Keresés

Részletes keresés

CiniKuss Creative Commons License 2022.06.13 0 1 50

OFF

Igazi kihívás ez, amibe csöppentél. És - amint említettem, egyfajta ügyvédként - bízom benned, hogy kiállod a próbát a tanítványok között.

Amint a topikleírásban közölted:

"Krisz­tus­sal együtt ke­reszt­re va­gyok fe­szít­ve: töb­bé te­hát nem én élek, ha­nem Krisz­tus él ben­nem",

tehát ne feledd (tudom persze nem felejted), Krisztus benned él! Nem te vagy a Krisztus, hanem benned él, ahogyan ezt is tudod. S ha ott él benned, nem is magadtól próbálod megoldani a kihívást. Az a sátán kísértése volna. Helyette Jézus segít neked! De csak ha kéred tőle. És tudom, hogy kérni fogod. A szentlélek által segít így neked.

A kihívásban lehet, hogy átéled keresztre feszítettségedet. Átéled, amikor szóltak hozzá, hogy "Szállj le a keresztről!" Megtehette volna - engedve a sátánnak - de nem tette. Micsoda lelki kín volt ez neki! S ott volt vele az Atya is, vele együtt szenvedve. Veled is ott vannak mindhárman, Egy Istenként. Nekem is segítenek ha kérem. Nem vagyok egyedül - ha kérem. Mindenkivel így van ez.

 

Aki kizárja életéből Istent - bárki is legyen az (százmilliószámra vannak) - az egyedül marad gondjaival. Isten őt is szereti, de elfogadja akaratát, és NEM segít neki. Lehet így sokáig sikeres is. Évekig, s akár évtizedekig. De jöhet az a pillanat, amikor szüksége lenne rá, de mivel nem kéri (hisz nem is kérheti), nincs segítség. Akárhová mész, ilyenek ellen harcolni győzelmet fog hozni neked ha Isten segítségével csatázol.

ON

 

 

Előzmény: Dr Dee (48)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.13 0 0 49

Hümmm ???

 

...  tudom mi a Sátán ... kitalált mítoszalak, buta felnőttek ijesztgetésére.

 

... másrészt meg a judeokeresztény Biblia logikai elemzése alapján ... az abban szereplő JahveIsten meghasad elméjének a másik része.

 

Jahve ... avatárja Jézus ... ergo  ha Jézushoz imádkozol, végül is még is egy olyan lényhez imádkozol, akiben ott van a Sátánod is.

 

 

... de azt javaslom, hogy ne kérdezz inkább tőlem ilyesmit ... mert ha logikusan válaszolok neked és leírom a valóságot ... csak össze fog zavarni ....

 

Hidd csak nyugodtan azt továbbra is, hogy a terhes nők, kisgyerekek, kiskutyák, kismacskák "vízbe fojtása" nem Sátán-i tett volt.   (minden valóban erkölcsös ember szerint az ... még akkor is ha ez csak egy kitalált gondolatbűn és semmi több)

Előzmény: Dr Dee (48)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.13 0 0 48

Tudod ki a sátán?

 

( Nem imádkozom hozzá, és nem olyan a kapcsolatom vele mint Jézussal)

Előzmény: MemetikaTan (47)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.13 0 0 47

A tudományos módszertan, a logika és a helyes érveléstan szabályai szerint az vagy.

 

Az hogy tévesen nem HISZED magad annak, attól tartok az csak így egy tévhit.

 

 

Előzmény: Dr Dee (46)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 46

Nem vagyok sátánhivő. 

Előzmény: MemetikaTan (43)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 45

Természetesen. Az Úr dícsőségére😊

Előzmény: Capillarissa (44)
Capillarissa Creative Commons License 2022.06.12 0 1 44

Semmi gond.

Én csupán szelíden azt kérdezném, mint topiknyitótól: Tehetek-e itt tanúságot Jézusról, a szentlélek által, mint Egy Istenről, mely Szentháromságként létezik?

 

 

 

 

Előzmény: Dr Dee (38)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 43

Akkor te lényegében sátánhívő, azaz sátánista vagy.

 

Hiszen ha hiszel "Isten" valóságosságában, akkor istenhívő vagy.

 

Ugyan ilyen elvi és logikai alapon:

 

Hiszen ha hiszel "Sátán" valóságosságában, akkor sátánhívő vagy.

 

((( Nem vagyok semmilyen gyűlölő sem. A judeokereszténység teljesen tudományos kifejezés. ZolbiJézuska nincs JahveZsidóSátánIsten nélkül. Azért kell ellátni azonosítókkal, mert különben keverhetőek a többi Istennel.)))

 

 

Előzmény: Dr Dee (42)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 42

Nekem nem kitalált személy Isten fia Jézus. Nincs vallásom, hitem van.

A sátán is létezik!!!

 

De te zsidó gyűlölő vagy?!

Előzmény: MemetikaTan (41)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.12 0 0 41

Nekem az Ördög / Sátán kitalált mesealak szintén. Mint JahveZsidóSátánIsten és annak avatárja ZombiJézuska.

 

Neked is? Vagy a te vallási irányzatodban is valóságos  a Sátán?

 

 

Előzmény: Dr Dee (39)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 40

Ki az a DP?

 

Előzmény: PryncE-Charming (35)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 39

Szörnyű és ördögi az egész. 

Előzmény: MemetikaTan (28)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.12 0 0 38

Bocsánat igazán nem neked szólt.

Előzmény: Capillarissa (37)
Capillarissa Creative Commons License 2022.06.12 0 0 37

"Ki van így ezzel még?"

A topikleírásban lévővel (azaz az idézett Gal 2-vel) azonosulni tudok.

 

A topiknyitóban lévő dátumok az enyémmel nem egyeznek.

 

Tanúságot tehetek-e tehát, vagy off vagyok ezzel?

 

Előzmény: Dr Dee (-)
CiniKuss Creative Commons License 2022.06.12 0 0 36

Inkább - a biztonság kedvéért - úgy írom, hogy OFF:

 

Ezek éppen azok az elvek, amelyeket az off-nak tartott 10-es HSZ-om első 3 bekezdésében ismertettem.

Ha a te hozzászólásod nem off, akkor a világban történő dolgok is Jézus Tanítványaként (vagy Jehosua Nazirként) történnek. Csak éppen nem önkéntesen, hanem erőszakkal mindenkire rákényszerítve.

 

(a valódi, és szintén célravezető visszafogottság azonban ennél árnyaltabb, és elvei 2500 évesek.)

 

ON

Előzmény: Jehosua Nazir (30)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.06.12 -1 1 35

DP nek van 1 tonna tévtanítása.

 

Ez a démonosdolog is az. DP babonás öregasszony

 

Amiket mond cáfolja a 

19 Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek.

https://szentiras.hu/UF/Lk10,19

DPnek sztem van 1 másik ütös tévtana, hogy a meddő nő jobb ha meddő marad az átkozott- másik video

Ezzel szemben::::::::::::::::

És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?

 

János Evangéliuma:9:2

Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai.

János Evangéliuma:9:3

 

DP nem képes komplexitásában értelmezni a Bibliát, instant válaszokat generál kérdésekre

 

Visszakanyarodva a démonűzésre-

Jézus soha nem kérte az űzöttektől, hogy égessék el a ruhájukat, DP meg igen

Előzmény: Dr Dee (3)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.12 0 0 34

A topiknyitó a 27-es hozzászólásában ózkodásom ellenére direkt kérte a bővebb kifejtést.

 

A személyeskedés és trágálkodás az, ami MM-be ütközik és offolás itt.

Előzmény: CiniKuss (33)
CiniKuss Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 33

Én inkább azt emelném ki, hogy mind OFF OFF OFF OFF OFF...

 

(ezt maga a topiknyitó is jelezte egy ugyanilyen tartalmú hozzászólásnak: lásd 13-as)

 

Előzmény: elterito (32)
elterito Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 32

Primitív bunkó parasztság

Előzmény: MemetikaTan (31)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 31

Most figyeltem fel csak rá, átolvasva megint a hozzáírásokat, hogy Te erősen tévedsz egy feltételezésedben.

 

A P-DOX Semmiben Sem Hívők vallást amit 2000-ben alapítottam és kb úgy 2007ben be is zártam a nyilvánosság elől, NEM NIHILISTA .... mert a nihilizmusban sem hisz .... és nem hisz önmaga tanaiban és ajánlásaiban sem.   A lényege éppen az volt, hogy Tudásra és például Isten tudásra törekedett, amit ma már külön utakon el is értem. Ezért nem volt sem teista, sem ateista ... ez fogalmazódott meg főként a Semmiben Sem Hívésben ... mert az ateizmus is csak egy vallás.... tagadás vallás. 

Előzmény: CiniKuss (10)
Jehosua Nazir Creative Commons License 2022.06.12 0 0 30

Az esszénus mester, a Nagy Tanító híve vagyok, aki nem halt meg semmiféle kereszten, hanem egész életével és példabeszédeivel (amit hamisan tulajdonítottak a zsidó Jézusnak-Jehosuának) megmutatta az utat, amin mindenki végigmehet... a végén biológiailag örökéletűvé válik, ha teljesíti a feltételeket.

 

Nevem is az, Jehosua (avagy Jesszu) Nazir.

Azért nazir vagy nazireus, hiszen ez egy életre való fogadalmat is jelentett:

"Izráelita férfi, aki Istennek szentelte magát, és fogadalmat tett, hogy tartózkodik az emberektől és önként lemond bizonyos ételek élvezetéről, hogy egy különleges szolgálatra alkalmas legyen."

 

És nemcsak bizonyos ételek (hús, hal és minden izgató étek!), hanem a szex élvezetéről is...

Dohányzás is nuku.

Előzmény: Dr Dee (-)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 29

Nos ha azt választottad, hogy nem nyitod ki a linkeléseket itt van a fő ERKÖLCSI mondandóm szövegben:

 

GÁZ ez az egész úgy szeretlek, hogy megöllek sztori.

 

A bibliai SátánIsten -aki állítólag mindenható- úgy szerette a katolikus tanok szerint a világot, hogy egyetlen fiát (aki  önmaga, vagy avatárja persze) megkínozta és megölte miatta. Nos a gyerek és öngyilkosság ezen formája mitől a szeretet non plussz ultrája egyeseknél? Ezt az emberáldozati rítusra alapuló barbarizmust próbálja a következő agitációs propaganda videó emészthetővé tenni, mert egyébként alap esetben inkább kifordul az ember gyomra ettől a torz tanítástól.

Előzmény: Dr Dee (27)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.12 -1 0 28

Te kérted, de inkább csak akkor nézd meg a linkeket, ha tényleg erős a hited. Ha csak valami divathóbort, akkor elhagyása lehet a hatás.

 

Kifejtés 1

 

A " Jézus meghalt érted" mondóka egy nagy KAMU! Mert egyrészt ez egy mese, másrészt maximum egy hosszú hétvégét, azaz három napot pihizett. Még Hófehérke is hosszabb ideig volt "halott" .

 

Kifejtés 2

 

Viccelt a "fia" megölésével

 

Kifejtés 3

 

Megváltás stornózva.

 

Kifejtés 4

 

Jézus egy zombi?

 

Kifejtés 5

 

Feltámadás négyszer, na az már valami

 

Kifejtés 6

 

Egyébként ez a jézusi öngyilkosság, majd majd cirkuszi mutatványként való feltámadása -állítólagos mindenhatóként logikailag nem egy nagy kunszt. A mennyekbe (égbe) való menetele is egy érdekes momentum. Persze a papír minden kibír. Más hasonló történetre, például a szientológia Xenujára, vagy a Kisfaludi Károly féle Univerzum egyház tanaira simán rámondják egyesek, hogy ökörség, baromság, mert az is. Nos ez a sztori mivel különb?

 

 

 

Előzmény: Dr Dee (27)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.11 0 1 27

Ezt a tett nem tett dolgot kifejtenéd?

Előzmény: MemetikaTan (23)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.11 0 0 26

hááát ... már nem nagyon kísérletezgetek ...

 

Tényleg érdekel ... hogy a nyilvánvaló önellentmondásokon, hogyan lehet túllépni?

Nem azért mert,  ... valóban úgy sem lehet meggyőzni   ... tényleg ... de szeretek tudni dolgokat.

 

Egy biztos, nem akarok sem belőled, sem senkiből például ateistát faragni.

Sőt azt sem szeretném, hogy mást legyél, vagy bárki, mint ami neki önként jó.

 

 

Előzmény: CiniKuss (24)
midnight coder Creative Commons License 2022.06.11 0 1 25

Ne keverd a hallucinációt a látással. Amikor azt is látod ami nincs, az vagy AR/VR szemüveg az orrodon, vagy valami tudatmódosító - vagy valami más szervi baj.

Előzmény: CiniKuss (7)
CiniKuss Creative Commons License 2022.06.11 0 0 24

Egyelőre fogadjuk el, hogy valamiféle "ördög ügyvédje" szerepet játszom, ám nem a bukott angyalok közül.

 

Ezért óva intelek attól, hogy még saját magad is OFF-olásba hagyd kergetni!

 

OFF

Vannak az életben olyan dogok, amelyeket - hiába is vagyunk emberek - ésszel nem lehet megmagyarázni. Így ne is hagyjuk, hogy olyan magyarázzon nekünk, akinél száz százalékosan biztosan tudjuk, hogy lehetetlen őt meggyőzni. Ez nagyon régóta műveli, és egyfajta éltető eleme neki (szakmailag: forrása) az énképének a stabilitásához. Akkor nyer forrást, ha másokat meginogtat, és addig nem is nyugszik meg. (tudni kell, hogy pszichológiailag ez a legintimebb tett, de fogalma sincs róla, hogy ezt teszi).

ON

 

Előzmény: Dr Dee (19)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.11 0 0 23

Értem, te így fogod fel ... nem raknék ide erről karikatúrát, mert biztosan sértene, de azért a szövegét finomítva ide tenném:

 

 

 

Z....Jézus egy ókori zsidó mesében "meghalt érted".

 

Majd "feltámadt" és ezzel, azt azt megelőző "kijelentését" STORNÓZTA.

 

Most akkor egy nem tett .... miért tett???

 

Mert hát mégsem halt meg senkiért sem végül.

 

 

Előzmény: Dr Dee (22)
Dr Dee Creative Commons License 2022.06.11 0 0 22

Krisztus kereszt halála és feltámadása nem a példamutatásról szól.

Hanem mi emberekért tette azt.

Jézus nem kitalált szemèly. Isten fia.

Nem vicces számomra az,hogy Isten szabad akaratot adott nekünk. Mi viszont ezzel nem bánunk jól,ez viszont életveszélyes dolog.

Én hiszem,hogy Isten teremtette a világot. Isten többszőr próbált velünk szövetséget kötni, mi emberek rúgtuk fel folyamatosan. Ezért Jézus emberré lett értünk. Itt élt a földön köztünk. Majd keresztre lett feszítve. “Mert úgy sze­ret­te Is­ten a vi­lá­got, hogy egy­szü­lött Fiát adta, hogy aki hisz őben­ne, el ne vesszen, ha­nem örök éle­te le­gyen. (Jn 3:16)”

Tehát értünk halt meg és támadt fel.

Előzmény: MemetikaTan (21)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.06.11 0 0 21

Nem is rád gondoltam, hanem a bibliai keresztre feszítés állítzólagos példamutatására.

 

Nekem az azért nehezen érthető mert jómagam meg többek közt a jedi vallász vallom magaménak és ott, tehát nálunk ez kissé fordított dolog. Mármint az akarat is. Tehát nálunk Erő van és elme trükkök ... Tehát inkább mi tudjuk az akaratunkat rávinni másokra, mint fordítva. 

 

Persze ez némileg csak játék , hiszen ahogyan ObiVanKenobi éppen úgy ZombiJézuska is csak egy kitalált alak. A meséjük meg csak max tanítás.

 

Vagy te attól függetlenül, hogy az keresztre feszítés mindenhatóként azért eléggé vicces dolog, komolyan veszed?

 

Vagy neked is csak amolyan irodalmi kifelezési mód?

 

 

Előzmény: Dr Dee (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!