Keresés

Részletes keresés

gyori4 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 325

Biztos vannak megbízható kereskedők. Magam részéről mégis azt mondom, hogy aki teheti, vásároljon inkább közvetlenül a termelőtől októberben, mikor kiszedik a csemetéket. Minél több kézen megy át, minél többször szállítják, vermelik, annál nagyobb a száradás és sérülés veszélye. Az ár sem mindegy: a termelők jelenleg 800-900 forintot kérnek, a kereskedők jellemzően a dupláját egy szabadgyökerű fáért.

Előzmény: memorix (324)
memorix Creative Commons License 2018.01.28 0 0 324

itt van és garantáltan jó csemetéket küldenek http://dmkert.hu/gyumolcstermok/buzsaki_pirosbelu_dio

Előzmény: Antikmuki (323)
Antikmuki Creative Commons License 2018.01.28 0 0 323

Jut eszembe piros belű diója valakinek ?Mert láttam már de itt a környéken nem találok sehol hogy ültethetnék.Bár nem tudom a magonc mennyire  fogja hordozni a géneket,erről esetleg tapasztalat?10 - 15 szemet ha kaphatnék abból talán sikerülne magoncot nevelnem.

Antikmuki Creative Commons License 2018.01.28 0 1 322

És e mai napi helyzet.

 

Mandula:

 

Mogyoró:  

Antikmuki Creative Commons License 2018.01.28 0 0 321

Nem sok fám van,mármint mandula 7 darab és 10 - 15 magonc azokat tavaly ültettem.És ha jól emlékszem tettem is fel képeket az egyik fámról ami az első terméseit tavaly hozta és nem volt bennük semmi ;(.Lehet a szárazság vagy hogy első termés nem tudom de majd talán idén lesz valami.Épp ezért nagyon sok tapasztalaton nincs mandula terén.Nekem tétényiek vannak,és mint írtam itt Zalában is eléggé meg vannak indulva,lehet idén csak levél lesz rajtuk őszre.

Előzmény: gyori4 (313)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.25 0 0 320

Elképzelhető, hogy akkor rosszul gondolom, és igazából semmi köze a kemény télhez.

 

De szerintem a csapadékkal sem volt gond, mert bár az az időszak - úgy emlékszem - elég száraz volt, de én a fagyok előtt és után időről-időre locsolgattam a csemetét...

 

Tavasszal még kihajtott pár alsó rügyből, de aztán végleg elszáradt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143714337&t=9231631

 

Az természetesen számomra is közismert, hogy a fiatal csemetékre illik különös figyelmet fordítani, főleg az első pár évben.

Előzmény: gyori4 (319)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 319

Nálam a fák megeredése és a tél keménysége között nem mutatkozott összefüggés. Inkább a csapaék volt döntő. Ha sok volt a csapadék, jobb volt a megeredés (80-90%), ha száraz év jött, akkor rosszabb (50-60%).

 

Előzmény: SzucsCsaba (318)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.21 0 0 318

Sajnos nem tudom a fajtáját, nem én telepítettem és a kert is csak 1,5 éve az enyém. Viszont az ősszel telepítettem a közelébe egy Tétényi Rekordot, mivel a másik kipusztult. Szóval csak ez a kettő van most, legalább is mandulából. Ez a második próbálkozásom, a tavalyelőtt telepített Tétényi Keményhéjú sajnos nem eredt meg, igaz, akkor sokkal keményebb volt a tél is.

Engem igazából nem annyira izgat, hogy most januárban van ilyen előrehaladott állapotban. A fák ugye nem a naptárt és a nagy átlagokat, hanem az aktuális időjárást követik (némi ráhagyással).

Egyébként azt mondják, hogy most enyhe lesz a telünk, eddig nagyjából az is volt, és a hosszabb távú előrejelzésekben sem lehet látni nagyobb változást a mostanihoz képest, legalább is még most. Meglátjuk.

Előzmény: gyori4 (317)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 317

Szépek ezek a termőnyársak, de jó lenne, ha csak 1 hónap múlva néznének így ki. Milyen fajták? Sok fád van?

Előzmény: SzucsCsaba (316)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.21 0 0 316

Egy kis fenológiai helyzetjelentés Balaton-felvidékről, Felsőörs közeléből.

És még csak január, hol van még a tavasz...

Tavaly a mókus szüretelt, idén lehet, hogy az időjárás fog, idő előtt.

Most már én is szeretnék sorra kerülni! :)

 

Lasaron Creative Commons License 2018.01.15 0 1 315

Elég sok a baranyai! :) Én Kozármislenyből vagyok.

Előzmény: Kapa bácsi (310)
Kapa bácsi Creative Commons License 2018.01.14 0 0 314

Nem sok 26,db a Tétényiek,+egy helyi nem tudja senki mi a neve ön termékeny fajta,talán ez a legjobb nagy belű,édes,de vastag a héja.Már próbáltam azonosítani,de nem találtam még olyat ami hasonló lenne.

Előzmény: gyori4 (313)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 313

Hány fád van? Mennyi idősek? Melyik fajták? Milyen tapasztalataid vannak velük?

Előzmény: Antikmuki (312)
Antikmuki Creative Commons License 2018.01.14 0 0 312

Nekem is a manduláim tétényiek,és Zalában a Szlovén,Horvát határ mellett lakom,sík vidéken.Szerintem egyszerűen a meleg csalta elő őket,de mostanra visszahűlt a levegő talán megállítja őket a kibontakozásban.

Előzmény: gyori4 (308)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 311

Nem teljesen Tenkes, Hegyszentmártoni szőlőhegy. Hegyközségileg egyébként a Tenkes hegyközség. Siklóson sok fád van, vagy csak néhány? Tudok kisebb ültetvényről Babarcszőlős fölött, Harkány fölött, illetve Siklóson is láttam egy kb. 30 fából álló facsoportot. Nem is friss ültetés, kissé fel vannak kopaszodva.

 

Előzmény: Kapa bácsi (310)
Kapa bácsi Creative Commons License 2018.01.13 0 0 310

Hol vagy a Tenkes déli oldalán?Mi is ott vagyunk Siklóson.

Előzmény: gyori4 (308)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 309

Számomra a Tétényi Kedvenc és Bőtermő fajták tűntek eddig a legfinomabbnak.

Előzmény: csehrigo (302)
gyori4 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 308

Ezek tényleg szörnyen beindultak. A mogyoró nálam is majdnem ilyen, de a mandula még nagyjából tartja a mélynyugalmi állapotot. A Tenkes déli oldalán vagyok, azt hittem, ez Magyarország talán legmelegebb pontja ilyenkor télen. Hol vannak a te fáid? Vagy az éghajlatnak kevésbé megfelelő fajtájú fák és bokrok? Nekem tétényi fajtáim vannak.

Előzmény: Antikmuki (304)
Lasaron Creative Commons License 2018.01.08 0 0 307

Szombaton néztem a  mandulákat, hát eléggé beindultak. Idén lehet nem kell mandulát szedni.

Antikmuki Creative Commons License 2018.01.07 0 0 306

Nem rossz ötlet ;),de ahogy elnézem az időjárás előrejelzést talán egy hét múlva lesznek mínuszok,azok talán majd jobban hatnak rájuk.

 

Előzmény: Ali-bá (305)
Ali-bá Creative Commons License 2018.01.07 0 0 305

Mondjad nekik, hogy nincs még tavasz!

Előzmény: Antikmuki (304)
Antikmuki Creative Commons License 2018.01.07 0 0 304

BUÉK!

 

Mai gyönyörű idő és az enyhe tél a mogyorókat becsapta kicsikét,ők meg kezdenek megindulni:

De a mandula fám is erőlködik,pedig még ráérnének:

Ali-bá Creative Commons License 2017.12.31 0 2 303



 Nektek is Boldog Új Évet kíván: Ali-bá

 

 

csehrigo Creative Commons License 2017.12.28 0 0 302

Az én Supernovaimon kevés a termés. Mindig sokat virágoznak, sok termés is köt és a betakarításra eltűnik. 

Igen azt én is észrevettem, hogy sokáig megtartják a  lombjuk. Meg azt is,hogy a nyári szárazságot a magyar fajták jobban tűrték. Ezeken az "digókon" látszott, hogy kókadnak a levelek.

Az ízére nem mondanám,hogy kiemelkedő. Találtam magról kelt mandulákat ami finomabbak voltak.

Előzmény: Lasaron (301)
Lasaron Creative Commons License 2017.12.13 0 0 301

Nekem idén volt a 2. nyaruk 3ból 2 fa termett már pár szemet. 2015 őszén ültettem őket, talán ezeken marad legtovább zöld a lomb, csak az almák bírják még jobban. Én nagyon meg vagyok elégedve eddig a manduláimmal.

Előzmény: csehrigo (293)
gyori4 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 300

Mandula zöldburoktalanító gépet látott valaki már élőben? Esetleg valaki tud képet vagy filmet arról, hogyan néz ki a burkolat alatt? Magyarországon csak 1 helyen találtam eladót, de az teljesen irreális áron van. (1700000 Forint). Spanyolországban és Olaszország déli részén 500-1000 Euró körül mennek használtan és újan is. Ha valaki tud segíteni abban, hogy egyet megnézhessek, akkor lehet, hogy inkább gyártatnék egyet lakatossal.

 

pintjano Creative Commons License 2017.12.12 0 0 299

S még egy adalék: ha nem szereti a helyét mégis a mandula, akkor fosókára is lehet oltani, bár még csak kajszit, őszit oltottam-szemeztem.

De lehet az uj helyemen -még fagyosabb és közel van a Galgához-erre fogok oltani-szemezni- mandulát, mert ha meg is fagy disznek is nagyon szeretem. S védett helyre már nem fér, hogy biztosan mindig teremjen.

Egyébként jut eszembe a szomszéd háza közelében-csak lemenő napot kap!- nem fagy meg a mandula. Ráadásul egy kicsit később is virágzik.

Összefügg-bár másik topikba tartozna- É-i oldalban gyakran nem fagy meg a kajszi. Mandula a téli fagyokra is érzékenyebb, a kajszi birja a téli fagyokat, de a tavaszi szinte mindig elviszi, de attól még virágzik, nem ugy mint az pl. akác. üdv PJ

Előzmény: pintjano (298)
pintjano Creative Commons License 2017.12.12 0 0 298

Ja végül nem feltétlen kell keserűmandulának lenni. Én egyetlen keserűt sem ültettem--nem találtam sehol. Ismerős még piacon is próbált szerezni, de nem sikerült. Itt az őszi alanya volt kizárólag, arra kellett volna. üdv ismét PJ

Előzmény: pintjano (297)
pintjano Creative Commons License 2017.12.12 0 0 297

Minden magról ületett előbb lassan nő, de pár év és utoléri a vett-et. Lehet teremni is később fog, de biztosabb. S ha átoltod nem veszitesz vele éveket, mert akár a következő évben teremhet.üdv PJ

Előzmény: csehrigo (296)
csehrigo Creative Commons License 2017.12.12 0 0 296

Kisebb szemű keserűt most nem találtam.

Olyat ültettem ami volt.2-3 fáról van, kemény héjú. Helyre is meg "iskolába" is vetettem.

Amiket kiástam azokon én is azt tapasztaltam,hogy kevés oldalgyökere van.

Nagyobb bajom,hogy amiket vettem azok mind jobban nőnek azoknál amiket én állítottam elő.

Mindig úgy vagyok az általam magról szaporított fákkal,hogy mire azok teremni fognak addigra a kertészeben vásároltak már "nagyok" is lennének és értékelhető mennyiség is lenne talán rajtuk. Ez vonatkozik minden fajra és fajtára.

Azt sem tudom,hogy jó-e a föld a mandulának.Nőnek a fák csak alig teremnek.

Előzmény: pintjano (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!