani. ez vagy bejött vagy nem, ezér is birtokolták majd minden meccsükön kevesebbet is a labdát, meg fejeztek be relatíve kevesebb támadást
"mindenesetre a védekező futball diadalmaskodott a végén mindkét Bl-ben"
Ez igaz.De azért az előző kiírásban a Juve vagy a Real eléggé támadófocit játszott,idén pedig azért egy Monaco csak eljutott a döntőig,meg egy Milan elég szépen menetelt egy darabig.
Az előző vb-t meg tényleg ne számítsuk,bár ott meg a végső győztes nem éppen a védekezéséről híres.:)