Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 46

Ellenfázisban puffogtatta?;)

Előzmény: Mono SE (45)
Mono SE Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 45

a blútót egy bizonyos frekvencián puffog, ami kiba idegesítő. A szomszédasszonyt ez kergette az őrületbe, mert az alatta lakó tinilány ilyennel hallgatott zenét, ami két emelettel feljebb is idegesítően puffogott. Egészen addig idegesítette, míg rá nem jött mi ez, és ő is vett egyet ;)

Előzmény: teisfiamblutusz (44)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.24 0 0 44

igen!

én is látom , hogy néhány tízes nélkül nem úszom meg a dolgot, ha ütősebb mély hangzást szeretnék.

azért kicsit lehúzós is ez a bluetooth hangszórós üzlet, megmondom miért.

 a pár éve újonnan tízezerért vásárolt 5.1 házimoziszett hangerőben, hangzásban lemossa a hasonló 

árkat.ban szereplő bluetooth játékosokat.

van hozzá 5 kis szatellit sugárzó, a mély meg 15 centi  átmérőjű, amely már tud brummogni.

 

 

Előzmény: fák, juh, madár2 (42)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 43

Hát monnyuk a mobiltelefonokon is van bluetooth. Úgyhogy hordozható az.

Nekem pecázáshoz, teraszon zenéléshez tökéletes.

Előzmény: btamas70 (38)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 42

Nézegess itt.

 

https://www.extremeaudio.hu/bluetooth-hangszorok/jbl?gclid=EAIaIQobChMIx4zAx4G-1gIVXIuyCh37vgzIEAAYASAAEgJRFPD_BwE

 

De 10 ezerért ne várj túl sokat. De hamár, akkor legalább minőséget vegyél.

Előzmény: teisfiamblutusz (21)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 41

Én a telekomtól vettem 10 havi kamatmentes részletre.

Előzmény: teisfiamblutusz (17)
quad Creative Commons License 2017.09.24 0 0 40

Én azért ismerek pár zsebben elférő szalagos magnót. pl Nagra SN. 

Előzmény: csárlisín (33)
btamas70 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 39

"Hát azért nem mindenkinek tellett autóra"

 

Viszont amit az autó árán + fenntartási költségén összespórolt, abból vehetett magának zenehallgatásra alkalmas, jó minőségű eszközöket. (Ha tudta, mit kell keresnie, hogyan juthat hozzá és nem utolsósorban, volt rá igénye.)

Előzmény: XNC (34)
btamas70 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 38

A bluetooth-kapcsolat hatótávolsága ismeretében eléggé megmosolyogtató ez a hordozhatóság-ideológia... mellesleg azt is megnézném, hogyan teszi zsebre;)

Előzmény: AudiJo (36)
AudiJo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 37

Még nem láttam a beírásod, amikor már én megkérdőjeleztem a bt-os hangfal hordozhatóságának az értelmét!

Én is hallgatok időként hordozható cuccon zenét (igaz épp komolyzenét vagy jazz-t), csak azért hogy elnyomjam a mindenhonnan ömlő hangzó zajokat (durvábbat akartam írni, de visszafogtam Magam)! Viszont ezzel nem kívánom a környezetemet traktálni (még majd rohamot kap valaki egy Beethoven zongora szonátától), ezért megtartom Magamnak az élményt, fejhallgatón keresztül!

AJ 

Előzmény: XNC (35)
AudiJo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 36

Mondjuk azt végképp nem értem, hogy egy (két) hangfalat miért kell hordozni! Annak épp az a lényege, hogy egy adott térben meg kell találni a helyét, ahol jól szól és aztán nem piszkálni, elvinni onnan! A hordozható kütyükhöz meg ott a fej/fülhallgató, azzal kellően mobilis a hallgató!

Ezeket a néhány W-os bt-os "hangfalakat" meg végképp nem szabad kivinni a lakásból, mert ott aztán végképp erőtlenné válik az addig sem túl izmos hangzásuk!

Persze lelked rajta, hogy mire adsz ki pénzt - de azok az 50e+-os kütyük olyan gyártóktól akik azért képesek jó hangminőséget is előállítani (JBL, Bose, stb.) legalább nyújtanak némi zenei illúziót!

AJ 

Előzmény: teisfiamblutusz (29)
XNC Creative Commons License 2017.09.24 0 0 35

"A lényeg ezen eszközök tekintetében a hordozhatóságban van."

 

És ez is igaz.

Jó példa még a vezetékes és mobiltelefon.

Mindkettő ugyanazt tudja, mégsem ugyanaz a kettő.

Előzmény: csárlisín (33)
XNC Creative Commons License 2017.09.24 0 0 34

"wagy a vókmenes szarokon kívül nincs más zeneforrás.."

 

Hát azért nem mindenkinek tellett autóra, hogy autóhifit építsen belé..

Előzmény: Mono SE (32)
csárlisín Creative Commons License 2017.09.24 0 0 33

Persze,hogy volt!

Csakhogy,  egy orsós magnó nem fért el a zsebedben.

A lényeg ezen eszközök tekintetében a hordozhatóságban van.

Előzmény: Mono SE (32)
Mono SE Creative Commons License 2017.09.24 -4 0 32

a 30-50 évvel ezelőtti hülyegyerekek is azt hitték, hogy a zseb- és táskarádión, wagy a vókmenes szarokon kívül nincs más zeneforrás, pedig volt. (Amúgy média és médiumok vannak, médiák nincsenek)

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 -2 7 31

Kazettát Cd-t és bakelitet a mai napig hallgatnak, úgy hogy egyáltalán nem múlandó média !

Csak a Facebookon és okostelefonon nevelkedett hülyegyerekek hiszik azt, hogy ezek a médiák letűntek.

Azt gondolják, hogy a Youtoube-on (internet), okostelefon memóriáján kívül más zenét rögzítő és lejátszó alkalmatosság nem létezik.

Beszűkült csökött idióták :-(

Ezt hozta a Facebook és az egész napos telefonbuzizás....

Pedig ott az  internet tájékozódni nem lenne tilos. (Tudom a közösségi médiák és a bulvár kivételével minden más olvasása ciki).

Amúgy nem komolyzenére gondoltam.

De eddig még csak szar rappet, RMB-t és ocsmány roma pop-ot hallottam üvöltetni ilyen bluetooth-os szarokon :-(

Pedig létezik több száz-ezer zenei stílus.

Kereskedelmi médiák beszűkült látóköre szépen visszaköszön a felnövekvő generációban :-(

Gratulálok.

 

 

Előzmény: teisfiamblutusz (29)
btamas70 Creative Commons License 2017.09.23 -1 2 30

A "bakelit" annyira múlandó, hogy ha nem fordul a tendencia, akkor hamarosan a legnagyobb példányszámban értékesített fizikai hanghordozóvá fog válni.

 

"de a komolyzenét kifejezetten utálom"

 

És milyen művészeteket utálsz még? A szépirodalmat? A színházat? Vagy azokat még nem illik? Még nem tart ott a világot felforgató korszellem?

Előzmény: teisfiamblutusz (29)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.23 0 0 29

te!

a kazettás magnó,bakelit lemez, vhs, cd, dvd, stb. ugyanilyen múlandó technika volt.

a sok hordozható okos kütyü mellé találták ki ,ezeket az ugyancsak hordozható hangsugárzókat.

bár , a felsorolt zenei stílusokat jómagam sem hallgatom, de a komolyzenét kifejezetten utálom.

 

ma benéztem az mm-ba, sajnos gyalázatos a választék ott is.

ötvenezret biztos nem adnék egy ilyen jószágért, az az alattiak néhány kivételtől eltekintve nagyon gyenge eresztések.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 0 0 28

Sziasztok. Elado ez a BT hangszoro, csepp es porallo, hasznalva parszor volt, szepen szol, hibatlan. Ara legyen 15000 ft.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 -1 6 27

Múlandó divat faszság :-)

Komoly embert normális hallgatható zenével még nem láttam ilyen szart üzemeltetni és nem is fogok.

Fordított baseball sapkás, rapper első generációs migráns hülyegyerekek szeretnek ilyeneket üvöltetni full hangerővel.

Hallgathatatlan gagyi szar rap, vagy alja cigányzenével (kis grófo, Nótár Mary, meg a többi retek).

Kb. erre való :-(

Előzmény: XNC (23)
btamas70 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 26

Még USB is van rajta.... "smartbucket":o)>

Előzmény: Mono SE (25)
Mono SE Creative Commons License 2017.09.23 -1 1 25

felmosóvödörre miafaxnak kell poti?

Előzmény: teisfiamblutusz (21)
DMA Creative Commons License 2017.09.23 0 0 24

Ha fontos, építenék egyet: jó minőségű hangdoboz, végfokkal, akkumulátorral. Bele egy Raspberry PI és máris van egy univerzális hangdoboz wifi-vel, bluetooth kapcsolattal, szükség esetén video kimenettel.

Persze ez nem 10 000Ft lesz, de ezt sejtettük is.

XNC Creative Commons License 2017.09.23 0 2 23

Ezek a szarok csak divatholmik.

 

Nem nagyon hiszem, hogy olyat találnál;

amelyik élvezhető hangzást produkálna.

AudiJo Creative Commons License 2017.09.23 0 0 22

Én nem tudom persze, hogy neked mi a "tűrhető hang" kategória, de amiket én hallottam ilyen 10e körüli csilivili hulladékot, azok számomra meg sem közelítették a tűrhető kategóriát!

A 100-as szög egyszerűségű elektronika még épp elment volna, de azok a "hangszórók" amik ezekhez vannak, azok alapból borzalmasak! Nem csak a méretbeli hiányosságuk okán, de egyszerűen olyan mértekben olcsósított az anyag használatuk, hogy abból nem is sülhet ki más borzalmas hangzás - teljesen hiányzó magas és mély, durván csattogó felső közép, kontrolálatlanul bummogó alsó közép, közte meg semmi!

Nem véletlen kérnek azért annyit amennyit a hasonló Bose vagy JBL rendszerekért - azok azért (még ha roppant alapszinten is) próbálnak zenélni!

AJ

Előzmény: teisfiamblutusz (18)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 21

aztán, 18 e ft   egy ilyen rondát is kipróbáltam, de a dromedár méretéhez

képest igencsak soványka hangon szólalt meg, pedig hangszínszabályzó is van rajta.

teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 20

volt még a teszkóban ilyen

cucc is tízezerért, ezt kitudtam próbálni , mivel működtek a hangszórói nem volt túl rossz hangzása

persze, mihez képest?

mindenesetre ,a tudásához képest sokalltam az árát ,+a neten sem olvastam róla sok jót. otthagytam.

 

teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 19

 

az ilyen pár ezer forintos vackok nem érdekelnek , mert ezekben annyira pici hangszóró lakozik , hogy alig 

szólnak jobban egy telefon,tablet, vagy laptop beépített hangsugárzója.l 

teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 18

egyébként, túl nagy pénzt nem kívánok rá kiadni, úgy tíz ezer környékén.

az elvárásaim sem eget verőek, tudja a szokásos dolgokat + legyen némi tűrhető hangja.

az alább belinkelt proda akár meg is felelt volna , ha jól működik.

persze, a 7500 ft-os ár egy kis táskarádióért erős túlzás.

teisfiamblutusz Creative Commons License 2017.09.22 0 0 17
Előzmény: fák, juh, madár2 (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!