Keresés

Részletes keresés

ozntia Creative Commons License 2016.05.14 0 0 134

A végén, biztos ami biztos, 75cm mélyre ástam. Ha eléri mégis a markolós a kábelt akkor kirángatom a fülkéjéből. :-)

 

Betettem KPE csőbe az elektromos kábelt.

Előzmény: kaposznyak (133)
kaposznyak Creative Commons License 2016.04.27 0 0 133

Elméletileg igen.  Én betenném KPE csőbe a vezetéket, azt még véletlenül se tépi el a gép.

Előzmény: ozntia (130)
kaposznyak Creative Commons License 2016.04.27 0 0 132

Nekem 30 m szegély betonozva, 20 nm térkő munkadíjra adtak egy 140 meg egy 90.000 Ft-os ajánlatot.

Előzmény: attila8210 (131)
attila8210 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 131

Siasztok!

 

Térköveztetni szeretnék.Millió árat lát az ember,de engem kompletten érdekelne, hogy kb. mennyivel kell számolni?

A követ már megvettem, egy anyagos, munkadíjas ár érdekelne.

ozntia Creative Commons License 2016.04.27 0 0 130

Milyen mélyen szedik ki a földet térkövezés előtt?

A házból viszek át áramot a 6 méterre lévő garázsba. Most ásom, 65cm mélyen vagyok most.

 

Eddig ezt találtam:

"a tükör kiszedését a tervezett szinthez képest 6+3+25 = 34 cm-es mélységig kell elvégezni"

 

Ha ehhez jön 10cm beton akkor 44cm mélyen markolna a gép, tehát nem érné el a kábelt amit most fektetek le. Jól számolom?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 129

Sziasztok! Rozsdafoltot mivel tudom eltácolitani szürke térkőről? Köszönöm!

danidoki Creative Commons License 2016.04.23 0 0 128

Sziasztok,

 

kicsit gondoltam feldobom a topicot. Az összes hozzászólást elolvastam, de azért megkérdezem, mert én is térkövezés előtt állok. 

 

Van egy kocsibejáróm, keréknyomos 70-70 cm szélesen, most 40 cm beton (kétszer 20 cm-es betonozás volt). Erre most tennék barabáskövet 5 cm vastagot. A beton és a barabáskő közé kb. 2 cm vastagon marosi homokot tennék. Szegély lenne természetesen minden oldalról, jól megtámasztva oldalról (leginkább kívülről) betonnal, alulról meg 5 cm mélyen. 

 

A legfőbb kérdésem az,

-   hogy a 2 cm-es ágyazóréteg elég-e a beton és a barabáskő közé

- , továbbá mennyire legyen magasabb a térkő, mint a szegély beütés (gumikalapácsolás) előtt, mennyit fog süllyedni? 

-   térkő és a beton között lévő ágyazóhomok nem fog kimosódni? 

 

Köszönöm válaszotokat!

 

Dani

krisztian98 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 127
Előzmény: krisztian98 (126)
krisztian98 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 126

Sziasztok,

 

A műkő mennyire jó térkőnek?

Ennek a vásárlásán gondolkozok, csak nem szeretném, hogy 5 év múlva cserélnem kellenne ki. Illetve nem lesz ez csúszós esőben?

Járdának menne.

 

Köszi:

K

Norbi198007 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 125

Sziasztok!

 

Tértkövezni szeretnék! A szegélykő alá csak 4-5cm betont raktam. Csak most olvastam, hogy jóval többett kellett volna!

 Most akkor fel kell törnöm az egészet?

Bitmester Creative Commons License 2015.10.29 0 0 124

KÖszönöm a segítséget!!!

 

Az eredményről hamarosan beszámolok!

Előzmény: pajaci (123)
pajaci Creative Commons License 2015.10.23 0 0 123

Igen és igen.

Előzmény: Bitmester (122)
Bitmester Creative Commons License 2015.10.23 0 1 122

Sziasztok,

 

 

Egy kis segítséget szeretnék kénri.

Csatorna bekötés miatt fel kellett verni a térburkolatot. Ez a képen látható valamit jelenti. (Fontos:  A házat vettük és nem mi építettük. Így vannak dolgok, amiket magamnak/magunknak kell megtapasztalni.)

 

Próbáltam a neten megnézni mi a bánat ez de semmi értelmeset nem találtam.

Ami volt ilyyen formában az minde 6 cm vastag normális burkolat volt. Nem ilyen vékony (kb 2 cm) valami.

 

Tudnátok segíteni abban, hogy miként kell ezt szilárdan visszarakni/rögzíteni?

Az eredeti megoldásban, a beton tetejére valami vékony (kb 1 centis rétegben) "ragasztónak" szánt anyag látható de attól nagyon könnyen (kapával :) ) tudtam felszedni a burkolatot. Én azt "ragasztónak" sem nagyon nevezném ami alatta volt.

 

MI a tanácsotok, mivel lehetne a felszedett területet visszarögzítani?

 

Az én ötletem:

Fagyáló csemperagasztót fésűs gletvassal?

Ha ez  a megoldás járható akkor a kérdés a  következő: Ha hét elején betonozok hét végén már rakhatom le a lapokat flexibilis ragasztó+fésűs gletvas megoldással?

 

 

Segítésgeteket előre is köszönöm!

 burkolat

Tengerész 2 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 121

Hehe. Akkor én biztos nem vagyok "bárki". Nekem 2 percig se menne, én bizony (így 71 évesen) neki fogok térdelni. Acélkar, vasmarok, csak a lábaim szarok.

Előzmény: Móncsa (113)
Tengerész 2 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 120

Nekem az a gyanúm, hogy nem a talajból felszívott nedvesség, hanem a térkő burkolatról felpattanó esőcseppek miatt vizes a lábazat. Miután ahol nincs térkő puhára esik az eső, nincs felpattogás. Szóval nem olyan vészes a dolog, ha lesz egy fagyálló burkolat a lábazaton nem fog gondot okozni. (kicsit késő az okoskodás, ahogy nézem a dátumot, alighanem azóta megoldódott a problémád, de én most értem ide, googlizom a burkolatokat, mert most fogok rakni.)

Előzmény: took (102)
koroseck Creative Commons License 2015.07.28 0 0 119

A mart aszfalt azért lenne jó, mert meleg hatására betonkeménnyé tud válni.

 

A geotextíliát pedig nem a gyomosodás miatt húznám meg, hanem hogy ne süllyedjen a homokba el a murva.

Előzmény: Móncsa (118)
Móncsa Creative Commons License 2015.07.28 0 0 118

A murva tetjére mindenképpen tennék valami finomabbat mondjuk 05-ös finom kavicsot mert az ha párszor megázik kemény lesz -  a mart aszfalt tulajdonságait nem ismerem -  ,  geotextiliát nem tennék mert felesleges ha mégis kinőne a gaz akkor simán lepermetezném évente max 2x fozát 480-al vagy glialkával.

Ha utólag valami miatt itt-ott mégis megsüllyedne akkor oda csak simán ráteritenék még 05-ös kavicsot.

Előzmény: koroseck (114)
koroseck Creative Commons License 2015.07.27 0 0 117

természetesen személyautókról van szó

Előzmény: koroseck (116)
koroseck Creative Commons License 2015.07.27 0 0 116

Napi szinten 2 autó fog kiállni és visszaállni a garázsba, nagy ritkán hoznak majd tüzifát, ami 20-30 mázsát jelent fordulónként.

 

Előzmény: pajaci (115)
pajaci Creative Commons License 2015.07.27 0 0 115

Milyen terhelése lesz? Nem mindegy hogy naponta 20 gabonás kamion használja, vagy kétszer átmegy rajta egy suzuki.

Előzmény: koroseck (114)
koroseck Creative Commons License 2015.07.27 0 0 114

Sziasztok!

 

Bár nem szorosan kapcsolódik az én kérdésem a térkövezéshez, mégis úgy gondolom, nagyon nem fogok eltérni a témától.

Szval adott egy homokos kocsibejáró, amit szeretnék nem pocsolyás földút, hanem szilárdabb.

 

Nagyjából 20cm földet kiszedettem, murvát olcsón be tudnék szerezni, de ha jól gondolom, akkor nem biztos, hogy evvel kellene teljesen befedni.

 

Mi lenne a célszerű?Hozzak murvát, tömörítsem, aztán mart aszfalt tömörítve, és kapok egy szilárdabb utat?

Vagy csak murva?

 

Geotextília kell ezek alá, vagy teljesen gyom mentes marad a terület?

Szívesen várok véleményeket, vitassuk meg, mi lenne a legjobb adott keretek közt.

 

Köszönöm.

Móncsa Creative Commons License 2015.07.26 0 0 113

2percig,  ha majd 8 órán keresztül így rakja na az már valami de két percig bárki tudja rakni ebben a tempóban.

Előzmény: M.K. Williams (112)
M.K. Williams Creative Commons License 2015.07.23 0 0 112

rnagy8 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 111

Sziasztok,

 

Úgy alakilt, hogy egy nemrég fektetett térkő út egyik oldalát vissza kellett szednem, hogy keritéslábazatot építsek, nem mellesleg,szegélyként a térkő mellé.

 

A lábazat nemsokára kész. Kérdésem az, hogy, hogy kell megcsinálnom a lerakást. Mennyit kell rászámolnom az ágyazásra, hogy a végén egybeessen a magassága a két résznek? Kell a 0-20 -as után vibrózni vagy elég a térkövet a végén? Egyelőre 20-30 centit bontottam vissza 22 méteren, tehát most nem férne be a vibró a 0-20-ast megdolgozni.

Köszi

murray Creative Commons License 2015.04.13 0 0 110

hali tegnap járt nálam egy épitész. megnézte a járdámat. is. persze nem jó :-)

sztem próbáld meg a térkő széle és a lábazat között mapei -csak ez a jó- szigetelővel kikenni gyakoratilag mintha szilóval kifugáznád bent a zuhanyt. vízmentesen kell kikenni mert a fugán át leszivárog a víz.

 

Előzmény: took (109)
took Creative Commons License 2015.03.30 0 0 109

Nem a járda lejt a ház felé, hanem az egész telek lejtős. A járda a faltól kifele lejt, azzal nincs gond.

Előzmény: murray (108)
murray Creative Commons License 2015.03.30 0 0 108

amikor csinálták a járdát nem figyeltek arra hogy semmiképp se lejtsen a ház felé?

én is lejtős telken lakom és ez az első amit figyelni kell.

terasz, járda minden kifelé lejt.

Előzmény: took (107)
took Creative Commons License 2015.03.30 0 0 107

A lábazat be van vonva XPS-sel, tehát jobb esetben a fal nem találkozhat vízzel, csupán az XPS dryvit vakolata szívja meg magát nedvességgel. Aggodalmam viszont abból adódik, hogy utólag derült ki számomra, az XPS szigetelést nem vitték le kellően a föld felszíne alá, így a járdánál lévő víz elérheti a lábazatot. A lakótér a modifikációs bitumenszigetelés miatt biztonságban van.

 

A járdára verődő esővíz szerintem nem okozhat ilyen problémát. Lefotóztam a ma reggeli esőzést, csatoltam a képet.
A telek lejt, és igen, a ház felé (is). Én arra gondoltam, hogy az építkezés miatt nagyon kopasz a telkem, tehát nincs talajnövényzet, pl: fű, bokor stb... Így a csapadék könnyen a lejtés irányba folyik, vagyis a ház felé. Mivel a térkő alatt 2x rostált sóder van, ami porózus anyag, a víz könnyebben talál ott magának utat, mint az agyagos földön. Így előbb a telket kéne megcsinálni és utána megfigyelni, hogy változik-e a probléma.

 

 



Szerintetek?

Előzmény: murray (106)
murray Creative Commons License 2015.03.27 0 0 106

esetleg dolgozd ki,l cseréld  a fugát a kövek közül és ott kéne biztositani a viz elfolyását.

Előzmény: murray (105)
murray Creative Commons License 2015.03.27 0 0 105

ez nagyon fel van ázva.  csak a vége csap ki és még így is totál végig és vagy 30-40cm magas a felázás.

pont ezért nem merem a ház melletti járdát térkövel kirakni. pedig ez egy jól megcsinált házalap.

nem tud elfolyni a víz. merre lejt a telek?  nem a ház oldalába folyik az összegyűlt víz? 

lehet h a magasabb szegélykő nem engedi le így bármi lehet. 

én szétszedném. inkább bukok egy járdát mint egy házalapot. 

 

Előzmény: took (102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!