Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 0 0 690

Szia Gabica!

 

Nem tudom jól sejtem-e, hogy ahogy írod az ezt követő hozzászólásodban, ez egy másik topikba való tévedésből és ez a másik topik a Találd ki, hogy ki vagyok? című lenne.

Nos, ha igen, akkor ennek alapján megkockáztatom, hogy Nicholson ezredes vagy, a Híd a Kwai folyón című, 1957-ben bemutatott amerikai filmből, ill. a film alapjául szolgáló azonos című Pierre Boulle regényből.

 

Így viszont megfelel ezen topik követelményeinek is, hiszen a Kwai folyónál vagyunk Thaiföldön.

Előzmény: Sallai Gabri2 (688)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 689

Szia! 

 

Most látom, hogy ez egy másik topikba való, de így is próbáljátok megfejteni.

 

Bocs!

Előzmény: Sallai Gabri2 (688)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 688

Köszönöm Gabika!

 

Hadifogoly vagyok egy Kelet-Ázsiai országban. Nagyon rosszul bánnak velünk fogva tartóink. Próbálok ez ellen tenni, nem sok sikerrel. Tervem megvalósításában a társaim ketté oszlanak.

Előzmény: erobika (687)
erobika Creative Commons License 2016.01.13 0 0 687

A pontosítással együtt a megfejtésed hibátlan! Gratulálok!

Előzmény: Sallai Gabri2 (686)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 686

Szia Gabika! Pontosítok!

 

 

 San Franciscóban járunk.

Előzmény: Sallai Gabri2 (685)
Sallai Gabri2 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 685

Szia Gabika!

 

Máltán járunk A máltai sólyom című regényben.

Előzmény: erobika (684)
erobika Creative Commons License 2016.01.12 0 0 684

Vigyázat!  Kicsit csavaros a megfejtés! A történet másutt játszódik, mint az a hely, ami a címben szerepel melléknévként a megjelölt élőlényre vonatkozóan!)

(Ezzel most nem tudom, hogy segítettem-e, vagy csak összezavartalak Benneteket...:-)

Előzmény: erobika (683)
erobika Creative Commons License 2016.01.12 0 0 683

Egy kis segítség.

 

Egyesek szerint minden idők egyik legfontosabb és legjobb krimije. Mindent ehhez mérnek megjelenése óta, és fognak is még mérni, amíg lesznek krimiírók. A könyv 1930-ban jelent meg, a regényből készült film a II. világháború ideje alatt. Óriási sikert aratott. 

Előzmény: erobika (682)
erobika Creative Commons License 2016.01.09 0 0 682

Köszi.

 

Egy magándetektívet és társát felkeresi egy hölgy, aki elveszett nővérét keresi. Nővérét állítása szerint egy férfi tartja befolyása alatt. A detektív társa felajánlja a hölgynek, hogy segít megtalálni a nővérét, és elkíséri ahhoz a férfihez, aki a befolyása alatt tartja a nővérét.  Az úton azonban megölik a férfit. A rendőrségnek a magándetektív lesz a gyanús, mivel viszont folytatott társa feleségével. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy mindenki egy bizonyos "madarat" keres.

Előzmény: Törölt nick (681)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.07 0 0 681

Gyors voltál! Így igaz.

Gratulálok!

Előzmény: erobika (680)
erobika Creative Commons License 2016.01.07 0 0 680

Szelistyén járunk. (Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok)

Előzmény: Törölt nick (679)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.07 0 0 679

Mivel almaviva 1 barátunk felhatalmazott, hogy távolléte alatt folytassuk nélküle a játékot, megragadom az alkalmat és egy új feladványt adok:

 

Az a sajnálatos dolog történt egy faluval, hogy különböző okok miatt a női lakosság férfinép nélkül maradt, ezért a helyi urasághoz fordulnak, hogy kerítsen nekik férjeket. A nemes úr ezt meg is ígéri, ám a király közben bebörtönzi ezt az urat, így a megoldás a királyra marad. Viszont mivel az ottani nőkről egymásnak ellentmondó véleményeket hallott, mintát kér a nőkből. Mivel az ottani asszonyok nem igazán szemrevalóak, ezért három, máshonnan származó szépséget küldenek a királyi udvarba.

almaviva1 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 678

Nem baj, mind a három általam feladott játékban nyugodtam továbbmehettek, ugyanis hétfőn újra elutazom külföldre és talán csak nyáron jövök vissza, addig nem érdemes várni.

 

Előzmény: Törölt nick (677)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 677

Ezt legnagyobb sajnálatomra fel kell hogy adjam. Tésztákban nem vagyok járatos.

Egyébként nem kötözködésképpen, de itt eredetileg valamilyen művészeti alkotás alapján kellene keresni egy bizonyos földrajzi helyet.

Ettől függetlenül remélhetőleg jön valaki, aki a szakácsművészetben is járatos. :)

Előzmény: almaviva1 (676)
almaviva1 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 676

Üdv. Visszatértem.

Nem receptkönyvről van szó, hanem egy ételféleségről ami egy földrajzi helyről kapta a nevét. :-) Én szeretem, de valószínűleg mindenki, aki kóstolta.

Előzmény: Törölt nick (675)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 675

Kérnénk valami kis segítséget! Remélem nem egy receptkönyvről van szó?!

Előzmény: almaviva1 (674)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 674

Tulajdonképpen egy földrajzi helyet keresek.

Áttört túró, tejföl, liszt, vaj, tojás, porcukor. Ezt kell összegyúrni. Egyenletes méretűre felvágni és forró vízben kifőzni. Porcukor, tojás sárgája, tejföl, citrom reszelt héja. A fehérjét kemény habbá verni. Összekeverni a kifőtt tésztát, a habot és a tejfölös masszát. Kivajazott jénaiban 20-25 percig sütni. Porcukorral megszórni.

Jó étvágyat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.22 0 0 673

Szuper felelet! Erre is jár a 5*!

Gratulálok!

Előzmény: almaviva1 (672)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 672

Szerintem Algírban járunk, Rossini operájában aminek címe: Olasz nő Algírban. A nagyúr Musztafa bej, megunt felesége Elvira, a rabszolga Lindoro, a beszerzett új nő pedig Isabella. Egyike a Rossini által szakmányban gyártott majdnem egy kaptafára készült vígoperáknak, de azért vannak zenei értékei is. Főként a nyitányt szokták hangversenyeken játszani.

Előzmény: Törölt nick (671)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.22 0 0 671

Köszönöm!

 

Egy muzulmán nagyúr megunja a feleségét és a rabszolgájának kívánja adni. Helyette viszont egy másik nőt kíván magának és egy kalózvezért bíz meg egy megfelelő nő szerzésével. A kiválasztott viszont éppen az előbbi rabszolga szerelme. Miután a hölgy rájön, hogy mit akar a nagyúr, annak kegyeibe férkőzik ugyan, de nem engedi közel magához, viszont a megunt feleséggel és a saját szerelmével együtt igencsak megkeverik az eseményeket. A dolog vége, hogy a szerelmesek sikeresen megszöknek, a nagyúr pedig kénytelen visszatérni asszonyához.

Előzmény: almaviva1 (670)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 670

Naná! Ez a jó válasz. Gratulálok.

Előzmény: Törölt nick (669)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.18 0 0 669

Velencében járunk, mégpedig Passuth László Lagúnák c. regényében, aminek hősnője Cecília, a ciprusi király törvénytelen leánya.

Előzmény: almaviva1 (668)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 668

Ehhez is egy kis segítség. Magyar regényíró műve. Általában történelmi témájú regényeket írt, különösen 60-as években volt divatos, de manapság is kiadják újra. A regény címe a megfejtés. Európa 14., 15. 16. századi legnagyobb hatalmú (tengeri) városállamának része(i).

almaviva1 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 667

Köszönöm.

 

Egy uralkodó törvénytelen leánya, aki nagyvilági kurtizánként éli életét, közben azonban kisebb-nagyobb diplomáciai feladatokat old meg, mégpedig városa egyik legfőbb testületének megbízásából. A város(állam) az akkori Európa egyik legfontosabb helye volt. A testület még a város névleges vezetőjénél is hatalmasabb volt, őt is ellenőrzése alatt tartotta. A hölgy megismerkedik kora egyik nagy (a mai napi nagyra értékelt) festőjével és ez megváltoztatja szemléletét és életét. A magyar író könyvének címe nem a város neve, hanem annak fontos része(i).

 

Előzmény: erobika (666)
erobika Creative Commons License 2015.08.10 0 0 666

Gratulálok!

Előzmény: almaviva1 (665)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 665

Szerintem ez Jack London: Hawaii történetek c. laza elbeszélésfüzére lehet.

Előzmény: erobika (664)
erobika Creative Commons License 2015.08.09 0 0 664

Köszi! :)

 

Az író maga is járt ezen a helyszínen. Az itt hallottak, valamint a hely hit és mondavilágából merített történeteket meséli el művében. Az őstermészet szépségét vegyíti a babonák és mondák titkos világával. Talán a kevésbé ismert művei közé tartozik. Általában teljesen más típusú vidékeken játszódnak regényének cselekményei. Amiről szó van a feladványban, egy szigetvilág. Nemsokkal a halála előtt jelent meg ez a regénye. 

Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 663

Így igaz, Neked is jár a 5*.  :)

Gratulálok!

Előzmény: erobika (662)
erobika Creative Commons License 2015.08.09 0 0 662

Lublón járunk.

(Mikszáth Kálmán: Kisértet Lublón. Film is készült belőle, 1976-ban mutatták be. Cserhelmi György kettős szerepet játszik benne. Kaszparek Mihályt és Csernyiczky Mihályt alakítja.

A cselekmény elég bonyolult, a lényeg, hogy a rosszak a végén elnyerik méltó büntetésüket.)

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 661

Köszönöm!

Már nagyon régen volt, amikor utoljára csillagos ötöst kaptam! :)

 

Egy asszony azzal vádol meg egy borkereskedőt, hogy a pincéjéből az üres hordókkal együtt elvitt egy arannyal teli hordót is. A bírósági tárgyaláson a borkereskedő a felesége által vele megitatott méregtől meghal. Csakhogy a temetés után feltámad és megadja a tartozásait - igaz, hamis pénzzel. Ezen kívül boldogan él tovább a feleségével, akit egyáltalán nem zavar, hogy már egyszer meghalt. Mígnem egy rendőrfelügyelő rájön a titok nyitjára és az asszonyt kolostorba viteti, így csalva lépre a pénzhamisítót.

 

 

Előzmény: erobika (660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!