Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.09 0 0 2281

Ha térdimenzióból több is lehet, idődimenzióból miért csak egy van?

Lehetne kettő? Mint a versikében: Erre csörög a dió, arra meg a mogyoró.

jogértelmező Creative Commons License 2023.03.08 0 1 2280

" bármely nyugalomban lévő testben (tömegben) változások mennek végbe (belső mozgás-változás).
Nem beszélve a külső nyugalom-mozgás viszonylagosságáról."

 

Ritka pocsék indok arra a butaságra, hogy a helyzeti energia mozgás, ill. változás lenne.

Előzmény: 7fő (2277)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.03.07 0 0 2279

a legalább két test{tömegpont} mozgását nem probléma a koordinátáik megváltozása alapján deklarálni

Előzmény: jogértelmező (2276)
jogértelmező Creative Commons License 2023.03.07 0 0 2278

" Azt látom, hogy a „tömeg”-et helyettesíted az „anyag”-al a mozgást pedig az energiával. "

 

Az nem én voltam.

Előzmény: 7fő (2277)
7fő Creative Commons License 2023.03.07 0 0 2277

Attól, hogy bármely nyugalomban lévő testben (tömegben) változások mennek végbe (belső mozgás-változás).
Nem beszélve a külső nyugalom-mozgás viszonylagosságáról.

"Anyag=tér-idő-energia"
Azt látom, hogy a „tömeg”-et helyettesíted az „anyag”-al a mozgást pedig az energiával. A tér-idő rendben van.

E=mc
2
ebből a fogalmad szerint az anyag, szerintem a tömeg: m=E/c2 hozzáteszem ott és akkor, ahol és amikor ez létrejön.

Előzmény: jogértelmező (2276)
jogértelmező Creative Commons License 2023.03.07 0 0 2276

Mitől volna változás, ill. mozgás pl. a helyzeti energia?

Előzmény: 7fő (2275)
7fő Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 2275

De.

Előzmény: jogértelmező (2269)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.03.06 0 1 2274

Zöld volt és kivi ízű. :)

Előzmény: Bölcs Árnyék (2273)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2273

Mit kaptál be: a pirosat vagy a kéket ?

Előzmény: szőrinszálán (2272)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2272

Öreganyám meg trollibusz.:))

Előzmény: Bölcs Árnyék (2271)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2271

troll

Előzmény: szőrinszálán (2270)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2270

Melyik? A férfi, vagy a női nem? :)

Előzmény: jogértelmező (2269)
jogértelmező Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2269

nem.

Előzmény: 7fő (2268)
7fő Creative Commons License 2023.03.06 0 0 2268

És a tömeg?


Az energia voltaképpen változás, szűkebb értelemben mozgás.

Előzmény: mikcip (2264)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.03.03 0 0 2267

"Lehetséges-e, hogy csak a tér, és energia létezik?"

 

Nem. A tér egy kiterjedt 1,2,3 dimenziós pontokból álló sokaság. Ahhoz, hogy kiterjedjen valami, energiára van szükség. A kiterjedés egy időben zajló folyamat, tehát a tér és az idő együtt létező fenoménok. Az energia nélkül, meg azok a fenomének sem létezhetnek, mert megnyilvánulatlanok maradnak. Az anyag, már egy felbukkant, megnyilvánult következménye az energia, tér, idő hármas létezésének. Ebből a háromból van összegyúrva az anyag, ami egyre bonyolultabb formákat ölt a fejlődése során. Az anyagfejlődés folyamatát nevezzük evolúciónak, aminek nem ismerjük a végállomását. Amennyiben a tudatunk is az anyagi evolúció útjának egy végállomása, a lehető legbonyolultabb formája az anyagnak, akkor ez a (forradalmi) minőségi ugrás hozta létre a szellemet. A szellem meg olyan nemanyagi létező, mint akár a téridő. A kör bezárul, a ciklus folyamat kezdődhet előről. ;-)

Előzmény: mikcip (2265)
mikcip Creative Commons License 2023.03.03 0 0 2266

Én úgy gondolom, hogy Idő nincs, az csupán egy összehasonlító módszer. A Térben folyamatosan mozgó-változó Energia - pontosabban: a folyamatosan mozgó, és így sűrűségét-intenzitását változtató Energia létrehozza mozgása, illetve kiterjedése révén a Teret. Az általa létrejött Tér különböző csomósodású, amelyek egymáshoz képest gyorsabban, vagy lassabban változtatják formájukat, sűrűségüket. Mi emberek mindezt például bolygók kialakulásában érzékeljük, és - hogy rövidre zárjam fejtegetésemet - a Földünknek Nap körüli keringésében látjuk azt a periodikusságot, amelyhez alkalmasnak találunk összehasonlítani más periodikus változásokat. Ezt az összehasonlító módszert nevezzük Időnek.

Mindezt a hülyeséget én magam találtam ki, hosszú-hosszú - éveken átívelő - kínlódás, fantáziálgatás után.

mikcip Creative Commons License 2023.03.03 0 0 2265

"Lehetséges-e, hogy csak a tér, az anyag, és energia létezik?"

 

Rossz a meghatározás: Anyag= Tér-Idő-Energia

Viszont, ha tényleg problémás az Idő, és ki akarjuk venni a definícióból, akkor így kell feltenni a kérdést:

Lehetséges-e, hogy csak a tér, és energia létezik? Ez érzékeljük mi emberek Anyagnak. 

mikcip Creative Commons License 2023.03.03 0 0 2264

Lehetséges-e, hogy csak a tér, az anyag, és energia létezik?

Nem jó... rossz a definíció. Anyag= Tér-Idő-Energia

 

Hónix Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2263

Létezik digitális napóra is.

Előzmény: jogértelmező (2260)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2262

Képzeljük el, hogy az állapotváltozások közötti legkisebb időtartam, az idő kvantuma. Egy olyan „mennyiség”, aminél nincs kisebb. Az abszolút etalon. Ezt a mennyiséget még nem tudjuk megmérni, mert az anyag erre nem alkalmas „durvább” felépítése miatt. A tudatunkkal bármekkora távolságot megtehetünk szinte egy pillanat alatt, de mivel a tudatunk is egy anyagi emanáció, az idő kvantumánál nagyobb értékű állapotváltozás közötti időben érzékel. Az érzéki csalódás, a tudatmódosító szerek hatása, még jobban lerontja az etalonhoz való közelítést. Ennél fogva nincs más lehetőségünk, mint szubjektívan érzékeljük az időt. A tudomány azonban törekszik elérni azt a legkisebb igazolható időtartamot, amivel a „pontos órát” elkészítheti. A téridő kvantuma, ma még egy fikció, olyan feltevés, amit az emberi logika alapján teszünk. Az MI talán ebben is felül múl bennünket, és felfedi számunkra a metafizikát, az anyagon túli valóságot. ;-)

Előzmény: Helem 5 (2261)
Helem 5 Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2261

Volt már ez téma itt. Ha elképzelünk egy általunk csinált bazi nagy szuperszámítógépes világot. Abban mesterségfes élőlényeket tenyésztünk. Evolváltatunk. Akkor egy idő uitán elvileg kialakulhatnak belül intelligens élőlények. Azok az időről kezdenek beszélgetni, vitázgatni egyszer csak. Mi istenként kívülről nézzük őket. Leállítjuk a program futását, akár lelassítjuk, bármi. Ők ebből belülről semmit nem vennének észre. Az idő belül másképpen halad. Mivel csak az állapotváltozások az amit érzékelhetnek belül. Az állapotváltozások között levő külső idő, azaz a mi külső megfigyelők közti időt nem érzékelhetik. Most akkor nekik mi lehet az idő? Az elemi állapotváltozások száma, amit ők belül érzékelhetnek.  A mi számítógépeink órajelekkel működnek. Az órajelek fel és lefutó éle jelenti az állapotváltozást. Az általunk érzékelt állapotváltozások között levő statikus "1" vagy "0" állapot külső időtartamot ők nem érzékelhetik. Nem tudhatják meddig tart, hány pikosekundumig. Csak azt érzékelhetik belül, hogy változás történt. Egyből nullába vagy fordítva ment valami. Tehát belül az időt ezen elemi változások sorozataként élik meg. 

 

Na most nálunk vajon hogy lehet ez? A kvantumos jelenségek mennyire jelenthetnek valamiféle analógiát ehhez?  

 

 

Előzmény: jogértelmező (2260)
jogértelmező Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2260

Mert Isten útjai kifürkészhetetlenek - legalábbis a beavatottak szerint.

Amúgy digitális órát használ? A napóra pl. nem az.

Előzmény: Helem 5 (2258)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2259

Szerénytem, három óra típus létezik. A fizikai törvények alapú, a biológiai törvény alapú, és a tudat alapú órák. A fizikai a legkisebbtől és a legnagyobbig terjedő órajelet, tartamot képezi. A biológiait a fizikai határolja be. A tudatit, pedig az idő tapasztalója. Ez viszont az egyéntől függő. :)

Előzmény: Helem 5 (2258)
Helem 5 Creative Commons License 2023.02.15 0 0 2258

Isten bárhogy állítja az órajelet a számítógépében amiben a mi univerzumunk létezik :-) az idő számunkra egyformán telik. Ha lassít ha gyorsít, ha időnként megállítja a program futását, mi abból semmit nem veszünk észre. Miért van ez?

 

  

jogértelmező Creative Commons License 2023.02.15 -1 0 2257

Agymenésed van.

Előzmény: szőrinszálán (2256)
szőrinszálán Creative Commons License 2023.02.14 0 0 2256

Szerintem a téridő a végtelen adottság, ami VAN.

 

A matematikában léteznek a szürreális számok, azok a nem valós számok, amik a valós számokat két oldalról a végtelenig közrefogják. A szürreális számok egy olyan külön osztályt alkotnak, amiből nem alakulnak ki rendezett testek, vagyis maradnak azok, amik. Valóságon túli, fiktív létezők.

Tegyük fel, hogy a téridő kvantumai a „szürreális létezők”, és nem alkotnak valós testet, vagyis külön osztályt, anyagot. Ennél fogva maradnak az üres hely státuszában lévő, de valós létezők, mivel a potenciális energia megnyilvánulásából vannak. Ez által erőt hordoznak magukban.

Ebben az esetben, nem kell az anyagnak az ÜRES HELY szerepét is betölteni, mert az anyag bármilyen megjelenési formája számára adott a hely. Ha nem tölti ki teljesen az anyag, akkor anyagmentes mozgástérnek is nevezhető. Ha teljesen kitölti, akkor már univerzumnak, anyaggal betöltöttnek nevezhető. Mivel az anyagnak többféle halmazállapota van, az anyag mozoghat magában az anyagban is. Megjegyeztem az előbbiekben, hogy a téridő végtelen struktúra, ami nem beteljesíthető. Viszont az anyag véges volta miatt, beteljesíthet egy halmazt, amit univerzumnak nevezünk. Az univerzumok száma nincs korlátozva térben és időben, vagyis az anyagra sem mondható ki, hogy véges mennyiségű létező. Amennyiben az időnek véges tartamokból összeálló, végtelen „fonala/folyama” a mozgást, vagyis a helyben való elmozdulást jelenti, akkor a mozdulatlansággal elimináljuk a helyet, és (megállítjuk) az időt.

szőrinszálán Creative Commons License 2022.02.22 0 0 2255

A téridő kvantumaiból álló közeg egy szuszpenziót képez, amennyiben a benne lévő elemi részecskék szétbomlanak, és összecsomósodnak. Azonban elsődlegesen ebből a közegből csapódnak ki az elemi részecskék, amik megmaradók, nem semmisülnek meg. Egy diffúz eloszlással felhígulnak, vagy sűrűsödnek a szerint, hogy a gravitáció miként hat rájuk.

Előzmény: jogértelmező (2254)
jogértelmező Creative Commons License 2022.02.21 0 1 2254

" az infinitezimális méretű téridő-kvantumokból álló téridő struktúra "

 

Huhh, ez nagyon tudományos!

 

Igaz-e, hogy a téridő-kvantum szuszpendál?

Előzmény: szőrinszálán (2253)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.02.21 0 0 2253

„A statikus, örökké jelenlévő és tudatos Most, amiben megjelennek az események, az anyagi világ.”

 

Szerintem a Most, egy relatív tapasztaló függő pillanata az időfolyamnak, ami soha meg nem áll. Az anyagi világ folytonos mozgásból, de eseményekre „darabolt” jelenségekből tevődik össze. A „mozdulatlan vászon”, mint minden mozgás viszonyítási alapja, szerintem az infinitezimális méretű téridő-kvantumokból álló téridő struktúra, amely a befogadó közeg, és a „mozdulatlan” háttér egyben. Azonban egy téridő-kvantum az energiának mozgásban való megnyilvánulása,(kiterjedtsége) ami egy időtartam alatt létező hely a valóságban. A folytonosan felbukkanó és eltűnő téridő-kvantumok végtelen sokasága teszi számunkra végtelennek a teret, és folytonosnak az időt. A tudatos szemlélő az, aki feldarabolja a megméretés érdekében.

Előzmény: Törölt nick (2251)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.20 0 0 2252

Illetve ami még furcsa lehet... Mégis azt tapasztalom, hogy én magam vagyok ez statikus Most. A statikus, örökké jelenlévő és tudatos Most, amiben megjelennek az események, az anyagi világ. 

Előzmény: szőrinszálán (2250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!