Keresés

Részletes keresés

gicca Creative Commons License 2007.02.13 0 0 947

Mi lehet az oka az FL különbözőségének?

A múltkorin extrémen nagy volt, most sem kisebb a koránál...

Ha nem mérési pontatlanság, történhet olyan dolog a babával a hasamban, amiért csökken ez a méret? Van esetleg valami ilyen betegség, ami sorvasztja a magzat csöves csontjait??

Elvileg 35 és 37 hét között ennek mennyit kellene nőnie az FL-nek?

Előzmény: kheiron (945)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.02.13 0 0 946

Kedves Kheiron,

 

Lombikos vagyok és az orvos tegnap ultrahangozott hüvelyen keresztül. 5. hetes terhesnek mondott (valójában három és fél hete volt a transfer) 2 petezsák látható, 11 és 9,2 mm-es. És még ezt írta a leletre:

Yolc sac látható. (reméelm jól írtam) (Még mondott ezt-azt, de alig tudtam figyelni az izgalomtól.)

 

Ez mit jelent?

A méretek megfelelnek ennek a kornak?

 

Tudom, hogy a továbbiakat a 2 hét múlva bekövetkező uh-on tudhatom meg, de azért érdekel a válasz ezekre.

 

Köszönöm előre is.

kheiron Creative Commons License 2007.02.13 0 0 945
Kedves gicca, szerintem belefér, bár a FL különbözősége azért nem szerencsés. Az OFD-t egy csomó esetben (pláne fejvégűen fekvő nagy magzatnál) nem lehet szépen mérni, mert a megfelelő síkot nem nagyon lehet látótérbe hozni.
Előzmény: gicca (944)
gicca Creative Commons License 2007.02.13 0 0 944

kedves kheiron,

belefér a mérési pontatlanságba, meg abba, hogy az orvosnak nem mindig sikerül ugyanazt a szeletet vagy szöget elkapnia, hogy a következőket mérték a babámról két hét eltéréssel: (ugyanaz az orvos, ugyanazzal a géppel)

 

jan. 29-én 35 hét 1 naposan:

BPD: 93,8 mm

OFD: 112,2 mm

HC: 327,5 mm

AC: 327,6 mm

FL: 76,0 mm

 

febr. 12-én 37 hét 1 naposan:

BPD: 96,1 mm

OFD: 122,9 mm

HC: 350,3 mm

AC: 321,8 mm

FL: 73,7 mm

 

 

Az AC és az FL kisebb az újabb leleten, az OFD viszont extrém nagy... vagy csak nekem tűnik annak?

Mi lehet az oka ezeknek? Te mit látsz ezekből az adatokból?

 

Egyébként a becsült súly is kevesebb a mostanin (35hét 1 naposan: 3277 g; 37hét 1naposan: 3155 g). Már többször írtad, hogy a becsült súly nem sokat jelent, ez ugye belefér?

 

előre is köszönöm a választ,

gicca

 

 

kheiron Creative Commons License 2007.02.13 0 0 943
...és válaszoltam azokra a levelekre is, amelyekkel néhány napja adós voltam.
kheiron Creative Commons License 2007.02.13 0 0 942
Kedves kanga!

Az én rendelkezésemre álló táblázatok alapján ezek 18. heti terhességre utalnak. Szerintem nincs értelme elmenned máshova.
Előzmény: kanga76 (940)
kheiron Creative Commons License 2007.02.13 0 0 941
Kedves csir-mur, az AFP-val kapcsolatban radiológusként hadd ne nyilatkozzam, mert én úgy tudom, hogy eléggé ellentmondásosak a megbízhatóságával kapcsolatos adatok.

A 2 mm-es NT érték teljesen jó, 3 mm alatt gondoljuk, hogy nem utal kromoszóma-rendellenességre.

ráadásul nem tudom, hogy mindent lát e pontosan a monitoron.

Hát ezt én sem tudom.
Előzmény: csir-mur (938)
kanga76 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 940

Kedves Kheiron!

 

Az utolsó mensesem 2006.10.06-án volt, ez alapján a terhességem ( ha jól számoltam)18hetes és három napos. A mai ultrahangon az alábbi értékeket mérték:

BPD: 40.6mm

TAD: 36.1mm

FL:   25.5mm

Ez az orvos szerint a 17. hétnek felel meg. Két hét múlva visszarendelt kontrollra.

A korábbi vizsgálatok alapján a számított kor megegyezett a mérttel, nem volt eltérés.

Van okom aggódni? Érdemel elmennem egy "fizetős" ultrahangra, vagy várjak türelmesen?

(Ez már a harmadik terhességem, a fiaim 4 kg körüli súllyal születtek és többnyire a számított kornál idősebbnek mérték Őket.)

 

Előre is köszönöm a válaszod.

 

Kanga

csir-mur Creative Commons License 2007.02.12 0 0 939

Elfelejtettem megjegyezni, hogy nem voltam még teljesen 17 hetes kismama mikor levették a vért az afp-hez. illetve a leleteim 11 hetesen:

    Az uterus fundusa kp. fokban nagyobb, a fundusban 55 mm átlagos átmérőjű petezsák van.CRL: 38 mm mely 10 hét 5 napterhességnek megfelelő. Jó magzati szívhang látható. Tarkóredő 2 mm vastag, norm. határon belül van. Az uterus szerkezete norm.Vélemény: 11 hetes intrauterin graviditas.

 

csir-mur Creative Commons License 2007.02.12 0 0 938

Kedves Kheiron!

 

 27 éves első gyermekét váró 18 hetes kismama vagyok.

 A mai napon kaptam kézbe az afp eredményemet mely számomra eléggé aggasztó, habár a védőnővel beszélve azt mondta nincs ok aggodalomra.

 Eredményem:  afp:  20,56 U/ml

                         MOM: 0,62

 A neten elég sok fele böngésztem és ez az eredmény számomra igen kétes, bár 11 hetes ultrahang szerint a tarkóredő 2 mm, mely viszont normálisnak mondható. 4 nap mulva megyek ultrahangra , félek mit mondanak, ráadásul nem tudom, hogy mindent lát e pontosan a  monitoron.

 E eredmények megnézését kérve kérdezném a te véleményedet is.

kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 937
A nucha csak tarkót jelent, az NT a "nuchal thickness" rövidítése, amit magyarul tarkótáji oedemának, azaz vizenyőnek hívunk. A "tarkóredő" kifejezés nagyon félrevezető, mert semmiféle redőről nincs szó.
Előzmény: Rebarbara10 (936)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 936
nucha = tarkóredő?
Előzmény: Angiszeged (935)
Angiszeged Creative Commons License 2007.02.09 0 0 935

Nucha kor-nem hallottad még? Az új szonográfus bibliában olvastam ezt a kifejezést:DDDD

 

Jól van, bocs, hülyén fogalmaztam, arra gondoltam, amikor a nuchát mérik, azaz 12 hetesen.

 

Köszi még1szer a választ!

Előzmény: kheiron (929)
bloemen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 934

Kedves Kheiron!

 

 

 

11 hetes terhes vagyok tegnap voltam Uh-on. (Lombikbébit várok, tehát a fogamzás pontos ideje 2006. december 5.) Az Uh szerint a babával minden rendben van. Bemásolom a leletemet:

 

 CRL: 4,80 cm, BPD: 1,52 cm, FL: 0,636 cm, nyakiredő vastagsága a norm. határon belül van. Élénk magzatmozgások. Rithumosos szívműködés, norm. frekvencia. A craniumon, a gerincen és a végtagcsontokon nem látható durva morph. eltérés. Jelenleg a gyomor és a hólyag területén nem ábrázolódott folyadéktartalom.

 

Átlagos mennyiségű magzatvíz. A placenta a hátsó falon tapad. O. fokban érett. 7 mm átmérőjű szikhóyag még látható.

 

Az orvosom azt mondta, hogy a szikhólyagnak a 12. hétre el kell tűnnie, ha nem így történik, akkor valameilyen genetikai rendellenesség áll fenn.

 

Jövő péntekre kaptam időpontot a géndiagnosztikai centrumba, a vérből végzendő genetikai vizsgálatra.

 

Egyébként 35 éves leszek májusban, van már egy 16 éves egészséges lányom, és a lombik 5. alkalomra sikerült, ismeretlen eredetű meddőség.

 

Nagyon aggaszt ez a lelet, és a jövő péntek még nagyon soká van. Szeretném megtudni, hogy pontosan mi a helyzet ilyenkor, és mire számíthatok? Ebben a terhességi stádiumban milyennek kellene lenni a szikhólyagnak?

 

janeeyre Creative Commons License 2007.02.09 0 0 933

Köszönöm a választ.

szerintem majd még fogok kérdezni. :-)

Előzmény: kheiron (927)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 932
ok, köszönöm!
Előzmény: kheiron (931)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 931
Kedves Rebarbara, én nem vagyok nőgyógyász, amit válaszolok, nem 100 %. A szeméremcsontod azért fáj, mert bizony lefelé törekszik a magzat, de nem tartom nagyon valószínűnek, hogy koraszülés lenne a vége. Szerintem hívd fel az orvosodat.
Előzmény: Rebarbara10 (930)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 930

Kedves kheiron!

Kérdeznék egy lehet, hogy butaságot...

Ma voltam uh-on, 30+1 vagyok, minden ok a leleten. Viszont jó pár hete fáj a szeméremcsontom, gyakran elég erősen, pl. ha fekszem alig bírok megfordulni egyik oldalamról a másikra. És ma a szonográfus elég mélyen találta meg a baba fejét (fejvégű fekvésű), és kicsit megijedtem, hogy nincs túl mélyen? Mert azért jó lenne elkerülni egy koraszülést. Tőle kérdeztem, de csak annyit mondott, ő nem tudja megállapítani, hogy mennyire van mélyen. Ez a válasz nekem nem sokat mondott. Nődokihoz meg csak 2 hét múlva megyek, addig meg lesz egy 600 km-es utazásom, és kicsit tartok attól, hogy valahol útközben beindul a szülés.... Vagy semmi gond nincs, csak én vagyok ilyen félős?

Köszönöm

kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 929

Nucha kor? Ammeg mi? :-)

 

CRL alapján számolunk kort kisterhességben, az NT meg ettől független érték - hisz a lényege is az, hogy mekkora (3 mm-nél kisebbnek kell lennie).

Előzmény: Angiszeged (928)
Angiszeged Creative Commons License 2007.02.09 0 0 928

Nagyon köszönöm! Az orvosom is épp ezt mondta, hogy majd a 20.hetivel összevetjük az összes korábbi  leletet és kitaláljuk, mi is a pontos korom:)

 

A védőnő viszont abszolút a nucha UH szerinti kort veszi alapul, e szerint ma töltöttem a 16.hetet, le is vették gyorsan az AFP-t, de még nincs kiskönyvem sem, érdekes helyzet :)

 

Előzmény: kheiron (924)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 927
Kedves janneyre!

Teljesen normális, hogy még csak egy kis "pöttyöt" látunk, benne a mozgó szívcsővel. Néhány hét múlva jobban látszik, a 12. héten már néha a szerveket is meg lehet látni egy jó géppel.
Előzmény: janeeyre (919)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 926
Kedves Timi, köszönöm a táblázatokat. :-))))
Előzmény: Timi31 (916)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 925
Kedves Siccke, teljesen normálisan fejlődő magzat mért adatait írtad be.

Már többször írtam, hogy a mért adatok mítizálása nem jó semmire. 1-2 hétnyi eltérés bőven belefér nemcsak a mérési hibába, hanem a szabályos fejlődésbe is. Most nem tudom fejből, melyik, de az egyik gyakran mért érték "tűrése" plusz-mínusz 23 nap.

Azaz ugyanaz a mért érték normálisnak minősül 3 hónap(!) eltéréssel.
Előzmény: Siccke (914)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 924
Kedves Angi!

A magzatok fejlődése nem a 24., hanem a 12. hétig egyforma, aztán jönnek ki az egyéni különbségek. Nem véletlen, hogy az első vizsgálat során már megpróbálnak CRL-t mérni. :-)

Szerintem a következő vizsgálatkor mért eredményeket hasonlítsátok össze ezzel a mostanival, és ha ott van eltérés, akkor szólj az orvosodnak.
Előzmény: Angiszeged (912)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 923
Itt leszek. :-)))
Előzmény: mikiné (910)
kheiron Creative Commons License 2007.02.09 0 0 922
Kedves Timi!

Amennyire én tudom, a magzati szívfrekvencia normálisan is 120-160/min táján kell, hogy legyen, szóval én igazán nem lennék megijedve a 160-tól. A magzati keringési problémákat ugyanis inkább a lassabb frekvencia jelzi.

Ezzel együtt érdemes lehet - ha megbeszéled a dolgot az orvosoddal - egy magzati szívultrahang-vizsgálatra elmenni. A legvalószínűbb, hogy nem találnak semmit, te viszont megnyugodhatsz. :-)
Előzmény: Timi31 (908)
mamua Creative Commons License 2007.02.09 0 0 921

igen. olyan lesz, mint egy kis babszem, vagy inkább rizs (csupán néhány milliméter), és látni fogod a közepén a kis pulzálást:)

(a szívhangját hogyan hallottad??)

Előzmény: janeeyre (919)
janeeyre Creative Commons License 2007.02.08 0 0 919

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni valamit. 7 hetes terhes vagyok, első babámat várom. Tegnap voltam UH-n (hüvelyi), ahol csak a petezsák látszott (28 mm), de a baba nem. Viszont a szívhangját hallottam, ami  nagyon-nagyon jó érzés volt. Szóval, azt szeretném tudni, hogy általános-e, ha ebben a korban még nem látszik az embrió?

Két hét múva megyek újra UH-ra, akkor már remélhetem, hogy látom?

 

Kösz előre is.

vadcic Creative Commons License 2007.02.08 0 0 918

Kheiron!

Írtam neked mailt.

Siccke Creative Commons License 2007.02.07 0 0 917

Timi31,

 

A belekotty megbocsájtva, köszi a táblázatokat.

 

Üdv, Siccke

Előzmény: Timi31 (916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!