Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.05 0 3 2175

Végig kéne nézni, hogy szoktak ilyen meccsek lenni augusztusban, más válogatottak között? Én nem tudok róla, hogy mostanában lennének. Hogy 15 éve voltak, az egy dolog.

Azóta még meghatározóbbak a klubok, hosszabb, keményebb a szezon, a BL-ben régen közel sem volt ennyi meccs. Nyilván augusztus végén nem szívesen engedik el a klubok a játékosaikat, a felkészülés végén... Hiszen szeptember elején már kezdődik a szezon.

De ha a liga bele is egyezik, hogy elit ellenfelekkel játsszunk, ahhoz a dán, norvég, francia, német, román stb ligának is együttműködőnek kellene lennie. Én erre sok esélyt nem látok, sőt illúziónak gondolom, de lehet, hogy tévedek.

Amit kivitelezhetőnek tartok, hogy nyáron kapjon a válogatott kb 1 hetes közös edzés lehetőséget, aminek a végén az itt vendégeskedő (vagy másutt velünk közösen edzőtáborozó) pl Japán, vagy Dél-Korea (esetleg Brazília) válogatottja ellen tudnánk játszani 1-2 meccset. Hogy más európai válogatott szóba jöhetne -e, nem tudom. De ha igen, akkor inkább július vége, augusztus eleje, a felkészülés hajrájában ebbe nem mennének bele a klubok.

Előzmény: RnD (2174)
RnD Creative Commons License 2023.01.05 -4 5 2174

Augusztus végén szerintem nem lenne probléma a versenynaptár.

Előzmény: RnD (2173)
RnD Creative Commons License 2023.01.05 -4 6 2173

A probléma az h selejtezőkön komoly csapat ellen is 'eredménykényszer' van, a szövetségi kapitány ezeken a meccseken sem nagyon szokott kipróbálni újakat. Legfeljebb az EB-selejtezők 'futottak még' csapata ellen (ITA, KOS) az meg nem sokat ér.

 

Olyan keveset van együtt a válogatott h a tavaszi egy-két hetet is az alapcsapat összekovácsolására kell rászánni, nincs idő másra.

 

Ezért kellene augusztus végén egy komolyabb torna (három meghívott csapattal). Régen volt ilyen.

Előzmény: Tonio 2.0 (2172)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.05 -1 1 2172

Tavasszal is játszottunk jó ellenfelekkel, selejtezőkön, legutóbb a spanyolokkal kétszer is. Korábban Montenegróval, a hollandokkal, aztán ott volt az olimpiai selejtező az oroszokkal, szerbekkel - szintén tavasszal.

De a szlovák meg a portugál csapat sem volt olyan rossz, felkészülési időszaknak 2022-ben: a két spanyol, portugál, szlovák, két szlovén (ez sem közvetlenül az Eb előtt volt), román, német meccs szerintem megteszi. Nyáron kellene még egy közös edzőtábor a válogatottnak.

Nincs több válogatott hét, nem tudunk szuper válogatott tornákat iderittyenteni, mivel ők sem érnének rá. Itt már tartottunk párszor, ehhez nem lenne elég, hogy mi akarjuk, komoly ellenfeleket nem tudnánk lekötni, mert ilyen a versenynaptár.

Ezzel együtt többet kellene készülni, mint említettem, nyáron, illetve emellett ha éppen európai ellenfél nincs, de ki tud harcolni a kapitány néhány plusz napot, akkor lehetőség szerint vendégül látva pl a japán vagy a dél-koreai válogatottat.

Előzmény: RnD (2171)
RnD Creative Commons License 2023.01.05 -5 5 2171

Jó ellenfelekkel játszottunk, mindig egy héttel az aktuális vb/EB előtt.

 

Ez nem ér semmit. Idő sincs a következtetések levonására. Ráadásul kísérletezésre, új játékosok kipróbálására sem alkalmasak ezek a meccsek, mert utána rögtön jön a vb/EB, a keret már előtte megvan.

 

Minimum szükség lenne még egy - de inkább kettő - felkészülési tornára az év másik felében, ahol ténylegesen tesztelhetnénk új játékosokat (nem komolytalan ellenfelekkel szemben).

Előzmény: Tonio 2.0 (2165)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.05 -1 3 2170

Nem vagyunk elég erősek ehhez a trióhoz jelenleg. Három sima zakó nem biztos, hogy annyira önbizalom-növelő. Mondjuk 2018-ban bejött...

Előzmény: van_Persil (2169)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.05 -17 1 2169

lett volna lehetöségünk idén is játszani a dánokkal, norvégokkal és a hollandokkal, mert amikor elkezdödött ez a mostani Golden League, akkor a harmadikra még nem volt meg a negyedik csapat (akkor is egy ilyenen vettünk részt, amikor a Møbelringenen játszottunk). az egyiken a csehek, a másikon a brazilok voltak a negyedik csapat, amostanin nem tudom ki (a holllandok a franciák helyett kerültek be, elötte évekig ök voltak a harmadik csapat).

Mondjuk, ha új csapatot kell építened, akkor nem biztos, hogy az a jó, ha a válogatott hétböl két nap is azzal telik, hogy utazol...

Előzmény: Tonio 2.0 (2168)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.05 -1 2 2168

Igen. Meg játszottunk Montenegróval többször. Nem teljes a felsorolás.

De mindig komoly ellenfelekkel játszunk (kivéve ha a selejtezőn nagyon gyenge csapatot kapunk).

Idén ugye Izland jön, ami valószínűleg közepes ellenfél: papíron gyengébb, mint mi, de azért komolyan kell őket venni.

Előzmény: van_Persil (2166)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.05 -17 0 2167

Az Eb-selejtezök idején nekünk köteleözen kell a norvégokkal, a labancokkal és az eskütársakkal játszanunk, ahogy a horvát-magyar Eb elött is már meg nem tudom mondani kik ellen játszottunk. (mindig négy csapatosak ezek a "kupák", a rendezö(k)+a dobogósok közül annyi, amennyi még odafér, de legalább a címvédö, akiknek nem kell selejtezniük)

Előzmény: Tonio 2.0 (2165)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.05 -17 0 2166

A Møbelringenen játszottunk a franciákkal is, nem? Amikor a Lacrabére leséritette a Klivinyit.

Előzmény: Tonio 2.0 (2165)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 2165

Nézzük a válogatott felkészülési meccseit az elmúlt évekből:

 

2019: Japán (nem a legjobb csapatukkal jöttek), Oroszország, Dél-Korea, Szerbia (Szöul-Kupa)

2020: Svédország (2x) (ekkor a a covid miatt nem volt lehetőség többre)

2021: Brazília (2x), Montenegró, Norvégia, Franciaország (2x)

2022: Szlovénia (2x), Románia, Németország

 

A selejtezőkkel nem tudunk mit tenni, sorsolásfüggő, de ott is játszottunk például Hollandiával 2x (2018), vagy éppen Spanyolországgal 2x (2022).

A Möbelringen kupán a dánokkal, norvégokkal (2018), az olimpiai selejtezőn az oroszokkal, szerbekkel.

 

Mit lehet erre mondani? Jó ellenfelekkel készültünk, ezzel nem volt semmi probléma. A világelitbe tartozó valamennyi csapattal találkoztunk a világversenyeken kívül is (a többséggel többször is).

 

A rendelkezésre álló válogatott heteken mindig komoly ellenfeleket választottunk magunknak.

Ezen kívül előrelépési lehetőség, ha többet lesz együtt a válogatott (lehetőleg nyáron is), a taktika elsajátítására és a közösség erősítésére. Ezt ki kell harcolnia a mindenkori kapitánynak.

Mivel ezek nem hivatalos válogatott hetek, komoly ellenféllel nehéz lesz plusz meccseket lekötni, de talán szóba jöhetne az esetlegesen itt edzőtáborozó japán, koreai, brazil válogatott valamelyike.

 

A vb előtt egyébként leginkább azokkal a csapatokkal tudnánk találkozni, akiknek hozzánk hasonlóan nem kell majd Eb-selejtezőt játszania (rendezőként alanyi jogon ott leszünk). Ilyen a címvédő norvég, valamint a társrendező osztrák és svájci válogatott.

 

lunanoctis Creative Commons License 2022.12.20 0 1 2164

Morel egész érthetetlenül meccselt a Ljubljana ellen is... a BietiNgheimot egyebek mellett azzal verték meg, hogy Lassource ballövő-irányító-jolly joker poziban játszott, ezt a Krim ellen is megpróbálhatták volna. Van egy rapszódikus és egy szar irányítója, egy kifáradt, alibikirálynő jobblövője, egy komolyan vehető ballövője és három nemzetközi szintű beállója - és meg se próbál két beállóssal játszani, miközben mindegy, melyik lövő játékosa nincs a pályán. Ehhez a szinthez és ezekhez a játékosokhoz ő irtó kevésnek tűnik - és még akkor is így lenne, ha egy karizmatikus személyiségről beszélnénk. Megkockáztatnám, hogy Darleux-t és Jaukovićot leszámítva az összes játékosa rosszabb most, mint tavaly ilyenkor - és ez talán pont Foppánál a legszembeötlőbb.

Előzmény: Tonio 2.0 (2160)
van_Persil Creative Commons License 2022.12.19 -17 1 2163

Vele lehet, hogy nehéz lesz, nem lepne meg, ha a tudomány mai állása szerint Dániában kötne ki.

Előzmény: Gojira (2162)
Gojira Creative Commons License 2022.12.19 0 0 2162

És Malesteinnel.

Előzmény: Tonio 2.0 (2160)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 2161

*Márton.

Előzmény: Tonio 2.0 (2160)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.12.19 0 1 2160

Azt a mindenit.

Nekünk is addig kéne hosszabbítanunk Bölkkel, Klujberrel, Mártin Grétivel és Elekkel.

 

Az biztos, hogy van ott zsé, csak ez a Pablo Morel nem tudom, mit csinál, a játékoskeret alapján előrébb kellene tartaniuk.

Előzmény: Gojira (2159)
Gojira Creative Commons License 2022.12.19 0 1 2159
van_Persil Creative Commons License 2022.12.19 -16 2 2158

Klujber adatlapja az idei szezonra, nem tudom ilyen adathalmazra gondoltál-e.

https://www.mksz.hu/jatekos-adatlap/5025

Előzmény: mislenyi (2157)
mislenyi Creative Commons License 2022.12.19 -1 2 2157

Ott még meg lehetett nézni a "személyek" alatt egy-egy játékos adatait, ellenben a mostanin...

Magyarul egy kalap s..r ez a honlap, valószínűleg szép summát kapott a készítője.

Előzmény: fulees (2156)
fulees Creative Commons License 2022.12.19 0 1 2156

Az MKSZ archív honlapja már nem üzemel? Szerettem volna megnézni egy pár régi meccset és be sem tölti az oldalt... 

Isthy1 Creative Commons License 2022.12.08 -1 1 2153

Több jut a maradóknak ;-)

Akik meg kimaradtak, majd kapnak más pozíciót.

Előzmény: Tonio 2.0 (2151)
Leszi51 Creative Commons License 2022.12.08 -1 3 2152

Ne szórakozz mások neveivel!

A saját őseiddel foglalkozzál ha lehet!

Előzmény: Csiladze (2150)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 2151

Úgy látom, átalakultak az mksz-ben a bizottságok.

Az Edző albizottságban pl régebben sokkal többen ültek, most már nem tucatnyian kávézgatnak ott.

 

Elnök: Németh András

Alelnök: Kilvinger Bálint

Tagok: Drizner Péter, Elek Gábor, Gulyás István, Paic Róbert, Sugár Tímea, Zsiga Gyula

RnD Creative Commons License 2022.12.07 -5 6 2149

Nem unod már magadat......? Menj főzz lecsót inkább.

Előzmény: Csiladze (2148)
RnD Creative Commons License 2022.12.07 -7 8 2147

Jó hát megszoktam h neked mindent háromszor kell elmondani.

 

Egyrészt: az sosem volt probléma h Lancz milyen nemzetiségűnek vallja magát. Mint idéztem is, idén január 1-én a szlovákiai médiában 'felvidéki magyarként' szerepelt...

 

Másrészt: ha van egy szlovákiai születésű magyar játékos aki nálunk a válogatottban nem játszik de a szlovákokhoz beférne, akkor az ő játékjogát adhatnánk cserébe Lanczért. És így nem kellene három évet kihagyni...

Előzmény: Tonio 2.0 (2144)
hatosfalat Creative Commons License 2022.12.06 -4 2 2145

Sztem Klivinyire gondolt :)

Amúgy valószínűleg tolonganak a magyar játékosok, hogy a szlovák válogatottban szerepelhessenek. Úgy kell nekik, mint üveges tótnak a hanyatt esés.

Előzmény: Tonio 2.0 (2144)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.12.06 0 3 2144

Ami Lanczot illeti, szerintem tudna segíteni, de nyilván elfogadom, ha ő szlováknak vallja magát.

Az, hogy adjunk érte valakit, ahogy a hárombetűs mágus javasolta, nem tudom értelmezni, de nem is akarom... :)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.12.06 0 1 2143

Anyagi gondok, szerintem.

Előzmény: Vándor777 (2141)
Vándor777 Creative Commons License 2022.11.23 0 1 2142

Egy alacsony színvonalú mérkőzéssel esélyt adtak a lelkes ellenfélnek. 

Előzmény: fulees (2139)
Vándor777 Creative Commons License 2022.11.23 0 1 2141

Régebb óta figyelem őket, megrekedtek. Támadásban nagyon hiányzik a kreativitás - Radojevics felépülésével ez változhat - és vesztettek a korábbi dinamikájukból is. Gyúrják, gyömöszölik az ellenfelet. Ők frissesség nélkül nem nevezhetők potens csapatnak. Beszűkült, csak átlövésre fókuszáló a játékuk, a széleket nem használják eléggé. 

Előzmény: Tonio 2.0 (2140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!