Keresés

Részletes keresés

Trollka74 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 26294

Akkor még időben közbeléptetek :).

 

Nálunk Barának vették ki 3 évesen, de szerintem azóta visszanőtt, mert megint állandóan a száján veszi a levegőt, meg horkol, igaz ennél több panaszt nem okoz egyenlőre. Remélem már lassan visszahúzódik, mielőtt bármit okozna megint.

Előzmény: kisbabi (26293)
kisbabi Creative Commons License 2013.11.09 0 0 26293

Mert álllandóan  fülgyulladása volt. Bár ez panasszal nem járt, nem fájt neki

. Meg folyadék volt a dobhártyája mögött ami folyamatosan behúzva tartotta. Ha ez sokáig így marad a hallása károsodik. Mondta a doki műtét után hogy már úgy meg volt nagyobbodva, hogy kezdett a fülébe átkúszni.

Nálun Vince van nagyon oda az olvasásért. Érdekes hogy tart szüneteket de aztán pikkpakk tudja folytatni. 

Csiki, gratulálok Eszter érkezéséhez :)

Előzmény: Trollka74 (26279)
Trollka74 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 26292

Sajnálom, hogy ilyen rossz a helyzet, de Vikit ismerve várható volt. Próbálja bántani is a kicsit vagy hogy nyílvánul meg a féltékenység?

Előzmény: csikilany (26288)
Trollka74 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 26291

Hát így... :), na?

Előzmény: Nemlajos (26290)
Nemlajos Creative Commons License 2013.11.08 0 0 26290

Hogy lehet egy hsz-ben megkérdezni, hogy milyen a 3 gyerekesség, és hogy nem jön-e a negyedik? :D

Sethi, jobbulást a szőke királyi csemetéknek!:)

 

Csiki, gratulálok itt is!:) Majd belejöttök mindannyian, ez neki baromi nehéz korszak. Sose felejtem el... :(

Előzmény: Trollka74 (26279)
Sethi Creative Commons License 2013.11.08 0 0 26289

Ááá, akkor azért éreztem a dejavut, amikor írtam. Akkor bocs, nem szóltam, egyébként sem akartalak paráztatni! Remélem azért javulni fog a helyzet, pláne amikor a kicsi lány is megnő, hogy ki tudjon állni magáért.

 

Nálunk olyan szinten fordult meg a dolog, hogy sokszor Tibit kell védeni Enikőtől.

Előzmény: csikilany (26288)
csikilany Creative Commons License 2013.11.07 0 0 26288

Egyszer mar emlitetted az aspergert, akkor is utana olvastam, sztem nem illik ra.Ugy erte nemminden, s foleg nem ez a kapcsolatteremtos resze, amit mindenhol kihangsulyoznak.Mikor pici volt, megjartjuk a gyerek pszihologiat es neurologiat, ott se jott ki semmi kulonos.Anyukam szerint en is pont ilyen gyerek voltam, bar ennyire azert nem nehez eset...

 

Előzmény: Sethi (26287)
Sethi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 26287

Hű te szegény, ez nem hangzik jól. :s Remélem azért beleszokik majd Eszter is a rutinba, és javul a helyzet. Vikin valahogy nem vagyok meglepődve, valahol ezt a reakciót vártam tőle a karaktere alapján. Másik topikban is volt egy anyuka, akinek durván féltékeny volt hasonló korkülönbséggel a nagyobbik lánya. Ugyanígy két lány.

 

Amúgy ha Viki ilyen szinten hiperaktív, meg bizonyos dolgokban jóval gyorsabban fejlődik, nem gondoltatok még aspergerre, vagy ilyesmire? Most csak hangosan gondolkodom, mivel azért a pici miatt lehet, hogy érdemes lenne valami szakértő tanácsát kikérni, hátha tud segíteni a helyzeten, ha hosszútávon nem javul.

Előzmény: csikilany (26286)
csikilany Creative Commons License 2013.11.06 0 0 26286

Igen, igyekszek csak kulon ra is forditani idot, most itt van anyukam is egy hetre, addig konnyebb. De sajnos Esyter is hasfajos babanak tunik, neha sokat sir, keveset alszik, s van hogy pont du-ra idoziti ezt...Ilyenkor persze nagyon cicis is. Mar cumira is szoktatom, mert igy maskepp nem fog menni a dolog Viki mellett...

 

Eddig 3 kozos du-unk volt, s minden nap egyre kegyetlenebb a helyzet Vikivel :o(

 

Az ikrek meg mindig gyonyoruek!! ;o)

Előzmény: Kinga-Kaszi (26282)
Trollka74 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 26285

Húú, mekkora lett Enikő! Még most született nemrég. Nagyon szép szöszik. :)

Előzmény: Sethi (26284)
Sethi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 26284

Egész jól. A pöttyökön kívül csak az étvágyukon látszik meg, mert jóval kevesebbet esznek. De nem különösebben nyűgösebbek, meg nem lázasak.

 

Mondom én, hogy ikrek. :) Bár van egy fejnyi magasságkülönbség köztük. :D

Előzmény: Kinga-Kaszi (26282)
Kinga-Kaszi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26283

(És halkan, apró betűkkel megjegyzem, hogy még egyszer át kellett olvasnom a hsz-d végét, mert elbizonytalanodtam, hogy éppen melyik gyereked van a fotón. Hihetetlen, hogy mennyire egyformák!)

Előzmény: Sethi (26280)
Kinga-Kaszi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26282

Óóóó, drága :( Hogyan bírják? 

 

Azt hiszem az angoloknál (vagy amerikaiaknál is) nagy divat a himlő-party, amikor egy himlős gyerekhez hozzácsapnak még pár kölköt 1-2 napra. Pedig én úgy tudom, hogy ha már kiütött, nem fertőz.  És jut eszembe, mit szörnyülködtem, amikor az ebay-en egy himlős gyerek nyalókáját árult valaki. Blehh. 

 

Csiki, kitartást Vikihez és könnyű összeszokást. Ha lehetőséged van rá, tölts időnként kis időt Vikivel (és csak Vikivel!), ez segíteni szokott. És majd kérünk tesós képet!

 

Trollka, neked is gratula az olvasóidhoz! Nálunk egyszerű dolgokkal kezdődött (pl a P betű a lifekben, és ami iránt külön szenvedélye van még azok a punktuációs jelek: kérdőjel és felkiáltójel a két főkedvenc). Ma a csúnya kislányt olvastuk este, Szívem szerint kihagytam volna a cs, ny, zs és társait, de Adri sehogy sem értette, hogy a c-s-ú-n-y-a miért hangzik másképpen, mint ahogy betűzzük. Különben Adri is oktatja már az ovis társait. Múlt héten az óvónő kitett egy asztalra egy listát: NÉVSOR, hogy aki kér karácsonyi fotókat a fényképésztől, az írja fel a gyereke nevét. Adri észrevette és mámorban úszva vitte a lapot az ovis társakhoz és mutogatta a betűket. Azért mond nagyon édeseket. Az O, Ó (hosszú O) mintájára mondta az E- É-t (hosszú E) :)

Előzmény: Sethi (26280)
csikilany Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26281

Sziasztok!

Koszi a gratulaciokat! Es boldog szulinapot Tibinek!! S gyors atesest a baranyhimlon!!

 

Igen, 30-an este megszuletett Eszter, 39 hetes kontrollrol kuldott a doki bo 2-3 ujjnyi mehszajjal a szuleszetre, ahol 21.57kor burkot repesztett, 22.46kor pedig mar kint is volt Eszter :o) 

 

Vasarnap du jottunk haza. Vikinek nagyon tetszik, de rettenetesen feltekeny, durva dolgokat muvel, pedig meg csak ket du-t voltunk egyutt (azt hittem lesz 1-2 het mire kijon rajta, de nem). Szamitottam ra mondjuk, de azert igy is eleg kemeny... 

Sethi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26280

Kaszi, még nincsenek túl rajta. Enikőn pénteken jött elő, Tibin meg vasárnap. Tegnap hívtam a bölcsit, ott mondták, hogy több gyereken is kitört. Itt pl kimondottan támogatják, hogy vidd a gyereket, hogy minél hamarabb túlessenek rajta.

Egyébként rendesen bepöttyösödött mindkettő, most figyelek nagyon a kaparászásra, meg reménykedem, hogy bármi extra nélkül túlesnek rajta. Meg persze kenegetem őket.

Elrettentésképpen így nézett ki Enikő vasárnapra:

Előzmény: Kinga-Kaszi (26274)
Trollka74 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26279

Sziasztok!

Mi is megvagyunk.

Csikinek itt is gratula az új kislányhoz!

 

Tibinek Boldog Szülinapot! Helyes srác! :)

Én örültem, mikor túlestek a gyerekek a bárányhimlőn, Bende 2 éves volt akkor.

 

Kisbabi! Üdv újra köztünk :). HIányoztál. Miért kellett kivenni az orrmanduláját Bencének?

 

Kaszi nem semmi, hogy már lassan olvasni fog a lányod! Nekem az 5 évesem kezd érdeklődni a betük iránt és automatikusan tanítja Bendének is, úgyhogy már ő is ismer pár betűt :).

 

Bendéről levettem 4 napja a pelust éjszakára is. 3 napig jól bírta éjszaka kijön, nem pislil be. Ma bepisilt, de óvónéni mondta, hogy bent is bepisilt, lehet, hogy felfázott?

Dackorszak dúl elég erősen, én nehezen viselem, emlékszem Baránál sem a legkönnyebb időszak volt.

 

Sok verset és éneket mond, sokat tanul Barától is. Szereti az óvodát nagyon, mindig örömmel megy.

Nálunk eleinte lehetett vinni játékot, de aztán voltak belőle viták, hogy valaki bevitte, de senkinek nem adta oda. Most az van, hogy könyvet lehet vinni csak. Én sem szerettem a játék-bevitelt, nem azért amit Kaszi írt, hanem mert sokszor elveszett, benthagytuk, csak probléma volt belőle.

 

Nemlajos, hogy vagytok? Milyen a 3 gyerekes lét? Nem jön még a 4.?

 

 

Sethi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 26278

De jó! Csatornatúrán voltatok? Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. :) Már kicsit házigazdásan érzem magam, ha valaki idelátogat. :)

Előzmény: Allia (26273)
Nemlajos Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26277

ovi, sőt, csoportfüggő. Dömééknek lehet vinni, de a csoportszobába már nem mehet be, a szekrénybe kell rakni, Bercinek ugyanabban az oviban, más csoportban nem probléma bevinni se (hazahozni, megtalálni annál nehezebb...).

Előzmény: Kinga-Kaszi (26275)
kisbabi Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26276

Nálunk lehet vinni de felelőséget nem vállalnak érte. Nekünk tűnt már el játék.  Kiscsoportba még viselik az óvónők bár igyekszenek csak az alvós dologra leszorítani, viszont folyamatosan próbálják leszoktatni őket amit megértek mert szokott szaladgálás lenni meg hiszti amikor vmi nincs meg. Én is mindig mondom a fiúknak, hogy van ott elég játék. Nálunk már ritkán jut eszükbe vinni vmit.

Előzmény: Kinga-Kaszi (26275)
Kinga-Kaszi Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26275

Még lenne valami, amit elfelejtettem írni. Van egy dolog az oviban, ami eléggé idegesít: a gyerekek vihetnek otthonról játékot. És most persze a muffin baba a nagy divat. Ami ronda, ízléstelen, és nem utolsó sorban marha drága. És a 15 lányból 13-nak már van, azzal járnak oviba. Persze Adrinak nincs (hálistennek nem is kéri, mert magasről leszarja az ilyen ronda babákat, de ha kérné sem venném meg), és még egy kislánynak, akinek a szülei szintén meg tudnák venni, de ők sem akarják.  Ez ovi-függő, hogy lehet-e vinni játékot? És mi benne a poén? Az, hogy a többi gyereknek is az kelljen? Ezen annyira elszomorodtam :( Már ekkor megkezdődik a versengés? És akkor ebben a hónapban muffin baba, utána mi jön? Fifi baba, és bicikli és okostelefon meg tablet? 

 

Na mindegy, Adri továbbra sem vihet itthonról játékot. De egyre nehezebb elmagyarázni, hogy miért nem szabad neki azt, amit a többi 13-nak igen. 

Kinga-Kaszi Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26274

Hello, Allia, kisbabi! A többi hiányzó merre kószál?

 

Sethi, bárányhimlőt sajnálom. Vagyis nem. Nem tudom. Egyelőre azon a nézeten vagyok, hogy jobb gyerekkorban, de lehet majd meggondolom magam, amikor Adri kiüt. Hogy viselték?

 

Allia, én már nyáron ámultam-bámultam Alfréd bicajozásán, Adri még mindig pótkerékkel nyomja. Mondjuk azzal sem gyakran, utálom lecipelni negyedikről azt a k. nehéz biciklit. 

 

 

Nálunk ezen a héten őszi vakáció van, hát uram, Adrit alig lehetett megvigasztalni, amiért nem mehet oviba. Potyára mondtuk, hogy még az óvónő sincs ott, egészen letört szegény. Hiába, még túl kicsi ahhoz, hogy kellőképpen értékelje a vakációt. Ma estefele kapisgálta, hogy ez jó dolog is lehet, mert alhat hétközben is mamánál, de ennyi. Végre megtanulta Adri megtörölni normálisan az orrát. Kifújni nem, de legalább nem keni szét az egész arcára a trutymót. Az új mániái az autó márkák.  Ami azt jelenti, hogy kb így haladunk az úton, a parkoló autók előtt.

 

-Néééé, anya, ez az Audi szimbóluma!

- Igen, az.

-És ez milyen? 

- Ford.

- Hát ez?

- Seat.

-És ez?

- Volvo. 

 

Néha elakadok, ha valami nagyon ismeretlen autót látok, de olyankor egy-egy kedves járókelő mindig kisegít: Lexus. A kedvence határozottan a VW Beetle, meg bármi, ami peugeot (oroszlán). 

Ezen kívül betű mániája van, akárhol nyomtatott nagy betűket lát, azt el kell olvassuk. Már szinte az összes betűt ismeri, rövid szavakat elolvas (HAM, hipp-hopp, cica), most már a kisbetűkkel is cseszeget. Ne mondjam, kb 1 órába telik, míg a hírlapot átlapozom, ugyanis őméltósága minden címet el kell betűzgessen. Szerencsére már nem csak engem cseszeget, nagyanyjával is olvasnak. És persze, karácsonyra is könyveket kért. Csak tudnám, kire hasonlít :P Férjemmel meg csodálkozva nézzük, hogy a csodába "olvas", utána meg nem képes blúzot levetni/felvenni egyedül. 

 

Hozok képet is a nagylányról. Nemrég voltunk fodrásznál, így alaposan megrövidult a haja, de nagyon csini lett :)

 

 

 

Allia Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26273

És isten éltessen minden topik babát-tesót, így összefoglalólag.

 

Sethi, a múlt hétvégén Amszterdamban voltunk a férjemmel, sokszor eszembe jutottál, a legnagyobb élmény a biciklizés volt, lenyűgözött a biciklis úthálózat, és azok a biciklik... meg az emberek milyen kedvesek...! Szóval klassz volt!

Allia Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26272

Jelen. :-) Alfréd ovis, a többi három gyerekem sorrenden nagycsoportos (ősszel lesz elsős), aztán a lányom elsős, a legnagyobb fiam pedig felsős. Az ovisok szeretnek oviba járni, az iskolások kötelezően utálják a sulit, de a lányom csak mondja. :-) Alfréd a nyáron megtanult két keréken biciklizni, de azt hiszem erről akkor viedót is tettem be. Sok időm nincs fórumozni, időnként benézek, de nincs nagy forgalom.

Ami a méreteket illeti, még nincs egy méter magas, és kb 15 kg Alfréd. Fújja az orrát, pelus nélkül alszik, stb, szóval jól van. :-)))

Előzmény: Kinga-Kaszi (26263)
Allia Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26271

Igen, a háziorvosom egyszercsak beoltott, anyukám parázott. Nem lett semmi következménye. Még "klasszik" influenzás se voltam az életben soha.

Előzmény: Loreleight (26261)
Sethi Creative Commons License 2013.11.04 0 0 26270

Csiki, én is gratulálok!

 

Ha már szülinap, itt a topikutolsó is, aki ma 3 éve született.

Mindkét gyerek bárányhimlőt kapott búcsúajándéknak a bölcsiből. Legalább ezt is letudjuk egyszerre. ^^

kisbabi Creative Commons License 2013.11.03 0 0 26269

Sziasztok!  Ismét sok idő után itt.  Tyű Csiki én lemaradtam a tesóról. :)

Időm kb nincs több mint eddig.:( Már lassan magam sem érem utol.

Bencének szeptemberben kivették az orrmanduláját. Az ovit jól bírja. Jól eszik attól függetlenül,  hogy a nasit is szereti. Kicsit akaratos de igyekszünk kordába tartani.

Kinga-Kaszi Creative Commons License 2013.11.02 0 0 26268

Csik, itt is gratulálok a kisebbikedhez, gyönyörű baba!

Boribon Creative Commons License 2013.10.29 0 0 26267

Azért elsőbe adtuk, mert csak első osztály indult. Nem gond neki, hogy mindenfélét tud már, mivel itt teljesen mások a módszerek, nem unatkozik semennyire. Nálnk közösen rendelik a kaját, nagyon finom, csak kb. kétszerannyiba kerül, mint az állami suliban.

Előzmény: pacsuli (26259)
csikilany Creative Commons License 2013.10.28 0 0 26266

Valtozast nem igen tudok mondani az ovonok reszerol, de Viki mar nem problemazik az ovin, ugy latom, felszabadult, az egyiket tobbszor is lattam mar megpuszilgatni (na ilyenkor azert megsimogatja a buksijat vagy valami legalabb). Viszont nem es nem es nem alszik az oviban soha, es vegig rendetlenkedi az alvasidot. Hangosan enekel, rugdos a labaval, csorog-zorog azzal amit eler, stb... Rosszalkodik nagyon... Eddig itthon mindig aludt, de most itthon is kezdi, egyik hetvegen meg tegnap se aludt, itt is vegigrosszalkodott, nem akart nyugton fekudni fel orat, hiaba beszeltuk meg, hogy mikor johet ki (ora mutatoval a szobajaban), s addig csendben kell lennie. Raadasul ugy, hogy koran kelt, egesz de kint voltunk, mozgasban volt vegig, latszott is rajta, hogy faradt, eszembe se jutott, hogy nem alszik majd, de o kozolte is amikor letettem, hogy nem fog aludni, s nem is aludt. Szerintem nala most ez is elhatarozas kerdese, akar vagy nem akar, ezen mulik nala mindig minden...

 

Csak igy estere teljesen kesz van, egesz du kezelhetetlen... Reggel meg sose tudjuk kiszedni az agybol (kiveve persze hetvegen, amikor szivesen aludnank meg).

 

Nemlajos, persze kuldom majd a fotot, megigertem, de meg csak a teso hozza majd, turelem ;o) Szerda-csutortok-penteken mar ugy tunt, szulok, de aztan elmult minden. Jajj, ezeket a joslokat de nem szerettem Vikinel se... Az a sok vaklarma...

 

Capy, en sem kertem oltast. A haziorvos nagyon eroskodott, de en nem akartam. S a nogyogyaszom is azt mondta, hogy ha a sajat felesegerol lenne szo, az elso 3 honapban semmi szin alatt nem adatna be neki.

Előzmény: Kinga-Kaszi (26263)
Nemlajos Creative Commons License 2013.10.27 0 0 26265

Majd kérhetek akciós fotót? :) És drukkolok nagyon a tesóhoz, majd szólj, ha szülsz ;)

Előzmény: csikilany (26260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!