Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.07.02 0 0 191
Vanessa, nalatok nem divat a Yule Log? Egyszer (talan iden) meg fogom csinalni - nagyon szeretnem ezeket a gombakat a sutimen latni!!!

Előzmény: Vanessa_ (188)
krisssz Creative Commons License 2006.07.02 0 0 190
Hát ez elképesztő!! Nyithatnánk párhuzamosan egy fogyókúrás topikot is, mert már a látványtól is hízni fogunk:))
Előzmény: ZsuR (187)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.02 0 0 189
Hat ugy nez ki mint egy hamburger :))

Előzmény: Vanessa_ (188)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 188
Ez veszett ötletes:) Gratula!! Belul milyen?
Előzmény: ZsuR (187)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.02 0 0 187
Ha mar a marcipannal tartunk. Ez a teaskanna egy baratnom kislanyanak a szuulinapjara keszult.

Előzmény: Vanessa_ (184)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 186

Pontosan sajna nem tudom:( Ugy 30-40dkg kb.

 

Előzmény: krisssz (185)
krisssz Creative Commons License 2006.07.02 0 0 185
Köszi:) Még annyit, hogy ennek a tortának a díszítéséhez hány dkg marcipánt használtál fel?
Előzmény: Vanessa_ (184)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 184

A masni:

 

Sodord ki a marcipånt. En ket folialap között szoktam, arrol könnyeden lehuzhato. Vågd olyan szelesre amilyenre szeretned a szalagot, es a masnit. Remek erre a celra a derelyemetszö, vagy a sima pizzaszeletelö. A Masnihoz /ehhez a nagysåghoz) vågj egy kb 15-18cm hosszusågu darabot, majd mindket veget, hajtsd a darab közepehez. közeppen råncold kicsit össze. Vågj meg egy darabka marcipånt, ugyanebböl a szelessegböl, ez lesz a közepe a masninak. az összeråncolt masnireszen vedd åt ezt a kicsi darabot, majd ismet vågj egy olyan hosszusågu csikot, amekkoråt felbehajtva megkapod a masni szårait. ezt szepen tedd a kesz szalagcsokior alå, mintha egyben lenne az egesz kötve.

 

 

A rozsa:

'

 

Csinålj egy közepet, amihez a szirmokat rögzited majd. csinålj aprocska golyokat, majd az ujjaid között lapitsd szet öket. Nagyjåbol köralakra. Ezeket mint a gyurmåt, rakosgasd a közephez. a szirmok szelet szepen kicsit hajtogasd ki:) A måsik modszer, hogy a ket folia között kisodort marcipånbol. egy pogåcsaszaggatoval pl, kerek lapokat szaggatsz, majd kb 7-8 db-ot kicsi fedessel egymåson sorbaraksz, es lazån feltekered öket. Majd kivhaladva a szirmokat szapen a szeleken kisse vekonyabbå nyomva kihajtogatod. A rozsa levelet en pogåcsaszaggatola vågom ki, majd erezem egy kes segitsegevel, es szepen kicsit meghajlitom. Ugye nem is olyan nehez?:)

Előzmény: krisssz (182)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 183
Poskkrans
/husveti koszoru/

hozzavalok: 150gr vaj, vagy margarin, 5dl langyos tej, 5dkg elesztö, 1dl cukor, 1/2tk so, 2tk örölt kardamom, 1ek vaniliascukor, 850gr liszt, 0,5dl langyos tej, a keneshez egy tojas, szorashoz mandulaforgacs, vagy durvara vagott sonelkuli pisztacia, szorocukor.

Töltelek:  kb 35dkg lehetöleg zöld szinu marcipan, amit a tesztaval azonos nagysagra sodrunk, ket folia között.0.7l tejben megfözött 2cs vanilias pudinkg, izles szerint izesitve, ahogy megfö, es langyosra hul ket tojassargajat el kell apudingban keverni.


Elkeszites:
Melegitsd fel a tejet kb 37fokosra, es olvaszd fel benne a vajat.MOrzsold az elesztöt egy kb 3-l-es talba, öntsd ra a fel dl kezmeleg tejet, szord meg kis cukorral es liszttel, hagyd felfutni. A sot, a kardamomot,a vanilias cukrot  es a cukrot keverd el, majd keverd bele a lisztbe. Ha az elesztö felfutott, add hozza a fuszeres lisztet, es a vajas tejet. Nagyon alaposan dolgozd ki, kb 10 percig. Az edeny falatol szepen el kell valnia, es hulyagokat vetni.Keleszd duplajara, langyos helyen. kb 40 perc.

Keszitsd el a pudingot a leirtak alapjan. es sodordi ki a marcipant kb 50X50 centis nagysagra.
Forrositsd a sutöt kb 175-200fokosra.
Lisztezd meg a gyurodeszkat, es sodord ki a szepen megkelt tesztat, kb 50X50cm-esre. tedd ra a marcipanlapot, majd kend meg a tojasos pudingkremmel.Csavard fel, ahogy a kalacsokat is szokas. Tegyel egy sutölapra sutöpapirt, es helyezd el rajta a felcsavart tesztat köralakban, a vegeit szepen összedolgozva. Kb. 2cm-enkent vagd be a teszta tetejet ugy az egynegeyed vastagsagaig, majd kend meg alposan tojassal, szord meg szorocukorral, pisztaciaval, agy mandulaforgaccsal.

Susd szep pirosra. Ha a teteje tul gyorsan pirulna,akkor takard le mert a testa vastag, kicsit tönbb idö kell neki, hogy atsuljön.

Hagyd a sutölapon kihulni, majd tedd egy nagy kerek,-lapos talcara, a közepere tegyel szepen megfestett tojasokat. A husveti asztal disze lehet, es raadasul nagyon finom is. Gyakorta suru,-hideg vaniliaszosszal talaljak, de nem ritka, hogy valamilyen /malna pl/ gyumölcsszoszt kinalnak melle.
krisssz Creative Commons License 2006.07.02 0 0 182
Hát, az lehet, hogy Neked egyszerű:)) A masni egyenes része nyilván kinyújtott marcipán, azt még meg tudom csinálni, de a többit!
Előzmény: Vanessa_ (180)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.02 0 0 181
Nagyszeru! Koszonom!
Előzmény: Vanessa_ (180)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 180
A szalag es a masni is natur marcipån, a rozsa szinezve. Este leirom a tecnikåt, Nagyon egyszeru:)A husveti koszoru receptje is menni fog:)
Előzmény: ZsuR (178)
krisssz Creative Commons License 2006.07.02 0 0 179
Leírnád részletesen ezt a masni + rózsa projectet? Annyira szép!
Előzmény: Vanessa_ (177)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.01 0 0 178
Tetszik a husveti koszorud - leirnad a receptjet is?

Mi a szalag? Mivel csinaltad a rozsat?
Előzmény: Vanessa_ (177)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 177
Ez meg egy emeletes dobos, ajåndekcsomagnak "ålcåzva"
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 176
Ezeket szerintem nem mutattan. Sved husveti koszoru. De en azert sutöm ilyenkor is.D
krisssz Creative Commons License 2006.07.01 0 0 175
Köszi, ki fogom próbálni:)
Előzmény: Gladiolusz (174)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.30 0 0 174
Főzött habcsók:

1 tojás fehérjére 8-10 dkg kristálycukor. A tojásfehérjét 1 kanál citromlével elkezdem felverni, amikor már hab, de még nem kezd keményedni felteszem gőz fölé és tovább verem, közben apránként hozzáadom a cukrot, folyamatosan verve a habot.
Akkor jó, ha a habverőről már nem csurog le a felvert hab.
Ezt aztán lehet mindenfélével ízesíteni (kakaó, dió, kókusz....) és lehet hozzátenni egy kevés étkezési keményítőt is. Ezeket az adalékokat már csak egy lukas fakanállal kell belekeverni.
Előzmény: krisssz (172)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 173

Nekem minden dekorálási trükk új, de lehet, hogy nektek "profiknak" ez már szakállas :

Olvasztott csokoládéból lehet mindenféle formákat rajzolni, irni sütőpapirra. Miután a csoki megdermed, lehámozható a papirról és a tortára fektetve vagy állitva diszitőelemként használható.

krisssz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 172
Most már csak a főzött habcsók-massza receptjét kellene leírnod:)) Én csak a simán kevertet ismerem. Lehet, hogy a vajjaj jól le kell hűteni, és akkor keményebb lesz, nem?
Előzmény: Gladiolusz (171)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 171
Izgatott a dolog, ezért kipróbáltam. Egy tojás fehérjéből csináltam egy főzött habcsók masszát 10 dkg cukorral és tettem bele egy kanálnyi keményítőt is. Amikor elkészült és kihűlt hozzákevertem 10 dkg vajat. Tettem bele egy kis szinezőt is, ami remekül oldódik.
A rózsa készítéshez szerintem nem eléggé "masszív", de egyéb díszítést lehet vele csinálni és ami miatt beírom, valami hihetelenül könnyű, habos vajkrém lett belőle.
Bár elég vacak fotót tudtam csak róla csinálni, talán a lényeg látszik.

Előzmény: Gladiolusz (164)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 170
Egy elrontott torta.) Kezdeti probållkozåsok idöszakåbol:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 169
Tessek:) egy ioschler kicsit måskepp:)
monkey62 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 168
Nem a forrázott tojáshabkrémre gondolsz? Én még nem csináltam, a Horváth Ilona féle szakácskönyvben van. Ott a kemény tojáshabot forró cukorsziruppal tovább veri (persze lassan adagolva), utána keveri hozzá a habos vajat. (Nem biztos, hogy pontosan emlékszem, de kb. így).
Előzmény: Gladiolusz (161)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 167

Nos.)) Szerintem szep lett. Remelem, finom is.) Egyebkent a hiba ott lehet, hogy valszeg az itteni zselatin kicsit erösebb, mint az otthoni. Igy nehez pontosan belöni a köteshez szukseges mennyiseget.

 

Ha tejszin alapu kremes tortåt vonsz be csokival, akkor kivul ne kenj a bevonat alå kremet. Az< oldala alå mehet eppen, de akkor en a csokiszalagot javasolnåm. Az alå mindenkeppen kell is, mert valamihez kell kapaszkodnia a csokinak:)

Előzmény: krisssz (166)
krisssz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 166
Elkészült. A végén még a habot sem vertem elég keményre. Hiába, meleg van:) Az ízéről majd beszámolok. Páromnak sütöttem, én fogyózom, szóval kihagyom.
Előzmény: krisssz (165)
krisssz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 165
Kösz a leírást:)) Hát nem mondom, hogy túl egyszerűnek tűnik, de majd kipróbálom. Ez a krémmel előre lekenés ugye vajas krémekre vonatkozik? Olyat én sosem csinálok. Tejszínesre is ez érvényes?
Megsütöttem a sárgadinnyetortát. Asszem számtalan technológiai hibát követtem el vele. A joghurt összekeverve a sárgadinnyével ugye nem egy kőkemény massza. Talán meg kellett volna várnom, míg a zselatintól megköt, és csak utána beletenni a habot, csak siettem. A habos cucc így persze híg lett. Nyilván előbb-utóbb megköt ez is, de én betöltöttem. A piskóta köré raktam egy nemtom mindek hívjákot, szóval fémből van, pont erre kitalálva, szóval valami tortakarika féle. Na, a krém szépen elkezdett alul kijönni!! Na, madzaggal szorosabbra húztam a karikát, valahogy visszalapátoltam a tetejére a krémet, most dermed a jégen. A másik, hogy legközelebb mégsem főzöm meg a dinnyét, először is valszeg attól lett híg. (egyáltalán nem tettem hozzá vizet, mert annyira puha volt a dinnye, hogy elégnek látszott a főzéshez). A fahéj és a szegfűszeg is egy kicsit nekem elvette a sárgadinnye ízét, de persze ez egyéni. Miután imádjuk a dinnyét, legközelebb csak beleforgatom kockára vágva.
Most elmegyek, remélem, mire hazajövök megköt, és akkor jöhet a díszítés. Talán az jobban sikerül.

Gladiolusz! Ezt is ki lehet próbálni, de lehet, hogy a keményítő íze érződni fog a csokin. Ha megcsinálod, majd számolj be.
Előzmény: Vanessa_ (163)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 164
Talán ha főzöttel próbálkozunk, akkor abba még burgonya keményítőt is lehetne tenni és ebből már meglehetősen masszív anyagot lehet csinálni.
Előzmény: krisssz (162)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.28 0 0 163

Bår nem vagyok nagyon ugyes, de a csokis dologban talån tudok segiteni:

 

A tortåt kivul teljesen, es nagyon szepen be kell vonni kremmel, aminek az egyenletesseget ugy ered el legegyszerubben, ha a szelespengeju, jo hosszu kest forrovizbe mårtod minden simitås elött. En a csap mellett szoktam csinålni, folyo-forroviznel. Elöbb a tetejet simitod el, majd az oldalåt. Fontos, hogy ne sok kicsi, hanem minel kevesebb, lenduletes, hosszu mozdulattal doplgozz, igy nem lesz "darabos". Mikor keszen vagy, a tortåt hutsd jol le. Ezzel biztositod, hogy a langyos csokibevonattol nem olvad meg az alåbelelö kremed. Aztån... A csokit vizfurdöben olvaszd fel. Ha szep fenyesre akarod, akkor szerezz be egy mårvany, vagy grånit lapot, ami szep fenyes. En egy csempeboltban vettem, egy 50X50-es lapot. Kicsit hulyen neztek, de kit erdekel?!:) tehåt.. ha a csoki szepen vizfurdöben megolvadt, öntsd ki a mårvånylapra, es egy szelespengeju kessel, vagy valami alkalmas dologgal szepen kezd el åtdolgozgatni, åtgyurni. Kend a lapra, szedd vissza, es ezt ismetelgesd, mig kezd szilårdulni. Ha elkezd kötni, akkor tedd ismet viz föle, olvaszd fel. A tortåt tedd egy råcsra. Mindig több csokit olvassz, mint amire szukseged van, mert sajna ennek az oldalån kicsit le kell csorogni, akkor tudsz tökeletes bevonatot kepezni. Szoval. Tegyel a råcs alå egy sutöpapirt, jo nagyot, majd a tortåt a råcsra, es a tetejere öntsd rå az olvadt csokolådet. Azonnal, gyorsan kend el a tetejen ugy, hogy az oldalakra egyenletesen csorogjon. Ezt mår ne vizes kessel! Ha a teteje kesz, es szukseges, az oldalåt is kend körbe, fuggölegesen tartott kessel. Neha ha jol csinålod, az oldalån magåtol is jol teul. Nem ördöngösseg:) A marcipånt is leirom majd, de abban en nem vagyok profi. Igy cxsak a sajåt tapasztalatom szerint tudom mondani:)

Előzmény: krisssz (162)
krisssz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 162
Egy próbát megér, de lehet, hogy a felvert tojásfehérje összetörne a további kutyulástól. A meringue porban biztos vannak még adalékanyagok, amik az állagát szabályozzák. Majd esetleg én is kipróbálom, mert akkor legalább nem kellene adalékanyagokat használni.

Kérdés a nagyonügyesekhez. Hogyan kell hibátlanul csoki vagy akármilyen öntetet csinálni a tortára? Különös tekintettel a tetejére. Nekem még sose sikerült szépre. A teteje még elmegy, de az oldalával mindig bajban vagyok. És ugyanez a kérdés vonatkozik a torta teljes bevonása marcipánnal. Ha egy kinyújtott kerek marcipánlapot raknék a tortára, akkor a lehajlásnál ráncolódna, az általam szemlélt tortákon meg nincs ránc.
Előzmény: Gladiolusz (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!