Hogyan tehetjük jobbá a világot? Fenntartható technikai fejlődés, egyensúlyra törekvés, környezetvédelem, egészség, jobb és tartalmasabb, hasznosabb élet
Igen, a kérdés, hogy egy középkori jobbágy a szabadabb vagy egy ó-kori rabszolga? Egy amerikai ültetvénnyen annak idején dolgozó fekete, akiről a gazda köteles gondoskodni (ui közbiztonsági, közegészségügyi okokból voltak bizonyos kötelezettségek róva a rabszolgatartóra) vagy északoin a szabad munkás akit egy hetes szerződésekkel foglalkoztattak? (a feketeség az mindegy, az északon is diszkriminálták)
Ha az uralkodó bölcs és jól irányít, a rabszolgának is van hol laknia, van mit ennie, és tud eleget pihenni, egészségesen élni.
A tudásszintjéhez képest túl sok szabadságjog káros az egyénre.
Ha az uralkodó nem jól irányít, a szabad ember is nélkülöz, megbetegszik, visszamarad a fejlódésben.
Az emberek többsége még nem elég tudatos és okos élni a szabadságával. A túlzott szabadságát káros devianciákra és önpusztításra fordítja. Mellékhatásként a tudatos emberek életét nehezíti, és környezetét rombolja.
Nem kívánom feláldozni sem saját, sem utódaim életét csak azért, mert tudatlanok tömege nem képes felmérni tetteinek szomorú következményeit.
"Mindenütt ez van. Ki kell találni hogyan lehet megszüntetni ezt a világrendszert. Konkrétan a módját."
A Föld csak egy bolgyó a sok közül.
A jelenlegi rendszer változhat:
1.Az emberek jelentős része sapka tárolás helyett másra is használja a fejét.
Fejlesztenek, gondolkodnak, felismerik, hogy mindenki felelős magáért és másokért, és minden cselekedetnek okozata van.
Fenntartható energetikát épít fel, gyermekeit neveli és oktatja.
Életét maga és mások képességének és tudásának fejlesztésére fordítja.
Nem rabszolgaként tengődik éhbérért, majd a TV előtt próbál nemgondolkodni(természetfilm, ismeretterjesztő film, tudományos film kivétel).
Nem zenés eszméletvesztő helyeken próbálja minden hétvégén eszméletlenre inni magát, vagy rákos daganatokat okozni saját magának a dohánylevél és pszichotikus szerek túlzott fogyasztásával és az egészségtelen táplálkozással. A sok tudatlan lefelé húzza az átlagot, és egy bölcs ember nem tud 50 ösztönrobotot eltartani. Nem is érdemes...
2. A bolygó immunrendszere elpusztítja betegsége okozóját (emberiség) néhány természeti katasztrófának nevezett önvédelmi reakcióval.
3. Az Univerzum többi lakója megunja az emberiség pusztítását, és megszüntetik félresikerült alkotásukat. Noé, özönvíz...
4. Egy fejlettebb technikájú hódító faj rabszolgáivá teszi az emberiséget. Egy része meg is érdemli...
Röghöz kötött rabszolgatartás volt, nem kellett sokat fejleszteni az ókori rendszeren, sőt ez igazából visszafejlesztés volt, mert a rabszolgákat szabadon lehetett adni venni, még a jobbágyokkal nem kereskedhettek.
Nem megy, az olaj helyett végül nem lett semmi. Persze helyettesíteni lehet, de úgy nem szorítja ki semmi ahogy a szén kiszorította a fát és az olaj a szenet. Tehát nincs terjedőben, de még látóhatáron se, ami olcsóbb, tisztább, praktikusabb és kiszorítja ezt, hanem át kell térni valami drágább, büdösebb, körülményesebb valamire.
Ki kell találni hogyan lehet megszüntetni ezt a világrendszert.
Tipikus.
Sokkal inkább azt kéne kitalálni, hogy milyen legyen helyette.
Nem olyan 10 pontba szedett ábrándcsokor, hanem ami működik is, és nem lesz sokkal szarabb ennél, (nem azért mert ez jó, hanem épp azért, mert már ez is elég tré)
Nem fogy el talán. Lesz algából, cellulózból cukor majd etanol. stb Kiforrja magát. Vagy nem:-)
Valamiféle hólabda, öngerjesztő lavinaszerű láncfolyamat kéne az emberek összefogására. Ennek a rossz erőforrás zabáló rendszernek, élősködőkkel tarkított folyamatnak a megállítására.
Be lehetne foglalni tíz pontba, hogy minek kéne történnie ill minek nem.
A túlkínálat miatt van ez így. (Túl sok az emberek energiája, még úgy is, hogy idejük nagy részét filmek ill. meccsek nézésére - valamint szitkozódásra fordítják)
"a tőzsdecápák inkább kirobbantják a world war III-t, pár napi $ milliárdokért elpusztítják a Földet"
Pénzkeresés:
1. Gyártsunk fegyvert.
2. Hozzunk létre nélkülözést.
3. Hitessük el az emberekkel, hogy a másik nemzet a nélkülözésük oka.
4. Hozzunk létre"véletlen eseményeket" a háború kitörése érdekében.
5. Szállítsunk fegyvert drágán a hadviselőknek. Mindkét félnek...
6. Miután jól leromboltak mindent a hitelbe kapott fegyverekkel. majd a dolgozó kis csóri hangyácskák (más néven adófizető polgár) ledolgozzák a fegyverekre felvett hitelt, háborús jóvátételt, stb.
A munkás, a dolgozó hal meg, nyomorodik le, vagy túlélve fizeti meg munkájával a háború költségeit.
Elektromos jármű: cseppalak, szivar alak (lásd: tengeralattjáró, pisztráng).
A pénz és a kamat:
pénzt lekötni önámítás.
Oka: évente 5-10%-ot drágulnak az árak. Félreteszel 100Ft-ot, és odaadod a banknak. Kapsz érte egy év múlva 102Ft-ot. Ami reális vásárlóértéken már csak102/110=92,7272Ft.
A bank kölcsönadja a 100Ft-od 20Ft-ért. 120-at keres. Ebből te megkapsz 102-t.
Te dolgoztál meg a pénzért, te mondtál le róla egy évig, és mégis te kapod a legkevesebbet.
Annyira keveset, hogy gyakorlatilag logikátlan lekötni és a banknak adni.
Bruttó fizetésed 200Ft.
Nettó fizetésed 131Ft. Vásárolsz belőle 27% ÁFÁ-val.
Küzdeni nem. A küzdelem harc, nyers erő használata - amikor elfogy, visszaüt a rá pazarolt energia, még nagyobb a veszteség, a vereség - ez az állatok túlélési mechanizmusán épül, ösztönös viselkedés, nem a gondolkodó ember útja. Értelmesen, tudatosan kell változtatni, az utóbbi években egyre terjed a világon az a szemlélet, ami szembe megy a gazdasági, üzleti, pénz alapokra helyezett hamis értékrenddel, bár a "fejlett nyugat" ezerrel küzd ellene, egyre inkább a saját maga ásta verembe fog dőlni az egész értékrendszere, annyira fenntarthatatlan, működés képtelen.
A feladat tkp egyszerű, de mégis rettentő nehéznek tűnik, mert lemondásokkal jár:
- Harc nélkül lemondani anyagi javakról, megtalálni a belső egyensúlyt, harmóniát és másokat is erre tanítani, ezt az elméletet hirdetni (körbe röhögnek, lebutáznak, vallásos őrültnek titulálnak, szentimentális csődnek neveznek, meg és kivetnek, stb.)
- A mai trendekkel pont szembemenni veszélyesnek tűnik elsőre, de aki megtorpant, megállt egyszer, és elkezdett gondolkodni (sokan vagyunk) az mégis ritkán vetette bele magát újra az anyagi törtetésbe.
Csak egy 5let:
A pénz értékrendszerét kell felváltani egy személyi(emberi) értékrenddel - a mai technológiákkal már kivitelezhető lenne egy egyéni 'értékkártya' mindenkinek, /szem. ig., adó, bank, tb, útlevél, stb., egyben/ amin le lehetne követni, h az illető mennyit és mit dolgozott, tett a társadalomért, a környezetéért, a "világért" -> ennek fejében kaphatna juttatásokat, esetleg nem is "kártyával" ... hanem bármilyen egyéni(tenyér, arc, hang pl.)
Mivel éppen gazdasági világháború folyik a bolygón, ez kivitelezhetetlennek tűnik, mert persze h a kőgazdagok nem fognak lemondani javaikról, még akkor sem, ha annak 80-90%-ára semmi, de semmi szükségük nincs, a törtetőknek pedig példaképül szolgálnak, lévén mindegyik "leggazdagabb" akar lenni, és minél feljebb jut, annál gátlástalanabb, telhetetlenebb és kevésbé válogat eszközökben -> előbb-utóbb gazemberségek, törvénytelenségek, de ma ez éppen elfogadott, sőt követendő sokaknak .... de még többeknek nem! Minél többen határolódunk el ettől a "piacgazdaság-fogyasztói társadalom" illúzió kergető őrülettől, ami "ezeket" fenntartja, annál előbb dől össze ez a kártyavár és talán kialakulhat egy humánusabb rendszer, de nem erőszakkal, hanem értelmes, tudatos változtatásokkal.
Aztán lehet a tőzsdecápák inkább kirobbantják a world war III-t, pár napi $ milliárdokért elpusztítják a Földet, de talán erre van kevesebb sansz. :)
Olyan emberek kellenek, akik fel tudnak mutatni valamit. Akik tudnak alkotni, alkotásra, munkára inspirálni.
Egy jó vezető egész népe és az egész emberiség számára kívánja biztosítani a jólétet, vagy legalábbis törekszik, hogy mindenkinek a legkevésbé legyen rossz.
"A politika hibás, ha nem jók a lehetőségek, nem mi. Most ez van. Mi csak kicsit tehetünk.
Pl Én és Te sem adhatsz a fiataloknak olyan törvényeket, feltételeket, hogy tudjanak normálisan családot alapítani, lakást, munkát szerezni. A vállakozóknak én se Te se tudsz olyan törvényeket adni, ami megfelelő lenne. Az elmaradott régiók elmaradásáért a politika a felelős. "
Ez egy általánosítás. Kb. mintha a biciklisek, vagy a zsidók, vagy a trabantosok a felelősök.
"ha nem tudunk éni a lehetőségekkel, azért csak mi vagyunk a felelősek, és ez mindaddig így marad, még másokat hibáztatunk, vagy a fennálló rendszert szidjuk."
Nem mi. Nincs mi. A többes számban mindig megjelennek azavarosban halászók.
Ha nem tudok élni a lehetőségekkel, ÉN vagyok felelős.
Ha sokat dolgozok, és mégis nélkülözök, AZ a felelős, aki lerabolja a munkám, teremtésem, alkotásom értékét, és miatta nekem kevés jut.
A gyártó, a termelő kapja a termék árának legnagyobb részét!
Miért?
1. Mert ha nem a gyártó, termelő kapja, nem azt jutalmazzuk, aki dolgozik.
2. Mert akár 4szer annyit tudnánk venni a termékből. Ergo 4szer annyit dolgozunk érte, 4-szer annyi időt rabol el az életünkből.
3. Mert ha nem a gyártó, termelő kapja a legnagyobb részt, elveszti amotivációját, és nem lesz sem kedve, sem célja dolgozni. Az egymáson élősködő társadalmak saját maguk bukását okozzák.
Csak az érték, munka, alkotás alapú társadalom életképes.
"Tovább kell tanulni, ez a kulcs, és nem az összeszerelést, mezőgazdaságot ,meg az ipart kell favorizálni, hanem az oktatást, és a vállalkozást kell bátorítani."
Diplomás funkcionális analfabéták seregével se étel, se fűtés, se gépek nem lesznek. Hiába tud űrhajót építeni elméletben, ha egy csavart sem tud betekerni a gyakorlatban.
Igen, de a hadsereg is mint ez a demokrácia, az is felülről épül lefelé. amit írtam nem, az alulról épül felfelé. Olyan rendszerben hiába alakít valaki akár több milliárd ráfordítással pártot, nem tudja befolyásolni kik legyenek a kormányban.
Most pl. megvette a kormány a Budapest bankot. Nyilván jó drágán. Mármint piaci érték felett. Nem a saját pénzén vette hanem az adófizetők pénzén, azaz a mások pénzén. A piaci érték és a valós érték közötti különbségben ott van a korrupció lehetősége. A rendszert ismerve valószínű meg is történik némi juttatás. Eztán mi fog történni? Majd eladják jó olcsón, piaci ár alatt. Megint egy kis pénz a majdani vevőktől. Ugyanúgy benne van a korrupció lehetősége. Ki jár rosszul? Az aki egyáltalán adót fizet. Egyszóval az egész lakosság kivéve őket. Ilyen ügyletek rendszeresen vannak. Ugyanez van az önkormányzatoknál. Eladnak egy lakást, ingatlant. Kinek a havernak, aki visszaad belőle, vagy másképpen hálálkodik.
A dolog lényege a közvetítő jelenléte. Akinek hatalma van más pénze felett, dönthet.
Hogyan tehetjük jobbá a világot? Nyilván pl. ennek a rendszernek a megszüntetésével. De gyakorlatilag ez esélytelen, hiszen olyan rendszer még nem működött, ahol ez ne lett volna. Az élősködők mindig elérik, hogy olyan rendszer legyen, hogy tudjanak élősködni. Ha kell forradalmat generálnak, ha kell háborút, ha kell bírósági hercehurcát stb stb.
Akkor kerül nyugvópontra a rendszer mindig, ha benne van a korrupció.
"Nem is alkalmazzák sehol a világon, de szóba se kerülhet, hogy ilyen lehetőség is van. (-:"
Csak azok a rendszerek vannak ahol a korrupció, élősködés lehetősége benne van a rendszerben. A többi rendszer eleve meg se valósulhat a korrupt tetűk miatt.