Keresés

Részletes keresés

nordfan Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3011

Az NTAK ügyfélszolgálatnál mondták az egyik csoporttárs kérdésére:a korm.rendelettel kapcsolatban szíves türelmét kérjük ill. kövesse nyomon a weboldalt.Szóval semmi sem biztos,de valami készül a mátrixban.

Előzmény: cszoli (3010)
cszoli Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3010

Azért várjuk ki a végét. Ennél technikailag sokkal egyszerűbb dolgokat se tudnak megcsinálni.

Ráadásul ez nagyon sok adatvédelmi aggályt is felvet. Eddig úgy volt, ez csak statisztikához kell, a konkrét vendégadatokat nem is továbbította a rendszer. A vendégem alkalmazásban a vendég neve, születési ideje és helye, neme és országa kellett, és végig azt mondták, nem kell több, adatvédelem, statisztika, stb. Az okmányazonosító meg a pontos cím még kellett a vendégkönyvbe (minek? A cím a számlához is), de ha az ntak rendszer előbb-utóbb leváltja a vendégkönyvet, akkor kérdés minek az olvasó.

Ez egy nagyon kezdetleges történet még, bár tudom, ez egy ilyen ország...

Előzmény: COOP (3009)
COOP Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3009
Előzmény: gardiner_ (3008)
gardiner_ Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3008

Szerintem ez az utlevel szkenneléses cikk 100% kamu álhír! :) Csak ezen az oldalon jelent meg.
Nem tudnam elkepzelni, hogy ilyen letezen. Csak hataratkeloknel lattam ilyen szkennelest es sehol az ég világon!

Előzmény: cszoli (3007)
cszoli Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3007

Nekem azért ez nagyon gyanús, mivel nagyon sokat dolgoztak az ingyenes webes alkalmazáson, ami mobiltelefonon is fut. Böngészőben nem igazán szokásos és lehetséges szkennert kezelni, egy mobiltelefonhoz pedig még inkább esetleges a hozzákapcsolhatósága.

https://stackoverflow.com/questions/3504231/how-can-i-trigger-a-scanner-from-a-browser

Szóval én ezt egyelőre még nagy kétkedéssel kezelném...

Előzmény: cszoli (3006)
cszoli Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3006

Időközben megjavult az oldal

Előzmény: cszoli (3005)
cszoli Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3005

Az oldal jelenleg nem elérhető és egyéb keresések is nem teljesen egyértelműek. Konkrétumokat illetve leginkább referenciákat nem tartalmaznak, a hivatkozott törvénymódosításban semmi nincsen.

Meg kell várni, míg valami konkrétum kijön, de ha ez így lesz, akkor szerintem sokan be fogunk zárni, mert ezt egy vendég sem fogja eltűrni.

Előzmény: gardiner_ (3004)
gardiner_ Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3004

Ehez mit szoltok:
https://hazaivendegvaro.hu/januartol-kotelezo-a-digitalis-okmanyolvaso-a-szallashelyeken/

Nem csodalkoznek, ha a kozeljovoben vamos egyenruhat is be kell majd szerezni! :)

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.08 0 0 3003

Majd megváltoztatják utólag leírást... hogy ha nem utaztattad el, nem történik meg a zárás.

Összehánynak egy ilyen fércművet, aztán se egy normális leírás, se egy telefonszám, se semmi. 

 

Az egyszerűsített működés képernyőt most kiegészítették egy  mondattal, hogy  nem helyettesíti a törvényben előírt adatszolgáltatási kötelezettséget. 

Akkor most hogy? Hülyék ezek teljesen. Ott tartunk, mint 35 éve, vagy még ott sem. Idióták irányítanak, teljhatalommal...  

 

Előzmény: COOP (3002)
COOP Creative Commons License 2020.10.07 0 0 3002

Nálunk ugyan így, nem is értjük.

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (3001)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.07 0 0 3001

No igen, akik hitelből parádéznak...

 

Nekem is válaszolt az Ntak. Megírták, hogy ha nem utaztatom el a vendéget akkor nem történik zárás.

Én visszaírtam, hogy egyszerűsítettre van állítva a kezdetek óta, szerintem működnie kéne.

Előzmény: Afrikaans8 (2999)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.10.07 0 1 3000

gondolom főleg azokat, akik hitelre vettek airbnb céljából lakást abban a reményben, hogy a bevételből simán törlesztenek. 

Előzmény: Afrikaans8 (2999)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 2999

Állítólag nagyon sok szállásadót érzékenyen érint a törlesztési moratórium lejárta...

Előzmény: Mindenváró Ádám (2995)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.10.07 0 1 2998

Ráfér egy kis fényesítés az Erzsébet hídra (meg tudom, itt csak szőr mentén téma), de....

 

https://index.hu/belfold/2020/10/06/bedrogozott_olasz_graffitis_fujta_ossze_az_erzsebet-hid_labat/

Egy huszonnégy éves olasz állampolgár, miután kábítószert fogyasztott, január 2-án délután a Döbrentei térnél, az Erzsébet híd budai hídfőjének pillérén egy körülbelül húsz négyzetméteres falfirkát fújt fel festékkel. A police.hu közlése szerint a férfi elmondta, hogy „szokásból” festette össze a hidat, ugyanis amelyik országban járt, eddig mindenhol összefestett valamit.

A bíróság a rongálás és a kábítószer birtoklása miatt 350 ezer forint pénzbüntetést szabott ki.

 

-------------

 

350-ből kijön a subickolás?

lapinagile Creative Commons License 2020.10.06 0 0 2997

Én is megkaptam ezt a levelet :D A legjobb, hogy az az ún."ügyfélszolgálat"  leteszi a telefont azzal a gépi szöveggel hogy az összes munkatárs foglalt . Nálam március óta automatikus lezáráson :D

Előzmény: cszoli (2996)
cszoli Creative Commons License 2020.10.06 0 0 2996

Tisztelt Ügyfelünk!

 

Köszönjük, hogy kérdésével Ügyfélszolgálatunkhoz fordult!

A 2020.10.05-én megküldött levél a rendszeradatok alapján került kiküldésre az érintett szálláshely szolgáltatók részére. Ezért fontos, hogy ezek átlag adatok, s az átlag a regisztrációtól kezdődően kerületek kiszámításra.

 

Amennyiben Ön korábban, a regisztráció óta eltelt időszakban akár időszakosan is - például 1-2 nap - nem szolgáltatott adatot, de már rendszeresen eleget tesz a jogszabályban foglalt adatszolgáltatási kötelezettségének, akkor Önnek nincs a továbbiakban teendője, csak a megszokott módon legyen kedves adatot szolgáltatni a továbbiakban is.

 

További kérdés esetén forduljon hozzánk ismét bizalommal!

Előzmény: Mindenváró Ádám (2994)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.06 0 1 2995

Aki nem tud vagy nem akar spekulálni, annak nincs mit tennie a pénzével.

Nagy gondok lesznek itt még gazdaságilag és pénzügyileg.

Szóval én sem adnám el olcsón az inflációs periódus küszöbén, amikor nincs is

hová tenni a kivett pénzt. Megint jön egy pár év nyomor.

 

 

Előzmény: Afrikaans8 (2993)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.06 0 0 2994

Gondolom még neked sem válaszoltak...

Épül a digitális diktatúra, de csak olyan magyar módra működik. Mint egy karikatúra.

Előzmény: cszoli (2990)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.10.06 0 2 2993

Nézegetem az ingatlan.com-ot, ezrével hirdetik a rövid távra kialakított lakásokat, eladásra. De olyan irányáron, hogy annyiért a járvány előtt se mozdult volna rájuk a kutya se. Mintha nem a földön járnának a t. tulajdonosok. Oké, egy próbát megér pár hétig, de az a gyanúm, hogy a realitásérzék ez esetben nulla. Jelen pillanatban az a helyzet, hogy amíg az EU szarban van, vagy legalábbis nem dübörög a gazdaság, addig Budapesten se rövid, se hosszú távra nem igazán éri meg lakást kiadni. Külső kerületekbe is átgyűrűzött a dolog. Lehet, hogy üresen hagyni jobb megoldás, vagy nagyon megbízható, nagyon szolid bérlőknek kiadni a vészterhes időkben.

Előzmény: lapinagile (2985)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.10.05 0 1 2992

Budapest szerintem legalább jövő nyárig súlyosan szenvedni fog :-( 

Előzmény: lapinagile (2986)
cszoli Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2991

Szerintem, ha elfogadod, akkor lemondasz a cancellation policydról is. Döntsd el mit szeretnél. Ha nem fogadod el, akkor kénytelen lesz lemondani, akkor pedig él a policy. Vagy felajánlhatsz neki valami visszatérítést. Az a baj, hogy szerintem ha meg akarod tartani, mint vendéget, nem nagyon van más választásod, mint engedni neki (fenntartva a veszélyt, hogy ismét csak eltolja), különben még a rossz review-tól is tarthatsz.

Előzmény: lapinagile (2983)
cszoli Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2990

Én is kaptam, mindkét lakásra is, szerintem valami félrement a rendszerben, nekem is automata zárásra / egyszerűsített módra van beállítva, plusz nincs vendég természetesen. Én is továbbítottam a levélben megadott emailcímre és részleteztem, miért hülyeség ez úgy ahogy van. Ha nem megy a rendszerük, ne ránk terheljék.

Előzmény: Mindenváró Ádám (2987)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2989

Egyébként egyszerűsítettre van beállítva az envendegszobam.hu fiókom.  Elvileg tehát automatikusan le kéne zárnia a napot, nincsen is napzárás menüpont benne ilyen beállítás mellett.

 

Most visszanéztem az augusztust, amikor volt pár vendégem akiket rögzítettem. Ezeknek az NTAK rendszerében nyoma sincs. Nem tudom mi van.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2988

Pont az i-re, hogy a megadott telefonszámuk ki sem cseng... kíváncsian várom, hogy az emailemre válaszolnak-e valaha. 

De persze én 24 órán belül, különben...!  

Mikor fog végre ez a kib.szott ország normális irányban megváltozni ? 

Előzmény: Mindenváró Ádám (2987)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2987

Sziasztok,

 

Kaptam ma egy emailt az NTAK -tól, hogy szerintük 72 óra csúszással teljesítem jelentési kötelezettségemet és ha 24 órán belül nem pótolom, akkor hű meg ha, rám uszítják a navot.
Ez azért fura, mert minden esetben beírtam az érkezés napján az embereket. Viszont hónapok óta üres a lakás, jelenleg már dolgozom is egy cégnél főállásban. A kiadás azt gondoltam megmarad, mellékállásúként várom majd a jobb időket. 
De ha így folytatják lehet megszüntetem inkább az egészet. Vagy épp ez a cél?

Valakinek volt már ilyenje?

lapinagile Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2986

És gondolom ez a belföldi "száguldás" a wellness típusú illetve vidéki szállodákat célozza meg a fizetőképes budapestiek részéről. Tehát a budapesti turizmus marad a béka alatt.

Előzmény: jazzcool1,2 (2967)
lapinagile Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2985

illetve most üresen 100% :D

Előzmény: lapinagile (2984)
lapinagile Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2984

Nem hiszem. Nálam ez kb. 60%-os kiesés.... + lalakják

Előzmény: Afrikaans8 (2969)
lapinagile Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2983

Sziasztok,
Aitbnb-s kérdésem lenne, nagyon kevés onnan a vendégem és nem igazán ismerem a használatát.
Adott egy nyári foglalás szeptemberre. Szeptemberben elfogadtam a módosítását okt.6-ra.
Most újabb módosítást kér a vendég decemberre.
Én Bookingon mindenkit elengedtem ingyen, ha azért 3-4 nappal előbb szólt (7 napos felmondás ellenére is)
Most viszont előző nap jelzi egy másnapi érkezés mődosítását (5 éjszaka...)
Kérdésem : ha engedem a módosítást, akkor le újra indul a foglalás és le tudja ingyenesen mondani , vagy most már fut a "lemondhatatlan" időszak és tologatjuk az érkezést.
(Amúgy engedném a lemondást is megegyezéssel, mondjuk 30% visszatartással, de szerintem a vendég is tehet gesztust, hogy nem utolsó pillanatban jelez)

Köszi

cszoli Creative Commons License 2020.09.24 0 0 2982

Hát akkor ez lenne az első értelmes ténykedésük....

Előzmény: Kód 001 (2981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!