Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2007.06.20 0 0 724
:)))
Előzmény: scarabaeus (723)
scarabaeus Creative Commons License 2007.06.20 0 0 723
6 óra lappangás után hirtelen 10 mp szinkronitás:-)
Előzmény: madgie (721)
scarabaeus Creative Commons License 2007.06.20 0 0 722
Gondolom, a szűrő nélkül nézett világban a piros poroltó színvilága felel meg jobban a CCD-n később a szűrőn keresztül vörösesnek érzékelt világban, és azt kell felfogni szürkének.
Előzmény: eo.sz (720)
madgie Creative Commons License 2007.06.20 0 0 721
Mer' épp azt a rettenet domináns verességet szeretnénk megszűntetni. És ha WB mérésnél a vöröst fogja 18%-os szürkének hinni a gép, akkor pont ezt tesszük :)
Előzmény: eo.sz (720)
eo.sz Creative Commons License 2007.06.20 0 0 720
De mér' a pirosba, mér' nem ződbe?
Előzmény: madgie (718)
panabubus Creative Commons License 2007.06.20 0 0 719
És akkor hagyjam úgy, a szűrőt vissza... reggel megpróbálom.
Előzmény: madgie (718)
madgie Creative Commons License 2007.06.19 0 0 718
Hm... úgy látom, hogy a WB állítási paraméterek kimerülnek pár értékben. Én a helyedben lekapnám a szűrőt, átnyomnám MF-be, hogy ne vadásszon az élesreállításnál (itt most nem kell) és belemásznák egy extrém piros céltárgyba (pl. porral oltó készülék). de úgy, hogy az LCD nagy részét ez a piros töltse be.
És így próbáld meg a custom wb-t. Nekem egy pár gépnél csak így működött :)

(aztán kapcsold vissza az AF-et...)
Előzmény: panabubus (717)
panabubus Creative Commons License 2007.06.19 0 0 717
Hoppá. Azt írja ki, h. "custom wb error" :-(
Na, akkor előásom a CD-jét, mert azon van a magyar nyelvű usermanual, mit ír a WB-ről.

(Most már hogy túl vagyok rajta, egy off-os kérdés: Gép+ACTIVE szett táska+12 db 2600-as akksi+2 db 256-os CF+2 db 128-as CF+kábelek+ 2 CD (gyári, eredeti)= 40 pénz. Nem nagyon rossz ? :-D on:)
Előzmény: panabubus (716)
panabubus Creative Commons License 2007.06.19 0 0 716
Stimmel..:-) Tényleg.
Ráadásul megint nem enyém a spanier-wachs felfedezése :-)

http://www.jr-worldwi.de/photo/index.html?minolta_D7_ir_sensitivity.html

Egész érdekes oldalt sikerült lelnem. A Heliopan712 mintha közel is állna a a Hoya 720-hoz.
Emléxem, mit írtál év elején az FZ20-ról, infrailag. Úh. akkor lehet, ez jobb választásnak néz ki per pillanat.
Előzmény: madgie (715)
madgie Creative Commons License 2007.06.19 0 0 715
Beza...azzal monnyuk rámérsz IR szűrőn keresztül a setét égboltra... és ha szerencséd van, nem azt fogja kiírni, hogy "WB error" :)))
Előzmény: panabubus (714)
panabubus Creative Commons License 2007.06.18 0 0 714
Még tesztelődzés alatt van a szerkentjű..:-)
Egy má' biztos, hogy náklam lakik véglegesen.

(Van ilyen opsön a WB menüben, h. : "WB set" Ez lenne a manuál? Azzal csak egy a baj, h. az biza' vörössel van kiírva... :-( )
Előzmény: madgie (713)
madgie Creative Commons License 2007.06.18 0 0 713
Manual WB-vel jobb vón :)
Előzmény: panabubus (712)
panabubus Creative Commons License 2007.06.18 0 0 712
Madgie!

Sz'al valahogy így "lát" a MINOLTA, Hoya72-vel.



panabubus Creative Commons License 2007.06.05 0 0 711
Ha a "3k forintoké" -t jól értelmezem, akkor speciel éppen akörül van egy dorgáló levelem a ZELMÜtől... És mig ki is kapcsolják, azt írták, ha helyette SD-t veszek... :-)
(sztem meg nincs kizárva, hogy az S5000 aszongya a gigára:" nekem te nem kellessz...")
Előzmény: madgie (710)
madgie Creative Commons License 2007.06.01 0 0 710
Há' mé? 3k forintokért mér lehet venni gigás SD-t :)
Előzmény: panabubus (709)
panabubus Creative Commons License 2007.05.31 0 0 709
Ide a bökőt, hogy valamelyikmultinak dolgozol ... :-D

RAW-ba, aztán ha elegendő képet akar az emberfia, akkor veheti a kártyákat :-)
Előzmény: madgie (708)
madgie Creative Commons License 2007.05.31 0 0 708
Ja, színárnyalat: szigorúan rawban lőj, úgy jobban be tudod lőni utólag.
Előzmény: marci03 (706)
madgie Creative Commons License 2007.05.31 0 0 707
A floppi csak kényszermegoldás...optikailag kaka. A Hoya 77mm-es R72 valóban k*rva drága, de tudok olcsóbb alternatívát, ha érdekel. Optikailag ugyanaz, mint az R72, csak pénztárcakímélőbb. Én is ezt használom, csak 67-esben.
Előzmény: marci03 (706)
marci03 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 706
Sziasztok!

Canon EOS 20D-vel és Canon 15mm-es, vagy 17-40-es objektívvel szeretnék infrázni.

Egyenlőre az 1,44MB-os floppy lemezt használnám szűrőnek, elsősorban a 15mm-es obihoz, mert annak a szűrőtartójába tudok csak vágni akkora méretet.

Mik az esélyeim?

Érdemes ezzel a fóliával elkezdeni, vagy inkább Hoya R72....sajnos 77mm-ben nagyon drága.

Válaszotokat előre is köszi.

Még annyi, hogy csináltam a floppy lemezével pár képet, sajnos nem tudom kikerverni PS-ben a megfelelő színárnyalatot, lehet, hogy a szűrő miatt van...?
panabubus Creative Commons License 2007.05.31 0 0 705
Én "mezeibb" módszert használtam ehhez a képhez pl.
1. ACDSee "Auto Enhance"
( a PS-ban Image/adjustments/auto levels)

2. PS: Image/adjustments/ Hue-Saturation itt a Hue-val mentem negatív érték felé

3. PS: Image/adjustments/Photo Filter végül ezzel játszogattam el, amíg a vége ilyen lett.

Ez nem követendő, vagy ilyesmi. Sztem egyénileg rájön mindenki, mikor a "legjobb. "

"fehér " fákat maga az IR szűrő biztosítja, az égbolt színe meg sztem függ az expozíciós viszonyoktól.
Előzmény: Törölt nick (703)
kocsi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 704
custom wb majd színcsatornacsere
Előzmény: Törölt nick (703)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.30 0 0 703
Igazából erre a részére lennék kíváncsi, hogy hogy lehet a piros színből, több különböző színt elővarázsolni. pl kék az ég, fehérek a növények, szürke a beton, stb...
Előzmény: panabubus (702)
panabubus Creative Commons License 2007.05.30 0 0 702
De lehet a BW-effekten kívül mással is próbálkozni.




panabubus Creative Commons License 2007.05.28 0 0 701
B&W Styler. (Nem t'om miért xarakodik maegint valami)
Előzmény: panabubus (700)
panabubus Creative Commons License 2007.05.28 0 0 700
Pl. a PS-al, abban is a B&| Styler pluginnal.
Előzmény: garfieldka (699)
garfieldka Creative Commons License 2007.05.25 0 0 699
Nincs azzal semmi baj. A felvétel piros lesz. Szoftveresen alakíthatod fekete fehérré.
Előzmény: Törölt nick (685)
panabubus Creative Commons License 2007.05.24 0 0 698
"Magamra reagálva", de ha olvasod madgie, akkor az előző eszmecserére is utlava:

Kivettem 8 mm-t a Fuji adapter-tubusából. Középről, mert ugye mindkét vége menetes.
Így a frontlencse, amikor "kihúz" a gép, 0,5-0,2mm-nyire van a szürő üvegétől...

Erek kijönnek, tájkép éles, mint a borotva, etc.

Feltételezésem: nem a "légtér" volt itt a ludas, hanem a távolság. Valamint az, hogy az adaptergyürű belső felülete tükörfényesre polírozott.. (vagy öntött, vayg mart, tökmindegy) Szerintem az a 8-9 mm-nyi távolság éppen a szintén fényes, vágott szűrőmenetből, illetve kb 2 mm-nyi síma belső falból adódóan, rendesen megszórhatta a fényt. Ezért volt a lágy, kissé életlen hatás. A "rövidített " adaptergyűrű belét még ráadásul megfújtam matt fekete festékkel, így a reflexiók megszüntek.

Ennyi.
panabubus Creative Commons License 2007.05.21 0 0 697
A "légtér" az biztos nem. Mer' ha a Parlament környékén fotózok, ott az ráadásul tiltott :-D, berepülni tilos.

Én inkább atávolságra gondoltam, mert pl akár a szürő anyaga is szórhat valamennyire, (diffuz hatás?). A "filmes" gépeknél, meg ugye a profi digiknél is közvetlenül az obira csavarod rá. Persze, nincs kizárva, hogy ettől függetlenül zsákutca, amiben gondolkodom.
Előzmény: madgie (696)
madgie Creative Commons License 2007.05.21 0 0 696
A légtér tuti nem játszik :)
Előzmény: panabubus (695)
panabubus Creative Commons License 2007.05.21 0 0 695
:-D

Hát ez az.. Viszont nem a kidagadt erek látszottak akkor sem, hanem a bőr alatt megbúvó, szabad szemmel nem láthatóak. Ezan csak azért agyalok, mert ha jól emlékszem, akkor te is a kis darab szűrő-CCD-re módszerrel fotóztál olyat, én meg az enyémnél (csóróbb voltam, vagy okosabb, h. nem költöttem 55-ösre) a 37-es kamera-szürőből vettem ki, és közvetlenül a frontlencse elé ragasztottam. Most meg, amikor normális állapotban van a szürő a tubuson, akkor azért van ott vagy 2 cm "légtér" köztük.
Előzmény: madgie (694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!