Keresés

Részletes keresés

Fildorado Creative Commons License 2016.04.09 0 0 706

Jól néznek ki a füveid! Köszi a képeket!

Előzmény: unartis: (701)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.09 0 0 705

Pont legutóbb rendeltem lampionvirágot, de nem küldték, mert nem volt jó a minősége. Ezek szerint ne sajnáljam annyira. Pedig úgy tetszik.

Előzmény: unartis: (703)
unartis: Creative Commons License 2016.04.09 0 0 704

Annyit még leírnék a Leymus arenarius Glaucus-ról, hogy a japán díszfüvek csoportjához közel telepítettem, mert annyira jól mutat hamvas zöldes-kék színe a világos-középzöld színű Miscanthus sinensis-ek mellett, illetve a  zebrafű és a variegata változatok közelében.

Előzmény: CBNora (702)
unartis: Creative Commons License 2016.04.09 0 0 703

Szerintem nem nőtt veszélyesen, ami igazán intenzíven terjedt az a  Csíkos pántlikafű /Phalaris arundinacea ’Picta, tavaly óta megsokszorozta magát, addig a Leymus arenarius 'Glaucus' alig foglalt el valamicskét, kinézetre tényleg tarackszerű növény, csak nagyobb annál, lehet, hogy a közelében valóban invazívvá vált zsidócseresznye vagy más néven lampionvirág(Physalis) faj is elnyomta  a gyökereivel, amelyet véglegesen száműztem, most tavasszal alig győztem kiszedni a gyökérképleteit, mert egy kis dugványról 1 év leforgása alatt 4-5 négyzetmétert átszőtt a gyökereivel, mi lett volna ha kihajt, jövőre a kertben semmi más nem nőtt volna!

Előzmény: CBNora (702)
CBNora Creative Commons License 2016.04.09 0 0 702

Azt hiszem, a Leymus arenariussal vigyázni kell, erősen tarackol. Egy időben nézegettem, utána olvasgattam, aztán emiatt inkább letettem róla. Tegyél köré valami elég mély határolást, legalább, mintha tarackbúza lenne.

A veresnadrág csenkesz nagyon szép fű, gyepnek meg aztán pláne. Nagyon tetszenek a vékony szálú, párnás csenkeszekből álló homoki gyepek. Gondolom, Fildorado kedvére gyönyörködhet ilyenekben.

Előzmény: unartis: (701)
unartis: Creative Commons License 2016.04.09 0 0 701

Itt vannak az utolsó képek:

 

Leymus arenarius 'Glaucus', Miscanthus sinensis 'zebrinus' , Miscanthus sinensis 'variegatus'

              

 

Miscanthus sinensis,           Festuca sp( pseudovina)          Phalaris arundinacea ’Picta

           

 

 

unartis: Creative Commons License 2016.04.09 0 0 700

A rétről hozott csenkeszfaj( nagy valószínűséggel veresnadrág vagy sovány csenkesz - Festuca pseudovina) virágzik.
A japán díszfű fajtái is nőnek(Miscanthus sinensis), Leymus arenarius Glaucus is egyre hamvasabb leveleket nevel. A szúnyogfű(Bouteloua gracilis) is beindult végre.

unartis: Creative Commons License 2016.04.09 0 0 699

Mint írod, marad  a telefonos kép megosztás, igaz az még a butábbik típus, de képeket lehet vele készíteni! Majd ha nincs más azzal fogom megörökíteni.

 

Az fényképezőgép elromlása  előtt azért még készült kép, majd feltöltöm azokat....

Előzmény: Fildorado (698)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.08 0 0 698

De kár. Megelégszünk telefonos képekkel is, csak mutass valamit. Igaz, most nem lesz fényképezős időjárás.

Nóra füve szépen zöldül, úgy látszik megmarad.

Tegnap voltam Kecskemét legnagyobb faiskolájában. Nincs egy szál díszfüvük sem!!!

Előzmény: unartis: (697)
unartis: Creative Commons License 2016.04.08 0 0 697

Most kezdenek a díszfüveink megszépülni, viszont nem tudom veletek megosztani, mert a dig. fényképezőm tönkrement :-(

unartis: Creative Commons License 2016.04.08 0 0 696

A magról neveléssel csak annyi baj van, hogy kényesek a magoncok, hajlamosak a palántadőlésre, érzékenyebbek mint a kis jukka magoncok, azok jobban bírják a strapát. de neveltem én is már magról van is belőle néhány tövecském :-)

Előzmény: Fildorado (694)
unartis: Creative Commons License 2016.04.08 0 0 695

Nem csodálkozom ezen az áron, mert évek alatt nő 30 cm-es átmérőjűre, nekem még csak 20 cm átmérőjű, de már az is látványos, érdemes kisebb sarjakat beszerezni azok azért olcsóbbak.

Előzmény: Fildorado (693)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.04 0 0 694

Viszont a mag nem olyan drága, 15 db csak 520Ft.

Meggondolom.

Előzmény: Fildorado (693)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.04 0 0 693

Agave neomexicana / Méret: 30cm átmérõ Ár:Fogyasztói ár: 11900 Ft

 

Mindjárt veszek vagy tízet! :D

Előzmény: unartis: (690)
zytasu Creative Commons License 2016.04.04 0 0 692

Nóra, megérkezett nekem is, nagyon szépen köszönöm.

 

nagyon finom idő van már, reméljük, nem is jön vissza a hideg.  Mindenkinek jó kertelést.

 

unartis: Creative Commons License 2016.04.04 0 0 691

Az új telepítést pláne homokon érdemes napi szinten öntözni, mert a szelek hamar kiszárítják a talajt, a verebek képesek kitépkedni az új telepítésű füveket, tavaly én is így jártam a kicsi árvalányhajakkal.

Előzmény: Fildorado (683)
unartis: Creative Commons License 2016.04.04 0 0 690

Szerezz be télálló agávékat azokat még mozgatnod sem kell, nem kell ősszel felszedned, hogy bevidd a télre. Szeretni fogják az biztos, nálam is vannak homokba ültetve, ott még jobban nőttek, mint  a sóderben. Agave parryi-t, Agave neomexicana-t, Agave toumeyana-t, Agave utahensist , Agave megalacantha-t, védettebb helyre Agave lechuguilla-t tudom a kertbe ajánlani.

 

Agave megalacantha:

 

Agave neomexicana:

 

Agave lechuguilla

Előzmény: Fildorado (679)
unartis: Creative Commons License 2016.04.04 0 0 689

Nóra! Köszönöm a magokat én is megkaptam, a múlthéten, privátban már írtam.

Előzmény: CBNora (675)
unartis: Creative Commons License 2016.04.04 0 0 688

Jó ötlet, szeretni fogják a kaktuszok, beszerzel néhány szárazságkedvelő jukkát, agávét, és itt van Amerika! ;-)

Előzmény: Fildorado (674)
unartis: Creative Commons License 2016.04.04 0 0 687

Sziasztok!

Már régen jártam erre, mert a kertben akad dolog rendesen.

a füvek is beindultak mert nagyon jó idők vannak rájuk.

Nálunk a háznál, a talaj nagyon kötött, agyagos, esős kora tavaszi időszakban dagonyázni lehetne benne, nyáron ásó törő beton keménységű. Jó kertész példáját követve próbálom a jó irányba terelni a kert talaját, évente legalább 2 méter3 homokot szoktam hozatni, és keverni esetleg homokot teríteni az adott területre, a kis jukkáknak is ez jobban bejön, mintha simán csak bele ültetném, egyes fűfélék is jobban kedvelik a lazább talajt, mint pl. az árvalányhaj, a házatlan csigáknak sem tetszik ez a turmix, mert nehezebben tudnak alá mászni, ha kiszárad akkor meg nehezebben közlekednek rajta.

Van egy homokterület kb 4 km-re tőlünk az tiszta vakolóhomok minőségű, oda kaktuszokat ültettem ki, igazi homokgyep is van ott, nem is művelem az egészet egyben, csak amit használok, ott mozgattam meg a talajt, a gyepes részt kaszálom. sajnos sok betolakodó növény van amely agresszívan terjed, pl. parlagfű, selyemkóró.

Előzmény: Fildorado (673)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.03 0 0 686

Másrészt pedig bőven van még hely a kertben. Néztem a kertes képeidet, csodásak. Sose lesz ennyi növényem... :(

Előzmény: CBNora (684)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.03 0 0 685

Biztosra akarok menni. A segédkertészek úgyis gondoskodnak a ritkításról szükség esetén. :D

Előzmény: CBNora (684)
CBNora Creative Commons License 2016.04.03 0 0 684

Nem kell azt mind elvetni!

Csak volt bőven, raktam belőle, legyen tartalék.

Előzmény: Fildorado (682)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.03 0 0 683

Szuper idő volt a kertészkedésre a hétvégén, gondolom ti is ott töltöttétek az időtök nagy részét. 

Füveimet figyelgetem állandóan, nőnek-e már. A Muhly és az árvalányhaj nem nagyon látszik működőnek. A pampák legalább ugyanolyan zöldek, mint mikor elültettem őket. A miscanthus (amit úgy kaptam) tűnik a legéletképesebbnek, egyre zöldebb. Na meg a csenkeszek, azok szuperek. Két stipa úgy néz ki, mint a csutka, mint akinek kihúzták a haját, pedig én nem vágtam le őket. Lehet, hogy a verebek?

Fildorado Creative Commons License 2016.04.03 0 0 682

A magoknak csak egy részét raktam cserépbe, olyan sokat küldtél, a többit helyben fogom vetni kicsit később.

 

Előzmény: CBNora (681)
CBNora Creative Commons License 2016.04.01 0 0 681

Jó lesz.

Nem biztos, hogy megmaradnak, csak gyorsan kihúzkodtam őket, de gondoltam, egy próbát megér. Ha nem, még mindig ott vannak a magok.

Előzmény: Fildorado (680)
Fildorado Creative Commons License 2016.04.01 0 0 680

Nóra, megérkezett a küldeményed, köszönöm szépen!!! Nagyon gondosan csomagoltad. Ugye jó lesz, ha mindent cserépbe teszek most, és majd később ültetem ki? Vagy rögtön menjen a helyére?

Fildorado Creative Commons License 2016.03.31 0 0 679

Az agavé mennyire bírja a homokot? Mert akkor csinálhatnék tequilát. :)

Fildorado Creative Commons License 2016.03.31 0 0 678

Hát igen, a nevelés... Próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel. Ma mondtam is a nagyobbnak, hogy nem örülök, hogy az ágyásban pihen. Öt perc múlva kinéztem, és a határoló zsinór mellett feküdt - kívülről!

Előzmény: zytasu (676)
Fildorado Creative Commons License 2016.03.31 0 0 677

Gyere, szívesen látlak. Megmutatnám a Közép-Európában egyedülálló mozgó homokbuckákat. Mög gyöp is van ölég.:))))

Előzmény: CBNora (675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!