Keresés

Részletes keresés

kru Creative Commons License 2003.02.26 0 0 834
Hali, én most vettem nemrég egy Kenko adaptert G2-höz (baromi jól néz ki, színben is passzol a gép házához) plusz vettem elé egy Hoya HMC-s UV-t. Mindez számomra azt nyújta, hogy 1. nem tapogatom össze a lencsét, szabadabban mászkálok, 2. jöhetnek az előtét lencsék (Raynox, Kenko és tsai 52 mm-es), ha megjön a kísérletező kedv és egyéb feltételek is teljesülnek...

Volt nemrég egy link tár.hu-ra, ha jól emlékszem, előtét lencsék összehasonlítás-tapasztalat egy topictárs tollából (tesztek Optiform-nál).

Előzmény: canongeketto (833)
canongeketto Creative Commons License 2003.02.25 0 0 833
Más
Jön a tavasz, nyár stb, elökerülnek a filterek akinek van. Már kérdeztem itt a fórumon, hogy ki milyen filtert használ, kell e az UV filter, milyet ajánlanátok. Van e origi Canon? Várom a hozzászólásokat.
canongeketto Creative Commons License 2003.02.25 0 0 832
Nem magyarországon, hanem Szlovákiában és Csehországban, de a 60 ezer csak kb ár.
http://www.kobe.cz/

Előzmény: víztorony (829)
xgab76 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 831
Időben visszafelé egy kicsit elkalandoztam a beírások között.... Remélem sikerül vele segítenem!

Vándorbéka válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-28 15:29:28 (722)

Most akkor én megszakítom a témát és annak jegyében, hogy azért érdemes már "lejátszott" lemezeket újra felrakni, mert mindig támadhat új észrevétel, más nézőpont, amit még nem vettünk észre, bejelentem, hogy feltettem Edixa F-300-as vakumat a G3-ra, és elvillant. Emellett persze a G3-ban nem léptek fel működési zavarok, ahogy azt a használatija beharangozta. Nyilván a vakut teljes teljesítményén süti ki és az AF segédfénye (a vakué) nem működik. Tehát a 30-as kulcsszámú Eos gépekhez készített segédvakus vakum, amit tavaly potom 20000-ért vettem újonnan, nagyjából működik. Hogy teljesen jól működjön, az már csak a gyakorláson múlik...

Kan_guru válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-12 00:29:18 (635)

közben gondolkoztam ezen a talpfeszültség dolgon és arra jutottam, hogy ugye a vaku kisütéséhez rövidzárlatot kell létrehozni a két pólus között. Nos rövidzárlatkor a feszültség leesik és az áramerősség nő maximumára, ez az áram folyhat át a gépen is. Úgyhogy ez talpfeszültség dolog, lehet, hogy csak smafu. De mi van ha nem? És leírásban is High Voltage-t írnak a vakunál, ami magasfeszültséget jelent és nem áramot

Kan_guru válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-11 06:18:40 (633)

Szerintem nem tudnak. E-TTL nélkül is lehet azért dolgozni a géppel, bár jóval macerásabb. De szerintem nem ez a legfőbb probléma, hanem a magas talpfeszültség. Emiatt mehet tönkre a gép. (Bár gyanítom, hogy az EOS-ban is elektronikus a vezérlése már a vakunak, és ha ott nem volt probléma akkor elvileg itt sem kéne az legyen)Esetleg ki tudod mérni. Bár spec nem tudom egy mezei multiméter megtenné-e. De oszcilloszkóppal talán ki lehetne mérni. Ja a másik dolog, hogy nem tudom honnan kezdődik az alacsonytalpfeszültség. Esetleg xgab vakuját is ki kellene mérni, aminek az alja G2 specifikus.

MoJo2 válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-10 13:13:28 (629)

Filmes EOS-ok tudnak TTL, ami a filmről visszaverődő fény alapján állapítja meg, hogy elég-e a vakufény.
G2-ből ez hiányzik, ezért csak elővillanással tudnak dolgozni (E-TTL).

Vándorbéka válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-10 03:32:12 (627)

Én az EOS gépemhez Edixa vakut használtam és jó volt, pedig az EOS-használati is óva intett Canontól eltérő márkájú vakutól. A G-khez pedig az Eoshoz való vakukat ajánlják, nem?
Nyilván a Canontól ez jórészt üzleti fogás, ha azzal "fenyegetőznek",hogy a másmilyen vakutól a géped megy tönkre, de mi van, ha most az egyszer ez nem kamu?
Valaki próbálja már ki előttem! :)

_Pompi_ válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-09 10:11:30 (616)

Az EX Speedlite vakuk természetesen jók hozzá (220,380,420,550) (zárójelben jegyzem meg, hogy még mindig van egy eladó 380EX-em :)
A Metz vakuval nekem voltak gondjaim, nekem nem sikerült E-TTL-ben működtetni a G2-vel. Én egy Mezt 40MZ3-al próbálkoztam, és akármelyik SCA adaptert tettem rá nem ment az E-TTL. Elvileg csak az újabb Metzekkel megy a dolog (54MZ) de azok már árban nagyon arrébb vannak.

Előzmény: tapika (830)
tapika Creative Commons License 2003.02.25 0 0 830
Sziasztok ! A G2 vakucsatlakozójára fel lehet tenni 420-as EX vakut? Pontosabban a G2 kommunikál ezzel a vakuval is ? Ha a vakucsatlakozóra "prosztó" villanót teszek fel (pl. 17-es hanimex vakut), azt is elvillantja ? Ha igen, nem megy tönkre ettől a G2 ? A válaszokat előre is köszönöm: Tapika
Előzmény: víztorony (829)
víztorony Creative Commons License 2003.02.24 0 0 829
igen, ezt (és hasonlókat) lehet kapni Magyarországon kétszer ennyi + áfáért.
te hol látod 60ezerért?
Előzmény: canongeketto (828)
canongeketto Creative Commons License 2003.02.24 0 0 828
Sziastok G 2-ek
Azt hiszem volt szó régebben (54, 55, 57 - hozzászólások) IBM microdrive-ról, találtam egy olcsóbb megoldást az IBM helyett aminek ára cca 60 000 Ft és min. 20 GB.
http://www.leadingspect.com/prod_sdb.htm
persze vannak más tipusok is.
xgab76 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 827
Én egy egy régi gépben láttam ilyet, ahol manuálisan kell a fókuszt állítani. Az benne a jó (mármint abban), hogy a nem jól fókuszát kép esetében a vonal szétesik. Amikor jó a fókusz, akkor egy vonalban látja az ember őket. Hogy mik vannak?! :)

Ezek szerint nekem is repedt az optikai sasolóm?! :D

Előzmény: lewin (824)
víztorony Creative Commons License 2003.02.22 0 0 826
majdnem azt írtam, hogy "most hogy mondjátok, az enyémben is", de már tegnap észrevettem :))
Előzmény: Soká (825)
Soká Creative Commons License 2003.02.22 0 0 825
"Ez normális?"
Hogy észrevetted? :-) Talán még nem kóros...
Egyébként, most, hogy mondod, az enyémen is látszik.
Előzmény: lewin (824)
lewin Creative Commons License 2003.02.22 0 0 824
Sziasztok

G2-m keresőjében van egy vízszintes csík. Csak távolról látszik, ha belenézek, akkor nem.

Ez normális?

lewin

handras Creative Commons License 2003.02.21 0 0 823
Ugyanazzal!
Előzmény: canongeketto (821)
xgab76 Creative Commons License 2003.02.21 0 0 822
Jaja, nagyon jó a Breeze downloader! És még ennél is jobb az USB-s kártyaolvasó, sebesség tekintetében.
Az LCD-t ugyanazzal a felszereléssel tisztítom, mint az optikát. Még jó, hogy a G2-n be lehet csukni az LCD-t, így nem kell az orromat ahhoz dörgölnöm. :) Bezzeg a D 1-30-60, stb esetében! ;)
Előzmény: canongeketto (821)
canongeketto Creative Commons License 2003.02.20 0 0 821
Köszi a tippeket a takarítást illetöen, ha nem válik be lehet kipróbálom a smirglit. De visszatérve a tisztításra az lcd kijelzöm tiszta maszat, azt mivel tisztítsam.
Más
Volt szó it a fórumon a zoombrowser-röl, nekem müködik jól, csak az a könyvtár registrálás megy az agyamra + a deregisztrálás, úgyhogy kipróbáltam a breezesys dowloander-t, és nagyon super, egyszerü és gyors.
Előzmény: víztorony (808)
handras Creative Commons License 2003.02.19 0 0 820
Majd körülnézünk a ládafiában...
Előzmény: xgab76 (819)
xgab76 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 819
Kár, hogy az összeset elfogyasztottuk a monitorokra. :(
Előzmény: handras (814)
xgab76 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 818
Mindannyiunk szeme fénye! :) Az enyém is valahogy így néz ki, amikor "felkomolyítom". szinte már-már úgy néz ki, mint egy fényképezőgép, én meg, mint egy fotós. Kár, hogy utána meg jönnek a tucatkép-szülemények. :(

Én amúgy hama készletét használom, több-kevesebb sikerrel, egy szemüveghez vásárolt mikroszálas kendő kiegészítésével. És tényleg kell hozzá türelem, hogy leszedj dolgokat. Először letörölgetem a kendővel, azután lelocsolom a mesés lötyivel, azután elkezdem törölgetni a papírral. Azután megint lelocsolom és letörlöm, mert észreveszem, hogy megtörik a felületén a fény a nevdességtől, azután megint lelocsolom és letörlöm, mert most meg belenyúltam. Ezek után újból locsolo és törlök, mert most meg megszáradt a lötyi, még azelőtt, hogy letöröltem volna. Ezek után szoktam félrerakni, hogy majd máskor. Azután máskor meg elsőre sikerül. ;D

Előzmény: víztorony (810)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.02.19 0 0 817
Én úgy tudom, hogy az 550-hez külső erőforrás kell, hogy tudjon sorozatban villanni. A többi (220,380,420) biztos nem tud.
Ami sajnálatos tény (többek között), hogy a G2 nem használja az EX vakuk AF segédfényét.
Előzmény: Soká (813)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.02.19 0 0 816
A vaku a G2-n valóban NAGYON furcsa, ha viszont rajta van egy előtét lencse, egészen úgy néz ki, mint egy fényképezőgép

Igen. Tudom. Énis szinte csak ezért tartottam rajta az adaptert (régebben linkeltem be képet az enyémről, én lensmate adaptert használtam).

Előzmény: víztorony (810)
handras Creative Commons License 2003.02.19 0 0 815
Az enyém 16 hónapos, és még jól bírja. :-)
Előzmény: canongeketto (807)
handras Creative Commons License 2003.02.19 0 0 814
De bizony, izopropil! (az egyik vegyész) :-)
Előzmény: Soká (812)
Soká Creative Commons License 2003.02.19 0 0 813
Ha szabad érdeklődnöm mennyi volt a kicsike? Mármint az 550-EX? Van sok jó tulajdonsága, kár, hogy a G2-vel a felét sem lehet kivarázsolni belőle.
Apropó, ezzel lehet sorozatfényképezésben villantani? Tehát gyors egymásutánban. Éppen tegnap próbáltam a 420EX-el, de sorozatmódban egyszerűen tudomást sem vesz a G2 a vakuról.
Előzmény: víztorony (808)
Soká Creative Commons License 2003.02.19 0 0 812
Megnéztem nagyobban ezt a fotót, nagyon tetszik, mint portré, ügyes.

Szarvasbőr: az én tapasztalatom a következő. Jól használható de érdemes úgy használni, hogy közben az ember kezétől ne legyen zsíros, mert egy idő után már inkább csak maszatol. Ujjlenyomatok és más, oldást nem igénylő szennyeződések eltüntetésére alkalmas, de a legfontosabb, hogy türelmesen enyhe nyomással kell használni. Így tovább tart a művelet, de az esetleg odakerülő porszemekkel nem "szántódik" fel az optika érzékeny bevonata. Szép lassan de tökéletesen le lehet "terelgetni" a zsírpacnikat. (De azért megjegyzem, hogy legutóbb a Raynox lencsén nekem nem akart működni, egyszerűen tapadt a lencséhez, így aztán nem erőltettem)
Tavaly valamikor a főtopikban vitatkoztak kémikusaink a megfelelő alkoholszármazékról, de sajnos már nem emlékszem a nevére. Nem izopropil, de valami hasonló. Az Optiformnál étert emlegettek, de ezt most ne vegyétek készpénznek.

Előzmény: víztorony (810)
víztorony Creative Commons License 2003.02.18 0 0 811
akarom mondani: fényképezőgép.
és milyen poros a szkennerem, látszik, hogy nem használom. de majd ezt is letörlöm :o)
Előzmény: víztorony (810)
víztorony Creative Commons License 2003.02.18 0 0 810
Köszönöm a linket, meg a tippet. Majd jól beszerzek most már akkor én is valami XII. századi rongydarabot:))
A vaku a G2-n valóban NAGYON furcsa, ha viszont rajta van egy előtét lencse, egészen úgy néz ki, mint egy kényképezőgép:

Előzmény: _Pompi_ (809)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.02.18 0 0 809
A szarvasbőrt általában nem ajánlják, de ettől függetlenül még beválhat.
Én bevásároltam anno a Pálvölgyinél egy jókis B&W PhotoClear kendőt és Optipolar lecsetisztító lögyit, plusz egy elég vacak, de a semminél jobb pumpás ecsetet. Ez a kombó elég jó, a por lesöprögetése, lefujkálása után spray aztán csiszolás :)
Egyébként van egy jókis topik evvel kapcsolatban, de a topikcím miatt eléggé megtalálhatatlan:
Te mit használsz? Smirglit? :)

ja és ma visszakaptam a kölcsönadott(!) G2-met a tesómtól. itt az éjszaka. és itt az 550-EX vaku!

Ugh. Nekem már a 380EX-el is eléggé furcsa lett a fogása és megtartása a G2-nek anno, az 550-es meg jóval nagyobb (nagyobb mint a G2...)
Érdekesen nézhet ki a dolog és még érdekesebb lehet használni :)))

Előzmény: víztorony (808)
víztorony Creative Commons License 2003.02.18 0 0 808
szia, üdvözöllek a táborban!
1/ szerintem legtöbbünknek nem lehet sokkal régebbi a G2-ese, mint egy év, így ilyen tapasztalat sok nem lehet. de majd kiderül. nekem lassan egy éves, de jól bírja.
2/ mindig a maximumon, fele jpg, fele raw.
házibuliban vagy csak úgy "hétköznap" jpg, de ha valami fontos téma van, pl megismételhetetlen, vagy jónak ígérkezik akár papírra is, vagy ha tudom, hogy erősen kell nagyítani, vágni, akkor mindig raw. hátha jól jön később. (persze nagy CF kell!)
3/filter ügyben én is karácsonyi vagyok, várom a jobb időt:))
4/szarvasbőr. apám mutatta 26 éve. vagy az nem jó?
5/én többnyire víztornyokat:))))))))))))))

ja és ma visszakaptam a kölcsönadott(!) G2-met a tesómtól. itt az éjszaka. és itt az 550-EX vaku!
megyek lemerítem az akksikat :))

Előzmény: canongeketto (807)
canongeketto Creative Commons License 2003.02.18 0 0 807
Én karácsonykor vettem a G2, de még csak amatör szinten üzöm a fotózást.
Lenne egy pár kérdésem:
1/ úgy hallottam hogy az aku 1-2 évnél nembír ki többet, utána le kell cserélni, mik a tapasztalaitok?
2/ milyen felbontásban fotóztok, én maximumon, a raw-ot még nem próbáltam
3/ mennyire fontos az UV filter, milyen tipust ajánlotok, van eredeti Canon is?
4/ milyen eszközöket használtok az objektív tisztítására.
5/ miket fotóztok én többnyire portrét
Bocs ha túl amatörök a kérdéseim.
Köszi
handras Creative Commons License 2003.02.18 0 0 806
Bizony, bizony Én a fókuszsorozat miatt akartam lecserélni.
Előzmény: Soká (804)
Soká Creative Commons License 2003.02.17 0 0 805
Szövegeltem itt minap, arról, hogy milyen sok mindenre alkalmas a G2. Nos, a friss worldpress díjas Gárdi Balázs fotói (jó fotói) azt is megmutatják, hogy mi az amihez nélkülözhetetlen az SLR. Pontosabban a cserélhető obik, a nagy telék.
Ha jól láttam a tévében, Canon 1D-t használ, L-es obikkal.
itt csak szöveg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!