Keresés

Részletes keresés

Demokratikus várvédő Creative Commons License 2022.06.26 -1 0 549

Szerintem is. Nekem már sokszor bizonyították.

Előzmény: kalászos (547)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.06.26 0 0 548

Szalmabábérvelés csúcsra járatva.

Előzmény: kalászos (547)
kalászos Creative Commons License 2022.06.26 -1 0 547

A baloldal utál mindent, ami magyar.

Előzmény: Demokratikus várvédő (545)
Demokratikus várvédő Creative Commons License 2022.06.26 -1 1 546

Én is mindig ezt tapasztaltam.

Előzmény: Törölt nick (540)
Demokratikus várvédő Creative Commons License 2022.06.26 -2 1 545

Csak a baloldaliak visítoznak, mert bántja a baloldaliságukat, ha az ezeréves magyar államiság is szóba kerül, nem csak a kommunizmus.

Előzmény: Egon Elemér von Bruxelles (537)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.06.26 0 0 544

Sokkal fontosabb kérdés, hogy lesz-e elég lúd!

Egy gusztustalanul kövér ispán combjáról mégsem álmodozhatnak a jövő József Attilái, no meg a bozsoléhoz sem az az igazi ...

Előzmény: Törölt nick (540)
Vevegyő Creative Commons License 2022.06.26 -1 0 543
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.26 0 1 542

Megkérdeztem az unokámat erről a dologról, és egyáltalán nem zavarja se a vármegye se a főispán, sőt áldását adná egy királyságra is. Hozzászokott az ijesztő dolgokhoz mert Kent hercege a közvetlen uralkodó méltósága, akivel éjszaka találkozva még én is összecsinálnám magamat.

Akik soha nem éltek még vármegyékben vagy grófságokban azoknál előfordulhat hogy a jövőben sem szeretnének vagy egyáltalán olyasmi is hogy valamit akarnának milyen legyen ahol élnek. De minél meszebb vagyunk egy történéstől, annál inkább rendbenvalónak találjuk azt - talán ez is az oka, hogy a magam részéről az észak-koreai közigazgatással is maradéktalanul meg vagyok elégedve. A vármegye is meg fog felelni amikorra meglesz, csak előtte szóljanak idejében.

Előzmény: Egon Elemér von Bruxelles (537)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.06.26 0 0 541

Azóta már felnőtt pár generáció, amely megszokta így. A legidősebbeknek lehetnek emlékeik a vármegye szó használaráról, bár hétköznapi beszédben akkor is lehetett szimplán megye.

 

De a megye része megmaradt, szóval ezáltal megvan a folytonosság, mint ahogy az elnevezések nagy részét is átmentették. A Pest, Nógrád, Heves, Borsod, Abaúj, Zemplén, Szabolcs, Szatmár, Hajdú, Bihar, Szolnok, Békés, Csongrád, Bács, Kiskun, Tolna, Baranya, Somogy, Zala, Vas, Sopron, Győr, Veszprém, Komárom, Fejér végig megmaradt.

 

Az 1950-ben elhagyott megyenevek közül 1990-ben vissza lett véve a Bereg, Jász-Nagykun, Moson, Esztergom, 2020-ban pedig a Csanád.

 

1950-ben el lett hagyva és nem tért vissza a Pilis, Solt, Hont, Gömör,  Bodrog.

 

1945-ben lett elhagyva a trianoni országterületről a Kishont, Torna, Ung (bár ami abból a trianoni határon belül maradt, 1938-ban Szabolcshoz került), Ugocsa, Arad, Torontál, Pozsony.

Előzmény: Egon Elemér von Bruxelles (539)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.26 -3 1 540

Én amúgy lexarom, ha nem lesz ispán, de az eddigi tapasztalatok alapján, ami ekkora hisztit vált ki ballibékből, az csak jó lehet az országnak.

Előzmény: Egon Elemér von Bruxelles (537)
Egon Elemér von Bruxelles Creative Commons License 2022.06.26 0 0 539

1950. január 1-től el volt hagyva (tanácstörvény).

 

Ez 72 év.

Előzmény: F1 Hierro (538)
F1 Hierro Creative Commons License 2022.06.26 0 0 538

A megye szót meghagyták belőle, az nem elég? Úgysem vár már régen a központjuk. Olyan identitáscsorbító lenne a vár előtag elhagyása?

Előzmény: Egon Elemér von Bruxelles (537)
Egon Elemér von Bruxelles Creative Commons License 2022.06.26 0 1 537

Franciaországban Napóleon óta prefektúrák vannak az élükön prefektusokkal, Svájcban már hosszú évszázadok óta kantonok és félkantonok vannak, Lengyelországban vajdaságok, Angliában grófságok, Németországban Landok etc.

 

Ez senkit nem zavar, bezzeg a vármegye az rögtön szemet szúr.

kalászos Creative Commons License 2022.06.26 0 1 536

Miről magyarosított Kardos?

Előzmény: seoladh (532)
kalászos Creative Commons License 2022.06.26 -1 1 535

Megint ez a gusztustalan Esterházy :(

Előzmény: Vevegyő (534)
Vevegyő Creative Commons License 2022.06.26 -2 0 534

https://hvg.hu/kultura/20220624_Esterhazy_Peter_Varmegye_ispan_hitvallas_ennek_igy_semmi_koze_a_tradiciohoz__ez_csak_dagaly_es_fuszekli

 

„Mondják, lesz vármegye. Lesz ispán is? De, kedveseim, ispánban én jobb vagyok. Szó szót követ. Mert ha ispán van, nincs mese, gróf is kell. Na és akkor én végre visszavonhatom a »Földet vissza nem veszek!«-et, és grófi előjogaimnál és főleg hajlamaimnál fogva elzavarok mindenkit hatfele korpára malacnak, mindenkit, ispánostul, hitvallásostul, és persze, ne tévedjünk, Lúdas Matyistul – hát a bánatba.

Ezzel az új szomorúsággal üdvözlöm herceg, őrgróf, gróf, báró és lófő (nem, Zsozsóka, ez nem egy csúnya szó) honfitársaimat, a többiek nem számítanak, servustok, kérlek: Répavár és Salátakatáng grófja, Petrezselyemvár, Hagymafok és Murokháza örökös ura, a szuverén Macskagyökér-Rend lovagkeresztese, az Arany Uborka-Rend nagykeresztese, valóságos belső és titkos satöbbi, stb., stb.

Tévedések elkerülése végett: vármegye, ispán, hitvallás, ennek így semmi köze a tradícióhoz vagy mondjuk a nemzet múltjának tiszteletéhez, ez csak dagály és fuszekli, olyan, mint az étlapon a tikmony, miközben a konyhában a mangalica-levespor az úr."

 

dave_dömper Creative Commons License 2022.06.26 0 0 533

"Sztem csak az van hogy a seriff ismertebb szó."

 

Ez igaz lehet, de csak amiatt, mert - akár a mozifilmeket, akár az egyes TV - műsor-csatornák mozifilm-kínálatát tekintjük, messze nyernek (persze számosságban, minőségben nem) az amerikai és emellett az amerikát sohasem látott un. olasz (a Cinecitta-ban készült) "makaróni" westernfilmek). És ezekben még-csak mutatóban sem főispánok fordulnak elő, hanem cowboyok és sheriffek, de tonnaszámra.

 

Főispánok és egyéb, a magyar történelem lapjain megjelenő figurák csak és csakis az idehaza készült

magyar gyártású, történelmi tárgyú filmek "hősei" között voltak - vannak, mint például a Mikszáth regények film - adaptációiban, avagy Várkonyi Zoltán történelmi tárgyú filmjeiben. Legalábbis azok

között, amelyeket a ma is élő nemzedeék látott, láthatott a mozikban.

 

De komoly pénzzel fogadnék, hogy ha felsorolnánk néhányat az utóbbiak közül és valamint néhányat

az előzőekből, utcahosszal nyernének a mai magyar közönség szemében a Terrence Hill - Bud Spencer fémjelezte weastern - paródiák, hogy már - csak a valódi amerikai, Hollywood-i gyártásuakról ne essék

szó. Ennyre egyszerű ez.

Előzmény: tuktikka (510)
seoladh Creative Commons License 2022.06.26 -1 1 532

Az ispánozás-vármegyézés jobbról nézve a legkínosabb

 

Kardos Gábor 2022.06.26. 07:10

 

Egész jól emlékszem, hogy anno nagyjából sokkot kaptam, mikor az Antall-kormány alatt egy parlamenti közvetítésen bedobták: mi lenne, ha visszahoznák az ispánságot.

Csak néztem és nem hittem el, hogy nem valami történelmi vetélkedőt látok a tévében, hanem az országgyűlést, élőben. Akkor nem hozták vissza, pedig Antalléktól mennyivel hitelesebb lett volna egy ilyen lépés, különösen a rendszerváltás hőskorában, amikor a szovjetizáció előtti magyar államiság elemeinek visszaállítása a legitimitás helyreállításának szinonimája volt.

 

Ma viszont a NER újfeudális törekvéseinek hosszú sorába simul bele inkább, és a Louis Vuitton-táskás kokókeresztény kurzusban a hitelesség kérdése sem nagyon merül fel már mindezzel kapcsolatban.  

Vevegyő Creative Commons License 2022.06.25 -1 2 531

neked? semmit az égvilágon.

Előzmény: kalászos (530)
kalászos Creative Commons License 2022.06.25 0 0 530

ezzel mit akarsz mondani?

Előzmény: Vevegyő (529)
Vevegyő Creative Commons License 2022.06.25 -1 1 529

https://hvg.hu/itthon/20220625_foispanok_hatalom

 

Mikszáth odáig jutott, hogy leírta, milyen főispántípusok vannak.

  • Az első a már említett csibukozó.
  • A második, a mutatós főispán. Mindenbe beleavatkozik, de azért semmi sem úgy történik, ahogy ő akarja.
  • A harmadik a becsületes, derék főispán, aki se nem csibukozik, se nem avatkozik.
  • A negyedik a legrosszabb szerinte, az agilis főispán, akit rendesen nemzetiségi megyébe küldenek. „Amint a kinevezést megkapta, keres magának egy újságírót, és elviszi a megyéjébe lapot szerkeszteni a magyar állameszme védelmére ... addig dolgoznak, míg végre meglesz az eredmény, hogy ahol meglehetős béke volt azelőtt, egy-két évi működés után fenekestül fordulnak fel az állapotok.”
  • Végül „a legritkább példány, az úgynevezett erőszakos főispán, aki nem ismerve se sógort, se komát, se istent, se befolyásos megyei virilistát, végrehajtatja a törvényeket úgy, ahogy azokat az országgyűlések hozták. De hát az ilyen ember nem lesz hosszú életű a maga polcán”.
u.kovacs Creative Commons License 2022.06.25 0 0 528

nézz utána, mit csinált a kormány a gödi samsung gyár területével !

Előzmény: Jurista (526)
Jurista Creative Commons License 2022.06.25 -2 2 526

Csodálkozni fogsz, nem tudtam róla, ez szerintem is gáz, annak ellenére, hogy Gelgőék képtelenek normális közterület fenntartásra. Mindezeken túl, általános propaganda célokra remekül használod egy tervezet megtörténtnek való beállítását.

Előzmény: Vevegyő (525)
Vevegyő Creative Commons License 2022.06.25 -2 0 525

https://hvg.hu/ingatlan/20220614_Allamositana_harom_kiemelt_fovarosi_kozteruletet_a_kormany

 

Az államosítás jogi aggályaira a hvg.hu információi szerint a javaslatot formailag jegyző Pénzügyminisztérium is felhívta a kormány-előterjesztésben a figyelmet, mondván: a tulajdonjog elvesztése a főváros részére – mivel csak a feladat- és hatáskörrel kapcsolatos anyagi kiadásokat takarítja meg – “megkérdőjelezhető módon ellentételezett”. Sőt – írják – “ez a megoldás az önkormányzati tulajdonjog Alaptörvényben foglalt sérelmének megállapításával járhat”.

Előzmény: Jurista (521)
u.kovacs Creative Commons License 2022.06.25 0 2 523

"Emlékszel: amikor a hátsó füstös szobákban dőltek el a dolgok két féldeci szabadkai Napóleon konyak és egy Csongor szivar vagy egy Fecske "cigeretta" mellett"

 

ez most is így van, csak mást színak, meg vedelnek !

Előzmény: VesztegzáraGrand Hotelben (520)
u.kovacs Creative Commons License 2022.06.25 0 2 522

ne csúsztass, senki nem írta hogy törvénytelenül vesznek el, előbb hoznak rá törvényeket !

Előzmény: Jurista (521)
Jurista Creative Commons License 2022.06.25 0 0 521

Nyilván fogsz tudni törvénytelen módon elvett önkormányzati ingatlanokról pontos adatokat hiszen különben elég hamar kiderülne, hogy megint beégetted magad.

Lássuk!

Előzmény: Vevegyő (519)
Vevegyő Creative Commons License 2022.06.25 0 0 519

érdekes fogalmaid vannak a tulajdonról, de mit tegyünk - ettől kerek a világ.

Előzmény: Jurista (517)
Jurista Creative Commons License 2022.06.24 -2 0 518

A magyarok közel 70% ellenzi, hogy az ellenzék kerüljön kormányra. Ilyenkor érdekes módon hiteles a közvéleménykutatás.

Előzmény: questt (471)
Jurista Creative Commons License 2022.06.24 -1 1 517

A képlet egyszerű. A HVG hazudik, Nyári csak finoman csúsztat. Nem vesznek el senkitől területeket, erre törvények vannak. Kövér pedig - nem véletlen, hogy a HVG nem idézte - nem azt mondta amiről Nyári ír. 

 

Ennyit erről.

Előzmény: Vevegyő (472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!