Keresés

Részletes keresés

ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4369

:)

Az információ rezgésszámát nagyjából annyira lehet számon kérni a fizikusokon, mint a Szaturnusz-Mars együttállásának hatását az űrhajósokon... 

Előzmény: tivadar (4353)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4368

"az ún. "valódi" gyógyszerek IS  placebó hatáson működnek."

Hát, megint csak: Ez így bizony ordas nagy hazugság.

A valóság az, hogy az ún. "valódi" gyógyszerek  placebó hatáson  IS működnek

Éppen ezért végeznek az új gyógyszerek hatásosságának vizsgálatakor vak és kettősvak teszet, a placebohatás. (és más szubjektív "hatások" kiszűrésére.

 

Előzmény: tivadar (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4367

(Nem küldtelek el. Én búcsúztam tőled távozásom előtt, de arra nem gondoltam, hogy még ezt is el kell magyaráznom. Remélem, hogy így már érted!)

Előzmény: tivadar (4365)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4366

Neked akkor nyilván arról sincs fogalmad, hogy az ún. "valódi" gyógyszerek IS  placebó hatáson működnek.

Az amerikai tiltásról csak annyit: nyilván a gyógyszer-lobby lépett egyet...

 

Előzmény: Alapigazság (4364)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4365

Elküldesz?

Óh jaj! 

Ezt nem élem túl!   :((((

 

Előzmény: Törölt nick (4363)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4364

" A homeopátiát egy német ORVOS fedezte fel, kísérletezte ki és alkalmazta sikeresen az 1800-as években.  A lényeg megértése materialisták számára lehetetlen. "

 

Éppen pár hónapja több klinikai vizsgálat azt eredményezte, hogy hazugság az egész homeopátia.

 

http://www.origo.hu/egeszseg/20150423-a-homeopatia-nem-mukodik-az-egyesult-allamokban-betiltani-keszulnek.html

 

 

Nem te vagy az első a itt a fórumon, aki teljes mellszélességgel hirdeti : a tudósok hülyék........

Előzmény: tivadar (4359)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4363

Miért nem ezzel kezdted már az elején?

 

Neked tényleg fogalmad sincs a topic témájárol (se). 

A legjobbakat!

Előzmény: tivadar (4359)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4362

" Ez olyan nyócker-stílus.  "

 

Akkor felfogod a lényeget ha úgy mondtam volna : tetszel tudni ez az emberi tudatlanság ékessége ?

 

A válaszodat a nyóckerben, de az életben is terelésnek nevezik, dehát ezt már ismerjük.....

Előzmény: tivadar (4352)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4361

#4328 ott hivatkozol "neked úgy tűnik"-re, meg "éreznie kell"-re, vagyis azon igényedre, hogy ez működő módszere legyen a valóság megismerésének. 

 

Nem az. Csupán az önbecsapás eszközei. 

 

Vagyis: de, mondtad. 

Előzmény: tivadar (4355)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4360

Ha érdekel keress rá e topicban. 

Még mindig nem érted, hogy a "valami azt súgja" nem a valóság, hanem az igényeid? Nem azt mondja meg, hogy mi az a valóságban, hanem azt, hogy mit szeretnél, hogy miről fantáziálsz; meseország. Egyszerű dolog ez, a többség mégsem képes megérteni egy élet alatt sem, téged is beleértve.

 

Előzmény: tivadar (4354)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 -1 0 4359

Vsz. neked az asztrológia a bulvárlapok ötsoros baromságait jelenti. Tájékoztatlak, hogy ez egy kb.10ezer éves (kinai)TUDOMÁNNY, amit majd minden komolyabb király és hadvezér alkalmazott az idők során. De ehhez el kellene mélyedni benne, nem felületesen köpködni.

 

A homeopátiát egy német ORVOS fedezte fel, kísérletezte ki és alkalmazta sikeresen az 1800-as években.  A lényeg megértése materialisták számára lehetetlen.

Csak mellesleg: mindkét fenti tudomány gyakorlati sikereit megtapasztaltam az ismeretségi körömben.

Előzmény: ZULLU (4347)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4358

Tudod, ezekkel a kijelentésekkel az a baj,  hogy egy szint felett az ember nem engedi meg magának, hogy ugyanolyan hangnemben válaszoljon. Pedig van válasz, csak én nem engedem meg magamnak.

 

(a múltkor elengedtem egy hasonlatot, *vakoknak színekről...* és mindenki halálra sértődött...) Hát inkább nem !

 

Csak szólolk, hogy már régen OFF amiről vitázunk, a topic címéhez képest.)

 

Előzmény: Alapigazság (4351)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4357

Köszönet értelmes és értékes segítségeidért!  :))

Előzmény: Törölt nick (4346)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4356

Én ugyanezt tudom neked mondani.  Csak te (ti) még erőszakosak és udvariatlanok is vagytok. :)

Előzmény: Törölt nick (4345)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4355

Te most a számba akarsz adni vmit, amit én nem mondtam. Nekem nincsenek "igényeim", "elvárásaim",  én a valamikori buta tagadásaimtól elindulva, kutatom a valóságot és most ott tartok ahol tartok. De senki nem beszélt rá. Ezek a beszerzett információkból leszűrt saját következtetések.

Előzmény: Törölt nick (4344)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4354

Csak az nem derült ki mindebből, mi akkor az ateizmus. Nekem különben tökmindegy.

Valami azt súgja, szembehelyezkedés az Istennel, vagy az istenhívőkkel. Atranszcendens tagadása.

Válassz, ha akarsz. De te sem határoztad meg, csak elmondtad, hogy mi - nem...

Előzmény: Törölt nick (4343)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4353

Ha még sosem hallottál ilyenről, hogy a világon minden rezgés, és a rezgésszámok abszolut különbözőek, a lassabbak sűrűbbek , a gyorsabbak ritkábbak - akkor ezt én most nem fogom neked elmagyarázni. Ha érdekel olvass utána, ha nem - hát nem. (Nem vagyok fizikus.)

 

Előzmény: ZULLU (4341)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4352

Engem nem zavar semmi, csupán nem tartom idevalónak, és méltányosnak, ha valaki azzal kezdi a válaszát, hogy "ez alapvetően baromság".  Vagy "nettó hazugság".  Ez olyan nyócker-stílus. 

Előzmény: Alapigazság (4340)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4351

" A létező kutatása, megismerése pedig ott kezdődik, ahol a megismerő ki tudja zárni saját elvárásait."

 

Pontos !!!

 

Bár aki egy kicsit is ad magára, az felkínálja az ellentábornak szakmai cáfolatra, és képes megvédeni azt.

 

A képzelődések mentesek ettől a tortúrától, ott csak a vágyak működnek, de azok halálosan.....

Előzmény: Törölt nick (4345)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4350

Csak egy "nemanyagi akármi" szerepel (Ámbár a homeopátiánál eredetileg konkrétan isten...) - és még annak se lelhető fel semmi nyoma.

 

Milyen nyomra gondolsz? 

Előzmény: ZULLU (4349)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4349

:)))

Ez az, hogy még sehol.

Csak egy "nemanyagi akármi" szerepel (Ámbár a homeopátiánál eredetileg konkrétan isten...) - és még annak se lelhető fel semmi nyoma.

A "nemanyagit" kergetők mind zsákutcába futnak.

Csak nem ismerik el, míg nagyot nem koppannak a falon.

Némelyek még utána se...

 

Hát még hogy intelligencia...

Előzmény: Törölt nick (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4348

Nem igen érdekel az asztrológia. De már azt sem értem, mi köze az asztrológiának ahhoz, hogy létezik magasabb intelligencia vagy nem. Vagy mi köze a homeopátiának ehhez?

 

Ezeknek csak annyi feltevésük van, hogy áthelyezik a hatalmat az anyagról vagy a csillagok állására, vagy egy nem anyagi információra. Hol szerepel itt "magasabb intelligencia"?

Előzmény: ZULLU (4347)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 1 4347

Mondj bármi "nem ziziséget" az asztrológiáról.

Egye penész, lehet a homeopátia is.

Előzmény: Törölt nick (4346)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 -1 0 4346

Számomra a világ alapvetően anyagi.

Rá ment ugyan egy hetem Einsteinre

Einstein pont nem hitt abban, hogy a világ alapvetően anyagi:) Vallásos Istenben sem persze, de abban igen, hogy létezik valamilyen "magasabb intelligencia". Ezt egyébként szerintem soha sem lehet intellektuálisan tudni, legfeljebb intuitíven tudni, illetve érezni. (és most ne jöjjön az, hogy a racionalitásban nincs helye holmi intuitív blablaságoknak, mert a tudományos felfedezések, ill. elméletek nagy százaléka is intuitív forrásból származik)

 

És persze olvastam asztrológiáról, homeopátiáról, radiesztéziáról, enneagramról, csakrákról és angyalokról is...

Amik - nyilvánvaló szándékukkal ellentétesen - mind az anyagi világon túl mutató teóriák valótlanságáról győztek meg.

 

Ott van egy nagy tévedés, ha azt hiszed, ez olyan téma, amit elolvasol valahol, és akkor abból tudni fogod, hogy igaz vagy nem:) Főleg mert annyi zagyvaság, mint ebben a témában, semmilyen másban nem lelhető fel:) Elolvasol valami ziziséget asztrológiáról, meg a többiről, és akkor levonhatod a következtetést, hogy nem létezik semmi az anyagi világon kívül? Az elme nagy spíler.

Előzmény: ZULLU (4341)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 1 4345

A valóságot az sem érdekli, hogy te vagy bárki más mit tud és mit nem tud elképzelni.

Képzelehgetsz te vagy más bármit, lehetnek elképzeléseitek, higettek bárkiben vagy bármiben, mert azok önmagukban csupán fantáziálások. A valóság nem az amit képzelegsz róla, hanem az ami létezik.

 

A létező kutatása, megismerése pedig ott kezdődik, ahol a megismerő ki tudja zárni saját elvárásait. Ettől pedig még nagyon messze vagy.

Előzmény: tivadar (4329)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 1 4344

Az "úgy tűnik nekem" és az "éreznie kell" csupán arra érv, hogy nem tudod megkülönböztetni a valóságot az igényeidtől. A valóságot egyáltalán nem érdekli, hogy neked mi milyennek tűnik, vagy szerinted kinek mit kellene éreznie...

Előzmény: tivadar (4328)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 1 4343

Az ateizmus nem hit, bár nagyon szeretné a hívők egy része annak titulálni, mert talán attól jobban érezné magát...

Az ateista sok mindenben hihet, de az ateizmus nem ok arra, hogy a hívőket bolondnak gondoljuk válogatás nélkül. Aki ilyet állít az ateistákról az valótlanságot állít.

Viszont aki hallucinál, az már elmeorvosi eset.

 

Az ateizmus nem tiltakozás. Aki ilyet állít az valótlanságot állít.

 

Az ateizmust nem isten ellen találta ki az ember. Aki ilyet állít az valótlanságot állít.

 

Remélem, hogy elég részletesen fejtettem ki!

Előzmény: tivadar (4327)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4342

"Benne van a nevében:egy  izmus, amit Isten ellen talált ki az ember. (Mint a kisgyerekek a dackorszakban.)"

Ez ponthogy nem igaz. Az ateista azt jelenti, hogy istentelen, és mind az ókorban, mind a modern szóhasználatban az istenhívők vezették be ennek a szónak a használatát, mint pejoratív ítélkezést azokkal szemben, akik nem osztják a hitüket.

Lehet, hogy az ókorban nem ezt jelentette, de úgy tűnik az ateisták attitűdjéből, ma pont fordítva van.:)

"van-e más az anyagon kívül, van-e "kívülről " irányító intelligencia"

A tapasztalati valóság pont úgy néz ki, mint aminek nincsen transzncendens irányítója. Szóval ha van, akkor gondosan vigyáz rá, hogy aki odafigyel, az véletlenül se higgyen benne.

 

Nem, nem aki odafigyel, hanem aki csak a látszatra figyel, vagy csak kifelé, vagy túl közelről néz, túl kicsi perspektívában, vagy egyszerűen nem elég erős a tudata ahhoz, hogy elviselje a tudat terhének tudását (pl. hogy ő maga is egy irányító intelligencia) - arra gondosan vigyázva van, igazából ő maga vigyáz rá nagyon, hogy véletlenül se vegyen észre semmi mást, mint ami arra utal, amiben hinni akar:)

Előzmény: Siphersh (4331)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4341

"Amig nekem valaki be nem bizonyítja, hogy az anyag (alacsony rezgés) magasabb rendű mint az értelem (magas rezgés = intelligencia) addig én maradok az 'ostoba, transzcendens' hitemben..."

 

Na látod!

 

 

Ha arról van szó, hogy te mit hiszel, mi a véleményed, azt el tudom fogadni.

/Igaz reagálni rá valószínűleg szükségtelennek tartottam volna./ 

 

Számomra a világ alapvetően anyagi.

Rá ment ugyan egy hetem Einsteinre, - és még ettől se lettem fizikus - de megértettem a téridőt és a relativitást.

A kvantummechanikára és a húr-(brám, M-brán)-elméletre persze jóval több időt kellett szánnom, és inkább csak azt mondanám: körvonalazódott előttem a dolog kiterjedése.

És persze olvastam asztrológiáról, homeopátiáról, radiesztéziáról, enneagramról, csakrákról és angyalokról is...

Amik - nyilvánvaló szándékukkal ellentétesen - mind az anyagi világon túl mutató teóriák valótlanságáról győztek meg.

Ahhoz, hogy akár csak a jelentését megkíséreljem felfogni olyan kijelentéseknek, mint "anyag (alacsony rezgés) magasabb rendű mint az értelem (magas rezgés = intelligencia)" túl sok áltudományos halandzsát sikerült már begyűjtenem, amiről kiderült, hogy se fülük, se farkuk. Szinte bizonyos vagyok benne, hogy puszta időpocséklás lenne.

Előzmény: tivadar (4339)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4340

Miért zavar téged annyira az a vitastílus, hogy nem tartalak bolondnak ??

Előzmény: tivadar (4330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!