Keresés

Részletes keresés

mavossanyi Creative Commons License 2021.02.13 0 0 233

Tisztelt Tagok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy modellboltban vásárolt veissmann 45419 számú alak tolatásjelzőm és nem igazán értem miért nem működik.

A boltban nem lett kipróbálva így nem tudom működött-e. A tárcsa és a hozzá tartozó mozgató szál kézzel mozgatható. 

Piko Fz1 trafó váltóáramos részével próbáltam.

Ha sárga és a piros jelölésű kék vezetékkel próbálom a tarfó zárlatot jelez. Ha a zöld jelöléső kék vezetékkel próbálom semmi.

A jelző világítása működik de a jelzőtárcsa nem mozog.

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Üdv. 

HUNcZUG Creative Commons License 2021.02.08 0 1 232

Tisztelt mavossanyi!

 

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a legnagyobb jóindulat mellett sem lehet

válaszolni, ha valaki nem csatol nagy felbontású fotókat a problémás szerkezetről.

Illetve nem közöl bővebb információkat. Pl. csak ennyit közöl " van egy szép golyóstollam

nem tudok vele írni, mi lehet a baj? Jó kérdés.

A jelző új vagy használtan került hozzád? Régebben működött? A mozgató acélszál a helyén van?

Az elektromágnes kap áramot, működik, kimérted nem szakadt? stb.

És ha ezt mind leírod, akkor sem biztos, hogy kapsz segítséget.

 

üdvözlettel és csupa jóindulattal!

 

Előzmény: mavossanyi (231)
mavossanyi Creative Commons License 2021.02.02 0 0 231

Tisztelt Tagok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy veissmann 45419 számú alak tolatásjelzőm és nem igazán értem miért nem működik.

Tud valaki segíteni, hogy lehet működésre bírni a szerkezetet?

Piko Fz1 trafó váltóáramos részével próbáltam. A jelző világítása működik de a jelzőtárcsa nem mozog.

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Üdv. 

K.István 82 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 230

Szia. 

Így a dobmotorba konkrétan nem, de amúgy már nem egyet használtam.fel a modell építési célra.

Eddig hibátlanul megy, talán annyi hogy nincs olyan nyomatéka. Szerintem. 

Előzmény: diginewl (229)
diginewl Creative Commons License 2021.01.02 0 0 229

BUÉK (úgy legyen) 2021!

Szeretnék tanácsot kérni. Van nekem néhány Fleischmann H0-ás gőzmozdonyom. Mindegyikben az a csudaszép dobmotor van. Érdekes módon néhányban nagyon szépen működik, néhányban meg visít, hangos. Hiába csinálok velük bármit is a hang marad - egy gőzösnél nem jó a visító dízel/elektromos hang :)

Találtam több umbau lehetőséget. Érdeklődnék, hogy ezek közül használt-e már valaki valamelyiket?

 

34 eur Vonatdoki: http://www.bahndoktor.de/spezialitaeten.html#Re-Motor%20Kits

5 eur susumotors: https://www.freewebstore.org/susumotor/Susumotor_Flm/p2469823_16142625.aspx

Ezen kívül van még az sb-bau, de a 70 eur áráért már egy másik mozdonyt veszek...

 

Köszönettel: newl

HUNcZUG Creative Commons License 2020.12.31 0 2 228

 

György Mészáros Creative Commons License 2020.10.17 0 0 227

Jó estét!

 

Vasútmodell elektronikában jártas szakembert keresek. Fejér és  Veszprém megyében, powerpack illetve világítás  beszerzésre beépítésre. A Budapesti címeket ismerem.

E-mail címem publikus.

Köszönöm

 

 

Donigyuri Creative Commons License 2020.10.14 0 0 226

Köszönöm a válaszod!

Közben pár sorral lentebb hasonló sorstársra akadtam, mint én :) , lehet felveszem vele a kapcsolatotí

Előzmény: Schmidt-féle túlhevítő (223)
Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2020.10.14 0 0 225

Óh! Ez nagyon szomorú hír... :-(

Előzmény: alkotasu (224)
alkotasu Creative Commons License 2020.10.14 -1 0 224

Csikós Pista bácsi már soha többet nem fog kijönni... :-(

Előzmény: Schmidt-féle túlhevítő (223)
Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2020.10.14 0 0 223

Talán a Börzén jutsz hozzá a leghamarabb, Pláne ha Csikós Pista bácsi is ki tud jönni. Nála biztosan van. Egyébként is érdemes szétnézni amolyan próba szerencse alapon.

Előzmény: Donigyuri (222)
Donigyuri Creative Commons License 2020.10.13 0 0 222

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni NDK-s Piko Nohab ügyben, a fogaskerekes hajtású két motoros változathoz.

Ennél a modellnél a kerék tengelyeket egy külön kivehető kis műanyag betét fogja be a helyére. Formája kicsit a " zéger " gyűrűre emlékeztet, Ilyet hol tudnék beszerezni, vagy valakinek van-e eladó.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

HUNcZUG Creative Commons License 2020.07.28 0 1 221

Köszönöm. hogy válaszoltál. Az általad leírtak alapján kijelenthetem, hogy ehhez én már nem értek.

Segíteni nem tudok, ezért visszalépek. Ami a Fuggerthnél javításra szokott kerülni az az axiális elmozdulás. Úgy tudom ezt kell vékony alátétekkel kihézagolni, erre válaszoltam. Az általad leírtakról azt gondolom, hogy az a jelenség valamilyen kopás eredménye. Remélem lesz más, aki érti a problémát és engem is felhomályosít.

 

üdv.

 

Előzmény: jampusz (220)
jampusz Creative Commons License 2020.07.28 0 0 220

Rendben köszi.A gond az,hogy szerintem radiális irányú probléma van,azért kellene a "D".Télen több időm lesz és valahogy kiméregetem. 

Előzmény: HUNcZUG (219)
HUNcZUG Creative Commons License 2020.07.26 0 0 219

Szia!

 

Végy mintának kettes alátétet a méretek jók csak túl vastag. Ezért különböző vékonyságú

0,1 -0.5 -ös réz lemezbe fúrj 2 mm-es lyukakat és utána üsd ki őket éles bőrlyukasztóval.

De vigyázz, hogy viszonylag központos legyen a furat.

Utána sorjázd. Így mindig a hézaghoz szükséges vastagságút tudod kiválasztani, akár több darab

kombinálásával.

Előzmény: jampusz (218)
jampusz Creative Commons License 2020.07.25 0 0 218

Sziasztok!

Fuggerth csörgő hajtást szeretnék kihézagolni.

Képeket már láttam,viszont a hézagoló alátétek méreteit nem tudom.Ezeket hol tudnám beszerezni?Vagy,ha tudtok méreteket mondani (dia külső,belső és vastagság)akkor legyártanám s.r.-ből.

köszönöm

csíkos-háTTú Creative Commons License 2020.06.19 -1 1 217

Szívesen!:-)

Ha van odahaza egy izzód, ami mondjuk 12V5W-os, és bekötöd a helyére, akkor baj esetén világítani fog, ha meg nincs baj, akkor nem, és használni tudod a vezérlőt.

Előzmény: takacstamas (216)
takacstamas Creative Commons License 2020.06.19 0 0 216

Szia! Köszönöm, megcsináltam, és egyáltalán nem melegszik sem a q1, sem másik alkatrész látványosan, viszont a mozdony olyan gyors sebességgel megy, ahogy sosem....

Azt hiszem, lefikszálom, aztán ha tönkremegy a vezérlő esetleg, akkor veszek egy régi fajtát, egy próbát megér. De eddig működik. Még egyszer köszi!

Előzmény: csíkos-háTTú (213)
jeno0811 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 215

*inkább* bocs elírtam.

Előzmény: jeno0811 (214)
jeno0811 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 214

Sziasztok!

 

Én egy éve vettem egy karácsonyi szettet a PIKO-tól. Ott is észrevettem, hogy előfordul ez a leállás. De inkáb a ROCO nohab-nál volt ilyen. Pedig az a pici PIKO gőzös a 3 vagonnal nem egy erőgép. :D

Előzmény: csíkos-háTTú (213)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 213

OK!

Tegyünk egy próbát!

A narancssárga "biztosítéknak" zárd rövidre a két lábát, vagyis kösd át egy darab szigetelt vezetékkel. Aztán ne rakd össze a dobozt, és úgy próbáld ki a vonatot! Közben figyelj arra, hogy a hőbiztosíték mögött, a Q1-gyel jelölt alkatrész melegszik-e?

- Ha csak langyosodik, akkor rendben lesz a dolog, nincs túlzott áramfogyasztás a pályán, csak maga a hőbiztosíték, vagyis az a narancssárga bigyó ment tönkre. Van ilyen, sajnos.

- Ha nagyon sütni kezdi az ujjbegyedet, akkor viszont a hőbiztosítéknak semmi baja, csak teszi a dolgát! Ilyenkor mégis csak van valami baj a pályán! 

Előzmény: takacstamas (212)
takacstamas Creative Commons License 2020.06.18 0 0 212

nem, és nem találok semmi rendellenességet....

Előzmény: csíkos-háTTú (211)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 211

Ki lehet, de azzal valamelyik alkatrészt védik a leégéstől. Annak oka van, hogy az bekapcsol. Nem melegszik a mozdony?

Előzmény: takacstamas (210)
takacstamas Creative Commons License 2020.06.18 0 0 210

Sziasztok, van itt olyan, elektronikában jártasabb topiktárs, aki meg tudná mondani, hogy a biztosíték kiiktatása (átkötése) után JÁTÉKRA használható lenne az irányító? 

Előzmény: takacstamas (198)
takacstamas Creative Commons License 2020.06.15 0 0 209

Szia! Sajnos a 450-es van nekem is.... Esetleg a biztosíték kiiktatásával nem lehetne orvosolni? Csak gyerekjáték szinten lenne rá szükségem.

Előzmény: Bird58 (208)
Bird58 Creative Commons License 2020.06.13 0 1 208

Fordítsd meg a fehér PIKO vezérlőt, a hátoldalán feltüntetik a terhelhetőségét. Többfélét ad a Piko a szettjeihez,  láttam már 450 mA-s és 700 mA-s verziót is. Nem mindegy... a kisebbel én is tapasztaltam a megy-megáll-újraindul szimptómát... 

 

Előzmény: takacstamas (204)
HUNcZUG Creative Commons License 2020.06.11 0 1 207

Szia!

 

Gondolom a régi kétmotoros Piko M61 -ről van szó.

Régi mozdonynál a régi epokitt csodákat tehet. Mármint a tengelyágyakat

kell vele megerősíteni. Ha már annyira gajra ment, hogy ez lehetetlen, akkor...

A régi csapágytokot ki kell fúrni, és a helyére kopásálló műanyag rúdból készített

betétet kell ragasztani.

Remélem érthető voltam.

Előzmény: EMD G16 (206)
EMD G16 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 206

Sziasztok !

 

Nemrég vettem egy régi H0 MÁV M61 ami a fiam egyik kedvence lett. Pár nap használat után egyre jobban akadozott, majd megállt. Gondoltam egy szervízelés segít, de szétszedés után szembesültem a problémával.

A fogaskerekek egymásnak szorulnak oldaliránt, ami attól van hogy a tengelyeket tartó műanyag morzsálódik és a tengelyek mozognak.

Tud valaki valamilyen megoldást vagy esetleg egy másik meghajtást ami bele barkácsolható ?

 

Előre is köszönök minden választ

EMD G16

Eriel :) Creative Commons License 2020.06.11 0 3 205

Bocsi, csak most sikerült lebányásznom a telefonról a képeket, szóval erről lenne szó... de időközben kiderült, hogy van a családban olyan, aki ért hozzá, aki az építésében is részt vett, és szerinte nincs is semmi baja, csak tényleg kicsit ki kell porszívózni meg átnézni :) Úgyhogy most várunk, hogy neki mikor lesz ideje, szóval tárgytalan a kérdésem egyelőre, de azért elhoztam a képeket megmutatni, mert szerintem tényleg nagyon klassz. :)

 

Előzmény: csíkos-háTTú (190)
takacstamas Creative Commons License 2020.06.08 0 0 204

Köszönöm szépen! Megolajoztam a mozdonyt, és elmondtam a fiamnak, ne maximumon hajtsa.....meglátjuk

Előzmény: csabbair (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!