Fradisták szeretnek röhögni az Érden, hogy megelégedtek az éveken át hozott bronzérmekkel, a középszerűséggel, nem akartak változtatni.
Eközben a Ferencváros pont ugyanezt adja elő évek óta, csak egy lépcsőfokkal magasabban. Belekényelmesedtek az ezüstérmekbe, a se hideg, se meleg nemzetközi eredményekbe. Igazság szerint eddig csak az tartotta meg a második helyen a Ferencvárost, hogy a mögöttünk lévők közül senkinek nem volt ambíciója. Most jött valaki, akinek van.
Az Érd is és a Ferencváros is csak saját magát okolhatja.
Na, sikerült megnézni a versenykiírást. Igen vicces ez az MKSZ, ugyanis
"
5. 2. A helyezések eldöntése:
A helyezések eldöntése „A kézilabdázás szabálykönyve” c. könyv Bajnoki Rendszabályok 13. szabálya szerint történik."
ehhez képest:
"6. számú melléklet: (rohadtul nem a 13. szabály...)
2019-2020. évi NB I. osztály férfiak, nők lebonyolítási rendje és időpontjai
(felnőtt)
[...]
II. HELYEZÉSEK ELDÖNTÉSE:
Ha két vagy több csapatnak azonos a pontszáma, akkor az egymás elleni mérkőzéseken szerzett több pont rangsorol.
Amennyiben két vagy több csapat egymás elleni eredményeit figyelembe véve a pontszám egyenlő, akkor az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége rangsorol.
Amennyiben azonos a gólkülönbség akkor az egymás elleni mérkőzéseken dobott több gól (ez csak 3 vagy több csapat esetén lehet különböző)
Amennyiben az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége is azonos (például ha 28-23 és 22-27 lett a két eredmény) NEM rangsorol az idegenben dobott több gól. Ezt csak kuparendszerű versenyeknél (pl.: NB I. férfi döntő) alkalmazzuk.
Ezért amennyiben két csapatnak van ugyanannyi pontja és az egymás elleni mérkőzésük gólkülönbsége 0, akkor a helyezést az adott és kapott gólok közötti különbség határozza meg, valamennyi mérkőzést alapul véve. Csak azokat a mérkőzéseket kell itt figyelembe venni, amelyeket ugyanazon ellenfelek ellen játszott a két csapat, és amelyek eredményei pályán dőltek el.
Ha két vagy több csapat pontszáma, egymás közötti eredménye és gólkülönbsége is egyezik akkor az a csapat kerül előbbre, amelyik az összes mérkőzést figyelembe véve (lásd az 5. pont) több gólt dobott.
Amennyiben az összes azonos ellenfél ellen azonos számú gólt dobtak, akkor az ezeken a mérkőzéseken több győzelmet szerző csapat végez előrébb.
Amennyiben a fenti szempontok alapján nem lehet eldönteni melyik csapat végez előrébb, akkor sorsolással kell azt eldönteni."
Mátyás Gábor, Akadémiánk ügyvezetője az alábbi tájékoztatást szeretné eljuttatni a szurkolókhoz a felnőtt csapatunkat illetően.
"Miután biztossá vált, hogy György László és Imre Vilmos ez év július 1-jétől máshol folytatja munkáját, a DKKA vezetése megkezdte a tárgyalásokat a 2020/2021-es bajnoki szezon NBI-es csapatának összeállításával és a leendő vezetőedző személyével kapcsolatban. A csapat gerincét alkotó 5 játékos mellé, akiknek a jövő évi bajnoki szezonra is érvényes szerződése van, az esetleges távozók helyére új játékosokat igazolunk, akikkel az egyeztetések már folyamatban vannak."
Alakul a szar egyik hazai edző se marad, játékosokkal kapcsolatban ugyan ezt mondta 2 hónapja.
Kösz! Soha a büdösbe nem jöttemvolna rá. Miért nem lehet oda rakni, ahol a kézilabda szabálykönyv isvan? Asszem "fontos dokumentumok", vagy mi a menüpont neve.
Nem teljesen. Egymás ellen a gólkülönbségnek nullának kell lenni, az idegenben lőtt gól nem számít. Ekkor jön a teljes gólkülönbség. Ez egyébként szerintem helyes, a kézilabdában semmi jelentősége nincs a több idegenbeli gólnak.
Egymás elleni pontazonosság esetén a teljes gólkülönbség dönt. Legalább is nem oly régen erre volt példa a Győr és Fradi párharca, ahol tudjuk, egyetlen góllal volt jobb és így lett bajnok a Győr.
Tudom, hlye vagyok, de valaki le tudná írni a nöi NB1 versenykiírásának az elérési útvonalát az mksz.hu-n? Nem a direkt linket, hanem, hogy hogyan tudok a föoldalról eljutni a versenykiíráshoz, tekintettel arra, hogy összekerstem mindent, de sehogy se találtam.
“ A mérkőzés győztese tehát lépéselőnybe kerülhet a BL-indulást érő második pozícióért folytatott harcban. Mivel a két csapat őszi mérkőzése döntetlennel zárult, ezért a mostani győztes az egymás elleni párharcot is a maga javára billentheti pontegyenlőség esetére. Újabb döntetlen révén 31-nél több gólt kell elérnünk kedden a Népligetben. A matematikát azonban egyelőre hagyjuk a rangadó végét jelző dudaszó utánra.”
Az érdi csapatnak lesz minimum 200 milliója a várostól, majdnem 100 milliója a kézilabda szövetségtől, valamennyi a TAO-ból, a kis szponzorokkal, jegybevétellel együtt ez évi legalább 350-400 millió. Ebből a kiesés ellen kell küzdeni? Mekkora lehet az éves költségvetése a Mosonmagyaróvár, Békéscsaba, Szombathely hármasnak, akik közül 2 biztosan bent marad?
Azért mert nem a dobogóért fognak küzdeni, még nem a kiesés elleni a harc a következő szint szerintem.
Nyilván 3. beállós lehetne, de szerintem sokhelyütt szívesen fogadnák. Én speciel még nálunk is szívesen elnézegetném, mert szerintem van benne fantázia.
Ezek a bruttó 1,5-2 millás fizetések durvák egyébként. Nem látom, hogy Érden mire föl.
Az meg, hogy mi az Érd szintjétől lefelé... Mi most az Érd szintje? A 4-5-6-7-8 helyezett csapatok között szó szerint nüansznyi a különbség. Idén kikaptak már a Lokitól, a Váctól, az MTK-tól, és mintha az Újvárossal is szoros meccsük lett volna, /arra nem emlékszem, milyen végeredménnyrel/.
Tehát a város ad 250 misit és a további pénzek és egy kis TAO-ból (törvényes) átcsoportosítás a létesítmény fenntartásra, vajon mire elég Érden? NBI-be bennmaradásra, vagy kizúgás az NBIB-be 2021-ben?