Keresés

Részletes keresés

ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 106
Hmm... miért lenne necces?

"Nemde, két verebecskét meg lehet venni egy kis fillérért? és egy sem esik azok közül a földre a ti Atyátok akarata nélkül!"
Előzmény: Törölt nick (89)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 105
Nem volt vessző. Komoly hatásszünet volt, és a légy fingását is lehetett hallani, akkora megilletődöttség.
Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 103
tehát ha NS-t most megítélné Isten a tévtanításai miatt (nem a jó tanításai miatt, mert azokból több van szerencsére), akkor NS-re is lehetne puffogtatni hogy azért halt meg mert... ?
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 102
"A nem imádkozott eleget" mögé én vesszőt tennék, mert önmagában megmásítja a mondanivalót. Nem lehet kiragadni, Csiga félrevezetődik ezzel.
Előzmény: Don Vittorio (90)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 101
Eddig tagadtad. Leírtad, hogy nem mondott ilyet. Szánalmas a színvonal, amit hozol.
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 100
Igen, ha az egész prédikából kiragadjuk ezt az egy mondatot. De ez lett megmagyarázva, hogy miért nem imádkozott eleget. Az elég pedig nem kilóra megy, ismétlem. Meg még egy csomó minden lett mondva mellette, aminek az a konklúziója sokak számára, amit az 58.ban írtam, méghozzá sokunknak. Hogy mögötte más is volt, azt nem tudom tanúsítani. És erről újat mondani sem tudok, a tényeket meg elfogadom.
Előzmény: Don Vittorio (90)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 99
ezzel nem mondtál semmit, mert ez így csak azt jelenti hogy aki nem imádkozik eleget azt Isten maga öli meg :)
Előzmény: ösztöke (97)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 98
huh, az durva
Előzmény: Don Vittorio (95)
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 97
Szerintem meg Isten akaratán múlik (amint mondja: életem ideje kezedben van), hogy engedi-e, vagy nem, mert még a fejünk hajszálai is számon vannak (az ő engedélye nélkül egy verebecske sem eshet le), nemhogy az életünk, ellenben valóban adhat gyógyulást, annak aki hisz, ahogy erre sok példa van, de nincs kizárólagos függés, mert még annak is ad, aki nem hisz és nem jó a kapcsolata stb. Szóval ilyen értelemben nincs kizárólagos függés a jó kapcsolat és a gyógyulás között, nem automatikus, nem elsősorban az emberen, hanem Isten akaratán múlik.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 96
Ödönke hogy örülhet most! Pörög a topikja! Lesz mit olvasnia este! Órákat tölthet el megint a HGY-s ügyekkel. :)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 95
Teljesen nyilvános alkalmon mondta a színpadról.
Előzmény: Törölt nick (92)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 94
A színpadról mondta a "tanítás" kellős közepén. Folyondár, legalább 3000 ember.
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 93
Nyilvánosság előtt nem mondta, én pedig nem hallottam, csak ezt állítom, de elhangozhatott. Ha te mondod....
Előzmény: Don Vittorio (87)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 92
de ezt nem nyilvánosan mondta, igaz? mert itt azt írják hogy prédikációban ilyet nem mondott
már ha igaz ügye
Előzmény: Don Vittorio (87)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 91
Tényleg, rájöttem hogy a happykereszténység a nőknek nagyon bejön.
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 90
"NS-nek erről volt egy meglátása, és azt mondta el."

vs.

"Tudjátok miért halt meg? Mert nem imádkozott eleget."
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 89
Jób egy elég necces rész ebből a szempontból és nem hinném, hogy az eredeti, UP problémára kellene vonatkoztatni. És szvsz UP halála is olyan, ahogyan írtad, isten könyörül, akin könyörül. NS-nek erről volt egy meglátása, és azt mondta el.
Előzmény: ösztöke (84)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 88
Van ilyen:)
Előzmény: Törölt nick (81)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.08 0 0 87
Ismétlem, szó szerint azt mondta, amit leírtam.
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 86
Nem tudom innen megítélni, mert a temetésén az egyik legjobb barátjuk gyerekeire vigyáztam, és ők mást mondtak, és az ő egész életük most is hiteles előttem, nekem ez a család szavahihető. A másik dolog meg, hogy elhangzik valami, és a harmadik fél szinte az ellenkezőjét adja tovább. Tapasztaltad te is már biztosan. Úgyhogy én maradok annál, amit elmondtam, a többiről nem tudok tanúságot tenni. Neked elhiszem, hogy ezt hallottad.
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 85
Ja hát Németh Sándor Jóbról is megmondta a frankót... Kb. nagyobb hülyeséget mint Jób "barátai"...
Előzmény: ösztöke (84)
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 84
Hát igen, pl.: Jób gyerekeire sem igaz, hogy azért haltak meg, mert Jóbnak vagy nekik nem volt jó a kapcsolatuk Istennel, hanem egyszerűen abból a szabadságból, amit Isten adott (mérték szerint) a teremtményeinek, így sátánnak, ő ebben éli ki, erre használja részét (és ő többet kapott), mivel embergyilkos kezdettől fogva, de Isten nem minden esetben köti az ember orrára, mit miért tesz (Jób sem tudta, csak jajgatott), lehet, hogy csak utólag derül ki számára (vagy akkor sem) hogy mi volt a szenvedés vagy, a nyomorúság célja, de hogy ebben a keresztények másként lennének, mint a világ, nem gondolom, sőt írva van, hogy Miattad gyilkoltatunk nap mint nap és olybá tekintenek, mint vágó juhokat.
Előzmény: Don Vittorio (71)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 83
Én arról, amit nem nyilvánosság előtt hallottatok, nem tudok véleményt mondani, mert a ti értelmezéseteket lehet csak itt olvasni. Egyébként neked elhiszem azt, hogy az is elhangozhatott a háttérben. Abban is igazad van, akkor még fiatal voltam, és az Úr szinte minden negatívumot eltakart előlem. Mert ha azt akkor meglátom, amit most, megyek inkább vissza az okkultizmusba talán.
Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 81
Happykereszténység, Isten leegyszerűsítése, minden szép és jó, jól élünk: Isten velünk! Megyünk a gyülibe, mindenki mosolyok! Ó milyen szép és jó kereszténynek lenni! A férfiak is csak mosolyogjanak, hogy feleséget találjanak! Mert a nőknek csak mosolygós férfi kell.
Isten is vidám. Salamon írásai gyanúsak! Depressziósak! Húúúú! Bezzeg mi, igazi hívők, a legjobb (egyigaz) gyülekezet tagjai, mi aztán tudjuk az igazságot, igazságban járunk, happy-k vagyunk és jól élünk. Utazás, nyaralás, autó, ház, sok gyerek! Ez mind mutatja hogy jó hívők vagyunk, sőt, a legjobbak!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 80
Elizeus hívő létére betegségben halt meg, Uzoni Péter is. Csak ezt állítottam, sem többet, sem kevesebbet, és nem hasonlítottam őket egymáshoz. Most is ezt állítom, sem többet, sem kevesebbet.
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 78
Ismétlem, nem az hangzott el, hogy meghalt, mert nem imádkozott, és ilyen kifejezéseket amúgy sem mondunk emberre, sem én, sem NS. Úgyhogy ez így csak vádaskodás.
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 77
Elizeus betegen is csodát tett ha jól emlékszem!
Nagyon leegyszerűsíted te Isten dolgait... de hát ez a tévtanítások egyik lényege... Isten leegyszerűsítése: a bálványokhoz hasonló dolog...
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 76
Hívő volt, így értettem, Isten embere volt.
Előzmény: Don Vittorio (73)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 75
Akkor Elizeussal mi van? Vannak kivételek?
Te kinek mondanád a pofájába (vagy a háta mögött) hogy megdöglöttél mert nem imádkoztál eleget? Beteg vagy mert nem imádkoztál eleget?

Tudod mit mondok? Az hogy ilyen tévtanításokat vallasz, azért van, mert... nem imádkoztál eleget!
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 74
Sztem előfordul ilyen. Meg az ellenkezője is. De sztem nagyban múlik a betegen a gyógyulás megtörténése, például hogy elhiszi-e a gyógyulás üzenetét és igéit. Anélkül meg nem lehet igazán hinni, hogy az embernek ne lenne élő, jó kapcsolata Istennel.
Lehet mondogatni, hogy testvéreim, Krisztus sebeiben meggyógyultunk, de ha beteg lesz, aki ezt mondja, elhiszi? Ha tényleg elhiszi, akkor meg is látja.
Előzmény: ösztöke (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!