Keresés

Részletes keresés

dUpLo Creative Commons License 2013.08.07 0 0 552

most szolok azelejen mikormeg nem sz.vatod magad halalara abban a kanikulaban, nem fog menni amit akarsz,illnem ugy ahogy te elkpezelted

 

a tortenet legeleje peldaul,hogyha az anykad tvje regi formatumu (4:3) akkor azon elege furan fog kinezni a kep, ha nem optimalizalsz arra, viszont ha arra optimalizalsz akkor meg a modernebb vasakon fog szeles gyaszkerettel futni a mozi, 

a szerkesztes egy dolog, ha lehet konvertalas nelkul probald meg csinalni az altalad valasztott programmal, aztan ha meg van szerkesztve izlesed szerint, akkor az exportalasnal kellene majd resen lenni es elkesziteni a kulonbozo verziokat a valtozatos megjelenito formatumok szerint (en pl nem reg szivtam mert dvd=n kellett az anyag es tvn dvd lejatszva kisse furan adja magat a HD)

egy kicsit kutakodj utanna melyik milyen formatumot hasznal, de egyebkent valoszinu a vegasban (nemismerem nemhasznalom) akad gyarilag beallitot export formatum, ha nem neten mindennek megtalalod a parametereit

de vannak forumok Vegas hasznaloknak, ok tuti gyorsan vagjak csuklobol, hogy mi kell neked, hogy a nagyi is elvezhesse az unokaja koncertjet

 

 

 

Előzmény: MrTszerel (551)
MrTszerel Creative Commons License 2013.08.07 0 0 551

Milységesen teszek a HD-ra ha egyszer anyámnak nem tudom megmutatni az unokája furulya koncertjét :(

( Ne gondold , hogy nem kell a minőség. Csak még nem ott tartunk! ) 

 

Egyégbbként ezt sem értem mi a fene az a HD? Ha igazándiból egy (1!) szabvány lenne akkor miért nem beszélik azt a különböző herkentyűk? pl az emlitett Grundig TV : HD! A fényképezőm meg über HD. Csak éppen mégsincs hang.

**************************************************************

Azt viszont nem fogtad teljesen, hogy az emlitett gépeken nem szerkeszteni, konvertálni szeretném, henm csupán lejátszani. 

Abban viszont igazad van , hogy a szerkesztéshez erős vas kell. De én nem akarok ( meg az asszony sem :) pénz költeni rá. Vagyis ráérősen elkonvertelgatok csak tudnám mivé is? 

Előzmény: Mirrmurr (550)
Mirrmurr Creative Commons License 2013.08.07 0 0 550

Huh. Te tudod, neked mi kell, azonban hadd jegyezzem meg, hogy ha már van egy jó kamerád - tekintsük ezt annak, mert lehet vele jól dolgozni -, akkor miért nem kell a HD? Egyébként meg nincs jó hírem, régi, "elavult" precesszorral és kevés memóriával nem nagyon fogsz boldogulni a videoszerkesztésben. Sajnos.

Előzmény: MrTszerel (549)
MrTszerel Creative Commons License 2013.08.07 0 0 549

Üdv!

 

Nagyon megörültem, hogy találtam ezt a fórumot! Úgy látszik nemcsak én vagyok szentségtörő! ( DSLR-rel videózni ??? )

 

Egy Nikon D5100 boldog tulajdonosa vagyok. A problémám jelenleg az utófeldolgozás. 

mindig is az volt :(

 

Hogy tudnék rendett teremteni a kodekek és formátumok közt? Használgatom a Format Factory nevű prg-t de nem igazán tudom mit is csinálok vele. 

 

Hol lehetne valami részletes magyarázatot kapni a kodekekre? Az FF -ben is annyi beállítás van hogy csak na. 

( jelenleg a Sony Vegas -amit mindenki ajánl- nem rúg labdába. Mert túl bonyolult és angol nyelvű )

 

Egyelőre azt keresem , hogyan tudom olyan formátumba átgyűrni a nyersanyagot amit 

 

1, anyukám Grundig TV-je is ( nem támogatott hangformátum )

2, lányom PC-je  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+ proc. alaplapi videókártyával  csak diavetités

3, tablet-tem : Huawei Ideos S7 ( 1Ghz, 800*480 ) H.264, MPEG4 ,WMV,RMVB (720P) Ez mit jelent ?

képes lejátszani. 

Ráadásul, mivel zenei felvételek, kiváló hangot szeretnék, kép nem annyira számit. Full HD meg mifene nem kell :)

Vaves Creative Commons License 2013.08.06 0 0 548

A Win7 Movie Maker-e viszi jól.

Előzmény: Gabesz0920 (546)
gegory01 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 547

 

Sziasztok. Szeretnék össze tenni egy iPades súgógépet és ahhoz kellene egy féligáteresztő tükör vagy olyan fólia amit fel tudok applikálni egy üvegre. Hol vehetek ilyet?

 

 

Gabesz0920: Ajánlom a Jahshaka nevű progit. Ingyenes és igen hasznos.

Gabesz0920 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 546

Sziasztok!

Van tippetek, hogy a Canon 650D videóját (*.mov) milyen ingyenes szoftverrel lehetne szerkeszteni és menteni mpg-be?

Csak az alapfunkciók kellenek, kivág, összefűz, esetleg zene alá.

Nem nagyipari munkára kell, néhány kis kutyás videót kellene összeraknom.

Köszi:

Gábor

 

canonshot Creative Commons License 2013.07.24 0 0 545

Eladó Zoom H4n , nagyon vigyázva volt rá, műanyag tokban tárolva, fólia a kijelzőn. dobozával, első vevőtől. 59 ezer  bardossyfoto@gmail.com

kori035 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 544

Proaim KIT-11 válltámasz eladó nagyon jó áron.

Minden tartozékkal.

 

Ár: 120.000Ft

 

Kontroll monitor,7' Full HD: 50.000Ft

JuicedLink DT454 hangkeverő DSLR gépekhez: 70.000

Rode NTG-2 Boom szett: 70.000Ft

 

Érd.: kori053@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 543

Eladó!

 

Flycam nano DSLR, irányár: 45000Ft  40000Ft

 

Személyesen: Veszprémben

Szombaton Budapesten a photo weekend-en.

falperka(kukac)gmail(pont)com

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 542

Előzmény: Törölt nick (541)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 541

Eladó!

 

Flycam nano DSLR: 45000Ft

 

Személyesen: Veszprémben

falperka(kukac)gmail(pont)com

Vargham Creative Commons License 2013.06.27 0 0 540

Lehet állítani, és a képminőség is drasztikusan romlani fog. Ez a fájlméret a nagy felbontás ára.

Ráadásul ez csak a nyersanyag. A végeredményt sokkal jobb minőségben lehet kisebbre tömöríteni, mert van rá idő. Lásd 2-pass encoding.

Sokféle beállítást próbáltam. A kisebb bitráta láthatóan csúnyább képet eredményezett, a nagyobbat pedig nem bírta a kártya. Maradtam a gyári beállításnál.

Előzmény: pfordos (538)
Tatuska Creative Commons License 2013.06.26 0 0 539

Sziasztok!

Kihasználatlanság miatt eladó 250.000Ft-ért (vagy értékegyeztetéssel Canon L optikára cserélhető) egy steady cam, kameramozgató szett_

- Mellény
- Kar

- Kézi stabilizátor

- Balance állvány

- plusz súlyok

- plusz rugó a karhoz

- hordozó doboz (házi barkács)

Az eszköz kitűnő állapotnak örvend, de egész egyszerűen nem használom, ezért szeretnék tőle megválni.
Én Sony EX-1 és EX-3 kamerákkal, valamint Canon EOS 5D Mark II + Canon 24 L HDDSLR-el használtam.
Kb. 6kg súlyú kameráig terhelhető.

Képek:

 

 

Az eszközzel készült video:

 

 

 

pfordos Creative Commons License 2013.06.23 0 0 538

Hello,

 

A Magic Lantern-el kapcsolatban 1 konkrét dolog érdekelne.

 

Azt írják, hogy lehet videózásnál bitrátát állítani. Ebben az esetben tudom drasztikusan csökkenteni a fileok méretét, úgy, hogy a képminőség ne romoljon nagyon? Nekem az a gondom, hogy értelmetlenül nagy a bitrátája ezekek a felvételeknek, és hamar megtelik még egy 32gigás kártya is...

 

Nyilatkozzatok ez ügyben, ha tudtok valamit :)

BNSfoto Creative Commons License 2013.06.19 0 0 537

5d2 aspektusból

Előzmény: BNSfoto (536)
BNSfoto Creative Commons License 2013.06.19 0 0 536

Magic lantern tapasztalatok érdekelnének.

mgerii Creative Commons License 2013.06.18 0 0 535

Eladóvá vált egy Canon FD 55mm 1.2 S.S.C.
Ár : 75 000ft
érdeklődni : martongergely kukac hotmail pont com

Rimp Creative Commons License 2013.06.14 0 0 534

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, van e valakinek tapasztalata a  Canon 6D, videó részéről? Előre is köszi!

BNSfoto Creative Commons License 2013.06.13 0 0 533

flycam nano-t vagy hasoló-t bérelnék 22-re.

mail pls, fórumhoz ritkábban jutok.

CaspEr90 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 532

Szia! Hogy lehet téged elérni? Üzenet nem megy el.. Üdv: Tamás

Előzmény: ibor76 (505)
BNSfoto Creative Commons License 2013.06.12 0 0 531

hol lehet ilyet kapni itthon?

 

Előzmény: m.balage (450)
pet885 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 530

sziasztok

Akit érdekel egy easi cam stabilizátor hívjon http://apronet.hu/videokamera/kiegeszitok/felszerelesek/aprohirdetes=101186535 15rugó.

 

BNSfoto Creative Commons License 2013.06.01 0 0 529

Előzmény: BNSfoto (528)
BNSfoto Creative Commons License 2013.06.01 0 0 528

Eladó eos 600D, vagy 60D hoz video lupe. Nem használt, tévedésből let véve. Esetleg 5dMk2-höz csere.

Inkább email, fórumot ritkán olvasom.


 

pribipribi Creative Commons License 2013.05.29 0 0 527

Steadyvel kapcsolatban van egy Békéscsabai csávó, aki gyárt steady-ket. www.cass.hu itt megtalálod a termékeit. Én használtam már párszor, nagyon tetszett. Most tervezek venni egyet.

hobbifotós-szolnok Creative Commons License 2013.05.27 0 0 526

Sziasztok!

 

Eladóvá vált 3db aputure amaran 160 ledes videolámpám!

 

Én tárgyfotóhoz használtam, csak közben vettem egy vakuszettet igy ezt külön nem akarom megtartani! Videóhoz tökéletes!!!

 

 

Stabil 5600K, szabályozható fényerő, 6db ceruzaelemről vagy akkuról megy illetve sony kameraakkut is fogad NP-F sorozatút, szép fénye van, a led panel közepén és szélén más fajta led van, igy spot szerűen van középen egy erősebb fényfolt, a széleken pedig lágyan elhalványul. Szóval ezek nem a tucat kinai ledpanelek!!! Nem villognak bizonyos fps mellett, minőségi anyagok! Szerintem az aputure amaran ról nem is kell sokat mondani, ez egy jó minőségű cucc!!!!

 

Teljesen új állapotban vannak, újként is árulhatnám, semmiféle karc vagy használati nyom nincs rajt, a panelről még a védőfóliát sem húztam le!!! Természetesen a tartozékaival, tehát cto filter, diffúz filter, vakupapucshoz tartó, és kis tartó amivel állványmenetre rögzithető, vagy egymáshoz rögzithetőek a lámpácskák gyári dobozában!

Magyarországi vásárlás, még 10 hó garancia van rájuk (lepecsételt garancialevelet adom természetesen)!

 

Áruk: 13e Ft/db

 

budapesten vagyok elérhető most!

 

Köszönöm!

Primary92 Creative Commons License 2013.05.22 0 0 525

Na megérkezett. Nagyon sokat segít. FF 200mm-en is lehet értékelhető videót csinálni, 50mm-re pedig minimális a remegés. Csak hasba kell levegőt venni. 

Két zavaró tulajdonsága van, a kicsit idétlen csavaroktól eltekintve, hogy nincs gyorscseretalp, és nem lehet buktatni előre-hátra a kamerát.

Előzmény: nemethla (524)
nemethla Creative Commons License 2013.04.29 0 0 524

Anyit bőven megér, még ha csak teszteled is ...

Előzmény: Primary92 (521)
Primary92 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 523

Majd átszokok a bőrön át lélegzésre.

De akkor az apró remegéseket ki lehet szűrni vele. A kóválygást pedig odafigyeléssel szerintme lehet javítani.

Előzmény: Rőth Sándor (522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!