Keresés

Részletes keresés

kígyószisz Creative Commons License 2019.12.05 0 0 472

Értem én, és helyeslem is Karácsony intézkedését, ahogy írtam, ez nagyon barátságtalan lépés volt. De nem is ezzel vitáztam, hanem azzal, hogy kell-e közgyűlési jóváhagyás vagy sem. 

Egyébként hozhatna a Közgyűlés olyan döntést - a jövőre nézve -, hogy x összeg feletti, vagy y időtartamra szóló szerződéseket legalábbis bizottság elé kelljen vinni.  

Előzmény: Neanderi (471)
Neanderi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 471

Nem tájékoztatta a főpolgármestert. Pedig az külön felkérte

Előzmény: kígyószisz (468)
SchiSa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 470

Vagy Gyurcsány Klára.

 

Rettegjetek fideszesek.

 

Egyébként erről nagyon nagy a hallgatás:

 

https://24.hu/kozelet/2019/12/04/boldog-istvan-f-petra-letartoztatas/

Előzmény: SchiSa (469)
SchiSa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 469

Dobrev Ferenc

Előzmény: Wic (451)
kígyószisz Creative Commons License 2019.12.05 0 1 468

Azért ez nem pont így van. Az FKF egy önálló cég és a sajtóból kitűnően (csak ezekre a hírekre hagyatkozhatunk) maga az FKF hirdette meg a közbeszerzést (joga van hozzá). 

Mivel volt nyertes, így feltételezem, hogy a szerződést aláírni is volt jogosultsága (mondom, önálló cég, semmiféle Közgyűlés nem kell a jóváhagyáshoz). 

Más  kérdés, hogy nagyon barátságtalan lépés az új fővárosi vezetéssel szemben, hogy ha moratóriumot hirdetnek, akkor azt valaki ne tartsa be és csakazértis szerződjön. Még akkor is, ha a közbeszerzési eljárásnak vannak szabályai, és ha valaki megnyeri (meg ki is hirdetik a nyertest), akkor azzal szerződést kell kötni, kártérítés terhe mellett.

Tehát itt az alapvető kérdés -szerintem - az, hogy lehetett volna-e a moratóriumra tekintettel érvényteleníteni a közbeszerzési eljárást. 

De hogy közgyűlési jóváhagyás nem kell az egyes fővárosi cégek szerződéskötéseihez, az egészen biztos. 

Előzmény: pacsepa (465)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 0 467

"Köszönjük butapest, köszönjük butapesiek."

 

 

biztos mondják neked hogy szivesen, mert Budapest most libkánytolvajt akart fidkánytolvak helyett.

 

 

gondolom sajnálták a libkányt, mert már véresre kaparta a körmeit a hatalomért és az itteni propagandistáiknak a gyerkei is éheznek.

Előzmény: Törölt nick (464)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 0 466

azzal én is el lennék foglalva, csak a libkányok jutottak hozzá nem én.

Előzmény: Törölt nick (464)
pacsepa Creative Commons License 2019.12.05 0 0 465

Nem lesz ebből szerintem munkaügyi per!

Szerződéskötési moratórium volt, mégis szerződött. Egy vezető felelősséggel tartozik azért amit aláír. Nyilván meg kellene hallgatni, hogy miért volt élet-halál kérdése egy több éves pernyeszállítási szerződés, ami miatt nem várhatott volna 3-5 napot, vagy egy hetet.

Egy 1,5 milliárdos szerződés megkötése Budapest nagyságrendjében is Fővárosi Közgyűlési határozattal lehetséges. Figyeltél? Még csak nem is Főpolgármester kell hozzá!

2019. november 4-én már és még nem volt közgyűlés. A közbeszerzési eljárás 2019. október végén fejeződött be, tehát MÁR nem volt közgyűlés.

Szóval ez a dolog több mint érdekes a számomra. Egyszerűen nem értem, hogyan írhatott alá egy ilyen szerződést? Kizárt, hogy a moratóriumról nem tudott! A legtöbb fővárosi intézménynél már október 13. után leállítottak minden kötelezettségvállalást, mégpedig önkéntesen. Nem azért, mert bexartak, hanem mert ez a normális átadás-átvételhez tartozik.

 

Nem kívánom részletezni, hogy hogyan, a fantáziára bízom, de pontosan ismerem az ilyenkor szokásos ügymenetet. 30 éve ebben a malomban harangozok!

 

HA igaz, hogy a hivatalos szerződéskötési moratórium ellenére aláírta a szerződést, akkor azt csak felhatalmazás nélkül tehette. A moratórium ugyanis egyet jelent a jogosultságok ideiglenes megvonásával.

HA igaz az a sejtetés, miszerint ezzel a közbeszerzési eljárással voltak "problémák", HA igaz, hogy ez kárt okozott a Fővárosi Önkormányzatnak, akkor a menesztése nemhogy munkajogi perre nem lesz alkalmas, de inkább büntetőjogban jártas ügyvéd után kell néznie az FKF eddigi vezetőjének. Ennek a Btk. szerinti tétele 1-5 év börtön!

Nekem ebben a dologban csak ez az érthetetlen, ennyire hülye egyszerűen nem lehet valaki. Ugyanakkor minden napvilágot látott és tényekig (dátumok, összegek stb) lecsupaszított, kommentárok nélküli információ megmagyarázhatatlanul ellentmondásos.

És nem csak az FKF volt vezéréről beszélek, amikor a Btk-t emlegettem. Egy ekkorra szerződésen pénzügyi és jogi ellenjegyzőnek is kell lennie! Ez az államigazgatásban kötelező, ahol közpénzek elköltéséről van szó. Kicsit fura, hogy mindenki aláírta! Senkiben nem szólalt meg a vészcsengő?

Érthetetlen!

 

Kíváncsian várom, még milyen információk látnak majd napvilágot! És figyelem mindkét oldal sajtóját, a közmédiát, de eddig az egyik kínosan hallgat, márpedig minimum mosdatásra, terelésre számítottam.

Előzmény: Törölt nick (449)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 0 464

Észre sem vették, hogy esik a hó....

El vannak foglalva karigeriék azzal, hogy az általuk átvert butapestiek vagyonát szétosszák.

És követelőznek a kormánytól, hogy adjanak még, mert az alantas talpnyalóknak, még nem jutott, és a holdudvarnak is kevés még...

Köszönjük butapest, köszönjük butapesiek.

:-)))))

tuktikka Creative Commons License 2019.12.05 0 1 463

Karácsony és hóesés, kész mesevilág.

Uff Creative Commons License 2019.12.05 0 1 462

úgy hallottam, tömjénfüst készítő szagember. De mivel értékesíteni nem tudja nagy részét, így a rászáradó terméket maga használja fel, öntömjénezésre.  

Előzmény: Paater Altenburg (461)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.12.05 0 0 461

Civilben mi a foglalkozása?

Előzmény: Uff (460)
Uff Creative Commons License 2019.12.05 0 0 460

az univerzális Drazsét fogják odatenni, mert ugyan semmihez sem ért, de egy örök túlélő a politikai kapcsolatrendszere mozgatásával. Piócaként szívja tovább a köz erőforrásait .

Előzmény: Wic (451)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.12.05 0 0 459

"István! Ha őj eljárást akarsz, szólj, és hozok rá törvényrendeletet!" (Orbán)

Neanderi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 458

Érvényben lévő, vezetői utasítást szegett meg. Október 13 után a főpolgármester szerződéskötési tilalmat rendelt el!

Előzmény: Törölt nick (449)
Fzolee Creative Commons License 2019.12.05 0 0 457

Barmi megtortenhet.

Előzmény: Wic (453)
Paater Altenburg Creative Commons License 2019.12.05 0 0 456

A két néma "fehér gyilkos": a Cukor és a Só. Tömeggyilkosok.

Előzmény: Törölt nick (447)
Jaka46 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 455

Karácsony miatt volt káosz a vasúti közlekedésben is?

Magyarország csak Budapestből áll,mindenhol oké volt a közlekedés?

Jaka46 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 454

Soros!

Előzmény: Wic (451)
Wic Creative Commons License 2019.12.05 -5 0 453

Miért, az FKF új vezetőjét is a Fidesz fogja kinevezni?

 

 

Előzmény: Fzolee (452)
Fzolee Creative Commons License 2019.12.05 0 0 452

Nem mindegy? Szakertelem nem kell hozza, bemutattak az uj allamtitkar-helyettes peldajaval.

Előzmény: Wic (451)
Wic Creative Commons License 2019.12.05 -5 1 451

Vajon Gyurcsány melyik embere kerül az FKF élére?

Előzmény: Havassy Sándor József (427)
Wic Creative Commons License 2019.12.05 -5 0 450

Már nem Tarlós a főpolgi.

Úgyhogy eléggé sajtszagú a szöveged.

 

Előzmény: Neanderi (443)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 -5 1 449

Ezt a munkajogi pert, ha lesz, Karácsony elbukja. Sajnos, nem saját pénzéből kell kifizetnie, hanem nekünk, rendes embereknek, csak azért, mert egy pipotya idióta sültbolondot tettek a város élére bábnak.

Előzmény: pacsepa (428)
Neanderi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 448

Orbán, be nem tartott ígéretei.

Előzmény: Emporio Ármányi (446)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.05 0 0 447

akár kettőt is.

 

és ne cukorral édesitsék, mert az meg egészségtelen!

Előzmény: Emporio Ármányi (436)
Emporio Ármányi Creative Commons License 2019.12.05 0 1 446

"Tisztában van vele, hogy fejétől bűzlik a hal!"

 

Elnézve ezt a komcsi várost, én is úgy gondolom. A fej természetesen nem ez a satnya kis báb. A bűz pedig elég viszkiszagú.

 

 

Előzmény: szamtanmertanfizikap (438)
Neanderi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 445

Ráfér a kis meló az eddigi tunyulás után

Előzmény: Neanderi (443)
Agent McAfee Creative Commons License 2019.12.05 0 1 444

"Tarlós diszpolgár lapátolhatja a havat." - Az ellenzéki "siker" miatt Tarlós nyugdíjba vonulhat. Ha meg nem lesz elég hómunkás karigeri kizavarhatja az öt főpolgármester helyettesét havat lapátolni.

Előzmény: Neanderi (443)
Neanderi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 443

Tarlós diszpolgár lapátolhatja a havat.

Előzmény: szamtanmertanfizikap (440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!