Keresés

Részletes keresés

bimboka48 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 871

Abban biztosak lehetünk, hogy a dokumentum felépítésének megbeszélése után a bizottság Jeffersonra bízta az első fogalmazvány megírását.[4] Jefferson ugyan tizenhét napig dolgozott a szövegen, ám mivel a Kongresszus sűrű programja sok idejét lefoglalta, valószínűleg sietve fogalmazott.[5] Az első fogalmazványt a bizottság többi tagjának javaslataival módosítva és kiegészítve készítte el azt a változatot, amelyet 1776. június 28-án a Kongresszus elé terjesztettek Az Amerikai Egyesült Államok képviselői általános kongresszusának nyilatkozata (A Declaration by the Representatives of the United States of America, in General Congress assembled) címen.[6]

A nyilatkozat aláírása[szerkesztés]

 

Hamis  :   a fent   leírtak  miatt   

 

A dokumentum  aláírása   és   a  kongresszus  elé terjesztése   1776  június  28 -án történt meg 

Előzmény: Törölt nick (870)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.01 0 0 870

Az igaz, hogy az állításom hamis, de az indoklásod nem állja meg a helyét. Ennek légy szíves járjál még utána egy kicsit!

Amúgy az aláírás dátumánál kell keresgélni! :)

Előzmény: bimboka48 (869)
bimboka48 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 869

Új-Anglia már 1775 áprilisa óta harcban állt a britekkel. A Kontinentális Kongresszusban az első függetlenségre való indítványt csak július 8-án terjesztették be.

Hosszas vita után, július 2-án a kongresszus egyhangúlag (12–0 arányban), ám titkos szavazással a Nagy-Britanniától való függetlenségre szavazott.

A kongresszus a nyilatkozat megszövegezésén dolgozott, majd július 4-én, nem sokkal 11 óra után 12 gyarmat küldöttei megszavazták, s nyomdába küldték a végleges, ám ekkor még aláíratlan változatot. (New Yorkmindkét szavazásnál tartózkodott.)

 

 

Philadelphiában július 8-án a szöveg nyilvános felolvasásával és örömtüzekkel ünnepelték a nyilatkozatot.

 

Hamis

  mert a  fent  felsoroltakban    1775 ben  aláírták és   csak   1776   július  4 -től   vezették  be  mint  ünnepnapot   

 

Előzmény: Törölt nick (868)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 868

Sajnálom, de ezt a választ nem tudom elfogadni. :(

Előzmény: bimboka48 (867)
bimboka48 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 867

Hamis  

 

Mivel   12    gyarmat  képviselői  írták  alá a Függetlenségi  Nyilatkozatot

 

Előzmény: Törölt nick (866)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 866

Köszönöm!
(A kék + sárga témában igazad van, figyelmetlenül másoltam át egy szövegrészt.)

 

Mint tudjuk, az USA-ban a függetlenség napját július 4-én ünneplik.

Ez azért van, mert 1776-ban ezen a napon írták alá a 13 brit gyarmat képviselői a Függetlenségi Nyilatkozatot.

Igaz ez?

Előzmény: erobika (865)
erobika Creative Commons License 2016.06.29 0 0 865

Gratulálok! (Bár a kiegészítésed végével nem értek egyet. A kék és sárga keveréke zöld színt ad szerintem.)

Előzmény: Törölt nick (864)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.29 0 0 864

Ez igaz.

Annyi kiegészítést fűznék még hozzá, hogy hétköznapi nyelven fehéret ad az összes szín keveréke, vagyis ha a szemünk által érzékelt színspektrum, a szivárvány összes színének megfelelő fény egyidőben, ugyanarról a helyről sugárzik. De két kiegészítő szín (pl. kék és sárga) is fehéret ad.

Előzmény: erobika (863)
erobika Creative Commons License 2016.06.21 0 0 863

Köszi.

 

Igaz-e, hogy a vörös, a zöld és a kék színek összekeverésével fehér színt kapunk?

Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 862

Aranyos Nyuszika!

Az az igaz, hogy igaz! :)

Tehát gratulálok. Én konkrétan éppen a harmadikra gondoltam, de ennek semmi jelentősége ebből a szempontból.

Előzmény: erobika (861)
erobika Creative Commons License 2016.06.21 0 0 861

Nyuszika újra jelentkezik, mert közben rájött, hogy miközben próbálta magát kimenteni, megint csak hüleségeket írt. Szóval azt akarta jelezni, hogy ugyan száz kilométert olvasott, de tízre gondolt.  Különben mindegy, ha próbálok megmagyarázni valamit, az csak egyre rosszabb lesz...

 

Visszatérve a feladványra: Igaz

 

Mindjárt hármat is említenék.

 

Brazília  a Praia do Cassino Beach. A világ leghosszabb strandjának tartják, mintegy 240 kilométeren keresztül húzódik a Rio Grandétól az uruguayi határig.

 

A következő helyszín Ausztrália, a Ninty Mile Beach, aminek már a nevében is benne van a hossza, vagyis 145 kilométernyi csodás homokos part. Ráadásul delfineket és bálnákat is meg lehet figyelni a partról.

 

 

 

Banglades, Cox Bazarnak  (kb. 120 km), de azt mondják róla, hogy ez a leghosszabb megszakítás nélküli strand. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (860)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 860

Semmi gond Nyuszika! :)

Amúgy az a 100 km tényleg csak 100 km. :)

Előzmény: erobika (859)
erobika Creative Commons License 2016.06.21 0 0 859

... Amúgy meg valami olyasmit hittem, hogy a Földrajzi körülírósban vagyok, az 1000 km-t meg száznak néztem. Kár volt megszólalnom, mert közben másra is figyeltem... :)

Előzmény: erobika (858)
erobika Creative Commons License 2016.06.21 0 0 858

Most, így utólag visszanézve tényleg...  (Olyan vagyok mint a viccben a kis nyuszi. Csak reszelem a körmöm, és hüeségeket beszélek...:)

Előzmény: Törölt nick (857)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.21 0 0 857

Bocsika, de így nem értékelhető, hiszen a kérdés az, hogy igaz vagy sem. :)

Minden esetre az a 15 km biztosan nem stimmelne ugyebár. :)

Előzmény: erobika (856)
erobika Creative Commons License 2016.06.21 0 0 856

Talán...

 

Jesolora gondolok Olaszországban, az Adriai tenger partján. Kb. 15 km hosszú.

Előzmény: Törölt nick (855)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 855

Köszönöm Gabica!

 

Igaz-e, hogy létezik a Földön olyan tengerparti partszakasz, mely egybefüggően több mint 100 km hosszú homokföveny, vagyis egy igen hosszú természetes strand?

Előzmény: Sallai Gabri2 (854)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 854

Gratulálok Miklós!

Előzmény: Törölt nick (853)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 853

Szia Gabica!

Ez hamis állítás, mivel ebbe a zónába tartozik Oroszország bizonyos része. Új-Zéland és szigetek a Csendes-óceánban.

Viszont az igaz hogy a -12. zónában nincs szárazföld.

Előzmény: Sallai Gabri2 (852)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 852

Szia  Gabika!

 

Igaz-e, hogy az alapidőzónához számított + 12. időzónában nincs szárazföld?

Előzmény: erobika (851)
erobika Creative Commons License 2016.06.18 0 0 851

Gabica, Te jössz!

 

A fülcsonkításos históriát mindenki ismeri, a másik verziót pedig ismertetted. Mindenképpen elfogadom megfejtésnek, mert teljesen mindegy, hogy ki melyik verziót fogadja el 

Előzmény: erobika (850)
erobika Creative Commons License 2016.06.09 0 0 850

Szia Gabica!

 

Igazából erre a kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni. Mert ugyan kik vagyunk mi, hogy eldöntsük az igazságot? Viszont amit írtál az igaz. 2009-ben az általad megemlített két német művészettörténész új elmélettel állt elő Van Gogh fülcsonkításával kapcsolatosan.

 

(Mondjuk én az általuk felvázolt elméletet tartom hihetőbbnek. Sose tudtam elképzelni, hogy Van Gogh, akármilyen zavarodott állapotban is volt, levágta volna a saját fülét. Szerintem azt egy nyisszantással nem tudta volna megoldani, ha pedig így van, az első fájdalom esetén szerintem meggondolja magát az ember, akármilyen zavarodott én is. Persze ez csak az én nézőpontom, nyilván mindenki azt hiszi el, amit hihetőbbnek tart.:) Amúgy meg, ha igaz az a forrás, hogy aznap találkozott Gaughinnal (aki egyébként jó kardvívó hírében állt) és összevesztek, még hihetőbbnek tűnik a feltételezés.)

Előzmény: Sallai Gabri2 (849)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 849

Szia Gabika!

 

Igaz

 

Hans Kaufmann és Rita Wildegans Van Gogh füle című könyvében nem ő maga, hanem festő barátja, Gauguin vágta le Vincent fülét, és nem is borotvával, hanem egy párbajtőrrel!

Előzmény: erobika (848)
erobika Creative Commons License 2016.06.05 0 0 848

Abból indultam ki, hogy ha kb. 100 évvel ezelőtt Magyarországon az első sebességkorlátozás 10-15-30 km/óra volt az útviszonyoktól és a forgalomtól függően, akkor jóval korábban (nyilvánvalóan nem Mo-n jelent meg az első sebességkorlátozás) talán 16 km/óránál valamivel kevesebb lehetett. De hát a logika nem mindig egyenlő a megoldással.. :)

 

Van Gogh fülét nem saját maga vágta le, hanem festő barátja, a jó vívóként ismert Gauguin egy összetűzés során.

Előzmény: Törölt nick (847)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 847

Pedig bizony igaz! :)

A hvg.hu oldalán találtam erről egy apróságot és szerintük ez így áll:

 

A világ első sebességkorlátozását az Egyesült Királyságban vezették be, 1861-ben. A 155 évvel ezelőtt bevezetett szabályozás értelmében maximum 10 mérföld/órával, vagyis 16 km/h-val lehetett közlekedni.

 

Én ezt az oldalt hitelesnek tartom, persze ez nézőpont kérdése.

 

Ettől függetlenül, mivel ebben a játékban sok lehetőség nincs, hiszen igen vagy nem, esetleg döntetlen (l. legutóbbi téma), szépen kérlek, hogy most Te adjál fel új rejtvényt! :)

Előzmény: erobika (846)
erobika Creative Commons License 2016.06.04 0 0 846

Szerintem nem igaz.

Bár én csak a legkorábbi magyar közúti sebességkorlátozásról találtam adatot.

 

 A megengedett legnagyobb sebesség széles és kis forgalmú úton 15 km/h, keskeny, vagy nagy forgalmú úton 10 km/h, lakott területen kívül - ha az útvonal szabad - 30 km/h."...

Előzmény: Törölt nick (845)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.29 0 0 845

Nagyon köszönöm! Főleg a csillagos ötöst! :)

 

Igaz-e, hogy a világon elsőként bevezetett közúti sebességkorlátozás esetében a maximális sebesség 16 km/h-ról szólt?

Előzmény: erobika (844)
erobika Creative Commons License 2016.05.27 0 0 844

Ez a válasz csillagos ötöst érdemel!

Az illusztrációért külön köszönet. Borzasztó jó!:)

Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 843

Ez részben igaz.

Ui. bár a közhiedelem úgy tartja, hogy egy fából készült műfogsora volt, ez azonban tévedés. Mikor elnök lett, csináltatott magának egy protézist, aminek az alapja víziló- és elefántcsont volt, amit aranyrugók tartottak össze, s valódi emberi illetve ló- és majomfogak alkották a fogsort.

 

 

                George Washington protézise.

Előzmény: erobika (842)
erobika Creative Commons License 2016.05.26 0 0 842

Köszi Gabica.

 

George Washington műfogsora több fogból lett összeállítva. Volt közte ezüst, sőt még fából készült fog is.

Előzmény: Sallai Gabri2 (841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!