Keresés

Részletes keresés

mortals Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61115
MarK. Én sem értékeltem negatívnak a kritikáidat, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményedre, amely sajnos egy cseppet sem változott évek óta. Azt hiszem, már nem is fog, de ezen tényleg nem veszünk össze... :-D "Alap-hang": nyilván a Csaba orgánumára/hangszínére gondolsz, ez sem változik az idő múlásával (nem tinédzser már :-), nekünk és sokaknak tetszik, megszoktuk & tudjuk azt is, hogy sokakban ellenérzést vált ki. De ez is jól van így!
"Valószínűleg én kényesebb vagyok ebben a témában, mérvadó viszont semmiképpen sem, ugyhogy nyugi :). S bár nem vagyok egyedül a véleményemmel, a lényeg az, hogy valakinek viszont igenis tetszik :)." - Ezzel ugye azt akartad kifejezni, hogy túl kifinomultak az elvárásaid sok más emberrel egyetemben, és a mi zenénk túl gyenge a ti kényes ízlésetekhez? :-))))) Burkolva is értem én ám! :-)))))
"egyszerűen ma sem lehet tagadni a BB gyökereket" - teljesen megalapozatlan! :-)))  Én alakítom ki a végleges hangzást és biztosíthatlak, soha nem volt egyetlen BB lemezem sem! Valahol megvan a vinyón mp3ban az összes kb 30giga egyéb zene mellett, de nem emlékszem rá, hogy valaha meghallgattam volna.... :-) Részemről nincs is BB áthallás, de hát az én véleményem nyilvánvalóan elfogult... :-DDDDDD
A stílusokról is lehetne elmélkedni, de pont a szinti-pop az, amibe mindent bele lehet rakni, mint egy olvasztótégelybe, Shape-estül, BBstül, Mode-ostul, Client-estül...stbstül... Egy kívülállónak egy kaptafa, a bennfentesnek meg illene meghallania a különbségeket és az egyedi vonásokat a zenekarok között... ;-))) Koncepció: teljesen egyértelműen a Shape és a Mortals külön utakon jár, de mégis egy kalap alá vagyunk sorolva - ebből én pl. nem szűrnék le olyant, hogy az egyik ezért vagy azért jobb, mint a másik (gitár & dob koncepciótok).

Nephilim. Kíváncsi vagyok, ki lehetsz - ha legközelebb összefutunk, akkor mutatkozz már be légyszíves - általában szívesen "elvitatkozom" ilyen dolgokról, még ha az álláspontok nem is közelednek a végén egymáshoz... :-D És akár privátban is érdeklődnék, hogy szerinted mely dolgokon kellene változtatnunk? Kis építő jellegű kritikára is vágyom... :-) Ja, a régebbi demólemez merőben más, mint az élőben leadott koncertanyagunk, gyk. egy szám sem volt a régi lemezről... :-D

Szigi101. Ígérem, hogy összeszedem és átküldöm! :-D
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61114
Jaigen, amúgy éppen Skinny Puppy megy a tiloson! De azért hallgassátok csak a Roxyt... :)
Előzmény: Skywalker. (61113)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61113
Azt tom, h már volt ien, de már sehol sem látom... Vagy lehet, h azt is csak külföldön láttam... álmodtam... :)
Előzmény: disp (61112)
disp Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61112
De igen!!! Arany cimkés Coca Cola! Az íze ugyan olyan műanyag mint a cukormentesnek (Ezüst cime).

Ps : a Bronz cimkés lesz a kóla mentes kóla. :)
Előzmény: Skywalker. (61102)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61111

Az enyém 3000-es és nem csak szaros indusztriál/elektró! Szal leszel szíves nagybetűkkel hozzám szólni a jövőben! :)))

Előzmény: Nephilim (61110)
Nephilim Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61110
Hát, olyan 1000 körüli electro lemezgyűjteménnyel lehet is, nem? :-)
Előzmény: Skywalker. (61109)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61109

"Node mindegy, nem az a lényeg. Hanem hogy elég jó rálátásom van az elektronikus zenékre, a szintipopra is, amit ti műveltek..."

 

Uhh, van itt önbizalom! :)))

Előzmény: Nephilim (61103)
MarK Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61108
Maximum cukor nélkülit... Az meg "olyan" is... ;)
Előzmény: Skywalker. (61102)
Szigi101 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61107
Mortals, nagyon örülnék, ha átküldenéd a dalszövegeket!
Előzmény: mortals (61088)
MarK Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61106
Kősz.
Remélem egyetérünk, hogy ha legközelebb is lesz "kiállítás", akkor az nagyobb publicitást/reklámot érdemel :). Sok ember nem is járt abban a teremben, pedig sztem többeknek tetszett volna.
Előzmény: denever333 (61101)
Nephilim Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61105
Igen, sőt, a stúdiófelvételeken általában jobb egy énekes hangja, mert lehet vele játszani. De valóban szubjektív a véleményem, talán mondtam is. :-)
Előzmény: MarK (61100)
denever333 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61104
Ja jut eszembe!

18.-án a Marco Polo klubba Rammstein party lesz!
Belépő: 600 Ft
21.30- 04.00
Nephilim Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61103

Mortals:

Hehe, nagyon félregondolod, ha a nickemből következtetsz rám... :-) Pedig személyesen is találkoztunk már egy párszor. Node mindegy, nem az a lényeg. Hanem hogy elég jó rálátásom van az elektronikus zenékre, a szintipopra is, amit ti műveltek, s ez alapján mondtam, amit mondtam. Ezért mertem határozottan kijelenteni, hogy biza az énekesetek és a zenétek nem passzol igazán. A régebbi számaitokat is hallottam, ha minden igaz, még mindig nálam van a demo-lemezetek.

Szóval felkészültebb vagyok, mint gondolod. :-)

És nem szoktam véleményt nyilvánítani fórumon anélkül, hogy meggondolnám. :-)

Előzmény: mortals (61095)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61102
Koffeinmentes kóla? Tudtommal olyat nem forgalmaznak idehaza...
Előzmény: Useless (61097)
denever333 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61101
Nos azért nem tettem említést mert
1 Nem volt bíztos, hogy lesz.
2 Nem volt bíztos, hogy lehet.

De természetesen lesz rá mode, hogy késsőbiekben is kikerüljenek a fotók!
Előzmény: MarK (61092)
MarK Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61100
A letöltött dalokból is meg lehet ítélni az énekteljesítményt, abban viszont igazad van, hogy ez az ő szubjektív véleménye, s nem feltétlenül "az igazság".
Előzmény: mortals (61095)
MarK Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61099
61083
Előzmény: denever333 (61094)
denever333 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61098
Géza normál kólát iszik tudtommal, mivel kávét se fogyaszt. Legalább is a múltkor azt vettem neki. Lehet, hogy mérgezem!-)
Ez Living Room egyenlőre marad a New wave megy át. Tudtommal lesz ott minden mint a búcsúba, csak bírjátok nyomonkövetni!
Előzmény: Useless (61097)
Useless Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61097

A szilveszteri bulin tuti ott leszek!

 

Én sem szoktam alkoholt inni, a jegy mellé szolgáltatott pezsgőt továbbadom. :-)

 

DJ Józan ( én kólát iszom s nem alkoholt még szilveszterkor se)- Géza

 

Ezzel én is így vagyok! De csak koffeinmentes kólát!! :-) Géza is azt szereti!

 

Hogy lesznek ott a bulik? Havonta?

Előzmény: denever333 (61094)
denever333 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61096
Amúgy nem csak helytelenül hanem hiányosan is írok:

A bilit az újéletasürgösdivatontúl sátánista klub ( legalább is ezt mondják róluk) illetve az újhulámújarca klub (fel támadunk vallási felekezet) tartja!
mortals Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61095
Nephilim. Túl magas labdát adtál, úgyhogy ezt lecsapom, jó? :-D Csak egy oldalról ítélsz, mivel nem voltál koncerten. "hangja nagyon gyenge", "ez az igazság" állításaid tisztán személyes, szubjektív véleményedet takarják, tényként én sok ellenzőt tudnék felhozni. Nem családtag, sőt még csak rokonok sem vagyunk, de mindenki ezt hiszi.... :-DD Több mint tíz éve jó nekünk is és a minket meghallgató közönségnek is... akik ugye lent voltak szombaton is a koncerten...

De semmi baj, a nickedből ítélve te inkább a mély, hörgős hangú énekeseket szereted és ebben semmi baj sincs. Mások vagyunk.

Üdv.
Előzmény: Nephilim (61093)
denever333 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61094
Sziasztok!

A következő gondolatok jutottak eszembe a hétvégével kapcsolatban, amelett, hogy 600 fizető ember volt jelen.
Pozitívumok:

-Most a helyen lévő dolgok ( WC, Ruhatár ) aránylag jól működtek úgy általában simán ment minden.
A tömeg se volt annyira nagy mint a múltkor ( vizsgaidőszak, illetve vasárnapi melló miatt valószínű)
- Nagyon korrektül összeállt a két terem s még nagyon kapkodni se kellett.
- Tényleg nagyon jó volt a hangulat bármerre jártam többnyire mosolygó embereket látam ( vagy csak én voltam túl részeg)
- Nagyon sok topicos volt lent aminek én nagyon örültem!

Talán a negtívumokból is egy párat:

- Sajnos a kisterem összeállítása már nem volt ennyire örömteli ( szinte minden meg volt halva az elején) Aztán a végén valmiennyire csak meg oldottuk a problémákat, de sajnos a technika ördöge ezen az estén nem kimélt minket.
- Ki kellett tenni a zártkörű rendezvény c. táblát s valószínű ez sok embert elriasztott.

A Mortalsról annyit, hogy csak felültesen hallottam öket lévén sokat szaladgáltam a kistermi f...ságok miatt, de kellemes volt. Ami talán számomra túl érdessé csiszolatlaná tette a hangzást az a két lány megjelenése! ( Én azok közé sorolom magam akik amúgy se nagyon szeretik a vokálos lányokat, kivétel mondjuk ha olyan finoman lépnek be számokba mint a DM-nél) itt azonban a két lány szerintem túl sokat kapott így megtörte a számok harmóniáját. Fiúk egy kicsit harmónikusabbá és egységesebbé kellene tenni a vokál-ének dolgot és akkor nagyonk kis fűlbemászó dalok születnének!

Más
GIDZA PARTY:

Aki lent volt az tudja aki nem az most már sokadjára itt olvashatja,
Szilveszterkor gizdulunk egyett és csinálunk egy mega-hiper-szuper-nyitó-közös házibulit egy jó nagy helyen.
Közösen marhul akarom mondani részeg disznóul ( legalább is bízom benne) az este

EXIT ROCK CAFE
Nyugatinál a tápossal ( Mc. Donalds-sal szembe), hogy ne csak az egészségeteket, hanem a hallásotokat is romboljuk.
Erről gondoskodik a két házigidzánk:
DJ ( nem lakodalmas ) Lajos
illetve
DJ Józan ( én kólát iszom s nem alkoholt még szilveszterkor se)- Géza

és sokan mások.... persze ha eljönnek.

A jegy ár fillérekbe kerül, de mivel megszünteték a fillért ezért forintba adtuk meg:
1600 FT helyszínen

Aki elővételben szeretne jegyet válltani az ne a MÁVhoz menjen mert az maximum Kiskundorozsmai szilveszteri bálra tud jegyet szolgáltatni, azt is csak utazáshoz. Aki türelmetlen az a Metro-nomban található eladótól kérje már ha nem leszek annyira lusta és viszek oda
ez 1200 Ft ba fog kerülni!
A jegyár tartalmaz egy pár virslit ( vegetárinusoknak marad a zsemle) illetve egy pohár pezsgő amúgy mindenki hozhat magával elemozsiát, csak piát nem mert azt nem engedjük be ( a tulaj szeretne még ezen a munkaszüneti napon is sokat akar kaszálni a piaforgalomból)

Éjfélután lesz nyereménysorsolás már ha lesz annyi ember, hogy ki tudjuk sorsolni a nyereményeket!

A buli várhatóan ameddig fog tartani addig tart.
Viszont a megfelelő jókedvet csak akkor engedjük szabadon, ha lesz is aki tovább adja !!!

Nem szóltam még a buli szponzorairól:

Támogatják azok az emberek aki jegyet veszenek, aki isznak, akik esznek ( azért mert akkor többet tudnak majd inni, akik alszanak a buli előtt, mert akkor bíztos el jönnek a buliba ( ébresztést a Matávtól kell kérni)
Illetve:
A Fővárosi Közterület Felügyelet munkatársai ( igen is sanyi bácsi nem ragasztók ide több plakátot) akik megkímélik a rendezvényt a felesleges feljelentésketől!
Ja és Majd elfelejtettetem ÉN is itt vagyok!
Aki további infóra kivácsi az hívjon max nem veszem fel:

06304397770 ( éjszaka alszom akkor nincs tájékoztatás)

u.ui szextelfon nem ez
ja és a matáv tudakozó se!
Magányos nők viszont jelentkezhetnek!:-))



Nephilim Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61093

Mortals:

Én ugyan a koncerten nem voltam, de hallottam az új demóitokat a weblapotokon, s ennek alapján Márkkal értek egyet, különösen abban, hogy az énekesetek hangja nagyon gyenge. Ha jól tudom, családtag, s így biztos duplán fáj, hogy ezt mondom, de ez az igazság. Vagy a zenét kéne hozzá igazítani, vagy egy új énekest keresni. De ez így nem lesz jó nektek sem, meglásd...

Előzmény: MarK (61092)
MarK Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61092

Skywalker: egy szolnoki fiatalember, Rácz András munkáiról van szó. Általában már létező fényképekről(főleg Anton) szabadkézzel készített, igen hatásos alkotások - olyannyira hű az eredeti képhez, hogy messziről úgy tűnik, mintha egy nagyított fényképről lenne szó...de nem. Az elájárás neve most nem jut eszembe, de majd rákérdezek.

 

Mortals: azt hiszem összességében pozitív mérleget vontam, a negatívumok jelentős része a hosszú szünetből, ill. a koncert "premier" jellegéből adódott, de ezt szinte mindannyian megjegyeztük, valamint azt is - ahogy Te is mondtad -, lesz ez még jobb is, nyilván folyamatosan érlelődik majd a csapat, s visszaköszön a rutin is :).

 

"...sem a dalokban, sem a felállásban, sem pedig a hangzásban. Furcsa, hogy nem vetted észre."
Ennek semmi köze az énekeshez - e tekintetben fejlődés max akkor várható, ha a kihagyás alatt esetleg képezte magát, énektanárhoz járt, stb. Az "alap" hangon ugyan ez sem változtat, de bizonyára segít.
Valószínűleg én kényesebb vagyok ebben a témában, mérvadó viszont semmiképpen sem, ugyhogy nyugi :). S bár nem vagyok egyedül a véleményemmel, a lényeg az, hogy valakinek viszont igenis tetszik :). Akárhogyis: ne legyen sértődés a dologból. Egyébként volt azért 1-2 dal, ami számomra is jobban illett Csaba hangjához.

A dalokat, ill. hangokat illletően különben nem írtam, hogy nem történt változás, sőt: " A hangszerelésen egyértelműen hallatszott, hogy a srácok sokat foglalkoztak a dalokkal, jól lehetett érezni, hogy milyen írányba mozdultak."

 

"A modernebb hangzás felé próbálunk elmozdulni, néhol akár "diszkós" beütésekkel - kinek tetszik, kinek nem. :-)))"
A "diszkós", v. kommersz beütésekkel már a BB is próbálkozott (pl. Érints meg), és már akkor sem jött be. A light-osabb vonal nem tudom, mennyire nevezhető modernnek, de lehet, hogy ez is csupán megítélés kérdése. Mindenesetre ahogy Te is írtad, "kinek tetszik, kinek" nem, ugyhogy ezen sem fogunk összeveszni :).

 

"Koncepció: alapvetően mi a dallamos, "szinti-popos" hangzás követőinek valljuk magunkat, ellentétben a Shape vontatott, "érfelvágós" stílusával ;-))) - sajnálatos, hogy ma Magyarországon ez egyet jelent a BB-vel. :-("

Éreztem az elmozdulást, de egyszerűen ma sem lehet tagadni a BB gyökereket (ismétlem, ez nem feltétlenül baj). A modernebb hangzást akkor lehetett volna jobban észrevenni, ha a modernebb elektronikus zenei alapok felé történik a nyitás (ami persze, részben egy oldschool vonalat is jelent, ebbe most ne menjünk bele). De a Mortals nem egy Client, v. egy Zagar, és gyanítom nem is erre törekedtek :).

 

Hogy ma Mo.-on mi mit jelent, azt hagyjuk - egy laikus számára még a Shape is egyenlő Ákossal... :/ (A Shape-ről egyébként annyit, hogy az általad említett jelző sztem csupán a lassú számokra igaz, s a lassú/gyors dalok aránya sokszor jogosan váltott ki kritikát. A gyorsabb, lendületesebb daloknál viszont ezt semmi esetre sem érzem, de ez most nem is ide tartozik.)


Dehanemviszont: a koncepciót én nem is ebben a formában értettem, inkább a hangszerelésre gondoltam: nálunk a gitár/élő dob egyre hangsúlyosabb szerepet kap, míg nálatok ez szóba sem kerül, és más eszközökkel szeretnétek újítani. S én erre írtam azt, hogy "azért mert én nem ilyen koncepció szerint dolgoznék, az természetesen nem jelenti azt, hogy ezzel vmi probléma lenne, egyszerűen csak különbözünk".

mortals Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61091

Fabe. Semmi gáz, lesz még lehetőséged, hogy láss minket élőben, ezt garantálhatom! :-D

Előzmény: Fabe (61090)
Fabe Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61090

Mortals: sajnálom, hogy nem lehettem ott...remélem lesz még OM koncert errefelé.

 

Előzmény: mortals (61088)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61089
Miféle képek voltak a LR-ban?
Előzmény: MarK (61083)
mortals Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61088
MarK. Igen, a véleményedet ismertem, és furcsállom is, hogy nem változott meg szombat este óta - úgy érzem, nem sok köze van a mai Mortalsnak az évekkel ezelőttihez, sem a dalokban, sem a felállásban, sem pedig a hangzásban. Furcsa, hogy nem vetted észre. Ilyen felállásban még nem játszottunk, mindkét vokálosnak ez volt az első koncertje, ill. az egész csapat éveket hagyott ki - azt hiszem ebben az esetben természetes a bizonytalanság, rutintalanság. Ezek a dolgok fognak változni! Az újabb dalok némelyike az utolsó héten véglegesedett, így természetes, hogy nyersen és nem túl kiforrottan szólaltak meg, lesz ez még jobb is. :-) Erős Ákos és Bonanza áthallások: ezt egyértelműen visszautasíthatom, zeneileg már nincs (sok) köze a csapatnak a BB feelinghez, remélem, ezt hamarosan Te is belátod. :-) Koncepció: alapvetően mi a dallamos, "szinti-popos" hangzás követőinek valljuk magunkat, ellentétben a Shape vontatott, "érfelvágós" stílusával ;-))) - sajnálatos, hogy ma Magyarországon ez egyet jelent a BB-vel. :-( A modernebb hangzás felé próbálunk elmozdulni, néhol akár "diszkós" beütésekkel - kinek tetszik, kinek nem. :-))) Élő hangszerelés. Igaz, az idő rövidsége miatt kénytelenek voltunk "lényegtelenebb" sávokat játszani, amelyekben jóval kevesebb a hibalehetőség - bár volt néhány dal, ahol főszólamot is próbáltam játszani (AQOT), kevesebb sikerrel... :-DDD
Kétségtelen, hogy a lányok kellemesebb vizuális élményt nyújtanak, mint mi... :-))))))

Szigi101. Örülök, hogy tetszett a koncert és a felállás, ez az, ami minket is hajt mostanában: megújulni. Én a szokásosnál is sokkal feszültebb voltam, sztem a többiek is, talán ezért lett merevebb a vártnál a koncert. Zenei alapok: elismerem, több számnál is nagyon kevés időnk maradt a végléges kidolgozásra, általában az egyszerűbb megoldásokat alkalmaztuk - de a koncertanyag már megvan és folyamatosan javulni fog majd a minőség is. Énekhang. A KAUval például nekem nem volt bajom, az az egy rész pedig énekest próbáló feladat, Csabának sikerült helytállnia. Dalszövegek. Egyáltalán nem értem, mi a problémád velük, nekem egyetlen egy dalszöveg szúrja a szememet, a Te nekem című... A többi tökéletes remekmű, ha gondolod átküldöm őket, további tanulmányozás céljából... ;-))))

KataDavina. Köszi!

Köszönjük a kritikákat!
patrona Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61087
Igazán készülhetett volna pár fotó ezekről a képekről is.
Szigi101 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 61086

Mortals koncert: 4 és fél éve láttam utoljára a zenekart, azóta egyértelműen hallható a fejlődés. Jó ötlet volt vokalistahölgyekkel feldobni az éneket és a színpadképet, és sokat fejlődött az énekes srác hangja is. Megható volt Zorán izgalma és igyekezete, és azt hiszem igazán jó hangulatot varázsolt az együttes.
A negatívumok között sajnos meg kell említenem a nyers, kicsit "ugyanolyan" zenei alapokat, az énekhangot ("Holdnak tán a túloldalán") és - szomorú szó következik - "természetesen" a dalszövegeket. Mindenesetre a fejlődés egyértelmű, csak így tovább - a problémák csiszolása pedig külön örvendetes lenne :-)

 

Andris képei lenyűgözőek voltak! Remélem még sokszor láthatjuk őket. Ezúton is gratula! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!