Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.28 -1 0 1621

Fuuh. Azt hiszem sikerült felzárkóznom az elméleteidből. 

Ennyi bar.. mindegy.. 

 

Szóval én már csak azon csodálkozom, hogy még nem építettél örökmozgót a garázsodban. Ilyenkor általában az szokott lenni a következő lépés. 

Előzmény: ábmrus (1619)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1620

Veled kéne versenyeznem, de én erre nem vállalkozom.

Előzmény: Fat old Sun (1618)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1619

Attól, hogy itt egyesek pofátlan megjegyzéseket tesznek, én nem érzem magamat megalázottnak. Csak bosszantásodra közlöm veled, hogy teóriám van a vallástudomány, az emberiség kialakulásának történetével kapcsolatosan is.

 

Mindemellett nagyon sokat dolgozom a kertemben, például követ bányásztam a meredek hegyoldalon lévő telkünkön, ugyanis itt helyenként sziklakibúvások vannak, a kifejtett kövekből támfalakat építettem és a létrehozott teraszokon kertészkedek.

 

Láthatod, nem ülök folyamatosan a számítógépem előtt. Te a pofátlan megjegyzéseid beírásain túl még mivel töltöd a szabadidődet?

Előzmény: construct (1616)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.28 -1 0 1618

Keresned kellene valami olyan versenyt, hogy "Mondjuk minden nap egyre nagyobb hülyeségeket!"

 

Komoly esélyeid lennének.

Előzmény: ábmrus (1617)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1617

A naprendszer a Tejúton lévő pályáján haladva a haladási irányából érkező ritka - világűrbéli - útjába  kerülő anyagokat begyűjti, ugyanakkor a saját, nagy sebességgel kibocsájtott anyag mennyiségét elhagyja. Ez a napszél. Sokan persze azt gondolják, hogy ez olyan csekély mennyiségű, amit hülyeség számításba venni.

 

Csakhogy a határtalan időmúlás tényével az ilyen gondolkodásúak képtelenek számolni.

 

A világűrbeli anyaghalmazok különböző struktúrájúak, vannak fiatal, alig aktív, intenzív, erősen aktív és elöregedett, kevésbé aktív csillaghalmazok, de mindegyiknek van anyag kibocsájtása.

 

A szabad térben áramló ritka anyagnak kialakulhatnak koncentrátumai, hiszen ilyeneket észlelnek a kutatók és ebből keletkezhetnek új galaxisok.

 

Akkor a nagy bumm elmélet valósága kétségessé válhat, ha igazolható, hogy nem a fényforrás távolodásától keletkezik a színképvonal eltolódás és a fény hullámhosszának megnövekedése?

construct Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1616

Mondd, minek alázod itt magad megint ezekkel a szamárságokkal.

Azt mondtad, van tisztességes szakmád, építész vagy.

Próbálj azzal foglalkozni. Vagy legalább olyasmivel, amiben nem ennyire tudatlanul tévelyegsz, mint a fizika környékén.

Előzmény: ábmrus (1615)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.28 0 0 1615

A nagy bumm helyett pl. a csendes szél is fenntarthatja a világmindenséget. Ugyanis minden világűrbeli objektum állandóan kibocsájt magából valamennyi anyagot, pl. napszél, de állítólag a nem aktív objektumokból is történik kiáradás.

 

Ha mondjuk két nagyobb kavicsot össze koccantasz sötétben, akkor felvillanásokat észlelsz. A passzív objektumok gravitációs hatásra is porladnak, anyagot napszélhez hasonló módon kibocsájtanak.

 

Ezek a szórványok a térben helyenként torlódnak, galaxison belüli koncentrátum, galaxisoktól távoli köd koncentrátumok, világűrbeli anyag szórványok, stb.

 

Tehát a helyi pulzációk és a távoli torlódások, koncentrációk hozzák újra létre, tarthatják fenn világunkat?

Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.27 -1 0 1614

Elolvastam. Odateheted mellé ezt is.

Előzmény: ábmrus (1613)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.27 0 0 1613

Na, na. Olvasd el az újabb hipotézisem rovatát.

Előzmény: Fat old Sun (1612)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.27 -1 0 1612

Nem.

Előzmény: ábmrus (1611)
ábmrus Creative Commons License 2018.11.27 0 0 1611

Ez a rovat is időszerűvé vált! (Vagy nem?)

ábmrus Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1610

Én az általad jelzett összefüggést nem értem. Van az általam felvetett - sokak által becsmérelt - teóriával valamilyen kapcsolódása?

Előzmény: [fidelio] Pirandus (1607)
Gergo73 Creative Commons License 2017.09.24 0 1 1609

Nagyon érdekes, bár 4 évvel ezelőtti hírről van szó, és szerintem Nima Arkani-Hamed volt a "mastermind".

 

Továbbá ahogy a megfelelő Wikipedia oldal megjegyzi: "Since the planar limit of the N=4 supersymmetric Yang-Mills theory is a toy theory that does not describe the real world, the relevance of this technique for more realistic quantum field theories is currently unknown, but it provides promising directions for research into theories about the real world."

Előzmény: újvári[54] (1608)
újvári[54] Creative Commons License 2017.09.24 0 1 1608

Úgy látszik, hogy egy Trnka nevű cseh fizikus forradalmat csinált. Szerinte a "téridő" fogalma fölösleges, helyette valami AMPLITUHEDRON a sztár:

 

https://www.quantamagazine.org/physicists-discover-geometry-underlying-particle-physics-20130917/

 

 

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1607

Épp ezért érdekes az új észlelet.

Előzmény: ábmrus (1598)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1606

Ami kicsit meglepett: a távolság, (az időméret),

Előzmény: construct (1605)
construct Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1605

Igen! Akkor lesz esély megérteni ezeket a rádiókitöréseket, ha sok új obszervatórium üzembeállításával rendszeressé válhatnak az észlelések.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (1604)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.02 0 1 1604
Előzmény: ábmrus (1601)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.08.25 -2 1 1603

Nem tesz semmit. Van ezen a fórumon olyan "mérnök" is, aki a Newton-törvényekkel sincs tisztában. A pofája persze jó nagy, mert a jogaihoz azért ragaszkodik :D

Előzmény: ábmrus (1601)
pk1 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1602

"én a diplomámat nem az ELTÉ-n, hanem a BME-n szereztem, engem nem köteleznek ezek a rögzült masszív tudományos irányzatok."

 

Ezt a konteót még nem ismertem. Pedig így kell, hogy legyen. Eltések teliholdkor hármasútnál a porba rajzolt Feynman gráf felett vérszövetséget kötnek, egyben feláldozzák (bezáródó féreglyukba lökik) azokat a kollégákat, akik elárulták a rögzült masszív tudományos irányzatokat.

Előzmény: ábmrus (1601)
ábmrus Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1601

Köszönöm bíráló és ismeretgyarapító bejegyzéseidet.

 

Végül is  támogatásként értékelem ezt.

 

Tudjátok én a diplomámat nem az ELTÉ-n, hanem a BME-n szereztem, engem nem köteleznek ezek a rögzült masszív tudományos irányzatok.

 

A világmindenség minden titkát még nem ismerhettük meg, a fénynek, /az elektromágneses sugárzásnak/ a természete is rejthet még kutatnivaló szegmenseket. Érdekes jelenség pl.  a fényelhajlás bizonyos vegyületek, vagy a rács estében.

 

A roppant mélységű űrben eloszló anyag ritkasága az anyagi részecskék túlsúlyban lévő fajtája, a hullám termászetű sugárzások hullám hosszúságának egyenletesen sorban rendeződő volta, igen különös szűrődési jelenségeket eredményezhet. Nem  vagyok fizikus, de az elemi és az anyagi részecskék méretükből következően, nyilván nem egyforma intenzitással szűrik a különböző hullámhosszban induló fotonokat.

 

Úgy vélem meggyőző ellenérveitek dacára megérné egy komolyabb tanulmány elkészítését a felvetett részletkérdések elemzésével. Ugyanis a világmindenség végtelennek elfogadható teóriája esetében, ha abban nagyon ritka, de létező agyag található, akkor egy határig lehet csak átlátszó, azon túl pedig nem. Ennek az igazolása kétségessé teheti a mostani nézeteinket.

 

Előzmény: Mungo (1600)
Mungo Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1600

...a roppant távolság miatt sem képződik egy olyan mértékű szűrő amely a közelebbi térség rövidebb hullámtartományú  sugárzást elrekeszti, peremrészen a hosszabb hullámhossz tartományú elektromágneses sugárzás egy egy részét még átengedi, távolabbi térből pedig csak az infravörös tartomány "szivárog" át.

 

Nem egy ilyen "szűrésről" van szó, ezt próbálták elmagyarázni neked. Az összes frekvencia a vörös felé tolódik el. Mint a Doppler effektusnál a távolodó hangforrás esetében a mély hangok felé. Az egyes anyagokat, ha izzítjuk akkor a rájuk jellemző hullámhosszakon sugároznak egy vonalas színképet. Ezt a vonalas színképet látjuk csak a vörös felé eltolódva, mint amikor nagy sebességgel távolodik a fényforrás.

Előzmény: ábmrus (1598)
ábmrus Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1599

Köszönöm a tanácsodat lehet, hogy élek a lehetőséggel és felkeresek egy általad ajánlott helyet.

 

Sajnos azt nem tudom, hogy mostanában merre találok ilyen intézményt.

Előzmény: Bétaverzson (1596)
ábmrus Creative Commons License 2017.08.14 0 0 1598

Ha már utaltatok a világűrben előforduló anyag számításba vételére, akkor elnézéseteket kérem mert nem vettem észre. Ha komoly kutatások foglalkoztak ezzel a kérdéssel akkor lehet, hogy valóban elvetendő a felvetésem.

 

Ezek szerint a belátható távolságot, (13,8 milliárd fényévnyi), mégsem a világűrben eloszló igen ritka anyag határozza meg, a roppant távolság miatt sem képződik egy olyan mértékű szűrő amely a közelebbi térség rövidebb hullámtartományú  sugárzást elrekeszti, peremrészen a hosszabb hullámhossz tartományú elektromágneses sugárzás egy egy részét még átengedi, távolabbi térből pedig csak az infravörös tartomány "szivárog" át. Kár, sajnálom, hogy eddig fárasztottalak titeket.

Előzmény: Elminster Aumar (1595)
pk1 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 1597

Úgy tudom, inkább eredet és észlelhetőség szerint különböztetik meg a ködöket. Eredet: proto- vagy posztsztelláris, észlelhetőség: emissziós, reflexiós, sötét (de nem infravörösben).

Előzmény: Bétaverzson (1596)
Bétaverzson Creative Commons License 2017.08.14 0 0 1596

Csillagászati megfigyeléseknek köszönhetően  megkülönböztetünk kis, közepes, és nagy  -  por-, és/vagy gázködöket. Korszerű, kiforrott elméleteknek köszönhetően pedig tudott, hogy ezeken miféle fotonok és hogyan tudnak átvergődni.

"Teóriád" igazolása ködszakértők bevonása nélkül aligha lehetséges. Ilyen szakértőkbe csillagvizsgálókban lehet botolni. Látogatási időben számíthatsz önzetlen segítségükre.

Előzmény: ábmrus (1593)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.08.14 0 2 1595

"a roppant nagy távolság és a rendkívül ritka anyageloszlás okozhat egy olyan szelektív szűrést, ami eddig tanult a hozzászólóim számára még elfogadhatatlan jelenség."

 

Könyörgöm!

Nem "elfogadhatatlan jelenség" az csillag- és galaxisközi anyagon áthaladó fény szelektív szűrése! Annyira nem elfogadhatatlan, hogy a csillagászok FIGYELEMBE IS VESZIK az észlelések során!

Angolul Extinction-nek hívják a jelenséget, és ahogy a wiki szócikk is ismerteti, nemcsak, hogy tudnak róla, de eljárás is van a mérésére és így a hatásának kiküszöbölésére.

 

Bár, erről már szó volt korábban is, de láthatóan eleresztetted a füled mellett, mivel neked fontosabb a hibás fixa ideád dédelgetése, mint a dolgok megismerése.

 

Előzmény: ábmrus (1593)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.08.14 -2 1 1594

Mindenki olyan értelmetlen hülyeségben hisz, amilyenben akar. Te ezt választottad. 

Előzmény: ábmrus (1593)
ábmrus Creative Commons License 2017.08.14 0 0 1593

Nézd, lehet hogy marhaság, ám a roppant nagy távolság és a rendkívül ritka anyageloszlás okozhat egy olyan szelektív szűrést, ami eddig tanult a hozzászólóim számára még elfogadhatatlan jelenség.

 

(Remélem nem bosszantalak titeket túlzottan.)

Előzmény: Fat old Sun (1592)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.08.13 -2 1 1592

 felvetésem nem egy bizonyított tény, hanem egy igazolásra váró teória.

 

A felvetésed egy tőrülmetszett marhaság, mint ahogyan már egytucatszor elmagyaráztuk neked, de egyszer sem sikerült felfognod.

Előzmény: ábmrus (1590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!