Keresés

Részletes keresés

pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.31 0 0 29

A régi fajta mechnikus órám lesz 32 lyukas.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 28

Kevés az olyan lehetőség mikor szűkség van a nagy bejáratra.

Ha a bejárat elé álsz és csak kicsi luk van a a galambok megtanulnak nem félni tőled és így minden nap nézegetheted őket szemmagaságban.

 Lehet így motiválni   is őket. 

Praktikus a kezelése( kell hozzá 3db lengőpálca is)!

Csippes órád van-lesz? Nem kell 45-cm -es antenna . Elég  14-ES .

Csökkenti a beugró galambok sebességét az antennán és így tudja rögziteni.

Előzmény: pyrogalamb (27)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.31 0 0 27

Készítek képet még a dúcról .

A leszűkítés miért szükséges ?

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 26

Tegnap a Fővárosi állatkertben voltam az 5-éves fiammal és megtekintettünk több állatbemutatót.

 

UHU- jellemzően éjszaka  leveszi az alvó madarakat a fészkekből, fákról, házakról.

Görény- pinponglabda nagyságú lyukon is befér, helyben maga mellet megfordúl, ki tud csavarodni mint a rongy s ha nem is éhes minden lehetséges baromfit stb lemészárol.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 25

Ez itt GalambászIskola, de nem vagyok én senki, hogy kötelező legyen azt követni amit ide írok.

 

Ez is jó, ha a slóg kijáratát le lehet szűkíteni az adott méretre.

Engem a dúc maga aggaszt. Az elhelyezés, nádszövet és a pala tető az nekem nem jelent jót.

Több fotó és eleírom a véleményem !!

Előzmény: pyrogalamb (24)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.31 0 0 24

Előzmény: Törölt nick (22)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.31 0 0 23

Az egyik  kijáróm így néz ki  ez nem felel meg a fiataloknak ?

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 22

15x15cm-es luk. Elől , hátul  járolapnyi trepni. Igy meg lehet figyelni a galambokat. 

Előzmény: pyrogalamb (21)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.30 0 0 21

Még az lenne a kérdésem hogy melyik az előnyösebb kijáró a drótborítású slóg vagy a szputnyik ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 20

w-123 a kertész nick-em.

Erre nem tudok mondani semmit.

Előzmény: pyrogalamb (19)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.30 0 0 19

Köszönöm a kezelésekről szóló írást is .

Tennék fel egy képet az egyik hímről amit én jónak találok kinézetre idén fogtam tőle 5 fiatalt mind az 5 robbanékony agresszív erőszakos galamb a társaikhoz képest, nem tudom hogy ezek pozitív tulajdonságok-e .

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 18

Elkéstél lehet, de ebben nem vagyok jártas.

 

A kezelésről hamarosan írok.

 

A beszerzések lezárta után alapos takarítás, teljes dúcberendezés kipakolása, szétszedése és a napon kinthagyása. 

Pórszívózás majd az összes függőleges fa rész lekenése lenolajencével, alapozás, és olajfesték fehérrel.

Vízszinteseket  gázperzselővel engedd végig majd fürdesd meg JODESEPT, IOSAN, VIRKON fertőtlenítővel.

Ezt ismételd meg negyedévente az első 2évben.

Használhatsz még bármikor 20%-os ételecetet amit permetezővel kipermetezel.

 

Ezek után ne hozz be új galambot és vendéget is csak lábfűrdő után.

 

Előzmény: pyrogalamb (16)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.29 0 0 17

A kezelésekről kaphatnék valami pontosabb információt időrendi sorrendben ?

Előzmény: Törölt nick (15)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.29 0 0 16

A legközelebbi taggyűlésen szeretném kérni a felvételemet és meg is rendelnék 50-60 gyűrűt .

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 15

Csináld bátran . Lesz gyűrűd?

Nem vicc sajos ha későn jönn vki miatt.

Ha végére érsz a kezeléseknek és kivedlenek a galambok , LEHET!

Előzmény: pyrogalamb (14)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.29 0 0 14

Én korábbi pátroztatáson gondolkoztam november 20-a dec 1. körül szerettem volna párosítani ez lehetséges ?

Előzmény: Törölt nick (12)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.29 0 0 13

Köszönöm nagyon hasznos információkat kaptam.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 12

Szia!

A következőt ajánlom:

Nézegesd a neten a szép és eredményes galambokat, keresd a közös jegyeket. Szem , fej, értelmes arc, szárny és testarányok.

Járj el mindenhova ahol galambot tudsz kézbenfogni és emlékezz vissza milyenaz eredményes galamb fizikai megjelenése.

Keress a magadéi közt ilyen jegyeget és tenyész. 20db-kell

Szerez be újjakat is majd alapos egészségügyi kezelés dec 01-ig-

Párosísd dec 20-án és az első kettő költést hagyd meg majd szedd szét őket 2 hét pihenő és párosísd ujra őket 1 pá fiokot  megint mindtől. 

Igy lesz kb 50 fiokod amiket folymatosan kezeled .

Az első két pár fiatalt párosísd jul20-án(jun01-től sötételítés ami 21:00-tol 16:00-ig tart naponta.) majd fészekről reptesd őket .

10db tréning kell 10km-essével emelve a távot. majd verseny. 

Az egészségügyről a neten tájékozódhatsz, a takarmányozást ,eg leírom ha itt lesz az ideje.

A fészekről küldött fiatalok mindíg nagyott repülne. Az egészség és a te eszed dönt.

Előzmény: pyrogalamb (11)
pyrogalamb Creative Commons License 2011.08.28 0 0 11

Üdv

Most szeretnék belépni a helyi egyesületbe van néhány pár  postagalambom amiket helyi  versenyzőktől szereztem be ezeket szeretném tenyészpárnak meghagyni jövőre és van pár db kései fiatal amit  egy helyi sporitól kaptam ajándékba az idősebbek és a most kapott fiatalok fiait szeretném megröptetni jővőre a fiatalok versenyén .

Van egyáltalán némi esélyem a nagy öregek ellen vagy ne számítsak még csak arra se hogy rajta leszek a lista végén?

A fiatalok versenyre való felkészítésével és a tenyészpárok kezelésével gondozásával  kapcsolatos minden információt szívesen fogadok.

Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.25 0 0 10

A "DE FLUG" magazin 92' márciusi számában Toy Silver mutatta az ő módszerét a szunyog ellen! LEVENDULA CSOKOR A FÉSZKEKBEN!

Levendulát a Tihanyi félszigeten termesztik kb20 hektáron!

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.25 0 0 9

A himlőről !

A megelőzés a legfontosabb! Én évente többszőr permetezek gázolajjal! Rendszeresen felszórom takarítás után a padlót gipszel és seprűvel szétkenem!  Fertőtlenítést IOSANNAl és Virkonnal végzem, majd gázperzselőt használok! Kűlső élősködők ellen védekezem Permetrin hatóanyagú szerrel a galambon és fészektálon-oltok Ivermectrim hatóanyagú oltóanyaggal!

És mi köze ennek a himlőhöz:

A himlőt-megfigyelésem szerint-a megszúrt , megsebzett bőrbe belekerűlt himlő vírussal szennyezet pór okozza! A megsebzést nem csak szúnyog, de vérszívó és toll rágó bogarak is csinálják!!

De ezek nem helyettesítik az oltást HIMLŐ_VÍRUS elelni szerrel!

Az ÁNIZS-olaj évtizedek óta bevált szer mindekinek ajánlom! 

Mindíg sok galambom volt(120-260db) és a spaklitologató versenyen csak a "futottak még " kategoriába tartozom!

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 8

Nincs értelme,hogy egymásnak essünk egy felesleges topik miatt.Amit írtam,nem provokációnak szántam.Feleslegesnek tartom ezt a popikot,evvan.Ha az illető galambokról akar csevegni,megteheti a Galambtenyésztés,galambtartás c.topikban.Deha mégis itt fog kialakulni érdemi beszélgetés,amiből ismeretek széles tárháza árad majd kifelé,akkor utólag meg fogom követni magam,ennyit megigérhetek.:)

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 7

Ha 2x benéztél ide akkor már értelme volt az életrehívásnak! Gondolom benézel harmadjára is ! 

 

És villogtatod tudásod!!!

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6

Galambom,voltam én innen már bannolva személyeskedésért.Ez iit alant még nem az a ketegória.Nem kívánhatod mindenkitől,h galamblelkű legyen.:)

 

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 5

Na ez az amit kérném, hogy mellőz! Majd rájösz!!

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4

Marhajó ötlet volt két galambos topik után egy harmadikat is nyitni,mikor azok is elég latymatagon mennek.....

Ádám98 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 3

Sziasztok eddig nállamse jöttki pedig tavaj volt és vizparton lakunk le is kopogom kipp-kopp.!

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 2

A nagy meleg miatt idén kevés a szúnyog, talán ezért is szorul vissza a himlő. Remélem így is marad.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1

Aktuális gondolat! Most van a himlő "szezonja" elég régóta úgy próbálok  védekezni hogy veszek a patikában ánizsolajat ami itt 980 ft  és 8 decis a permetezőm ebbe teszek 6-8 cseppet jól összerázom és minden takarítás után ez nálam kétnaponta történik, de legalább 3 naponta a fiatalok ülőkéjét bepermetezem vele és az esti topogás már meg is szűnt tehát a szúnyog ami terjeszti a himlőt nem zavarja a fiatalokat nem csipkedi őket. A fürdővizbe is szoktam  tenni a tollmoly sem rajong érte.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 0

Minden fajta galambról lehet eszmecserét folytatni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!