Keresés

Részletes keresés

Nati3 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 971

Az elektromos halozat angol, ugyanugy az auto vezetes is, meg altalaban minden /az orvosi ellatas, iskola rendsze, stb., minden angol modra mukodik/.

Előzmény: andras.malta (970)
andras.malta Creative Commons License 2015.02.15 0 0 970

köszi, ez hasznos volt. Akkor ki sem kell váltanom őket, mivel dolgozni megyek ki.

 

Az elektromos hálózat milyen, sima európai vagy angol standard ?

Előzmény: Nati3 (969)
Nati3 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 969

Mivel az allando lakhelyed nem Maltan van, mas az adozas,  mint a maltaiaknak

https://ird.gov.mt/services/taxrates_nr.aspx

Nemzetkozi kogositvany nem kell, eleg a normalis ervenyes magyar jogsid.

Europai egezsegbiztositasi kartyadat addig hasznalod, mig turista vagy, a NI /TB/ fizetese kotelezo, ebbol megy majd /csak az/ allami egezsegugyi ellatas fedezese is.

Előzmény: andras.malta (968)
andras.malta Creative Commons License 2015.02.15 0 0 968

ebben igazad van :P

 

a többire meg találtam ezt

 

https://www.konnekt.com/salary-calculator

 

nem tudom hogy mennyire pontos, arra esetleg megkérhetnék valakit, hogy számolja ki a sajátját, hogy mennyire korrektek a számok

 

illetve az érdekelne még, hogy mit célszerű itthon beszerezni, gondolok én nemzetközi jogosítványra, illetve Európai Egészségbiztosítási Kártya. ha van EU-s EÜ kártyám, akkor is kell a TB-t fizetni Máltán ?

Előzmény: Nati3 (966)
vicky0507 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 967

Sziasztok, mint sokan mások mi is most megyünk szerencsét próbálni Máltára a párommal, márc. 14-től szeretnénk szállást néhány hétre, ha azon a részen tudunk találni munkát akkor tovább is, de ha valaki csak néhány napra tud szállást az is jó lenne, csak a lényeg h legyen egy cím, h a reptérről tudjunk hova menni-

 

Előre is köszönöm a válaszokat, további csodaszép napot mindenkinek :)   Viki

Nati3 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 966

En a megelhetesi koltsegek osszehasonlitas kerdesedre valaszoltam, gondolom ennel kimeritobb valasz nem is kell erre a pontra.

Előzmény: andras.malta (965)
andras.malta Creative Commons License 2015.02.15 0 0 965

Szia,

 

köszi ezt az oldalt ismerem, de ennél egy kicsit többre lennék kíváncsi.

 

Főleg adó, levonások terén.

 

Illetve, hogy mit kell beszerezni és mit tanácsos még a kötelező dolgokon felül.

Előzmény: Nati3 (964)
Nati3 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 964

http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_countries_result.jsp?country1=Hungary&country2=Malta

Mar tobbszor emlitettem a numbeo-t, eleg jo osszehasonlitasokat kozol, ami a megelhetest, stb. illeti. Varosok szerint is utana lehet nezni benne, en itt a ket orszag osszevetesere szolo linket kozoltem /hu-mt/

Előzmény: andras.malta (962)
pevi74 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 963

szia Tomi, 

 

bocs, az elsore valaszoltam, csak a masodikat nem vettem eszre, de arra is valaszoltam most. 

 

Evi

 

Előzmény: Tomi440 (959)
andras.malta Creative Commons License 2015.02.15 0 0 962

Sziasztok,

 

Máltán kaptam munkát. Jelenleg úgy néz ki, hogy március vége felé fogok kimenni.

Mit érdemes előtte itthon elintézni, beszerezni ?

Nem csak a kötelező dolgokra gondolok, hanem a célszerűekre is ?

 

Van köztetek itt olyan ember, vagy ismertek valakit aki a Vistajet-nél dolgozik ?

 

A fizetésből mit vonnak le ?

 

Milyenek a megélhetési költségek Máltán az itthonival összehasonlítva ?

 

András

Nati3 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 961

Igen, Maltai iskolakban is vannak LSA.
Az allami iskolakban sok van beloluk, az allam fizeti oket, de maltaiul kell tudni. A magan/egyhazi iskolakban ugy olvastam nehezebb LSA-t keriteni a problemas gyerekekhez, mivel a szuloknek igy dragabb az iskola es nem mindenki engedheti meg maganak megfizetni ezt a tobbletet.

Előzmény: sara005 (960)
sara005 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 960

Kedves Fórumozók,

a segítségeteket szeretném kérni. Keresem neten, de nem találom: Máltán vannak-e az iskolákban pedagógiai asszisztensek (mint például Angliában)? Tanár vagyok, állást keresek :-)

Köszönöm a válaszokat!

Tomi440 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 959

Szia pevi74

pár napja irtam neked szállásaal kapcsolatban nem tudom olvastad e az emailt

pevi74 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 958

itt talalod az EUs infot errol, mivel Nagy Britannia nem Schengen tagorszag, igy ID vagy utlevel kell a beutazashoz Maltara. 

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_en.htm

 

Előzmény: anitagee (956)
dana47 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 957

szia, tudnál képet küldeni, illetve kicsitr bővebb infókat az andrejkovics.d@gmail.com cimre? előre is köszi szep napot

Előzmény: glio (954)
anitagee Creative Commons License 2015.02.13 0 0 956

Krisztina,

akkor nem problema, ha van ervenyes szemelyigazolvany szamod. Malta EU tag, nem kell utlevel a beutazashoz, viszont a jogositvanyt mar nem lehet hasznalni ID-kent, hiaba honositottad.

Előzmény: Krisztina Fekete (955)
Krisztina Fekete Creative Commons License 2015.02.12 0 0 955

Sziasztok! Londonbol szeretnek magyar szemelyivel Maltara utazni, sajnos az utlevelem lejart...... Ugye ez nem problema??? Valaszokat koszonom!!!!

glio Creative Commons License 2015.02.12 0 0 954

Sziasztok. Bugibba-ban van rovid tavra kiado szobam, kozos konyha furdoszoba hasznalattal. Internet, mosogep.... 1 fo-12 euro/nap, 2 fo- 15 euro/ nap. 300 m-re a tengertol es bugibba foteretol.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 953

Köszönöm szépen!

Előzmény: pevi74 (951)
pevi74 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 952

mi igen:)

 

Előzmény: sara005 (950)
pevi74 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 951

Szia, 

 

iskolaja valogatja, altalaban 7.30 es 8.30 kozt kezdodik es 1.30-3 kozt van vege. Ha valaki nem a helyi iskolaba jar (magan vagy egyhaziba, vagy mar secondary-be), akkor gyakran az iskolabusz viszi, igy latok gyerekeket akik mar het elott varjak a buszt az utcan. 

Előzmény: pevi74 (947)
sara005 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 950

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy nyárra is adtok ki szobát rövid távra? Köszi!

 

marinamarinna Creative Commons License 2015.02.11 0 0 949

Pevi74 Koszonom szepen a segitseget :)

Nekem a terv az az hogy kimenjek uj kihivast talaljak penzt is keressek termeszetesen..mert London kicsit allandova valt, szoval a szezonra mindenkepp kiszeretnek menni aztan ha beleszeretek akar tovabb is . Szoval ha jol ertem akkor konnyu munkat talalni aranylag?!Tegyuk fel ha kimennek ugy hogy atmeneti szallasra amig nem berlek egy hazat addig ha bejarom a kornyeket talalnek melot? Mert tenyleg nemszeretnek latatlamba neki vagni hogy majd lesz valami mert azert az itteni munkahelyemet nem hagynam itt.

Előzmény: pevi74 (948)
pevi74 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 948

Szia Marianamarinna, 

 

ha csak nem ugynoksegen keresztuli munkara gondolsz, akkor szinte eselytelen hirdetesre valaszolva munkat talalnod ugy hogy meg nem vagy itt. Maltai mobilszam nelkul jo esellyel vissza se jeleznek. Itt nem szokas szallast biztositani (ujra kiveve ha szervezett ugynoksegen keresztuli munkarol van szo, ott a kozvetites dijaert cserebe segitenek szallassal is). 

Vendeglatasban altalaban ugy mukodik a dolog, hogy kitesznek egy cedulat az ablakba es lehet jelentkezni, vagy esetleg meghirdetik a maltapark.com-on vagy Facebookon, ha komolyabb gyakorlatot, kepesitest is igenylo munkarol van szo, akkor munkakozvetitok is szoktak vele foglalkozni (itt most nem a fizetos ugynokokre gondolok, hanem munkakozvetito cegekre) Es persze vannak az ugynokok akik kozvetitoi dijert cserebe talalnak neked munkat, szallast. Oszinten egy minimalberes szezonalis munkaert cserebe nem biztos hogy megeri ugynokot fizetni es maltai utazasra kolteni, kiveve ha nem a penzkereses a cel, hanem egy hosszu meleg nyar egy kopar mediterran szigeten:))

 

Előzmény: marinamarinna (942)
pevi74 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 947

Szia Anitagee, 

 

amig nincs munkad nincs ertelme, nem tudsz semmit intezni. Az NI szamot csak munkaszerzodesre vagy irasos munkaajanlatra adnak. Az elso munkahelynel altalaban ugy szokott mukodni, hogy odaadjak a szerzodest, munkaajanlatot azzal elmesz NI szamot kerni (megvarasra megkapod) majd a szammal veglegesitik a szerzodest, bejelentest, stb. (hivatalos munkarol beszelek)

ID kartyat csak munkaszerzodessel kerhetsz (kiveve ha csaladtagkent kered), ehhez szukseged lesz egy cimre, munkaszerzodesre. 

Bankakartyahoz bankja, ugyintezoje valogatja, de munkaszerzodest esvagy ID kartyat kernek es berleti szerzodest a cim igazolasahoz. Bankszamla meglete nem feltetel munkahoz, legtobb helyen hajlandok csekken fizetest adni, amig elintezed a bankszamlaszamot

 

Előzmény: anitagee (944)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 946

Sziasztok!

 

Sokat olvasgatunk mostanában Máltáról, és a gyerekeim érdeklődnek, hogy hány órakor kezdődik az iskola Máltán. Sajnos, erre nem találtam semmilyen forrást. Meg tudnátok esetleg mondani? Köszönöm szépen! :)))

pevi74 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 945

Szia Petya, 

 

Facebookon keress ra a Colors of Maltara https://www.facebook.com/ColorsofMalta?fref=ts ha a helyszin nem szamit Maltan, nekik Marsaskalaban van apartmanjuk kiado. 

 

Előzmény: petya___ (941)
anitagee Creative Commons License 2015.02.10 0 0 944

Sziasztok! 

 

Valaki  el tudja esetleg mondani, hogy milyen sorrendben kell elintezni kint a papirokat, illetve milyen sorrendben ajanlatos. Gondolok itt az ID-ra, bankkartyara, NI szamra stb. 

 

Elore is koszonom!

szindilu Creative Commons License 2015.02.10 0 0 943

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy Máltán ha előfizetünk internetre mellé alapból jár-e a WIFI rúter vagy külön meg kell azt venni valahol?

marinamarinna Creative Commons License 2015.02.09 0 0 942

Sziasztok!Ki szeretnek menni dolgozni a szezonra jelenleg Londonban elek es dolgozok mint pincer,es pincerkent is szeretnek elhelyezkedni kint.Persze ha megtetszik akkor tovabb is maradnek . Az a problemam hogy nemtudom hogyan kezdjek hozza.Bizhatok a netes hirdetesekben vagy csak is ismeros ben vagy nekik az ismeroseiben.Nyilvan attol felek hogy beigernek valamit aztan odaerek se lakas se munka.Tanacsokra lenne szuksegem hogy hogyan vagjak bele  mire figyelhek ,vagy ha esetleg valakinek lehetosege van segiteni en nemtartok vissza senkit :-D  koszonom varom a valaszokat :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!