Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 737

Látod erre nem gondoltam... :-))))

Előzmény: triplaharom (734)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.10 0 0 736

Igazad van, azokat a kis szivattyúkat nem a csónakhoz használtam, hanem csepegtető csövekhez.

Köszi neked is a tippet, de már megvettem a AL-KO szivattyút, szerintem az megfelelő lesz.

Előzmény: Nobody1 (733)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.10 0 0 735

Köszi a tippet, de már megvettem a lentebb írt AL-KO SUB 8500 Easy-t, ez lett végül a választásom.

 

Amúgy régebben egy darabig szórakoztunk ilyen fúrógépes szivattyúval, de nagyon nem volt praktikus azzal kiszívni és ráadásul veszélyes is volt, ahogy Nobody1 írta. Ez az AL-KO szerintem megfelelő megoldás lesz majd.

Előzmény: kavicsos1964 (730)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.10 0 0 734

Azért van a csónakon akkora lyuk, hogy a halak is be tudjanak úszni ... 😁😀😂

Előzmény: Nobody1 (733)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 733

Az eredeti kérdésedben csónakba kerestél szivattyút kiszívni a fenékvizet. Amit ajánlottam 3-4 ezer Ft-os 12V-os szivattyúkat (van közöttük normálisabb is), azok szerintem tökéletesek arra azért is, mert van amelyiket pont arra a célra találtak ki. Hetente 1-2 alkalommal kinyomni 30-40 liternyi vizet tökéletesen megfelelnek és azt tuti bírják hosszú távon.

De tegyük fel évente kell venned egy újat, akkor 40 ezerből elvagy velük 10 évig és nem csap agyon az áram a vízbe eső fúrógéppel. (Tudom van akkus fúró is).

Egyébként a fúrógép szivattyúk gumilapátja sem bírja sokáig a gyűrődést - főleg ha homokos a víz a csónak alján.

Bár most a "napi 3-4 órás üzem"-ből nekem úgy tűnik inkább locsoláshoz keresel szivattyút és nem a csónakhoz mert ha egy csónak ennyire beereszti a vizet, akkor talán inkább azt kellene befoltozni...

Létezik 12 V-osban komoly búvárszivattyú is, igaz az már 10-15 ezer Ft-tól kezdődik. Pont olyan mint a 230V-os, csak elmegy autóakkuról vagy napelemről (inverter nélkül) ha arra van szükség...

Előzmény: Sarawak (726)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 732
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 731

Valami ilyen formára gondoltam én https://www.youtube.com/watch?v=cj8SZL1S8LQ Bor szivattyúban is láttam rézből készültet ami ilyen fúrógép szivattyú .

Előzmény: kavicsos1964 (730)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.10 0 0 730

Még eszembe jutott valami és egy fúrógéppel hajtott szivattyú ? Nem próbáltál ilyesmit ? Az olcsó is és van hűtése is, azért egy jobb fúrógép kb örök megoldás lenne .

Előzmény: Sarawak (727)
ksanyi52 Creative Commons License 2025.05.09 0 0 729

Sajnos csónakba nem való. Esetleg kommutátor nélküli motorral ha találnál olyat.

Előzmény: ksanyi52 (728)
ksanyi52 Creative Commons License 2025.05.09 0 0 728

"Sziasztok! Vettem egy kis Ztrust 75DJ...370 csőbúvár szivattyút." 2 éve vettem általában nyáron napi 1000 litres tartály feltöltésére, akkor 50 körül ,most hasonló 70. https://zakanyszerszamhaz.hu/melykuti-szivattyuk-csoszivattyuk/aqualift-3srm-melykuti-szivattyu-47-0-lperc-0-75-m-3-inch-230-v-p101606625

Én napelemről használom inverterrel. Megvagyok vele elégedve. Én is gondolkodtam kisfeszültségű szivattyúkról, de ott másak az áramviszonyok, nem bírják a hosszabb terhelést. 

Előzmény: Sarawak (726)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.09 0 0 727

Okés, rendben, köszönöm mégegyszer a tanácsot! :)

Előzmény: kavicsos1964 (725)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.09 0 0 726

Szia!

Köszi a tippet, én ezekből már megjöttem, katasztrófális tapasztalataim vannak ezekkel a olcsó kis 12 V-os szivattyúkkal, 4-5 különböző darab ment tönkre nálam és dobtam ki, még egyszer pénzt nem adok ki rájuk.

Extrém rövid idő alatt tönkre mennek. Direkt próbálgattam különböző típusokat, hátha kifogok egy tartósat, de nem sikerült. Napi 3-4 órás üzem, víz alatt üzemeltetve, 2 héttől 4 hónap alatti idő után kuka volt mindegyik.

Sok sikert, remélem te kifogsz egy tartósabbat, amivel tudod töltögetni a halastavat, de javaslom, hogy legyen mindig egy tartalék szivattyú kéznél, amint tönkremegy, tudjad egyből cserélni.

Előzmény: Nobody1 (724)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.08 0 1 725

Nem szívja fel magát a levegő kivezetését kell ellenőrizni ha bugyborékol akkor ki fogja engedni a levegőt de ha nem ,nincs bugyborkolás akkor megég a motorod . Ezt kell ellenőrizned mindig .

Előzmény: Sarawak (723)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.08 0 0 724

12-24 V-osban szoktak lenni direkt csónakokhoz való kis búvárszivattyúk amik szinte szárazra szívják az alját. Olyan nem lenne jó? Kínai webáruházakban már 3-4 ezer Ft-tól kaphatók és kb 10 másodperc alatt kinyomnak egy vödörnyi vizet.

Én például 8-10 ilyen szivattyúval és napelemmel akarom feltölteni és szinten tartani a negyed hektáros halastavam...

Előzmény: Sarawak (720)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.08 0 0 723

Szia!

 

Nagyon köszönöm a tippet!

Néztam amit ajánlottál és közben szembejött ez a típus is: AL-KO SUB 8500 Easy.

Igaz ez csak 5 mm-ig szívja ki, viszont csak 20e Ft az OBI-ban, teljesen jó lesz ez is. Kisebb a teljesítménye, de az lényegtelen, naponta maximum csak 1-2 percre lesz használva, amíg kiszívja a csónak aljáról a vizet, minimális igénybevétele lesz és nem fogok komolyabb mennyiséget szívni vele.

 

Amit tanácsoltál, a vízbe merítés, azt szerinted ehhez a típushoz is javasolt elvégezni? És úgy értetted, hogy ezt a megmerítést minden egyes használat előtt meg kellene csinálni, mielőtt berakom a csónak aljába, merítsem bele a vízbe teljesen, hogy felszívja magát?

Előzmény: kavicsos1964 (722)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.08 0 1 722

Tessék ez is 3mm szív https://alko-garden.hu/kertigepek/szivattyuk/merueloeszivattyuk/al-ko-merueloe-szivattyu-sub-10000-ds-comfort.html?force_sid=185k67v3i7ei8j88fssdcpuicc De gondolom az úszókapcsolót függőlegesen kell tartani hozzá . Arra figyelj mert sehol sem olvastam még erre vonatkozó figyelmeztetést hogy a légtelenítő golyósszelepe kiengedje a a géptestből a levegőt ,mert nekem a Makita Buvár sem tartott ez végett sokáig ,mert a műanyag burkolat és a motor között vízhűtés van . Ez a kisszelep eldugult a homoktól és a gép kb 40perc után kukás lett megsült a motorja . Megkell merítteni a vízben hogy hol bugyborékol és azt mindig meg kell nézni hogy ki tud -e jönni a a levegő vagy valamitől a kis golyó beszorult vagy épp meg van akadva és nem működik épp . Kétszer háromszor a tóba bemeríten és figyeled hogy bugyborékol -e ,és csak azután használod a csónakban .

Előzmény: kavicsos1964 (721)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.08 0 1 721

Akóban ,vagy egy kékszínű Obis búvárban mintha láttam volna ilyen alcsonyra szívót . Úgy lehet a motort rajta húzigálni a foganytyúnál fogva .

Előzmény: Sarawak (720)
Sarawak Creative Commons License 2025.05.08 0 0 720

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani nekem olyan búvár szennyezett víz szivattyút, ami nagyon alacsony maradék szintig kiszívja a vizet? Egy csónakba kellene, az aljáról kiszívni a vizet, hogy ne mindig kézzel kelljen kimeregetni.

 

Kinéztem egy típust: Riwall PRO REP 750, ennek két eltérő verziója létezik. Nekem a EP26A1801073B lett volna jó, mert leírások szerint különleges kitolható talpazata van, aminek köszönhetően képes egészen a fenékig kiszívni a vizet (csupán 3 mm maradék szintig), ami nagyon barátságos lenne. És az ára is teljesen jó, 20 ezer Ft alatti. Viszont sajnos ezt a verziót már sehol nem találtam meg, már nem kapható. Néhány webshopban még hirdetik, de felhívtam mindet és kiderült, hogy tévesen van fent a cikkszám mindenhol, igazából már csak a EP26A2001073B verziót forgalmazzák, ami nem tudja ezt a különleges fenékig kiszívást.

Másik hasonló szivattyút nem találtam, ezért kérnék segítséget. Ti tudnátok nekem másik típust ajánlani helyette, ami szintén tud ilyet?

triplaharom Creative Commons License 2025.05.02 0 0 719

Fűtés vagy öntözés technikai boltokban is érdemös keresni.

Előzmény: triplaharom (718)
triplaharom Creative Commons License 2025.05.02 0 0 718

Létezik abból kör +metszetű is vékonyab, abból köll több menetöt oda tekerni és jól bele tömködni. Pesze előtte bekenni grafitos zsírral, vagy sima gépzsír is jó, csak ne lögyön szárazon.

Előzmény: ali kis (717)
ali kis Creative Commons License 2025.05.02 0 0 717

Nekem van grafitosom, de ne kívánd hogy megkeressem.

https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/termekek/grafitos-tomitozsinor

Előzmény: gromer (716)
gromer Creative Commons License 2025.05.02 0 0 716

Azért lazák az anyák mert kiszedtem a "közepét" és teljesen megette a tömítést. De talán láttam otthon ilyen "faggyús" tömítést ami kb centis lehetett. Megnézem, és beszámolok róla mire jutottam a hétvégén. 

Köszönöm addig is. 

Előzmény: Nobody1 (715)
Nobody1 Creative Commons License 2025.05.02 0 0 715

Szerintem is 99%, hogy csak "anyázni" kell. Fontos még az is, hogy egyformán legyen tekerve mindkét oldalon...

Előzmény: kavicsos1964 (714)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.02 0 0 714

Csak az anyákat kell tekerni a csavar áll azt nem . ahogy nézem a képet nincs is meghúzva az anya . olyan centi szer centis kb a tömítő zsinórja .

Előzmény: gromer (712)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.05.02 0 0 713

Hát én csak egyfélét láttam eddig de én faggyús tömítésnek ismerem ,de lehet grafitos is ,de én még olyat nem láttam . Ha folyat csak lehet húzni kell egy kicsit a csavarokon ,megforgatni a motort meg ne szoruljon ,csak annyira hogy tömítsen de a motort ne fogja .

Előzmény: gromer (712)
gromer Creative Commons License 2025.05.02 0 0 712

Sziasztok!

Van egy ilyan szivattyú a szüleimnél ami a tengelynél folyat. Jól tudom, hogy ebbe grafitos tömítőzsinór kell? Milyen méretű tudja valaki?

Köszi előre is!

 

triplaharom Creative Commons License 2025.04.17 0 0 711

Igazán sömmiség volt.

Előzmény: Papamaci88 (710)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.17 0 0 710

Oké, köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: triplaharom (708)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.17 0 0 709

Rendben. Köszönöm!

Előzmény: kavicsos1964 (707)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.16 0 1 708

Vagy teflon szalaggal, vagy zsinórral.

Ha csak ott van pont a karcolás, az is el lehet tüntetni ha nem túl mély. Élös késsel le lehet húzni róla, mint 1 citlinggel hogy sima maradjon a felülete.

Előzmény: Papamaci88 (706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!