Keresés

Részletes keresés

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2020.11.01 0 0 21

MFTM miért?

Előzmény: bumeráng77 (16)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 20

Gyerek osztályába jár egy orosz kölyök, na ott az anyuka... húúúúú... :-)

 

Melyik boltban dolgoztál, ha nem in disc rate a kérdés? És az ukrán hölggyel a különbségek átmenetileg sem voltak áthidalhatóak?

Előzmény: bumeráng77 (18)
Szigi101 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 19

Kösz! :)

Előzmény: bumeráng77 (16)
bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 18

Amikor lemezboltba dolgoztam, átjárt az egyik kajáldából egy Magyarországon élő ukrán származású csaj és láthatóan akart volna tőlem valamit :) Csak hát gyerekvállalás meg vallás terén különbözőek voltak a nézeteink. Ja, meg picit idősebb volt nálam... na nem sokkal.

Előzmény: Generic Jingle (13)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 17

Ott a neve, bizony! Sőt!

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (12)
bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 16

 

Két részre osztanám... az egyik, ami még a loudness war előtti:

Music for the masses,

a többi pedig a loudness war alatt készült: Delta machine... az az igazság, hogy a SOTU -t egy kellően összetett, sok sávot, sok apró, esetleg csak többszöri hallgatás során felfedezhető, kibontakozó hangszerszólamot tartalmazó mű... biztosra veszem, hogy ennek a keverése (stúdiókörülmények között hallgatva, még a maszteringes elbaxcsizás előtti stádiumában) bokafosatós lenne.

A Delma...hm, ott szerintem nem csak a maszteringgel kúrták szét úgy az egészet, hogy olykor a dobhártyám a bántó magasaktól (pl. Goodbye -ban) kiég, de Flood keverése alapjáraton több kérdést is felvetett bennem. Nem egyszer éreztem úgy, hogy pont fordítva játszott a 'dinamikával'. Annál a résznél volt az egész sound visszafogottabb, kiheréltebb, ahol nagyobbat kellett volna szólnia.

 

A Spirit keverés szempontjából jobban sikerült... és szerintem a maszter analóg szalagra készült.

Előzmény: Szigi101 (11)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 15

Attól függ...

Előzmény: Szigi101 (11)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 1 14

Itt egy másik félnótás... akarom mondani félsebességes:

 

https://youtu.be/EHegGps5Kvg

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (12)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 13

Inkább Irinát küld, vagy Olgát, vagy szinte bármely orosz vagy szláv nőt, ha lehet! :-)

Előzmény: bumeráng77 (10)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2020.11.01 0 0 12

Ahhh, Frank Arkwright, egy igazi mester...!

Előzmény: Generic Jingle (3)
Szigi101 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 11

Sziasztok, mik voltak szerintetek a kevésbé jól szóló lemezei a DM-nek? :)

bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 10

Rád küldöm Igort, a bérgyilkost. Nem szokott hibázni.

Előzmény: Generic Jingle (9)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 9

De, be foglak árulni! :-)

Előzmény: bumeráng77 (8)
bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 8

Ne mondd, hogy én mondtam! :D

Előzmény: Generic Jingle (6)
bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 7

Amúgy igen... a felezett sebességű vágás valóban precízebb mechanikai leképezését eredményezi a jelnek. Ezt az Abbey Roade -on kívül más is alkalmazta már, korábban is. A kiadók, zenekarok is sok olyan 'plusszal' próbálják meg hangsúlyozni a vinyl kiadások vélt vagy valós erényeit, amelyek ugyan adnak pluszt annak minőségéhez, de a vásárlók csak egy kis részénél jönnek ki igazán ezek...már csak azért is, mert a legtöbben nem tangenciális karral szerelt lemezjátszón játsszák le a lemezeket.

Előzmény: Generic Jingle (4)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 6

Megkérdezem a főnököt, ismerem. :-)

Előzmény: bumeráng77 (5)
bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 5

Hm... DJABE... koncertfelvételeik kapcsán azért van némi 'digitisz' is a jelútban...mert hiába készül a 24 sávos analóg magnóval a felvétel, a keveréshez annak nagy felbontásban bedigizett verzióját használják...tudtommal.

Előzmény: Generic Jingle (3)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 4

In 2018, Djabe decided to release the album on vinyl for the first time, in the best possible audio quality. For this project new analogue master tapes of the 2001 mix were made by Attila Égerházi. These tapes were the base for the works at Abbey Road Studios, London, where one of the best mastering and editing audio engineer, Miles Showell worked on them, in the no. 30 editing room to make half-speed lacquer master discs.

 

The half-speed cutting technique guarantees better audio quality compared to normal manufacturing, as the stylus cuts grooves much more precisely, with more audio data. The improved quality becomes even more significant at 45RPM (compared to the normal 33RPM) discs. This combined technique guarantees the best possible master disc for manufacturing. Djabe ordered the vinyl records from Europe’s best pressing plant, the Recording Industry, Netherlands. For the perfect audiophile experience both discs weight 180 grams. This technological prowess exceeded all expectations – Update never sounded better. www.djabe.com

Előzmény: Generic Jingle (3)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 1 3

Tessék: magyar zenekar 45-ös fordulatú nagylemezének félsebességes vágása az Abbey Road-on.

 

https://youtu.be/tZkWJzqpkSE

bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 2

Zsírság!

Előzmény: Generic Jingle (0)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 0 1

Ja, persze, hogy 0... de most már inkább 1. :-)

Generic Jingle Creative Commons License 2020.11.01 0 1 0

Itt vagyok, engem érdekel a téma, bár szerintem ott is mehetett volna tovább.

bumeráng77 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 topiknyitó

Hangtechnika, stúdiótechnika... Depeche Mode kapcsán... vagy csak úgy :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!