Keresés

Részletes keresés

bestpixel Creative Commons License 2009.04.23 0 0 31
Itt is jelzem a problémámat, amit a hobbi lelktronik topikban részletesen leírtam itt, hátha tud vki segíteni.
gufo Creative Commons License 2009.03.10 0 0 30
Kösz a tájékoztatást.
Előzmény: Törölt nick (28)
HG4I Creative Commons License 2009.03.10 0 0 29
Jóska!

Köszönöm a QSO-t Bozsenával a 7végén!

73/88!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.10 0 0 28
Az általad leirt antenna 80Mhz es sávra készült,de URH.ccir.sávra vételhez +teljesen jó,sávszélesség miatt.Nekem is volt nagyon bírja a szelet.
Előzmény: gufo (21)
ankol Creative Commons License 2009.03.03 0 0 27
Üdv!
Köszi a tanácsokat véleményeket örülök a segitségnek és megszivlelem,
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 26

Azért az irodalom nem keverendő a reklámdumával. CB-n mérj egy SWR-t. Mert ha nem is jó adni, legalább a rádiót ne ölje le. Ha 3-nál több, meg se próbálj adni vele. Ha 2 és 3 közt van, akoor rossz, de a rádió talán túléli. 2 alatt elfogadható, 1,5 alatt jó. Ettől persze a hatásfoka igen gyengusz.

Vételben is erősen kompromisszumos egy nagyon szélessévú antenna.

Előzmény: ankol (24)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.03.03 0 0 25
Az ilyen széles sávú antennák általában kompromisszumosak. Nincs neki nyeresége (még az elméleti izotrop sugárzóhoz képest sem).
Előzmény: ankol (24)
ankol Creative Commons License 2009.03.03 0 0 24
Üdv mindenkinek!

Vettem egy "sirio"-SD 1300 U tip.antennát,Az irodalom szerint 25-1300mhz-ig dolgozik.
Scannerhez gondoltam de azt irják hogy cb-hez is jó mint vevő és mint adó antennának.(200W-ig!) Én 5W-ig hasznánám.(FM)
Kérnék valami szakvéleményt tapasztalat ha van valakinek irja meg,minden érdekel.
köszi,
gufo Creative Commons License 2009.02.27 0 0 23
Köszönöm az eddigi tájékoztatást,segítséget.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 22

Akkor szinte biztos, hogy a pálca túl rövid. A 76 cm-es hosszhoz sokkal több menet, vagy a 12 menethez sokkal hoszabb pálca kell. Alapesetben (nagyon durván) a feltekert drót és a pálca együttes hossza kell, hogy 270 cm körül legyen.

A 12 menet és a 76 centi valami 80 MHz körülit adna. Volt ilyen profi rádiósáv nálunk is régebben.

Előzmény: gufo (21)
gufo Creative Commons License 2009.02.26 0 0 21
Követtem az instrukciót,26515Mhzés27855Mhz közt mértem.
A kábelt 4m-röl 2m-re csökkentettem 20cm -ként.
280cm kábelhossznál 27405Mhznél mértem a legjobb??!!3-as SWR értéket.
Akitől kaptam,mondta:Ő egy Lengyelországi autóbontóban szerelte le,egy autóról és a kábel végén anfenol csatlakozó volt.Lehet, hogy még is CB volt rákötve.
A tekercs burkolatát megbontottam,nincs leamortizálva.
Az adatai:18mmvastag müa-ra12menet 1.5mm rézhuzal van feltekerve.
Ebben a témában az utolsó kérdésem:
Nem lehet,hogy a sugárzót rövidítették meg??Most 76cm.
Köszönöm a türelmetek.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 20
Ha 3-at mértél és ez függ CB csatornától, akkor helyben vagy. Lehet, hogy a kábelhossz variálásával be lehet állítani jóra. Ha műsorvevő lenne, akkor sokkal rosszabb lenne az SWR.
Előzmény: gufo (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 19
Tippem szerint FM műsorvételhez készült. Az amerikánusok gyártanak ilyen EAGLE név alatt gépkocsi antennákat, minimum 40 éve.
Előzmény: gufo (15)
gufo Creative Commons License 2009.02.25 0 0 18
Köszönöm az infot XANTI.
Akkor tovább kisérletezem,CB-én eleddig 3-as érték alá nem sikerült mérnem SWR-t.
Szakadást,rövidzárt nem tapasztaltam,ezért a bizonytalanság.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 17
Ez CB antennának néz ki. URH-nak vagy túl rövid, vagy túl hosszú.
Előzmény: gufo (16)
gufo Creative Commons License 2009.02.24 0 0 16
A kép lemaradt.
gufo Creative Commons License 2009.02.24 0 0 15
Hozzám csapódott egy mobil antenna,csak sajna nem tudom milyen rádióhoz,milyen frekvencián használhatták.
Az antenna neve EAGLE 1000,a pálca hossza 76cm.
Próbáltam más topikban is információt kérni,de sikertelen próbálkozás volt.
Talán itt kapok tájékoztatást, hátha ismeri valaki.
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.02.23 0 0 14

Jelenleg is a másik topicban folyik az antennákról eszmecsere, de itt ezügyben senki sem szólalt meg. Úgyhogy az antennákkal mindig a megfelelő "hullámhossznak" megfelelő rovatban tárgyalják.

Valóban, nem nagyon célszerű itt a folytatás.

De azért érdekes volt végigfigyelni, kik és hogy jelentkeznek.

Méghogy TV-antenna...

Előzmény: gufo (13)
gufo Creative Commons License 2009.02.22 0 0 13
Üdv!
Engedj meg még egy rövid reagálást,és utána leszállok a témáról.
A tisztánlátás miatt írtam,mert a 2009 01 05 /4/hozzászólásod egyik sora zavart meg./ Nem Tv vételhez,nem PMR-hez,nem LPD készülékhez/
Végül is,nincs gond,mert módosítottál,így egyértelmübb,ki miről írhat,antenna témában.
Úgy gondolom,itt a kezdő rádiósok tanulhatnának sokat,persze ha az/ÖREG/tapasztalt rádiósok hajlandók megosztani az ez irányú tudásukat másokkal.
Az eddigi tapasztalatom,hogy nem az AKTÍV RÁDIÓAMATŐRŐK, inkább a rádiózni akarók /PMR,CB/kezdők tábora szorúl segítségre.
Persze itt is van tiltás,korlátozás,/PMR kűlső antenna,CB AM/USB használata,de ezek betartása nonszesz.
Kivánom,hogy ez az oldal beinduljon,akár engedélyes,akár engedély nélküliek számára.
Az utóbbiak később rájönnek,vannak korlátok is a rádiózásban.
Jó vételt mindenkinek
Előzmény: RADIOMANIAC (12)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.02.22 0 0 12

Köszönöm a hozzászólásodat.

Valóban, nem írtam oda, hogy csak "rádióamatőröknek" szól a topic, de ebben az rádiók-elektronikák c. topicban valahogy nem írnak a JVC magnókról, pedig elektronikai eszköz (nagyon sarkítottam, mert ugyan van a "régi rádiók" c. rovat, de ott is inkább adó-vevőkkel foglalkoznak vagy régi csöves rádiók felújításával).

A bevezető cikk arról szól, hogy sok probléma lehet az optimális elhelyezéssel, a QSO-zással. Ezek olyan "rádióamatőr" fogalmak...

Nézd - miért is nem lehetne írni az antennákról úgy általánosságban!?

Irjunk!

Nyugodtan.

Ha valakinek a szobaantennájával van problémája, írjon nyugodtan.

Vagy a teleszkóp antennájával.

Nem volt szándékomban és nem is áll módomban bármilyen korlátozást bevezetni.

Csak hogy az antenna telepítése, használata és karbantartása a legtöbbször rádió adó üzemeltetésére nézve kritikus, ezért hoztam létre ezt a topicot.

A forgalmat nézve gondoltam, hogy nem kívánnak a kedves elektronikai topictársak foglalkozni külön topic keretében ezzel, de ha hasznos, fenntartom.

Minden HAM és CB, PMR, GSM, TV-DX és minden SWL, BCL-t is szívesen megszólaltatok.

A topicok célja a minél szélesebb körű információközlés, minden olvasó okulására, mint ahogy ennek a topicnak is.

Jó időtöltést kívánok mindenkinek.

Előzmény: gufo (10)
ankol Creative Commons License 2009.02.21 0 0 11

Üdv mindenkinek!
Ide is felteszem,scanner antennát keresek amit balkonra is feltudok szerelni.
Ha van valakinek irjon.
kösz,
gufo Creative Commons License 2009.02.21 0 0 10
Üdv RADIOMANIAC!
Nos, hogy is van? A topikleírásban nem szerepel,hogy a fórum /Kifejezetten RÁDIÓAMATŐRŐR engedéllyel rendelkezőknek szól/mint írod 4/,
Még jó, hogy átolvastam a hozzászólásokat,mielőtt anterna ügyben hozzászóltam volna.Szivesen adtam volna át ötleteket és kértem volna,antenna ügyben,de így eléggé leszűkűlt a kör.
KÉRÉS! Légyszives módosítani a topik leírást/úgy olvasom Te nyitottad/,hogy ne essünk akaratunk ellenére pofára.
Bár egy antennákkal /minden tipus/foglalkozó oldalt szivesen olvanék,gondolom a mások is.Nem kizárólag Rádióamatőrök.
Ezen hozzászólásommal nem volt célom megbántani Téged,sem mást,
Csupán egy észrevétel.
Köszönöm, hogy elolvastad.
Előzmény: RADIOMANIAC (4)
imre68 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 9
szia. tán,nem kéne lezárni,feladni.szerintem,még friss a topik.  nálam is hasonló az antenna gond. eredetileg yagit akartam a qth-ra. nos lebeszéltek róla ,hogy nem akarom.(nem az enyém a qth,ugyhogy alkalmazkodnom kell) maradt megoldásnak a w3dzz. jó-jó, de nem az igazi. a gond az,hogy kb:6m magasan van. az európai állomások szépen jönnek,de a dx-állomások csak elvétve. lehet,tavasszal inverted v-be megpróbálom felrakni.nézegetttem a roth.- féle könyvet,plusz néhány rt.évkönyvet. az egyikben,ha jól emlékszem a 90-esben volt egy antenna 160-80-40 méterre.(alpha-delta-a twin sloper) tipusu. nemtudom,valakinek van e tapasztalata,hogy vált be. esetleg van olyan magyar nyelvü könyv a rotham.-en kívül amelyből lehet "ellesni" antennákat?
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.02.14 0 0 8

LÁTOM, NEM OLYAN FELKAPOTT EZ AZ OLDAL, HABÁR A "TÖBBIN" MENNEK A KÉRDÉSEK ÉS A VÁLASZOK EZ ÜGYBEN.

TALÁN, ÉRDEMES LEZÁRNI.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 7
:-) Azt nem tudom, hogy micsoda. Ez Wales-ben van, Snowdonia északi részén.
Előzmény: RADIOMANIAC (6)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6

Kedves Karova,

Nem Himmler QTH-ról van szó?

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 5

Magam is QTH cserén gondolkodok egy idő óta .. valami magasabb hegyecske tetejére. Le is fényképeztem ami megfelelne:

 

 

Előzmény: RADIOMANIAC (-)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.01.05 0 0 4

A topic célja, a rádióamatőr tevékenységhez szükséges antennák lehetséges típusainak ismertetése, ötletek.

Kifejezetten rádióamatőr engedéllyel rendelkezőknek, akik ADNI szeretnének nagy távolságokra, DX-munkához.

Nem TV vételhez nem pmr, nem LPD készülékekkel.

Továbbá, nem a jogi korlátok tárgyalása a cél, hanem a korlátolt lehetőségekkel rendelkező engedélyes rádióamatőrök megoldásai lennének érdekesek.

Előzmény: Törölt nick (3)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2
Nem igazán értem. Mi az, hogy nem kaptál engedélyt? Te tulajdonos vagy a házban, vagy bérlő? Ha tulajdonos, akkor a tulajdonosi jogaid gyakorlásában akadályoztak meg!
Az osztatlan közös tulajdont minden tulajdonostársnak joga van használni. Természetesen arra ügyelni kell, hogy az antenna és tartószerelvénye minden szempontból szabályos legyen. Ez a nagyon nehéz, mert max. 4 méter magas lehet a tető síkjától. Ha ennél magasabb, akkor már építési engedély köteles, és méterenként 50 ezer Ft illetéket kell kifizetni Állam bácsinak.
Előzmény: RADIOMANIAC (-)
RADIOMANIAC Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1

Oszd meg velem a tapasztalataidat.

ELV, VLF, HF, VHF, SHF, helix, yagi, parbola vagy milyet sikerült "eszközölni"?

Előzmény: Törölt nick (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!