Keresés

Részletes keresés

Ilona23 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 12026

Akkor sorstársak vagyunk, mert én is gumicukorfüggő vagyok és nem vicc! na meg a dunakavics :o és a pudling :o oh a pudling olyan finom :D

 

CÁPAGUMICUKIIIII!!!!! :D

Előzmény: maya40 (12025)
maya40 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 12025

Fejest ugranék az ibolyacukros kirakatba. :D

 

Én amúgy gumicukor függő vagyok, meg szeretem, azt a hosszú rúd izét, amit mostanában elővettek gyerekkorunkból. Nálunk kirakodós ünnepeken már elképzelhetetlen, hogy ne legyenek olyan cukker árúsok, akiknél zacsiba mérve lehet venni e fentieket, meg a tejkaramellát, grillázst, medvecukrot, krumplicukrot. Bár az utóbbi apu szerint nem az igazi, de azért szereti.

 

Az mondjuk elég vicces volt, mikor az asztalnál az unokahúgom és az unokaöcsém azon vitáott, hogy cápát együnk vagy krokodilt - gumicukorfigurákat - és végül mondtam, hogy kérek mindből tíz dekát. Az árús majd megszakadt a röhögéstől. :D

Előzmény: Ilona23 (12021)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 12024

Lehet, hogy beteg vagyok? Egyik édesség sem vonz:( Nem vagyok én sem a régi:(

Viszont Hupikék törpikék pillecukrot keresek. Szóljatok, ha láttok valahol!

Előzmény: PanniF1 (12019)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 12023

Oh a medvecukor, arra nem is gondoltam, azt én Apukámnak adom :D én se szeretem :))))

Előzmény: confetti (12022)
confetti Creative Commons License 2011.09.20 0 0 12022

A helyet én is kifosztanám:)))(persze ha lenne elég pénzem:))

Főként az ibolya cukrot:DD (a medvecukor részemet átadom Ilonkának, én nem szeretem:)))

Előzmény: PanniF1 (12019)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 12021

ÁÁÁÁÁ Panni!!! Nyamm én mindet megkóstolnám!!! :-) Nagyon jól néz ki ez a vitrin tele szép finomságokkal :-)

 

Egyébiránt minden megy tovább a fórumon! Az élet nem állt meg, szóval ide is írunk továbbra is :-)

Előzmény: PanniF1 (12019)
Hofburg Creative Commons License 2011.09.20 0 0 12020

Miért ne írhatnánk?:) Akinek nincs kedve, az nem ír, ennyi. De aki szeretne itt is beszélgetni, az biztosan talál társakat, akik ugyanígy gondolkodnak továbbra is.:)

Előzmény: PanniF1 (12019)
PanniF1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 12019

Hali!

Akkor ide már nem is írunk....? :-((

 

http://divany.hu/gasztro/2011/09/17/a_vilag_legfurabb_cukrai/

zsófiaéva Creative Commons License 2011.09.13 0 0 11986

köszönöm, SIKERÜLT :))))

bár a vizsgáztató néni elég.. öhm... állítása szerint majdnem elaludt amig én az elmélete mondtam, mert hogy lassan csináltam, és mindent mondtam. de ha nem csinálom, akkor meg megvág, szal inkább aludjon....:D

Előzmény: szmelli (11978)
maya40 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 11983

Remek:

 

Mindegy, itt a linkje, azt talán még megmutatja:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Bartolom%C3%A9_Esteban_Perez_Murillo_021.jpg

Előzmény: maya40 (11982)
maya40 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 11982

Itt Vhelyen szinte minden Mária nevű ismerősöm 12-én. Van valami vallási ünnep a Mária nevekhez kötve, állítólag ezért van olyan sok egy évben, mert mindegyik valami Máriával kapcsolatos eseményhez kötődik. Születés, halál, menybemenetel...ilyenek.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1ria

 

Itt van a Wiki adatlapunk, érdemes megnézni. Eszerint aug 15, szept 8 és 12 valamiért kiemelt Mária-nap.

 

Talán Gombócka tudja, ő jobban ismeri a vallási kötődéseket.

 

Ha már ott jártam. Imádom ezt a Mária-képet

 

 

Leginkább azért a gyönyörű kék köpenyért.

Előzmény: szmelli (11981)
szmelli Creative Commons License 2011.09.13 0 0 11981

Rendben, átadom:)

 

(ők 8-án ünnepelnek egyébként:)

Előzmény: maya40 (11980)
maya40 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11980

Add át légyszíves a te Máriáidnak is az én üdvözletem.:)

 

 

Előzmény: szmelli (11977)
szmelli Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11978

Zséé, drukk holnap:)))))))))))))))))) írj, hogy mi volt:)))))))))))))))

Előzmény: zsófiaéva (11976)
szmelli Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11977

Mayám, sok boldog névnapot kívánok itt is neked:))) ( anyukám és mamám is Mária:))

 

szóval éljenek a Máriák, Mariskák, Marcsik, Marcsuk, Marik...:D

 

 

...és egy szép ibolyavirág is a Tiéd még:)

 

Puszi:)))

 

Szmel

Előzmény: maya40 (11975)
zsófiaéva Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11976

Sziasztok!!!

 

Há-há-há!! Átrágtam magam a soksoksoksok hsz-en.:)

 

(nagyon) utólag is köszönöm a szülinapi jókívánságokat:D és utólag is mindenkinek boldogot;)) és mindenki szép volt, és szép helyeken járt:))

 

holnap drukkoljatok lécci, mert a (2.) rutinvizsgám lesz..:S ÉS ma kellett volna mennem még órára, de hivott a muki, hogy pénteken lerobbant a kocsija, és csak ma este kapja vissza. reméli. mejnek reggel vezetni. hát én majdnem összehánytam a metrót idegességemben...

 

 

CSÓÓÓK:))

maya40 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11975

EZ MEG ITT EGY LÁJK!

 

XD XD XD

 

 

Köszi Panni itt is!!

Előzmény: PanniF1 (11974)
PanniF1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11974

Hali!

Képet feltölteni sajnos nem tudok... :-(

 

Boldog Mária-napot kívánok! :-))

 

 

EZ ITT VIRÁG!!! :-)) 

Ilona23 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11973

Nekem is kedvenc mesém! Megboldogult gyermekkorom... ohhh.

Előzmény: szmelli (11972)
szmelli Creative Commons License 2011.09.12 0 0 11972

gyerekkorom nagy kedvence, most már Annámnak is:)

maya40 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11971

Auh te szegény!

két-három hónapja Történész direkt felhívta rá a figyelmem, hogy ezt meg ne vegyem. Általában igaza van és amúgy mutatta is a könyv tartalmát szkennelve.

Hát nekem a gyomrom ennyit nem forgott, pedig én végig olvastam a Ferenc József szerelmei című borzadályt is.

Ebbe is belelapátoltam, de pár oldal után utálva abba hagytam.

Előzmény: V.Melinda (11969)
maya40 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11970

A legtöbbön nem is volt ruha, vagy olyan rongyos, hogy azért se vettem komolyan fontolóra a vételt. De persze ha ki lehet pucerálni őket, akkor tudok rá ruhát horgolni - egyszer csak. De nem vettem meg őket, és lehet, hogy már nincsenek is. Majd meglátom.

 

Köszi az ötleteket, ha lesz esetleg ilyesmi, akkor megpróbálom.

Előzmény: szmelli (11968)
V.Melinda Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11969

Szia Maya!

Én egy alapos porszívózással kezdeném és utánna folttisztító, ahogy Szmel is írta.

 

Olvastam egy könyvet (sajnos napok óta Mikivel együtt betegek vagyunk így éjszakáim olvasással telnek) Sisi-ről, hát megdöbbentem....

Egy regény amit Flautner Lajos írt: Erzsébet titok és szenvedély

Nemtudom, hogy ezt olvasta-e valaki én sokszor úgy elpirultam, hogy csukott szemmel olvastam a könyvet. A 18-s karikát nagyon hiányolom róla. Ha  a szerelmi jeleneteket nem számolom, akkor még mint regény olvasható is, de ez nekem egy kicsit sokk volt így.

 

A Gödöllői lakos vagyok című könyvet továbbra is vadászom, ha valaki tud egy eladó példányt kérlek Titeket szóljatok. Most kölcsönben van nálam egy és nagyon tetszik!

 

További szép délutánt!

 

Melinda

 

Előzmény: maya40 (11967)
szmelli Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11968

szia Mayám:)

 

Biopon folttisztító esetleg?:) vagy Vanish szappan:)

 

nekem ezek bármilyen piszokra, szennyeződésre jól beváltak. Milyen színű a babák ruhája? mert ha esetleg fehéres, akkor hippózni is lehet, az is széppé teszi.

 

Itt is nyílt egy újabb turi és egy néni felhívta rá a figyelmemet, hogy "kedves, ott vegyen ilyen szép babát:)". Tegnap csodájára jártak ennek a zöld ruhásnak, nekem a haja kalapja nagyon teszik és szép a ruhája is:)

 

Benézek majd, hátha bukkanok vmi kincsre ott is:)

 

szmel

Előzmény: maya40 (11967)
maya40 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11967

Cuki! Nagyon szép haja van, de a ruha is szép.

 

Most az van a fejemben, hogy nem régen egy turiban láttam porcelán fejű babákat, de a testük textil volt és állatira mocskos. Nem tudjátok, ki lehet azt tisztítani? A fejük szép volt, de hozzájuk érni is undorodtam a piszok miatt.

Előzmény: szmelli (11965)
szmelli Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11966

Szia V Melinda:)

 

Köszönjük a gödöllői divatversenyről hozott híreidet:) Ez is érdekesnek igérkezik, mint a másik kettő volt:)

 

szmel

Előzmény: V.Melinda (11964)
szmelli Creative Commons License 2011.09.11 0 0 11965

Sziasztok!

 

A hétvégn Bio bor- és ételfesztivál van városunkban, valamint régiség vásár is:) ott találtam néhány szépséget, ezeket hoztam megmutatni:)

 

Megismerkedtem egy Úrral is, aki két hét múlva a Pesti Hírlap kiadásában megjelent Erzsébet albumot hozza majd el nekem. Nagyon várom már:)

 

Valakinek esetleg megvan ez az album?

 

 

Képek a régiségekről Bajor népviseletes baba, Maya:)))

 

Poháralátétek Angliai városokról

 

ez sörnyitó vagy kopogtató funkciójú emberke

 

Két régi képeslap:)

 

SZép napot mindenkinek!

 

szmel

V.Melinda Creative Commons License 2011.09.06 0 0 11964

Sziasztok!

 

 

Még tegnap lefelejtettem pár dolgot, mert szólította munka...

 

A legfontosabb! Idén is lesz Gödöllői Divatverseny! HA érdekel valakit, a www.godolloidivatverseny.hu oldalon mindent megtaláltok. Az idei téma Mária Terézia és a barokk. Már lehet jelentkezni a versenyre.

 

"Sisinek vajon tetszett volna egy hasonló szituáció? Nem hinném, ő eleve nem nagyon szerette (már amennyiben jól értesültünk) ha megbámulták, fotózták és látványosságnak állították be."

 

É n erre is válaszoltam, nem tudtam ezt máshogy értelmezni.

 

A bezsámoló persze azért van, hogy ha még kíváncsi valaki valamire kérdezzen! Azért írtam én is, minden kérdést szeretettel várok.

 

Írtátok, hogy ezt meg azt hogy -hogy nem néztük meg ha már ott vagyunk. ( nem most már régebben olvastam és nemtudom kitől), igaz ha az embernek sikerül ejutnia egy messzi helyre, akkor érdemes mindent megnézni alaposan. DE vannak olyan körülmények, amik akkor, ott mindent feülírnak. (Ezt most itt  nem szeretném részletezni). Mi így is nagyon jó éreztük magunkat és ami nekem nagyon fontos volt, hogy a szüleimet elvihattem még egyszer oda ahová nagyon vágytak!

 

Majd, ha már a család egy kicsit önállóbb  lesz, és egy hétre nálkülözni tudnak, megbeszéltük Szmelel, hogy végigjárunk mindent. Persze, addigra lehet, hogy a napernyőt felválltja a bot, a kalapot a csipkés főkötő és lehet hogy messzelátót is viszek magammal. ( bár az már most is kell sajnos, csak jól titkolom, de itt magunkközött vagyunk).

 

Na megyek dolgozni, mert most a főnököm, fog megbillenteni hátulról, ha nem hahdok!

 

Puszi!

 

Melinda

 


Ilona23 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 11963

No igen, a gyengébbek kedvéért :D

 

Az elsőt mobilról küldtem, elkezdtem játszani és amikor újra megnéztem (mobilon) a fórumot, akkor már itt volt a második bejegyzésem is. Fogalmam sincs mi történhetett. :o

Előzmény: Gombóc Artur78 (11962)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 11962

Beírtad szanszkritül is, hátha nem értjük magyarul?:)

Előzmény: Ilona23 (11961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!