Keresés

Részletes keresés

Maule Creative Commons License 2013.08.06 0 0 235

Fegyvertorveny, ami nem ment at a kongresszuson, pedig orszag nagyobbik, normalisabb reszenek akarata - most utoljara: olyan torvenyt hozott volna, hogy mindig, mindenkire legyen ervenyes az, amit allitasz, hogy kell backround check. Egyertelmu, hogy tele most a torveny kiskapukkal, kulonban NRA nem ellenkezne. Abszolut common sence torveny lett volna, senki normalis fegyvertarto semmilyen joga nem csorbult volna.

Auto-t is eleg lesz mar emlegetni. Igen, alkalmas gyilkolni, de kozlekedesi szabalyok, torvenyek autotartas korul attol meg vannak, es segitenek. Fegyvertorveny utan is lehet tomeglovoldozni, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell univerzalis backround check. Sot, regisztraljuk az autokat, ugye, fegyvert juj azt nem lehet. Ezert sem jo az auto hasonlat. Cserbenhagyo auto gazdaja jo esellyel megtalalhato, fegyverkereskedelemben meg elveszik az eredeti tulajdonos, kovethetetlen. Felelossegre sem vonhato az, aki tovabbadja/eladja fegyveret egy parkoloban.

Nem erdekel sem auto hasonlat, sem konyhakes eladas regulacio. Fegyver az itt egy olyan dili, amirol nem amiatt nem lehet normalisan beszelgetni, mert nem tudnank, hanem mert politikai ugy. NRA egy nagyon eros lobby, evtizedekkel hamarabb kitalaltak, hogyan lehet torvenyeket befolyasolni, mint Karl Rowe a superpac-ot. Senki nem mondott ellent eddig sose, minden torvenyhozo a zsebukben volt eddig. Most viszont, a sokezer gyilkolas utan kinott a tarsadalombol az ellenkezes, es meglasd, par even belul lesz latszatja.

Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.05 0 0 234

Két hír, csak neked.

 

Tegnap egy autós szándékosan tömegbe hajtott, 1 halott, 2 életveszélyben lévő sebesült, további 9 súlyos és könnyebben sérült ember. Mikor kezded az autók elleni kampányt? Tömeggyilkosságra alkalmas. 2003-ban 10 halott lett abból hogy valaki tömegbe hajtott egy kocsival.

 

Egy mai hír. New Yorkban 14 éves lövöldözött, rendőr lelőtte .

 

A törvény szerint 21 éves kor előtt maroklőfegyvert senki se vehet. 7 darab lőszertár a maximum az új törvény szerint. Viselési engedélyt rettenetesen nehéz kapni NY-ban.

 

És most mondd meg, hogy mire való a 21 éves korhatár, a 7-es tár törvény és a viselési engedély, ha egy 14 éves  (ránézésre) 15-ös tárras pisztollyal, viselési engedély nélkül kimegy fegyverrel az utcán és lövöldözni kezd?

 

http://www.nydailynews.com/new-york/bronx/cops-shoot-kill-bronx-gunman-article-1.1417158

 

A rendes emberek jogait korlátozza, a bűnözőt meg nem érdekli a törvény. 

Előzmény: Maule (228)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.05 0 0 233

Eddig 6x vásároltam Interneten lőfegyvert. Mind a hatszor volt background check. Ha itt valakinek fogalma sincs a törvényekről, az te vagy.

Előzmény: Maule (230)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.05 0 0 232

Persze, mert gyilkosság ellen nincs törvény, ugye? Fegyveres rablás ellen sincs törvény, és súlyos fegyverrel elkövetett testi sértés ellens sincs? Szeritnem meg van.

Előzmény: Maule (228)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.05 0 0 231

Már leírtam egyszer. El se olvastad?

Előzmény: Maule (227)
Maule Creative Commons License 2013.08.05 0 0 230

Alkotmanyellenes-e olyan torvenyert kampanyolni, ami torveny mindenhol, de interneten, gun show-n kikerulheto. En vagyok-e a csunya, vagy nektek kene utananezni.

Előzmény: Maule (229)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 229

Van kiskapu. Ezt szuntetne meg torveny. Egyetertenel-e vele?

 

Előzmény: Camo_BDU (225)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 228

Torveny jo lenne. Gyorshajtas torveny van, buntetik, aki sokkal megy. Ennyi kene fegyverre is, nem minden gyorshajtot szurne ki, de segitene.

Előzmény: Camo_BDU (224)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 227

lehetek en, es tarsadalom biztos arrol, hogy fegyvereid jo helyre kerulnek?

Előzmény: Maule (226)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 226

Mi lesz te fegyvereiddel, ha holnap meghalsz?

Előzmény: Camo_BDU (224)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 225

Nincs kiskapu. Törvények vannak. És már leírtam mindent, nem írom le mégegyszer. 

Előzmény: Maule (223)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 224

Csak a background check-et mondtad. A BG check hogy szabályozza azt hogy ki-mit vesz? Sehogy.

 

Nem beszélve arról hogy 2 hete egy fickó pisztollyal lőtt agyon 6 embert. 1 nap alatt beütött a blackout, mert azóta egy szót se ír róla a sajtó. Gondolom kellemetlen hogy egy kis pisztollyal ilyen pusztítást tudott végezni. Arról nem is beszélve hogy valószínűleg egy kubai vagy mexikói volt -a neve alapján. Vagy leglális, vagy illegális bevándorló, vagy legális,vagy illegális fegyverrel. De az egész ügy a cenzúra áldozata lett, csak 1 napig volt hír, amíg azt hitték hogy felhasználható lesz majd valami propagandára. Mikor kiderült hogy kényelmetlen az ügy, rögtön jött a cenzor.

 

A történelem meg tele van olyannal, hogy valaki pisztolyt használt, golyós illetve sörétes vadászpuskát, kést és hasonlókat. Fent van a lista wikipédián az összes őrjöngő tömeggyilkosról. Az csak a véletlenen múlt hogy épp milyen puskát használt ez, vagy a kolorádói őrült. Illetve azon múlt hogy gun-free zone volt mind a két helyszín. Az az idióta a hibás aki kitalálta hogy legyen gun free zone. Azokat a helyeket használják az őrültek mészárlásra, mert ott mindenki védtelen. A GFzone kitalálóját emberiség elleni bűntet vádjával zárnám börtönbe.

Előzmény: Maule (221)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 223

Zavarna teged, ha federal torveny lenne backround check, kiskapu nelkul?

 

Előzmény: Maule (222)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 222

De visszaterve, te ellene szavaznal ezeknek a pontoknak?

Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 221

En gondom az, hogy mama ilyen fegyvereket vasarolhatott. Nem kellenenek, nem erdekunk egyikonknek sem. Aztan, hogy dilis fianak hozzaferese ezekhez, hab a tortan.

 

Előzmény: Camo_BDU (219)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 220

Véleménye mindenkinek lehet.

 

Én inkább élnék Montanaban egy kisvárosban mint a szigorított Los Angelesben, vagy a New York-i, Washington D.C.-i gettóban ahol szintén nagy a szigorúság.

Előzmény: Maule (218)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 219

Nem értem hogy hogy akarnád követni. Egy széfben volt a nő saját otthonában. A nő pedig nem követett el semmi rosszat.

 

A fickó aki ölt az meg nem a sajátját használta, hiszen nem is volt neki.

 

Ha nem vehetett magának, akkor a törvény jó volt nem? És nem a törvény okolható, hanem pont az hogy a már meglévő törvényeket megsértette.

 

Nem értem hogy a törvények szigorítása hogy állíthatta meg volna abban, hogy megölje az anyját. A gyilkosság már most is törvényellenes dolog.

 

Előzmény: Maule (217)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 218

Fegyver nelkul tartottam a statisztikailag legjobb elest mindig is.

Előzmény: Camo_BDU (216)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 217

Nektek is erdeketek, fegyvertartoknak, kotelezni pl Sandy Hook anyukakat, ertelmes fegyvertartasra. Ez is gun law kene, hogy legyen. Azaz regisztralni fegyvereket, amiket bevasaroltok, es kovetni oket. De ez meg torvenytervezet se.

Előzmény: Camo_BDU (214)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 216

Eszembe jutott még egy érv a regisztráció ellen.

 

Már 3 államban volt olyan idióta újság/média ahol fegyvertartók személyes adatait (név, lakcím) tették közzé. Mondanom sem kell hogy ezeket a listákat használják a bűnözők mikor rabolni mennek. Ez veszélyes mind a fegyvertartókra, mind a fegyvertelen házakra. Tudják hol hol biztonságosabb elkövetni a rablást, illetve tudják hogy ha fegyver kell nekik akkor melyik házat rabolják ki.

És igen, példa is van rá, mert a hírekben volt olyan rablás, hogy egy férfi házába a fegyerei miatt törtek be és a listáról szerezték meg a rablók a nevét.

 

Köszönöm, de nem akarom hogy demokrata újságok és tévéállomások bűnözőknek szolgáltassák ki az otthonom lakcímét, hogy szabad préda lehessen a családom. Nem támogatok semmiféle regisztrációt.

Előzmény: Maule (213)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 215

A vásárlásnak mi köze ahhoz hogy ki - hogy tartja a fegyvereit otthon? Semmi. A SHookos anyjának volt széfje is, amit bezárva tartott. Akkor támadta meg a fia, mikor épp kinyitotta a széfet. De semmi köze semmiféle vásárláshoz az egész ügynek.

Előzmény: Maule (213)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 214

Már kérdeztem de sose válaszolsz. S Hooknál az őrültet hogy akadályozta volna meg a background check? Nem is volt saját fegyvere. Az anyja meg csináltatott bg checket. Mégis ezzel manipulálják a tömegeket. Aki gondolkozik az átlát a szitán. 

Előzmény: Maule (210)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 213

Miert alkotmany az online vasarlas? Miert nincs strict fegyvertartasi torveny, ami megbuntet, ha szabadon hagyod fegyvereidet.

Előzmény: Camo_BDU (208)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 212

Én a tényeket és a logikát figyelembeve válaszolok, nem úgy mint a 80%-90%, akik könnyen manipulálni hagyják magukat. Érdekes hogy a Republikánus felméréseken közel sincs 90%. Se 80, se 70. Inkább 50 körül. Az általános szigorításnál mág 50% sincs, csak 30%. De Obama a beszédében biztosan nem példálozna azzal, hogy az emberek 30% akar szigorítást. Ő csak olyan adatot használ, ami őt igazolja. CNN, MSNBC. Fox? Az ő felmérésük nem számít. Így manipulálja a tömegeket a beszédeiben. Inkáb arról beszéljen hogy hol az a 2500 "assault weapon" amit átpasszoltak a mexikói drogkartellekenek. Mert erre még egyik se válaszolt. Meg hogy Holder mikor kerül rács mögé. Mert az is mindent elkövet, mégis mindig felfelé bukik, sose kerül börtönbe. Ahelyett előléptetik.

Előzmény: Maule (207)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 211

Please, ne ragozd, Csak common sence.

Előzmény: Camo_BDU (209)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 210

Ennyi kene, ennyi tamogatas fegyvertartok reszerol, hogy at lehessen vinni olyan torvenyt, ami nehezebbe tenne fegyvervasarlast terroristanak, vagy orulteknek.

Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 209

Mert mikor a történelemben összeírtak minden egyes lőfegyvert, annak mindig vérengzés lett a vége. Én békességet akarok, nem erőszakot.

Előzmény: Maule (206)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 208

Online vásárolt, background checkel. A fia nem vehetett semmit, mert mentálisan beteg volt és szedte a gyógyszereket. 

 

"En is orokoltem fegyvert, semmi backround check nem kellett."

Ha bűnlajstromod van és felon vagy, akkor illegálisan van nálad. Ha nem vagy az, akkor mi a gond? 

"Aurora shooter bevasarolt online, senki nem allitotta meg."

FFL-hez küldik az online boltok a lőfegyvereket. Az pedig mind az 50 államban lefuttatja a background checket. Mert az a törvény. Nem tudom hogy milyen aida mit reklámoz. Nem olvasom a hírlevelüket.

 

"Allitod, hogy mar most is van ilyen, de nincs."

 

 

Leírtam hogy hol van, mint van, hogy működik, mil a törvény. Ha nem hiszed, ellenőrizd le, minden állam oldalán kint vannak a törvényekkel kapcsolatos tudnivalók. Ha a hivatalos állami oldalaknak és hatósági weboldalaknak se hiszel, akkor miért akarod hogy én magyarázzak meg neked mindent? Én tőlük veszem az adatokat, te meg azt mondod hogy nem igaz. 

Előzmény: Maule (203)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 207

Hiszem, hogy ti is ugy valaszoljatok meg ezeket a kerdeseket, mint az orszag 80-90 szazaleka.

Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 206

3. "Do you support or oppose requiring background checks for all gun buyers?"

 

All? Nem tudom.

 

Miert gondolod, hogy kivetel kellene, hogy legyen.

Előzmény: Camo_BDU (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!