Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.03.07 0 0 43

Szerintem arra utal, hogy valamitől magasabb. A vérnyomás is valamitől magasabb. Négy elem hat az emberre - a kemény anyagok, folyadékok, levegő és az elme. Az orvosok is csak az első kettővel próbálnak hatni az emberekre - de meglehet az is, hogy a levegő (légzés stb) és az elme (tudat, akarat, nyugalom, lelkierő, tudás stb) nagyobb hatással bír a testre, mint az első kettő.

 

Tehát a jó kérdés. Ha magas a vérnyomás - akkor rendben van e a lelki oldal (sztressz, idegesség, ingerlékenység stb) és a légzés (mekkora a pulzus, tüdőkapacitás, mennyit bír légzés nélkül stb).......  Ezek sokat elárulnak......

Előzmény: Peter Altenberg (41)
ghepard Creative Commons License 2013.03.07 0 0 42

De maga a vese se véletlenül került abba a helyzetbe, szerintem...

Előzmény: dataszviccs (39)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.03.05 0 0 41

Magasabb koleszterin mire utal?

Előzmény: dataszviccs (39)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 40

Köszönöm. Kérlek, időnként nézz be ide, ... a fejleményekről.

Előzmény: dataszviccs (39)
dataszviccs Creative Commons License 2013.03.03 0 0 39

Szia. A magas vérnyomás lehet veseeredetű is. Ebbe az irányba is lehetne kutakodni.

Előzmény: Peter Altenberg (38)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 38

Vizsgálat mutatta ki, hogy semmiféle szívbetegsége nincs.

Előzmény: Peter Altenberg (36)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.02.17 0 0 37

OMRON M4-el mérve, két héten át.

Előzmény: Peter Altenberg (36)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.02.17 0 0 36

Ez milyen?

67 éves férfi, 173 cm magasság, 75 kg

Soha só, soha alkohol, soha cigaretta

Kb 10 éve magas, de csak most derült ki

Délelőtt 147/70, du-este 155/72

----

Vélemény?

Peter Altenberg Creative Commons License 2013.02.17 0 0 35

Üdv. Mi az a holter?

Előzmény: bindera (32)
bindera Creative Commons License 2012.11.30 0 0 32

Kérj holtert, az egy napon keresztül méri a vérnyomásod, az a biztos.

Előzmény: Shardik (31)
Shardik Creative Commons License 2012.11.30 0 0 31

Most mondjátok meg, mi a fenét csináljak :(

A vérnyomásom normális, 120-130/80 szokott lenni, az orvosnál viszont mindig felmegy az idegességtől 150-160-as értékre! :(

Emiatt az orvos rám kényszerít gyógyszer szedést, hiába érvelek azzal, h normál nyugalmi állapotban nem magas, nincs tartósan magas vérnyomásom, ami hivatalos adatok szerint csak 140/90 felett számít kórosnak amúgy is.

Viszont az orvos a gyógyszergyárak zsebében van, még vitamin-ellenes is, így nagyon nehéz mit tennem ellene :(

Szerintetek milyen legálisan kapható szerrel tudnám az orvosi vizsgálat idejére csökkenteni a vérnyomásom? Valamilyen nyugtató, stresszoldó lenne jó talán...

 

kimel92 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 30

Segítséget szeretnék kérni minde orvostól aki tud segíteni abban hogy  a betegségem megoldodjon.

Én egy 20 éves fiatalembervagyok akinek igemagas tensio kiugrással járó rosszúlléteivannak az igen magas tensió a 200Hgmm től a mérhetetlen értékekig tart ezeket a kiugrásokat igen sok antihipertensiv szerekell kezelik ami már  a májamat kissé tönkrettete.

Ennek  minden endokrin okait kizárták ezenkívül nincsen beszükült ér sehol volt dinamikus vesecintigráfia ami negatívlett a továábi vizsgálatokkal együtt.

Az agyi mr en láttak eltérést ami végett agyműtétre került sor  ,mely során a bal oldali lateralis,suboccipitalis craniotomiábol az agytörzset komromitáló bal arteria vertebralist mobilizálták az arteria és az agytörzs közé izomgraftot hejeztek.Sajnos ez nem segített azóta sajnos ugyan úgy vannak hypertoniás kriziseim és mostanába egy re gyakrabban van hypotoniás álapotom is.

Arra kérnék minden olyan orvost akinek felkeltette a figyelmét és lenne egyéb ötlete az a következő email címre irjon minden segítséget örömmel fogadok.

Előre is köszönöm  a segítségüket

email :kimel92@freemail.hu

<Tycoon> Creative Commons License 2012.01.30 0 0 27

köszi, átnézem.  Tényleg nem értek hozzá :(

Előzmény: jin-jang (26)
jin-jang Creative Commons License 2012.01.28 0 0 26

Azért kissé pontosabban kellene megfogalmaznod a kérdést. A "vörösvértest vagy mi a fene" nagyon pongyola fogalmazás. És mi az, hogy "50"? 50 micsoda? Liter? Gramm? Egyébként "a google a te barátod!" Ha téged komolyan érdekel a barátod problémája, akkor beírod a google keresőbe, hogy vörösvértest értéke, rengeteg találatod kapsz. Ott olvasgasd el az első néhányat, megtalálod a választ. 

Egyébként a vörösvértestre vonatkozó normál értékek az alábbiak:

Vvt: 4.2-5.6 T/l

Hgb 120-140 g/l

Hct: 0,36-0,48 %

MCV: 80-99 FL

MCH: 27-31 pg

MCHC: 305-355 g/l

És ez mind a vörösvértestre vonatkozó érték.

 

Előzmény: <Tycoon> (25)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.01.27 0 0 25

Egyik ismerősöm volt vérvételen és vörösvértest (vagy mi a fene értéke) a 10-30 közötti normál érték helyett 50 lett. 

 

Ez mit takar, mitől lehet, és mit lehetne kezdeni vele?   Már tavaly is magasabb volt, a doki nagyon nem foglalkozott vele, de most ez eléggé magas, mi lenne a megoldás?   köszi

jin-jang Creative Commons License 2012.01.27 0 0 24

Egyértelműen az OMRON. Ezen belül is különböző típusok vannak, bármelyik felkaros kiváló. Nálunk a családban van M2 és M4 típus is, mindegyik évek óta tökéletesen működik.

Csak újat szabad venni, mert a használat során először mindig a mandzsetta belső gumitömlője megy tönkre. A mandzsetták pedig nagyon drágák.

Előzmény: referon (23)
referon Creative Commons License 2011.12.05 0 0 23

melyik a legmegbizhatóbb felkaros vérnyomásmérő?

Tombolda Creative Commons License 2011.03.10 0 0 21

Már 12-14.

Előzmény: Tombolda (13)
Admina Creative Commons License 2011.02.10 0 0 20

Szemész már vizsgált,mindent rendben talált.

Neurológus meg még vizsgál(4 hónapja)...legújabb iránydiagnózisa Sclerozis multiplex,de azt mondja tünetszegény vagyok hozzá.

Előzmény: afintha (19)
afintha Creative Commons License 2011.02.09 0 0 19

Ebben az eletkorban, ezen testi parametereknel nem jellemzo ezen vermyomasnal a fejfajas es a homalyos latas.

Neurologus, szemesz vizsgalt mar?

Előzmény: Admina (18)
Admina Creative Commons License 2011.02.09 0 0 18

Sziasztok!

 

Pár napja 131/75-139/85 között vana  vérnyomásom,nagyon fáj a fejem is és homályosan látok sokszor.

Káros szenvedélyeim nincsennek,160 cm magas,60 kg vagyok,és 32 éves.

Koszorúér szűkületet feltételeznek nálam,májusba megyek szív CT-re.Lehet ez a vérnyomás ettől?És ez már magasnak számít?Sokszor szúr a szívem környéke is,gyenge vagyok és aluszékony.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.06 0 0 16

A cigeretta érszűkítő hatása miatt lehet magas vérnyomás okozója is. Gyakran fogyni is lehet tőle, halálos gyorsasággal.

Előzmény: Törölt nick (14)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.06 0 0 15

Hajlam... Másbetegség esetleg?

Amúgy a kávézás nem feltétlen emeli, csökkentheti is.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.06 0 0 14

Ismerősöm 180 magas 70kiló és mivel postás megvan a napi 20 km biciklizés tutira.

Neki mitől lehet mégis magas a nyomás?

Cigaretta? Kávét alig iszik.

Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 13

5kg számomra azért még sokat nem mond, de ha azt vesszük, hogy az előző héten nem jött vissza semmi... pedig lehetett volna marhára... Amúgy még 2 hónapja egy esti vacsora alkalmával képes voltam 2-3 kg-t felszedni...

Korábban is voltak gondjaim a pumpával, de max egy hét 2 évente gyenge gyógyszerrel és ennyi. Most viszont tartósra sikeredett.

 

Az étkezés mennyisége, minősége és a test karbantartása. Ezeket lehet boncolgatni, aztán ha létezik ebben is az örökletes hajlam... akkor beszoptam... :-)

 

Fiatal koromban fogytam már 3-4 hónap alatt 25 kilót... de azt elégtelen táplálkozás miatt (finoman szólva...), annak az "eredménye", hatása kb 5 évig érződött, majd elértem bizony a középkor kezdetére és itt már sok minden már a gyengénk tud lenni, főleg ha egy dagadék vagyok - 185 / 125kg és nem izomban :-).

Előzmény: PA63 (12)
PA63 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 12

Köszi!

Az 5kg minusz az már nem semmi. 1 kilót is nehéz ledolgozni.

Az elért eredmények már elég jól motiváják az embert. Karácsonykor már az is valami, ha nem hízik az ember. Aztán az új évben lehet folytatni a fogyást.

Volt olyan, pont tavaly előtt év végén, hogy 2 hónapig nem tudtam fogyni. Na az nehéz volt, mert mindent ugyanúgy csináltam mint addig. Aztán megindult és sikerült még 17 kilót fogyni.

 

Most egy sokkal kisebb súlyhoz, egy sokkal jobb fizikai erőnlét párosul. Ez meglátszik a vérnyomás mérésnél, a közérzetnél és a labor eredményeknél is! Ez adja a motivációt.

Előzmény: Tombolda (7)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 11

A topik címe és a kávézás között milyen összefüggést láttok? (gondolok itt a krémes espressóra és nem a híg német / amcsi literes löttyökre, a keserű megégetett lemezköcsögben forralt mocskokra, amik bizony koffeinnel túlterheltek)

Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 10

Ismerem. :-) Részemről az étellel van a gond, elég gyorsan falok, utána ott ülni csak a tukmálást vonja maga után... persze kezdem gyakorolni a lassú evést, hamarabb is laktat.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.05 0 0 9

Társasági kajáláshoz, iszogatáshoz egy tippet adhatok?

Ne utasítsd el sem az ételt, sem az italt. A legrosszabb reakciót váltja ki, tukmálnak tovább. Csipegess, tarts a kezed ügyében teli poharat, előbb meggyugszanak. Kipróbáltam, általában működik. Utóbb is buloban voltam, s hazafelé mondja egyik ismerősöm, hogy nem gondolta volna rólam, milyen jól bírom az italt, meg sem látszik rajtam. Persze, mondom neki, két deci bort ittam egész este. Nem hitte el. Nem tűnt fel neki, hogy mikor koccintottunk, én is megtettem, de nem ittam bele az italba, éppen csak imitáltam.

Előzmény: Tombolda (7)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8

...és cukor nélkül iszom a kávét, finom ristrettókat... :-)

Előzmény: Tombolda (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!