Ahogy az idézett szagértő is mondja, Magyarországnak a magas államadósság a baja. Azt meg, ugye, a balliberális elvtársaid vitték föl a 2002-es 54%-ról a 2010-es 82%-ra.
Ha ez a legsikertelenebb ország dübörög akkor mit csinál Csehország, Szlovákia, Lengyelország, a balti országok ? Úgy lehagytak minket, hogy a kipufogógáz sem látszik. És mivel Romániában is nagyobb a növekedés, mint itt, hamarosan ők is lehagynak. A versenyképességben meg 1 km mélyen a föld alatt van MO. Nem azt kell nézni, hogy mi történt az elmúlt hónapokban, hanem azt, hogy az elmúlt 7 évben. Persze agymosottnak mindegy.
És mi lenne ha Gyurcsány nem hozza ide a Mercedest ? Belegondolni is rossz.
Ezt mondja most már az IMF és csatolt szerveik is.
Dietmar Hornung, a Moody's szuverén besorolásokért felelős részlegének vezérigazgató-helyettese a cég által a feltörekvő piacok kilátásairól tartott keddi londoni konferencián elmondta: a magyar gazdaság meglehetősen ellenállóképesnek bizonyult, és szilárd ütemben növekszik. A Moody's Investors Service illetékes igazgatója szerint a magyar gazdaságban számos pozitív fejlemény zajlik az elmúlt időszakban, és ennek volt az eredménye az is, hogy a hitelminősítő tavaly visszaemelte a magyar államadós-besorolást a befektetésre ajánlott sávba, de a térségi összehasonlításban egyelőre magas államadósság-ráta még terheli az osztályzatot. Hornung szerint az is egyértelmű plusz a magyar hitelképesség megítélésében, hogy Magyarország következetesen tartja magát a maastrichti államháztartási kritériumokhoz, és a hazai össztermékhez (GDP) mért államadósság-ráta is stabilizálódott. Igaz viszont, hogy ez a stabilizálódás 70 százalék feletti szinten történt, amely továbbra is magas a többi közép-európai EU-gazdaságéhoz mérve, és besorolási korlátnak számít. Dietmar Hornung hangsúlyozta ugyanakkor: a jelenlegi stabil kilátású "Baa3"-as szuverén magyar besorolás azt jelenti, hogy Magyarország stabil hitelképességű államadós. Arra a kérdésre, hogy a Moody's milyen fejleményeket tartana szükségesnek a magyar adósosztályzat további javításához, Hornung kijelentette: nem kíván találgatásokba bocsátkozni a jövőbeni potenciális minősítési akciókról, de a Moody's előretekintő módon alakítja ki az egyes adósokra megállapított besorolásait, és ha úgy ítéli meg, hogy a GDP-arányos magyar államadósság-ráta gyorsuló ütemben lefelé tart, az mindenképpen pozitív hatást gyakorolna Magyarország adósmegítélésére.
Tudják, miért akarja büntetni az EU Magyarországot? Mert dübörög a gazdaság!
"Ostoba dolog Magyarországot pellengérre állítani, amikor az Európai Unió első vagy második legnagyobb növekedését adja" - jelentette ki csütörtökön Orbán Viktor a német Daimler autókonszern Budapesten tartott közgyűlésén arra a szerdai hírre reagálva, hogy az Európai Parlament felkérte az illetékes bizottságot a Magyarországgal szemben a 7. cikkely alapján indítandó eljárás előkészítésére.
A két dolognak, mármint a gazdaság helyzetének és a 7. cikkely elindításának vajmi kevés köze van egymáshoz - illetve annyiban lesz, hogy ha valóban életbe léptetik a 7. cikkelyt, akkor Magyarország nem kaphat EU-s forrásokat. De megindítani nem ezért, hanem az Orbán-kormány a demokratikus intézményrendszert kikezdő lépései,
a tanszabadságot sértó CEU-törvény;
a civil társadalmat fenyegető civiltörvény tervezete;
a menekültkérelmet benyújtó, tehát nem illegálisan Magyarországon tartózkodó bevándorlók tranzitzónába zárása
miatt indították meg. Orbán viszont új terepet keresett a csatára, és ezt úgy tűnik, a gazdasági fronton találta meg. De míg ő csak arról beszélt, hogy nincs sikeres európai gazdaság sikeres európai nemzetgazdaságok nélkül, egyik európai szövetségese, az EP alelnöki posztját betöltő Ryszard Czarnecki, a kormányzó Jog és Igazságosság EP-képviselője már arról beszélt, hogy
az Európai Parlament "az EU régi tagországait gazdaságilag fenyegető tagországokat"
akarja megfékezni. Helyezzük kontextusába ezt az idióta mondatot Kasnyik Márton kollégánk remek ábrájával arról, hogy mikorra érheti utol a magyar gazdaság a szomszédos Ausztriáét:
Karel Schwarzenberg cseh arisztokrata élesen bírálta Orbán Viktor magyar kormányfőt és védelmébe vette Soros György üzletembert. Utóbbi tevékenysége nélkül szerinte Kelet-Európa népei még mindig a kommunisták befolyása alatt állnána
Kelet-Európának továbbra is szüksége van olyan emberekre, mint Soros György, aki hozzájárul ahhoz, hogy ne süllyedjenek vissza azokba az autoritárius rendszerekbe, amelyekben a múltban éltek - jelentette ki a Bloomberg tudósítása szerint Karel Schwarzenberg cseh arisztokrata, diplomata, aki 30 éve ismeri a magyar származású üzletembert.
Schwarzenberg, aki emigrációba kényszerült a szocializmus időszakában, ledorongolta Orbán Viktort azért, mert Sorost támadja. Magyarország miniszterelnöke azzal vádolja a befektetőt, aki milliárdokat költött arra, hogy erősítsék a nyitott, demokratikus gondolkodást a vasfüggöny mögötti országokban, hogy aláássa a demokratikusan választott kormányok hatalmát és ösztönzi a muszlim vallású emberek európai bevándorlását.
Sokkal rosszabb lenne
Soros hatása nélkül Kelet-Európa sokkal szegényebb lenne és még mindig rabja lenne a kommunista gondolkodásnak - véli Schwarzenberg. Orbán sajnálatos módon a szemünk előtt alakult át liberálisból nacionalistává - folytatta a cseh arisztokrata. Az olyan rezsimeknek, amilyent ő is üzemeltet, ellenségekre van szükségük és gyűlölik a független intézményeket.
Nagy veszteség lenne Magyarországnak és az egész kelet-közép-európai régiónak, ha a Közép-európai Egyetem eltűnne - utalt a magyarországi felsőoktatási törvény módosítására, amely a CEU létét fenyegető szabályokat tartalmaz. A Bloomberg emlékeztet rá, hogy a kormány tagadja a CEU diszkriminálásával kapcsolatos vádakat, igaz, közben Sorost a Fidesz vezető körei is démonizálják.
Masszív antikommunisták
A 79 éves Schwarzenberg, akinek családja az 1948-as kommunista hatalomátvétel után menekült el Csehszlovákiából, az 1989-es rendszerváltás után került ismét reflektorfénybe. Václav Havel cseh elnök tanácsadója volt az 1990-es évek elején, később cseh külügyminiszterként is dolgozott. Az államfői posztért is induld 2013-ban, de vesztett.
A Bloomberg emlékeztet arra, hogy a 86 éves Soros 13 milliárd dollárt tolt be Nyílt Társadalom Alapítványába, amelynek célja a demokrácia újjáépítésének segítése az autoritáriánus rezsimekben, a szabad választások előmozdítása és a szegráció, illetve a romák diszkriminálásának visszaszorítása
Az unióból sok pénz jön, arról nem mondanának le. Viszont ellenség kell. HA úgy jön le az országban, hogy szegényt bántják, pedig ő minket véd, akkor hatalmasat nyernek jövőre. Jelenleg úgy tűnik sikeres ez a politika ( Hitlernek is bejött a folyton ellenséget kereső és találó gyűlöletkampány, amire végül az egész rendszere épült ). A fidesz hívőket tökéletesen átfordították orosz pártiságra, szidják az amcsikat, mint a bokrot. Mindent meg tudnak velük csinálni, mert ez már egy vallás lett. Erre jöttek rá. Követik, mint Jézust a hívek. Ha holnaptól Észak-Korea lenne a példakép, akkor azt mantráznák.
Üzletemberek?:)) Ne röhögtess! Ilyenek mint Pharaon "professzor"?
A kormány is belezavarodott Orbán állítólagos szaúdi professzorába
A magyarok számára Ghaith Pharaonról először az derült ki, hogy létezik. Aztán, hogy 25 éve körözi az FBI. Majd jött, hogy Orbán vejével üzletelt, később pedig egyenesen Orbán szomszédjába költözött. Pár nappal később ott tartottunk, hogy a körözött Pharaonnak elég sok álidentitása van, szóval lehet, hogy őt keresi az FBI, lehet, hogy nem. Mindenesetre, akiről kiderült, hogy Orbánnal vacsorázott, azt ma már egész biztosan elfogná a rendőrség. Feltéve, hogy ő az, akit az FBI keres. Mert a kormány tagjai és a magyar titkosszolgálatok sem értenek egyet abban, hogy pontosan melyik Pharaonról beszélünk. Ha elvesztette a fonalat, nincs egyedül, a kormány sem segít tisztán látni.
Ghaith Pharaon nevét először 2016 tavasszal hallhattuk Magyarországon, amikor a Heti Válasz megírta , hogy az Interpol körözési listáján szereplő szaúdi üzletember egy cégén keresztül egy Tibocz Istvánhoz köthető céggel üzletelt, és szerzett meg Budapest belvárosában egy értékes ingatlant. Október 19-én jelent meg a Magyar Narancsban, hogy Pharaon a magyar miniszterelnök budai otthonának szomszédjában is vett egy telket. A kormányfőnek ez rendkívül kellemetlen hírnek tűnt, mert azt jelentette, hogy
a lassan két éve tartó menekültpolitikája hazugság, ha a szomszédjába költözhet egy terroristákat pénzelő arab bűnöző.
El kellett telnie egy kis időnek, mire kiderült, hogy nem költözött Orbán szomszédjába Pharaon. A Hvg.hu anyagaiból kiderül, hogy senki sem lakik a Kútvölgyi út 70–72-ben, bár az ingatlant egy Pharaon nevét viselő cég vette meg.
Az őszi Pharaon-bomba láthatóan meglepte a kormányzati kommunikáció általában olajozottan daráló gépezetét. A hír megjelenése után öt napig se kommentár, se közlemény nem volt a témában, elsőként Orbán reagált a parlamentben október 24-én.
A miniszterelnök Harangozó Tamás szocialista képviselő kérdésére elmesélte, hogy a jordán konzulátus díszvacsoráján részt vett ő és „Pharaon professzor is”, egyébként pedig már tavasszal átvizsgálták a szóban forgó személyt, és úgy találták, hogy nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot.