Keresés

Részletes keresés

M63FUN Creative Commons License 2010.08.16 0 0 114
jó estét az uraknak!

tanácsot kérnék: teraszburkolás körvonalazódik 10 nm szabadban. fagyálló 33centis lappal flexragasztóval. az aljzat 2 komponensű vízszigetelővel bevonva (a terasz alatt laknak, ez egy társasház). a kérdés hogy milyen márkájú fugát válasszak. süti a nap a teraszt, esik rá az eső és ugye a hó sem kíméli. 3-4 mm-es fugára gondolok. milyen márka ami jól bírja a strapát az időjárást stb.
mivel kis terület gondolom nagyon nagy extra árak nem lesznek így minden 5let jöhet!

előre is ksözönöm!
caballo Creative Commons License 2010.08.16 0 0 113
Minőségi ragasztóval akár a mennyezetre is ragaszthatod.
Üdv!
G.
Előzmény: Nero the real (112)
Nero the real Creative Commons License 2010.08.14 0 0 112

Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni: ujraburkoljuk a konyhat. A felesegem kinezett egy mintas greslapot (Fossili 33.5x33.5) es azt akarja hogy a konyhaban a padlora es a falra is ezt rakjuk.

Kerdesem, hogy lehet e ilyen padlolapot a falra is felrakni, vagy nezzek hasonlo mintaju csempet?

krisztikeee Creative Commons License 2010.08.14 0 0 111
Sziasztok!

Mennyit kell várni a csempézéssel a vakolás után? A padlóra zsákos beton került, gondolom néhény napot itt is kellene várni és néha locsolni.
peti0807 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 110
Szia!
Járólappal burkoltatom, félig van kész jelen pillanatban, de szerintem jó lesz. A költségigénye töredéke a fa burkolatnak, és nem is fog rosszul mutatni. Ugyanolyan lappal lesz burkolva, mint az a helyiség, ahonnan indul, együtt futnak a fugák, úgyhogy egész pofás lesz.
Jobban tetszett volna a fa, de nem annyival, mint amennyivel többe került volna.
Amúgy köszi az érdeklődést!

Nekem is lenne egy kérdésem, nem feltétlenül Hozzád, hanem bárkihez, akinek tippje van.

Parkettázásra készülök az egyik helyiségben (szalagparketta). Parkettázást, igaz, laminálttal, de már csináltam, azzal nem lesz gond, viszont a szegélynél lesz egy kis malőr. Van ugyanis két olyan falszakasz, ami íves, és eléggé szem előtt is lesz. Hogy lehet ilyen helyeken megoldani a szegélylécezést?
Előre is köszi a tippeket!
Előzmény: tamivill (108)
szakipeet Creative Commons License 2010.08.13 0 0 109
Üdv a topiclakóknak!
Érdeklődni szeretnék, hogy ha egy padlólap leírásában nincs feltüntetve, hogy padlófűtéshez alkalmazható-e, ill, nem fagyálló, honnan tudom megállapítani, alkalmas-e padlófűtés fölé? 45x45-ös, fényes felületű, PEI3 ill. 4-es.
Az eladók sem biztosak egyik verzióban sem...
tamivill Creative Commons License 2010.08.01 0 0 108
Üdv peti0807!

Kíváncsi vagyok, milyen megoldást választottál a lépcső burkolására, és elégedett vagy-e a végeredménnyel?
Előzmény: peti0807 (104)
brigi 77 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 107
Szerintem nagyon szép linóleumokat lehet kapni és viszonylag egy ügyeskezű ember könnyen lerakja.A sarkokra élvédőt akár fából akár fémből lehet rakni,így nem is csúszik le az ember lába olyan könnyen.Bár ha kicsit vizes szerintem mindegyik anyag csúszik.
Előzmény: peti0807 (104)
peti0807 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 106
Köszi az ötleteket! Ez a laminált parkettás megoldás jól hangzik, utánanézek! Meg ezt a fa lépcsőlapos kérdést is körüljárom.

Még egyszer köszi, és további szép napot!
Előzmény: akinta (105)
akinta Creative Commons License 2010.07.08 0 0 105
Üdvözletem!
A járólap jó ötletnek tűnik, és nem túl drága, habár az ára nagyban függ a kiválasztott padlólaptól. Ha a padlólapos verziónál maradsz, figyelj, hogy ne legyen túl csúszós a lap, mert balesetveszélyes lehet!
Lehet még:
Laminált parketta. Ilyenkor a parkettások az élekre speciális fémprofilokat raknak.
Padlószőnyeg. Nemrég dolgoztunk egy helyen ahol padlószőnyeg burkolatot kapott a lépcső, a végeredmény elég barátságos lett, nem is gondoltam volna. Habár a padlószőnyegesek megizzadtak egy kicsit mivel minden foka húzott volt a lépcsőnek.
Én a helyedben bekérnék még néhány árajánlatot a fára , illetve olyat is hogy csak a járófelület fa, a "rugdosó" része pedig glettelt festett beton maradna , nekem személy szerint ez a fajta teszik a legjobban. Ezt akár házilag is meg lehet csinálni. Az építkezős multikban lehet kapni fa lépcsőlapot, ezeket méretre lehet vágni.
Burkolni egyébként még nagyon sokmindennel lehet:parafával üveggel, linóleummal, kővel, márvánnyal, műkővel, de még fémlemezzel is !Csak a fantázia és a pénztárca szabhat határt!
Ja, és csempéből is lehet famintásat választani!
Előzmény: peti0807 (104)
peti0807 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 104
Üdv mindenkinek!

Lépcső burkolásával kapcsolatban lennék kíváncsi a T. Fórumtársak véleményére.
Adva van egy beltéri beton lépcső, átlagos méretű, ami felvisz az alsó szintről az átlagos magasságú felső szintre, amit az eredeti elképzelés szerint fával burkoltunk volna, ha nem kaptunk volna rá egy kb. félmilliós árajánlatot. Ennyi pénzünk nincs rá, megközelítőleg sem, úgyhogy valami alternatívát kell találni.

Van esetleg valakinek jó ötlete? Én első körben járólapra gondoltam...

Előre is köszönöm!
Tomib555 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 103
Értem.
És azt megtudjátok mondani, hogy milyen típusú betont tegyek rá és milyen vastagon??
tamivill Creative Commons License 2010.06.16 0 0 102
Egyetértek brigi 77-el. Az a tiszta munka, hogy a régit fel, kiegyenlítés, újat le.
Előzmény: brigi 77 (101)
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 101
Szedd fel a régi burkolatot és betonozz alá,úgy hogy a szintemelkedés meglegyen,majd burkold le.Ne rakd a régire,mert ahol törött ott feljöhet az új is.
Előzmény: Tomib555 (97)
Kisbalázska Creative Commons License 2010.06.13 0 0 100
A burkolásról több helyen találsz leírásokat. Nem olyan vészes a dolog, ha van hozzá egy kis bátorság.


A burkolás menete
Előzmény: Tomib555 (99)
Tomib555 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 99
Hát nem vagyok éppen fakezü, viszont szegény vagyok mint a templom egere, szóval magam csinálnám inkább...
Előzmény: brigi 77 (98)
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 98
Te szeretnéd csinálni,vagy csináltatni?Vállalunk burkolást,ha érdekel írj az emilemre.
Előzmény: Tomib555 (94)
Tomib555 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 97
Megmondom Őszintén, nem tudom. 25 évvel ezelőtt volt, akkor még éppen csak járni tudtam...
Előzmény: Zoli0612 (96)
Zoli0612 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 96
Szia Tomib!
Eloszor is jolenne tudni, hogy a jelenlegi burkolat miben lett anno lerakva.Hagyomanyos (misungos), vagy mar ragasztoba?
Előzmény: Tomib555 (94)
tamivill Creative Commons License 2010.06.09 0 0 95
Ha itt nem kapod meg a választ, tedd fel a kérdésedet egy valamelyik elérhetőségén.
Biztos vagyok benne, bármelyik szívesen segít.
burkoló
Előzmény: Tomib555 (94)
Tomib555 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 94
Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni, mert kissé tanácstalan vagyok...
Van egy emeleti, nagyméretű, félig fedett teraszom, repedezett, felpattogott, fagyálló, kisméretű lapokkal burkolva. Szeretném újraburkolni, és a szigeteléssel kapcsolatban kérnék segítséget.
hogyan lehetne megoldani minimális szintemelkedéssel?? A régi követ mindenképpen fel kell szedni?
Előre is köszönöm a segítséget.:-)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 93
Nekem bejött a Kaindl, a 7 és a 8 mm-es is, 6-7 dobozból 1-2 szálban volt minimális hiba.
Előzmény: bubbone (91)
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 92
Szia.Szobába akarod rakni?Mert akkor inkább lamináltat.Bár már olyan szép linóleumokat gyártanak,mintha márványt raknál.A konyhába meg a laminált célszerűbb.
Előzmény: bubbone (91)
bubbone Creative Commons License 2010.06.03 0 0 91
Sziasztok,
Velemenyeket szeretnek kerni a temaban jartas emberektol : Kaindl vagy a Diegoban kaphato Wood Step Royal laminalt padlo e a jobb, most nagyjabol egy arban megkapjuk az amugy tok hasonlo padlokat.
Illetve inkabb ugy kerdezem, hogy minosegileg volt e panasz egyikre vagy a masikra?
Nagyon koszonom.
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 90
Szia,Joga van többet mondani,neked meg jogod van mással csináltatni.Mi is vállalunk burkolást,de amiben megegyezünk az annyi amennyi.
Előzmény: zotyisz (80)
tamivill Creative Commons License 2010.05.31 0 0 89
Sajnos, ez a jelenség szakmafüggetlen.

Ráadásul egy jó szakember (akár burkoló, akár kőműves, vagy más szaki), nem mindig tud a legjobban kommunikálni. Így a jó szándék mellett is történhetnek félreértések
Előzmény: ncc1701 (88)
ncc1701 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 88
Sajnos ma a gerinc már nem az ember veleszületett sajátossága. :(
Ezt elősegíti az is, h semminek nincs következménye. Ez érthető a megrendelői, és a dolgozói oldalra is. :(
Előzmény: sancibácsi (87)
sancibácsi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 87
Igen ugyanarról beszélünk:-)))
Bár csak mindenki, mindkét oldalon egyetértene velünk:-((
Előzmény: ncc1701 (86)
ncc1701 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 86
Ha mást kérnek, az más ár, ez evidens. De azt akkor jelezni kell.
Előzmény: sancibácsi (85)
sancibácsi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 85
Az rendben van hogy mondasz egy konkrét árat, persze ez így korrekt (és papíron persze:-)
De ha mást kérnek utána, mint amire te árat adtál?
Szerintem itt az a lényeges dolog, hogy a munka felvállalásakor elé tették-e a tervet, vagy amikor kipakolta a szerszámokat, hogy elkezdjen dolgozni.
Előzmény: ncc1701 (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!