Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mastadoc1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1177

Na akkor van jó példa is, bár ez így kicsit orosz rulett!  :D Az enyémbe rakhatnának egy adaptív tempomatot, vagy egy tetősínt (Az ülésfűtésre szívesen elcseréltem volna). Ezt a kettőt sajnálom, hogy nem lehetett rendelni pluszban a family felszereltséghez. 

Előzmény: -Yasin- (1175)
korzo Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1176

Sok körülményt figyel ahhoz, hogy aktív (bekapcsolt, tehát kikapcsolható) legyen: motorhőfok, akkutöltöttség, hűtés/fűtés igény stb.

Próbáld meg ilyenkor ki/bekapcsolni, és hibát fog jelezni ;)

Előzmény: -Yasin- (1175)
-Yasin- Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1175

Az enyémbe meg került egy aktív sávtartó, pedig nem is kértem.

Valószínűleg bekerült az alapfelszereltségbe a megrendelés és a gyártás között. Szerencsére külön gombot kapott, tehát egyszerűen kikapcsolható, bár sokkal kevésbé zavaró, mint gondoltam.

 

Ami nem kapott külön gombot, az a stop/start. Pedig utálom, és mindig menüből kell kikapcsolni, egy gombot az is megérdemelt volna.

Viszont érdekes módon pár hete indításkor kikapcsolt állapotban van, és nem tudom, hogy miért. Ez bug vagy feature?

Előzmény: mastadoc1 (1174)
mastadoc1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1174

Így azért korrektebb, hogy ajánlottak fel kompenzációt. Azért fura, ha akkor kivették a felszereltségből (lehet hogy csak átmenetileg?) most miért szerepel még a gyerekcsomagban. Valószínűleg a gyártó sincs könnyű helyzetben, de mi vevők sem.

Előzmény: korzo (1173)
korzo Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1173

Kaptam volna vissza 40ezret, de inkább gyári gumiszőnyegeket meg csomagtértálcát kértem helyette. Igazából nem megszűnt, hanem átkerült a gyári riasztó csomagba, azt meg nem rendeltem meg, mert felesleges. Nekem szerencsére már nem hiányzik az elölről vezérelhető elektromos gyerekzár, a legkisebb is 7 éves, már nem nyitogatják az ajtót.

Előzmény: mastadoc1 (1172)
mastadoc1 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1172

Remélem az enyemből nem hagyják ki a gázpedált. 🤔 Es mit mondtak? Bocsi, de nem tudtuk belerakni? Nekem 3 gyerek mellett azért kellhett. Valamivel kompenzáltak azért? Van, akinek állítólag analóg kijelzőt raktak bele. Nem is értem. Csak attól félek, hogy ez mostanság inkább még rosszabb lesz. 

Előzmény: korzo (1171)
korzo Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1171

A gyerekzár gyári(!) felszereltség módosítás áldozata lett, az enyémből is kimaradt. Decemberi rendelés, márciusi beérkezés volt.

Előzmény: mastadoc1 (1170)
mastadoc1 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1170

Köszi a válaszokat!

Nem az előnyét vitatom a navinak, (plusz még sokkal szebb maga a kijelző is, jobban harmonizál a műszerfallal)  hiszen én is vennék bele ha lehetne, de a pénzügyminiszterasszony szerint már nem fér bele a következő 5 éves tervbe. :)  Az igazán nagy baj én úgy veszem észre, hogy a nyár eleje óta rendelt autókkal van. Május, június-i rendelések csúsznak októberre, decemberre. Én lassan 3 hete rendeltem meg, nem zavar ha januárban lesz meg, mert arra készülök eleve. Ha hamarabb meglesz esetleg, akkor örülünk. De egy március-esetleg április már riasztó. Meg hogy mit nem raknak bele, mert nem lesz. Valakiéből a gyerekzár maradt ki. Nem is értem hogyan, ha egyszer része a felszereltségnek.

Tep2 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1169

Szia,

Létezik és elég jól működik a forgalom figyelés a gyári navival. Mobilról kell hotspot-ot adni az autónak...
Lehet hogy nem olyan pontos, mint pl a Waze, de eddigi tapasztalataim alapján jól jelzi a dugókat.

És az előnyökkel, amiket leírtál, teljesen egyetértek. + nem kell USB kábel, + akármilyen képernyőn vagy, jelez, ha kanyarodni kell.. szóval van előnye.

Előzmény: -Yasin- (1168)
-Yasin- Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1168

Szia!

 

Én még március végén rendeltem meg az 5008-ast (benzin+kézi váltó, Family Edition + navi), amit május gyártásra és június eleji átadásra ígértek. Június közepén érkezett meg, és 23-án vettem át. Mivel én mindenképpen akartam bele gyári nagyobb kijelzőt navival, arról nem volt szó, hogy a kisebb kijelzővel van-e gond. Ellenben volt ott egy 308 analóg sebességmérővel, és mondta az eladó hogy azt nem is lehet lcd-vel rendelni, mert hiánycikk (chip miatt). A héten viszont már lcd-s 308-as van a szalonban, szóval fene sem tudja.

 

A gyári navinak van egy nagy előnye a telefon-tükrözőshöz képest: ezt át tudja tenni a vezető előtti fő műszerre, gyönyörű és látványos grafikával a következő szakaszt-kereszteződést. Miközben a középső kijelzőn maradhat felülnézeti távolabbi kép. Igaz, hogy ez (még) offline, de nekem a forgalomfigyelés nem fontos (nem Bp-en használom).

 

-Y-

 

Előzmény: mastadoc1 (1167)
mastadoc1 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 1167

Sziasztok! Elsősorban az 5008 meglévő, és leendő tulajdonosait kérdezném, hogy kinek mi a tapasztalata az idén rendelt autókkal kapcsolatban? Már sokmindent hallani, hogy talán nem is csak chip, hanem más alkatrészek hiánya miatt is húzódnak az átadási időpontok. Volt aki írta, hogy a megrendelését is törölni akarták, ha nem kéri bele a 10 colos navigációt, mert a 8 colos kijelző nem volt. (A mai világban már sokkal jobb egy google, vagy waze, ugyanis naprakész, forgalmat is mutat, valamint kitükrözve kb ugyanaz a hatás mint a gyári navinál, csak a felár nem mindegy.) Elég ijesztő ami zajlik, szinte csak akkor lehet hátradőlni, ha átvetted az autót. Talán a felszereltség is számít, hogy mikor kerül gyártásba. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.30 0 0 1166

Sziasztok!

 

Eladó lenne 4 db eredeti Peugeot alufelni, 215-60/R17-es Michelin Latitude Tour HP gumikkal...a gumikban kb. 15 ezer km van. Sajna, az autót kitörték alólam, a téli felnikkel egyetemben, ezek maradtak meg.

 

120 000,- Ft a 4 db

 

Érd

 

lufi6998@gmail.com

Tep2 Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1165

Ha kimerül az adblue tartály, akkor leáll az egész autó, nem? Hogyan tud az adblue szivattyú üresen menni?

Előzmény: blackbile (1164)
blackbile Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1164

Ennyit találtam:

 

"a Peugeot dízeleinél az adBlue adagolószivattyú hibája: ez utóbbi viszonylag drága történet, mert csak a tartállyal együtt cserélhető, a csereköltség pedig közel 300 ezer forint.

Ez utóbbi hiba előfordulási esélyét növeli, ha a kocsi felhasználója többször hagyja kiürülni az adBlue-folyadék tartályát. Az adalék egyben a pumpa kenőanyagaként is szolgál, ha nincs belőle elég, akkor a szivattyú csapágyazása kopásnak indul."

 

User error... hagyjuk.

Előzmény: blackbile (1163)
blackbile Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1163

már többször írtad, most elolvastam:

 

"Hosszabb távon az AdBlue-tank és a karbamidfolyadék adagolószivattyújának cseréjét fejben mindenki vonja le abból a megtakarításból, amit a dízelmotor megspórol az üzemanyagon a benzinesekhez képest. Nem biztos, hogy kelleni fog, de jó esély van rá."

 

Hol is van a magyarázat, az ok? Egyetlen szóval nem magyarázza... hagyjuk.

Előzmény: Tep2 (1162)
Tep2 Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1162

Szia,

 

Furcsa, hogy 1.6-os az autód - azt hittem az 1.5 már rég leváltotta. 

Nálam (1.5) 1000km-en kb. 1 liter adblue-t fogyaszt. Semmit nem kell resetelni, pont olyan az egész, mint a gázolaj tankolás: mikor jelez, hogy ki fog fogyni, akkor teletankolod és kész. Ha nem tankolsz, akkor meg leáll - ennyi.

A 2400km szerintem valami mérföl átszámításból jöhet, de nincs semmi jelentősége, szépen számol vissza, ahogy fogy az adblue.

Valami 17 liter tartálykapacitásra emlékszem...

 

(((Engem sokkal inkább aggaszt, hogy a vezess.hu pár héttel ezelőtti 5008 tesztjében tényként közölték az adblue tartály+szivattyú várható cseréjét, ami mocskosul drága. A szervizben is ezt az info-t kaptam: csere várható, 300eFt. Sajnos nem találtam sehol, hogyan lehetne ezt elkerülni, vagy mi a pontos ok.)))

 

Amúgy kézikönyvet nem adtak az autódhoz?

Előzmény: Zidronald (1155)
Tep2 Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1161

Én is oda hordom. :-)

Előzmény: blackbile (1154)
gykarpat Creative Commons License 2021.08.23 0 0 1160

hello,

 

nekem 2017es 5008, szintén 1.6hdi automata. Semmi baja, de annyit érdemes utánajárni, hogy volt-e visszahívás a motorjára, mert nekem például 19ezernél hibamentesen úgy döntöttek kicserélik a motort, valami mért értékre hivatkozva, ami később olajfogyasztást okozott volna - egyébként az új motor kb 1 literrel kevesebbet eszik gázolajból. Persze mivel visszahívás volt rá, ezt bármikor meg lehet ejteni, de a motorcsere nem egyszerű. Nekem a kipufogógáz bejött utána az utastérbe és vagy 3x vittem vissza, mire rájöttek, hogy a katalizátor megroppant (a motorcsere során) a csatlakozásnál és az okozta a szivárgást. 

Előzmény: Rolvik (1159)
Rolvik Creative Commons License 2021.08.21 0 0 1159

Sziasztok

 

lenne egy 2017 es 1.6 HDI automata valtos 3008, kb 70 kmvel. Mik a tapasztalatok ezzel a kombinacioval? vannak e esetleg tipushibak amire figyelnem kellene? Ez lenne az elso Peugeot a csaladban eddig csak Porsche csoportos autok voltak, de ez a design megfogott es hat arban is kedvezobb mint egy hasonlo felszereltsegu nemet. 

koszi

 

 

 

blackbile Creative Commons License 2021.08.16 0 0 1158

Szerintem egy kicsit rosszul értelmezed:

"Adblue folyadek 2400 km -en belül elfogy vagy valami hasonlot ir ki."

 

pont azt írja ki, hogy > 2400km -re elég!!! Csak ha kevesebbre elég, akkor fogja máshogy kiírni. Olvasd el a használati útmutató megfelelő részét!

 

Nekem 12000-13000km-re volt elég eddig az előző két évben.

Előzmény: Zidronald (1155)
Sebi1978 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 1157

Szia 

 

Az én autóm (5008 1.5 HDI, 2021) 4800km körül jelezte előszőr, hogy 2400km van hátra. Egy ideig csökkent, majd hirtelen 500km alatt leugrott 600km-re a megtehető távolság. Nekem akkor 15 liter ment bele, pisztolyból, AVIA kúton. Neked is ezt javaslom, és nem a kannázást, most már egyre több kúton van pisztolyos Adblue. 150 forint körül van literje. Kizárt esetnek tartom, hogy 15 literből 5e km-t ment el, gyanítom a gyárban nem töltötték tele. Ami fontos, hogy mielőbb töltsd fel, mert ha kifogy (vagy azt érékeli, hogy kifogy), akkor letílt az autó, nem engedi Adblue nélkül üzemelni. Illetve mindig tedd tele, ne csak pár litert. Én jártam úgy Renault Master esetében, hogy beletöltött a sofőr 10 litert kannából és nem érzékelte a rendszer. Ha megtöltötted, beindítod az autót, vársz pár másodpercet és eltűnik az értesítés, nincs vele teendőd. Ez előző autóm (VW termék) 19 ezer km-t ment el a gyári töltéssel és akkor 12.5 liter ment bele.

Üdv, S.

Előzmény: Zidronald (1155)
Sebi1978 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 1156

Szia 

 

Bocsánat, de kicsit húzos volt a nyár, nem jártam itt az oldalon. Gondolom azóta átvettétek az autót, és van már tapasztalat. Úgy tudom külön bejáratást nem ír elő a gyár, én azért az első 2-3 ezer kilométeren finomabban használtam. 130 le valóban nem sok, de a 300 nm és az ügyes automata váltó miatt kellemes az autó karatktere, megpakolva autópályán, hegynek fel azért jó lenne néhány plusz lóerő. A középső nagy kijelzőre szépen kirakható a telefon képe. Nálam egy hiba jelentkezett ezidág, egyik nap eltünt a magyar nyelv a menűből, és mindent átálított franciára. Akksi saru le, 10 perc után vissza és megoldotta a problémát, remélem nagyobb gond sosem lesz. A márkaszervízt nem úszod meg sajnos, de azt gondolom az 5 év garancia fontosabb.

Sok sikert az új autóhoz. Üdv, S.

Előzmény: Zidronald (1120)
Zidronald Creative Commons License 2021.08.15 0 0 1155

Üdv.

2021. 1.6,  5008.

 

6800 km - t tettem meg vele.

 

Adblue folyadek 2400 km -en belül elfogy vagy valami hasonlot ir ki.

 

Mit kell erről tudni?

Mennyit kell bele tölteni?

Töltés után automatikusan érzékeli a tartályban lé ő adblue mennyiségét vagy nekünk kell esetleg resetelni ?

 

Nem túl korai 6800 km után elfogy belőle?

A számláló 2400 tól kezd lefele csökkeni? Mert amióta ki irta azota kb 150km-t mentem de még mindig 2400 km-t jelez.

 

 

 

blackbile Creative Commons License 2021.08.14 0 0 1154

Igen, szerintem is "relatíve" korrekt. Fékfolyadék is volt cserélve, kétévente kötelező... mint a Suzukinál az ominózus ABS kockák halála miatt.

Vác

Előzmény: Tep2 (1153)
Tep2 Creative Commons License 2021.08.06 0 0 1153

Ez nem tűnik soknak (mármint hivatalos márkaszervíz árakhoz képest, amúgy tudjuk hogy giga profit van benne, de nincs mit tenni ellene), főleg ha fékfolyadékot is cseréltek.

Melyik szerviz ez, ha kérdezhetem?

Előzmény: blackbile (1152)
blackbile Creative Commons License 2021.08.04 0 0 1152
Tep2 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1151

Bár már máshol is felvetettem, a kérdést, itt is beszúrnám: a vezess 5008 tesztjében említik az AdBlue tartály/szivattyú cserét, de persze már hallottam erről előtte is. Van erre valami megoldás? Minden évjáratra vonatkozik? 

-Yasin- Creative Commons License 2021.07.15 -1 0 1150

Javítsatok ki ha tévedek,de a Peugeot 2008-nak már opel váltója van..?

 

 

A PSA konszern felvásárolta az Opelt, szőröstűl-bőröstűl (még tavaly, addig a GM-hez tartozott), idén pedig egyesült az FCA-val (Fiat-Chrysler Automotive), így létrejött egy rengeteg típust magába foglaló autóipari óriáskonszern, a Stellantis.

A teljesség igénye nélkül (csak ami eszembe jut):

- Peugeot

- Citroen

- DS

- Opel

- Fiat

- Chrysler

- stb...

 

Az Opelek már egy ideje PSA motorokat, váltókat, hibrid- és elektromos hajtásokat használnak. Az új Astra pl. egy 308 klón, a lemezek alatt megegyeznek. Nézd meg az automata váltók karját tavaly óta az Opelekben...

Előzmény: Perec1981 (1148)
Perec1981 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 1149

Egyébként az én 3008-amnak nincsen váltóbaja hálisten,pedig 27000-nél járok

 

Előzmény: Perec1981 (1148)
Perec1981 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 1148

Javítsatok ki ha tévedek,de a Peugeot 2008-nak már opel váltója van..?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!