Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2015.09.11 -6 1 52388

A jelzésfestés témához, egy kicsit megkésett "adalék", avagy, mire használható a sablon, ha nincs hova festeni?

Tevemadár Creative Commons License 2015.09.11 0 7 52387

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat :-) (A Rákóczi-túrával kapcsolatban.)

 

Most reagálnék a a kérdésekre, mert eddig nem voltam gép közelben.

Kérdezte garass és HIMBALA is az "eltévedéseket".

 

Sajnos, nem rögzítettem pontos track-et :-(. Amire emlékszem és kérdéses volt, az sajna kevés...

 

Az egyik: Komloska után, rögtön a faluból kimenet van egy kaptató, ami egy rétre/mezőre vezet. Itt balra kell majd térni egy útelágazásnál, de nem volt kinn semmi tábla. És ez egy réten khmm.. nekünk nem volt egyértelmű.

Van más hely is Komlóska után, ami kérdéses: pl. egy olyan többszörös kereszteződés, ahol ugyan van egy piros jelzőtábla, de olyan szerencsétlenül mutat (nincs rá jobb szavam), hogy minden irányt kipróbáltam, mire kiderült, hogy az útról letérve, egy bozótosba kell bemenni (belépve látszik majd egy ösvény). Ami szinte teljesen hihetetlen. De úgy van. :-) Több helyen is dózerolt útról kell hirtelen letérni, ami nincs jól kitáblázva, nagyon- nagyon könnyen elnézhető.

 

Regéc és Erdőhorváti között is vezet az út egy hegyoldalban (jóval a Pálos kolostorrom után), sűrű erdőben, ahol egy vízmosásra kellene rátérni erdészeti útról. No itt túlmentünk vagy 200 m-t, majd toronyiránt, árkon-bokron át lefelé a pirosra. De meglett.

 

Hirtelen ennyi jut eszembe csak sajnos. :-(

 

HIMBALA - alvás/sátrazás: Követtem hobo-bobo ajánlását és első éjszakát Telkibánya előtt (Füzérről indulva), az oda bevezető műút melletti réten töltöttük. Kb. 1 km -re Telkibányától. A műútra szépen ráláttunk. Víz/forrás/pad nem volt.

 

Második éjszaka Regéctől kb. 900m-re (az úton az utolsó kanyar előtt - Telkibánya felől indulva), egy mezős/rétes területen, közvetlen a piros-jeles út (földút) mellett sátoroztunk. Víz/forrás/pad nem volt - de előtte kb. 5 km -el van a Fehér-kúti erdészház és a forrás. Itt feltöltöttünk rendesen! Ez volt a legcsendesebb éjjel.

 

Utolsó (3.) éjszaka Komlóska határában. Van egy focipálya a hegyoldal alján, mellette/felette egy "teraszon" a hegyoldalban 2 rozoga pad és asztal. Itt vertünk sátrat. Komlóska határától kb. 100 m-re. Víz/forrás itt sem volt. Pad igen. :-) Itt viszont nagyon zajos volt az éjszaka a folyamatos szarvasbőgés miatt. De más nem zavart minket egy éjszaka sem. Az egész túrára elmondható, hogy semmiféle inzultus nem ért. Se vad se ember se kutya által. Végig egyedül voltunk. :-)

Előzmény: Törölt nick (52370)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 52386

Szerintem ez még most is így van nagyjából, és lehet hogy éppen azért mert nincsenek benne, de szerintem a Matyi a legjobb, továbbá még a Manrézába is jobb lemenni kávézni, vagy enni valamit mint a többi helyre, Lehet hogy árban is jobb (valamivel olcsóbb) , de kulturáltságban biztosan!

 

Manrézába többször aludtunk már, legjobb hely odafönt, még akkor is ha a szállásdíjban viszont azért drágább a többinél.

 

 

Előzmény: FarkasGyurka (52383)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.09.11 -6 0 52385

Merő kíváncsiságból beírtam a gugliba, hogy "szállás Galyatető" és kidobott egy Kilátó vendéglőt

1350/fő/éj

https://szallas.hu/kilato-vendeghaz-es-etterem-galyateto?ref=list&adults=2

 

az más kérdés, hogy 24 találat volt csak a szállás.hu-n

Előzmény: Törölt nick (52381)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.09.11 0 6 52384

igen, az árak a helyükön vannak. én azt hittem, hogy a saját szervezetnek azért nagyobb kedvezményt adnak

Előzmény: Törölt nick (52381)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.09.11 0 5 52383

abban az időben egész Dobogókő összes vendéglátós helye egy kézben volt (kivéve a BM üdülőt és a volt párt üdülőt - asszem Manresa most a neve), kivéve a parkolóban a réteses. Arra is fájt a foguk, de nem tudom, hogy mi lett aztán

Előzmény: Törölt nick (52382)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 -1 0 52382

Dobogókő? Vazze,  ahol most hétvégén 400-ért vettem egy snickerst, (talán 120 a bótba) meg szintén 400-ért adnak egy fél literes üccsit?

 

Na, abba beleférne simán 20% kedvezmény.

 

Mindettől függetlenül természetesen Dobogókő nagyon jó kis hely, de kaját piát vigyen mindenki.

 

(Esetleg a Matyi almáspitéje amit érdemes megkóstolni.)

 

 

Előzmény: FarkasGyurka (52380)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 -6 0 52381

Én - merő borúlátásból - arra tippeltem, hogy sokkal drágább lesz. De ezek reális árak.

Előzmény: FarkasGyurka (52380)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.09.11 0 7 52380

Bár nem tudom, hogy mi az a "Turista kedvezménykártya", de adnak rá 20% kedvezményt.

Két évvel ezelött, amikor a dobogókői ház ekkora kedvezményt ajánlott fel az MTSZ tagoknak, akkor a hír hallatán nem túl dicsérő jelzők repkedtek a főnöktől.

Változnak az idők :-)

Előzmény: Törölt nick (52379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 -6 0 52379

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 7 52378

O.K., akkor mégis inkább írjál te légyszi, mert én is simán lepattantam erről az idióta outlúkról, meg nincs is kedvem vesződni vele! :-)

 

10-12 jó lehetne, füzetem asszem van még kettő db ha úgy alakulna hogy ketten mennénk.

 

hobobobokukucindamélpontyhu

 

Ha kifogunk egy jó kis őszi időt (ez az egy nem rajtunk múlik) akkor garantálom hogy emlékezetes lesz!

 

Induló Himbala iszonyúan telitalálat zenei aláfestése után szabadon: :-)

 

"Itt bárhova lépek, otthon vagyok,
Felettem a csillagösvény ragyog,
Köszönt a nap, köszönt a hold.
Ahol születtem, ott is halok."

 

(ami a teljes szöveget illeti tényleg mintha a Zemplénre írták volna...)


 

 

 

Előzmény: donjuan1984 (52339)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 -6 0 52377

Tökéletes! Tiszta Öreg-Futóné fíling :)

Előzmény: Lud (52376)
Lud Creative Commons License 2015.09.10 -2 0 52376

ma reggel voltam kinn, nincs kiírva korlátozás, placc rendben, torony nyitva.

Előzmény: Törölt nick (52294)
garass Creative Commons License 2015.09.10 0 6 52375

Azt utolsó mondatot még kiegészíteném: és az időjárástól. Mert ez jelentős tényező mindenkor, különösen, mióta vizes bázisú festékkel dolgozunk.

Lehet, a másik szervezésnél is közrejátszhatott ez, bár ők sem velünk, sem az MTSZ-el semmit nem egyeztettek. A kommunikáció lehet, nem erős oldaluk. 

Előzmény: garass (52374)
garass Creative Commons License 2015.09.10 0 5 52374

Idén tavasszal  is válaszoltam egy "fel szeretném újítani a Zemplénben a K+ jelzést segítőket keresek" felhívásra

 

Csak, hogy más számára is érthető legyen, ez a felhívást egy magán akció volt, nem mi borsodi természetjárók szerveztük. Mi "csak" márciustól augusztusig festettünk, szinte folyamatosan, több helyszínen, több festőcsoportban. De volt április végén az Aggteleki - karszt térségében egy hetes festőtáborunk is, ahol mintegy 20-25 fő dolgozott a területen. A jövőre tervezett zempléni felújítás is alapvetően táborszerűen tervezzük, mert csak így van értelme az egységes munkának. De ez nagyban függ az anyagi lehetőségeinktől. 

Előzmény: jzp2107 (52367)
garass Creative Commons License 2015.09.10 0 0 52373

Köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: olahtamas (52372)
olahtamas Creative Commons License 2015.09.10 -7 0 52372
Előzmény: garass (52356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 6 52371

Szerintem jzp kár ebbe bele menni mert mindig ez a "csinálddmegte" című óvodás szintű hiszti a vége, nem kell a lovat alá adni a hülyeségnek. Nem érti és nem is akarja megérteni mit akarunk.

 

Saját érdekedben mondom. Relax! :-)

Előzmény: jzp2107 (52367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 2 52370

Gratulálok én is a Rákóczi-túra teljesítésetekhez, és egyben nagyon örülök is hogy innen ilyen sokan kedvet kaptak ehhez a nagyon szép útvonalhoz!

 

Két nap alatt valóban húzós, bár nem annyira mint amennyire elsőre annak tűnik. Sárospatak-Regéc első nap teljesen jól ment azt most is így tervezem, viszont a második nap Regéc-Füzér 33 km-t azt most felezni szeretném egy Telkibányai csicsis-babával, mert a legszebb rész a középső, a Regéc-Telkibánya, továbbá az már második napra valóban elég is.

 

Donjuan, majd írok, ha lesz egy kis időm, nekem lehet jó lenne úgy is ahogyan mondod, 10-12-ig.

Előzmény: Tevemadár (52352)
kerxy Creative Commons License 2015.09.09 0 0 52369

Köszi, meglesem ezt is hétvégén :)

Előzmény: pavarotti (52349)
HEV Creative Commons License 2015.09.09 -1 6 52368

Én egy dolgot látok, te nagyon szeretnél festeni és sosem jön össze, nyilván mindig másban van a hiba. :-)

 

Szerencsére te vagy az egyetlen olyan ember akinek sosem sikerül résztvennie a festésben.

Veled ellentétben én nem csak az asztal mellett szoktam festeni.

 

Ja és amikor én festeni akartam valahogy mindig sikerült is.

Sajnálom, hogy neked sosem jött össze de nyilván mindig más volt a hibás.

 

Ajánlom figyelmebe ezt a közösségi rendezvényt, itt is örömmel látnak mindenkit, téged is.

http://teszeddakeken.hu/informacio.html

Előzmény: jzp2107 (52367)
jzp2107 Creative Commons License 2015.09.09 0 8 52367

hát te marhára el vagy tévedve

eddig kb 4-szer vagy 5-ször jelentkeztem festésre de sosem jött össze (általában nem miattam)

Persze volt olyan is hogy nekem nem volt jó az időpont, de olyan is hogy utólag változtattak rajta, legtöbször meg egyszerűen elmaradt

Idén tavasszal  is válaszoltam egy "fel szeretném újítani a Zemplénben a K+ jelzést segítőket keresek" felhívásra, meg is beszéltük hogy rendben, de előtte májusban is lesz Budaiban lila Mária festés, az hamarabb is van meg közelebb is, majd szólnak.

Nem szóltak.

Hát ilyen negatív vagyok

 

Azt különben marhára csipázom mikor te a karszékedben ülve kinyilatkoztatod hogy ki mit miért csinál vagy nem csinál :-)

Előzmény: HEV (52355)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.09.09 -4 0 52366

Mis is a GPS alapján mentünk ott be ahol gondolom Te is, de amúgy semmi. Utána azt hittük, hogy rossz helyen megyünk be, mert végül is kiért a kék a később bekanyarodó földútra, de a térkép szerint ott kell bemenni. Mondjuk nekem nagyon tetszett a szinte ember magasságú fű ott és akkor :) Való igaz, hogy nem egy túlzottan kitaposott rész.

Előzmény: Simulacrum (52362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 -6 0 52365

Nem volt bőgés. A bikák sajnos nem itt Csernye felé szoktak mászkálni, jobban kedvelik a Tési-fennsík környékét. Szarvast meglehetősen ritkán látok a közvetlen környékünkön (míg például a Vértesben szinte mindig).

 

A legkomolyabb vadállat, amivel közvetlen kontaktusba kerültünk, az egy pók volt. A hideg miatt szúnyogot se láttam egy darabot sem...

Előzmény: Pulmy (52360)
rozaa Creative Commons License 2015.09.09 0 6 52364

Sablonokból mi sajátot használunk, az MTSz-es annyira nem vált be, bár vannak használhatóak is közöttük. Alapozásnál a régi jelzéseket igyekszünk újra hasznosítani, főként hogy már régóta vízbázisúval alapozunk. A túlnőtt jelzések méreten fölüli részeit vagy lekaparjuk, vagy színezésnél szürkítjük. Továbbra is keresünk munkakedvvel megáldott önkénteseket az Őrségbe.

Előzmény: HEV (52335)
HIMBALA Creative Commons License 2015.09.09 0 7 52363

Üdv!

 

Gratulálunk a Rákóczi túrátokhoz!

(Mi egy hónapja mentünk, az általad írt hasonló melegben.)

 

Írtad, nagy zsákkal mentetek - írnál pár sort, hogy hol aludtatok a túra során? 

 

Említetted még, kétszer is elkevertetek az úton - emlékszel, így vissza tekintve, hogy merre volt ez?

 

 

Előzmény: Tevemadár (52352)
Simulacrum Creative Commons License 2015.09.09 -4 0 52362

Zalaszántó előtt a Tátika vártól lejőve a betonúton haladva lehet én néztem be, de semmi jelet nem láttam, ami segítette volna a jó helyen való letérést a betonról. GPS-em volt így nem volt igazi probléma, de látszott, hogy nem túl sokan jártak még erre. Nem tudom ez mióta halad így, de itt nem nagyon lehet jelezni festéssel a túrát, mert csak bokros rész van. Két szalagot láttam az erdőig, ahol már van felfestés. Szerintem itt igen hasznos lenne egy tábla kihelyezése.

Előzmény: garass (52298)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.09 -6 0 52361

 Semmi sem történt,úgyis kevesen tudják honnét van ez a név :)

Előzmény: HEV (52351)
Pulmy Creative Commons License 2015.09.09 -6 0 52360

  Kár,hogy a vadmalacok nem jöttek össze! S mi volt a szarvasbőgéssel?    (y)

Előzmény: Törölt nick (52345)
nagypapi Creative Commons License 2015.09.09 -6 1 52359

Megjelent hörpölin újabb írása a természetjárón.

http://termeszetjaro.hu/cikk/elet_a_keken_ddk_5._resz

Az utolsó képen egy újnak tűnő jelzés látszik. Vajon ezt átvették? ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!