Keresés

Részletes keresés

Répi1990 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 551

Szia!

Engem ezek a fajták nagyon érdekelnének! :)
Kérdés persze, hogy mennyiért és hol átvehetőek?
Egy email címet kérhetek és ott megbeszélhetjük a részleteket?

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv

Előzmény: forescate (550)
forescate Creative Commons License 2018.07.25 0 0 550

Sziasztok!

 

Kicsit redukálni szeretném a szaporulatot, így néhány szanzim eladóvá vált, pl. masoniana, kirkii var. pulchra 'Coppertone', stb. Amennyiben érdekel valakit valamelyik, illetve más fajok/fajták esetleg, keressen bizalommal. :-)

Szép nyarat mindenkinek!

 

Üdv.

Ágnas012 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 549

Szia Barnabás! 

Megkérdezhetem hol sikerült szert tenni rájuk?

 

Előzmény: BoeingBarnabás (542)
Ágnas012 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 548

Szia Anita!

Köszönöm szépen! Írtam az email címedre!

Előzmény: Arany láng (547)
Arany láng Creative Commons License 2018.07.25 0 0 547

Szia!

 

Igen,van még belőle 2 tő.Mindkettő márciusban lett különültetve.

Postázást is vállalok.

Részleteket beszéljük meg e-mailben, melyet a 204-es hozzászólásban találsz.

 

Üdv:Anita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ágnas012 (545)
Arany láng Creative Commons License 2018.07.25 0 0 546

Szia Györgyi!

 

Szerintem félre értelmezted az 543-as hozzászólásomat!

Csak az utolsó képen levő Hahnii fajtákból vannak eladó növényeim.

 

Üdv:Anita

Előzmény: Györgyi Fehérné Thurzó (544)
Ágnas012 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 545

Kedves Anita! 

Érdekelne az eladó Sansevieriák közül a Hahni Silver Marginated  meg van-e még. Postán szállítasz-e, mert Békéssámsoni vagyok?

Szép napot kívánok!

Előzmény: Arany láng (543)
Györgyi Fehérné Thurzó Creative Commons License 2018.07.23 0 0 544

Kedves Anita! Nagyon szépek a növényei. Ha mód és lehetőség lenne rá, szeretnék kérni belőle. A feltöltött képei közül a legelső fajtájából szeretnék, abból a széles levelűből a szélén vastag sárga szegéllyel. Továbbá régóta keresek törpe változatot is, ugyanilyen sárga szélűt. A baj csak az, hogy Érden lakom, jó messze. Amennyiben kaphatnék ilyen fajtákat, a továbbiak megbeszélése végett kérem Írjon a thurzogyorgyi@gmail.com címre. Én az "index+et nem használom. Véletlenül bukkantam rá az Ön képeire és én is nagyon szeretem ezeket a növényeket. Köszönettel: Györgyi

 

Előzmény: Arany láng (543)
Arany láng Creative Commons License 2018.07.21 0 0 543

 Sziasztok Fórumozók!

 

Ma készítettem pár fotót, amit szeretnék nektek megmutatni.Nagyon jól érzik magukat kinn a kertben.

Erre bizonyíték,hogy sorra hozzák a sarjaikat és ketten virágba is borultak.

 

 A két virágzót egymás mellé tettem,hátha a rovarok beporoznák őket.

 Az egyik S.Fernwood Punk,a másik S.Silver Laurentii.

   

 Az utolsó képen egy pár fiatal Hahnii példány van, nekik szeretnék szerető otthont találni!

 Mindegyik márciusban lett különültetve.Egészségesek, fejlett gyökerűek.

 Ha valakit érdekel keressen bátran.

 A sima Hahnii: 800 Ft, a Hahnii Marginated,a Jade és a Silver Marginated: 1200 Ft/db.

 

Ui: Szolnokon bármilyen címre szívesen házhoz viszem!

 

Üdv:Anita

 

BoeingBarnabás Creative Commons License 2018.07.17 0 0 542

S. Tr. Hahnii 'Silver Frost'

S. (tr.) Siam Silver White

 

Sziasztok!

 

Ezek az új szerzeményeim, úgy néz ki, megmaradnak :)

 

Ha valakit érdekel, ősszel lesznek eladó S.Tr. 'Moonshine' hajtások!

 

Szép nyarat mindenkinek!

 

BB

Nachat Creative Commons License 2018.07.07 0 0 541

Üdv!

 

Az 538. hozzászólásban látható anyósnyelvek mind egy szálig gazdára találtak, elfogytak! :-) 

Így legalább több hely jut a ritkábbaknak, mint pl. ezeknek:

 

index :) Creative Commons License 2018.07.04 0 0 540

Szia!

Aktuális még a felajánlásod? Különösen a Sansevieria trisfasciata 'Hahnii' érdekel. Üdv. István

Előzmény: bnvczltn (537)
beatrice1968 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 539

Ezt vettem tavaly 1200Ft-ért!

Virágzó állapotban volt!

Most is újra kinyilt!

a sok-sok sansavieriából csak ez aaz egy virágzik XD!

Nachat Creative Commons License 2018.06.01 0 1 538

Sziasztok!

 

Sansevieriák gazdát keresnek:

 

S. trifasciata 'Laurentii': 500 Ft/db (akció: 200 Ft darabja, ha legalább 10 db-ot szeretnél)

S. trifasciata (alapfaj): 400 Ft/db (akció: 100 Ft darabja, ha az összes, kb. 10 db növényt viszed)

S. trifasciata 'Futura Superba': 800 Ft/db (akció: ha mind a 4 egyedet kéred, akkor 500 Ft darabja)

S. trifasciata 'Robusta': 400 Ft/db.

 

A legutóbbiak ('Futura Superba' és 'Robusta') cserepestül is vihetők, amennyiben Budapesten történik az átvétel. Egy cserépben 4 ('Futura Superba') illetve 5 db ('Robusta') növényegyed van, így 1 cserépnyi állomány 2000 Ft-ba kerül.

 

Postázásra csak föld (és így cserép) nélküli növényeket küldök, egyébként személyes átvételre szintén Budapesten lehet sort keríteni. 

 

A képeken sorban a növények (az elsőn a 'Laurentii', a másodikon az alapfaj, illetve az utolsón két oldalt 'Robusta', középen 'Futura Superba'):

 

 

bnvczltn Creative Commons License 2018.05.27 0 0 537

Na pl. ők.

bnvczltn Creative Commons License 2018.05.27 0 0 536

Sziasztok! Lassan kiszorulok a szobámból, ezért megszabadulnék néhány tál 'hahnii' törpe anyósnyelvtól. Vannak szépen kifejlődött, és vannak kicsit csoffikára sikerültek is, ezek vékonyabb levelűek, anyanövényei talán messzebb voltak az ablaktól és ritkábban locsoltam őket. Ha valakinek nem kell egy tálnyi, akkor ki tudok venni belőlük. Az árat beszéljük meg.:)
Sajnos jobb minőségű képeket nem tudtam csinálni.
(Továbbá van 3 kis tál gasteriám, amik nem nagyon akarnak nőni, ezekre is szert tehettek.)

Nachat Creative Commons License 2018.04.29 0 0 535

Szép kollekció!

 

Az első kép bal alsó sarkában lévő, világoszöld Hahnii-típus különösen jól néz ki (valami ritkább fajtának tűnik).

Előzmény: beatrice1968 (533)
Nachat Creative Commons License 2018.04.29 0 0 534

Szia Anita!

 

Köszönöm a dicséretet, átadom a növényeknek. :-)

 

Hát, a Bantel's Sensationra mások is szemet vetettek, de még mindig nem szándékozom belőlük eladni. :-) Sok évnek kellett eltelnie, mire úgy-ahogy kiteljesedtek. Az egyik legnagyobb hátrányuk a lassú szaporodásuk: 1 tő többnyire csak 1 új sarjat képez (1 év alatt). De ami késik, nem múlik, türelem egyre több ritkaságot terem. 

(Apropó ritka fajok-fajták: valahogy mindig az van, hogy a legritkábbak fejlődnek a leglassabban és szaporodnak a legkevésbé.)

 

 

 

Előzmény: Arany láng (532)
beatrice1968 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 533

Szinte mind ami van!!

De van még pár ezen kivül!!!!

Arany láng Creative Commons License 2018.04.28 0 0 532

Szia Máté!

 

Gyönyörűek és üdék lettek!

A Moonshine hamarosan virágba borul,és beillatozza az egész helyiséget.

A Bantel's-re egyenesen IRIGY vagyok!!!!!! Ha lesz belőle eladó tő szólj!

 

Azért rájuk mégis marad idő ebben a rohanó világban.Nem is munka ez, hanem felüdülés, kikapcsolódás!

 

Nagyon szép hosszú hétvégét Mindenkinek!!!(már aki nem dolgozik)

Üdv:Anita

Előzmény: Nachat (531)
Nachat Creative Commons License 2018.04.27 0 0 531

Átültetés után.

 

beatrice1968 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 530

Sokasodnak!!

Répi1990 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 529

Kedves Fórumozók!

 

Az imént kaptam e-mail-t a legkedvesebb virágboltos Hölgytől, aki a már korábban említett Budapest. XXI. kerület Erdősor utca 133. szám alatti virágüzletben dolgozik.

Jelenleg a képen látható virágok találhatóak meg az üzletben 2200 Ft/db áron. Ha bárki szeretné, keresse bizalommal!

Arany láng Creative Commons License 2018.04.10 0 0 528

 Sziasztok Fórumozók!

 

Akit érdekel a Szolnoki OBI-ban a Golden Hahnii és a Hahnii Jade Marginata 4-cm cserépben

1499 Ft. Tegnap érkezett van belőle bőven.

 

Aki nem tudná melyik fajtáról van szó az megnézheti az 523 és 526 hozzászólásban.

 

Szép napot mindenkinek:Anita

Előzmény: Répi1990 (527)
Répi1990 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 527

Kedves beatrice1968!

 

Azt meg lehet tudakolni, hogy a kedves ajándékozónak honnan sikerült beszereznie ezt a fajtát? :)

 

 

Előzmény: beatrice1968 (523)
Répi1990 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 526

 

Kedves EMlaca!

 

Én előbb felhívtam őket és az S616-os kód alapján kérdeztem, hogy van-e a növény, mondták van 8 db. Elmentem és a Golden persze nem volt, hanem ez futott az alatt a kódszám alatt és azt mondták, hogy "mert ugyanaz a fajta". Ami persze vicces, de ennek is örültem. :) Voltak olyan cserepek amelyikben 1 tő volt, az 1495 ft volt és volt amelyikben több tő volt, az pedig 2495 ft volt.

jövő hét elején tudok arra menni legközelebb, ha lesz mindenképp veszek neked és tesóm debreceni, így általa el is tudom juttatni Debrecenig, de a részleteket majd email-ben inkább. :)

E-mail címem: kicsireka27@gmail.com

Kérlek szépen ezen egyeztessünk! Köszönöm :)

 

Előzmény: EMlaca (525)
EMlaca Creative Commons License 2018.04.09 0 0 525

Nagyon régóta keresem ezt a fajtát de sajnos nem is lehet weben rendelni a  fitolandnál ezt a típust. Segítenél beszerezni belőle? Persze álom a költségeit is....Mivel Debreceni vagyok így sajnos nem tudom beszerezni a VIII. kerületi fitoland kertészetből.

Előzmény: Répi1990 (522)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2018.04.07 0 0 524

Gratulálok mindenkinek.

Nagyszerű fajtákról hoztatok képeket.

Én most vízben gyökereztetek néhányat. ;-) Persze így csak az alapfajt szaporítom, de baromi érdekes ez is.

Levágtam a leveleket, 10 napig szárítottam őket, majd a vízben kb. 1 hónap után kezdtek el gyökerezni.

beatrice1968 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 523

Névnapomra kaptam!

Répi1990 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 522

Sziasztok!

Az alábbi virágot a mai napon sikerült beszereznem a VIII. kerületi fitoland kertészetben.

A cserépben összesen 6 tő található és 2495 ft-ba került. Ezt a fajtát sem láttam még egyik áruházban sem. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!