Keresés

Részletes keresés

ath Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6158

én - akár a szőrös mellű playboyok a nyolcvanas években - tengerpartozom, balatonozom, sízek a 116610-ben, nem éppen safe queen-ként használom és a szíjon és csaton lévő apró karcoktól eltekintve makulátlan. 

Előzmény: innovations (6155)
ath Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6157

nagyon nem érted, hogy mi is volt a kifogásom tárgya.....

Előzmény: Passionata (6156)
Passionata Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6156

csak huzom mert zavarja , hogy az ove nem olyan :-)

Előzmény: innovations (6155)
innovations Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6155

Azért csak sikerült  a témába beleragadnotok! ;-) Egyébként a kerámia lunett nem igazán karcolódik / ellentétben mondjuk az acéllal, amin minden xar azonnal meglátszódik/ legalábbis az enyémnek idáig ez még nem sikerült! Pedig a hetedik évében jár és próbálkozom vele folyamatosan.  ;-)

ath Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6154

pontosan értem, hogy miért hívod fürdőszobainak, nincs szükségem, hogy rákérdezzek, hogy miért is hívod annak. pont arra mutattam rá, hogy nem tudod abbahagyni a fikázást. vagy a gagyi is valami szóvicc?

 

valószínűleg érdekel, hogy ki mit hord, mert sokat foglalkozol vele. 

 

ken papa pedig nekem legyen mondva. ő azért amerikai szinten sem éppen az átlagos órabuzi. 

Előzmény: Passionata (6153)
Passionata Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6153

latod ez a kulonbseg mashol nevetnek rajt amikor megkerdezik miert furdoszobai (mert keramia :-)  ) te meg kikeszulsz tole , figyu ezek orak nem sziriai menekultek , nincs rajtuk mit vedeni . azt gondolod engem egy percig is erdekel ki mit hord?

 

Ken papa nem olyan nagy spiler de miattam lehet o a benchmark. 

Előzmény: ath (6152)
ath Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6152

ugye lépjünk tovább, de tovább nyomod a "fürdőszobai" "full gagyi" szöveget?

 

highlandernek én kb 5 komolyabb patekjára emlékszem a sok nemesfém, vintage rolexe, ap-ja, pam-ja, als-e mellett.  .

 

Előzmény: Passionata (6151)
Passionata Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6151

tobbszor irtad mar ezt a nagyon milliomos nagyon gazdag nagyon milliomost :-) ,ugye nem a Kenre gondolsz a TRFrol (aka the highlander65) mert o azert olyan qrvara nem nagyon milliomos nagyon gazdag milliomos, egy patek 5131et nem tudott intezni maganak pedig az nem a vilag penze amugy jo arc de szvsz az egesz gyujtemenye nem tobb mint €100k .

 

amugy amirol itt a beszelgetes folyik(t) az pont nem a vintage , en tobbeknek tanacsoltam mar , hogy ne probalkozzanak vele mert az oreg ora az oreg ora ,nyilvan ha valaki € milliardok felett diszponal es meg erdekli is a tema akkor erdemes egy -egy ilyen modellt beepiteni a portfolioba de amugy tobb vele gond mint a haszon olyan praktikus okokbol , hogy mikor esik szet a szij pld es egy ujrarakott szij mar nem ugyanaz az mar levon az ertekbol rengeteget igy ezek az orak teljesen hordhatatlanok. szoval amirol beszelunk az a youngtimerek a 80as 90 es evek cuccai amit meg tenyleg hordtak a szoros mellkasu playboyok a strandon es nem kaptak anginas rohamot ha a csili vili (full gagyi) keramia lunetten megjelent egy karcocska , mert nyilvan azon is megjelenik de mig a femnek karaktert ad addig a furdoszobai rolexet siman elcsufitja.    

 

 

Előzmény: ath (6150)
ath Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6150

szerintem van ez is, az is. ez a része engem is kevéssé izgat, de az anakronisztikusan még mindig "tool" vagy "sport" watch kategóriában nem csökkent a modellek száma, ma is pont azokat veheted meg, amiket huszon-harminc éve. 

a 116610 a 116710 pont annyira tool watch mint az elődeik, szóval csak ezért nem kell a vintage felé fordulni, van exp I és II, van sima OP, Milgauss, lett immár két új modell az SD 43 és ott a DSSD. 

szóval szerintem az általad is említett piac a hagyományos mellett és nem annak kárára létezik. 

 

a vintage most egy trend, egy divat, amit részben megértek, részben viccesnek találok. és itt jön be ismét a neten igen népszerű amerikai gazdag óragyűjtő. amíg az ötszámjegyű modellek voltak a kurrensek, eszébe nem jutott volna egy 14060-at vagy egy 16710-est felvenni, ma pedig, amikor elkezdett felmenni az áruk és nem olyan könnyű nos darabokat beszerezni, hirtelen a saját korában egyáltalán nem népszerű polar exp II-t is a világ legjobb órájának tartja. na, ez a sznobizmus és tetszik, nem tetszik, ez mozgatja a vintage piacot, ahol naponta dőlnek meg az eladási rekordok. 

Előzmény: innovations (6149)
innovations Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6149

Egyébként engedd meg, hogy még tovább "vitázzak" veled új vs régi témában és egy másik megközelítésben.

Pont a minap néztem meg az Petite Geneve kirakatát. Ahol tulajdonképpen az összes kiállított darab relatíve a nagy, színesfém, two tone, brilles illetve ezek kombinációi közül került ki. Persze ez még feltétlenül nem lenne baj és  mondhatnám azt is, hogy mindegyik kifejezetten látványos volt, de szerintem sokkal helyénvalóbb ha inkább azt mondom, hogy egytől egyig kifejezetten feltűnő és hivalkodó darab. Tény, hogy a Rolex kínálatában megmaradtak az egyszerűbb acél modellek is, de az is tény, hogy az utóbbi évtizedben pont az előbbiekben említett irányvonal erősödött. Tehát visszatérve az eredethez én pont ezért tökéletesen megértem ha valaki inkább a régi, "purista" vagy akár vintage darabok felé fordul. Persze most mondhatnád, hogy savanyú a szőlő, de hangsúlyozom, hogy nem a nemes fémmel vagy a brillekkel van a bajom. Mert egy 36mm DD akár készülhetett sárga aranyból is mégis egy visszafogott decens darab maradt. A jelenlegi kollekció nagy részéről ezt már rég nem lehet elmondani, alapvetően másik műfaj egy alapvetően másik közönségnek.       

Előzmény: ath (6147)
Passionata Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6148

Lepjunk tovabb

Előzmény: ath (6147)
ath Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6147

félreérted. engem nem az zavar, hogy neked mi tetszik és mi nem. engem az zavar, hogy olyan dolgokat állítasz be objektív, megkérdőjelezhetetlen tényként, amik nem azok és úgy jelentesz ki dolgokat, mintha ezek valami matematikai képlettel alátámasztható természettudományos tények lennének. 

szerintem harmonikus, szép a 116610, nekem kifejezetten tetszik a kicsit kockább tok. de ismerek olyat is, aki halálosan boldog a dssd-jével, miközben a 116610-re azt mondja, hogy a supercase miatt nem jön be neki. van ilyen is, egészségére. 

Előzmény: Passionata (6146)
Passionata Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6146

neked nem kell magyaraznom .

 

ath

nem az a baj , hogy nekem nem tetszik a 116610 es ugy osszesegeben a supercase hanem az , hogy teged zavar ez ,engem peldaul soha nem zavar , hogy valaki olyan targyakat hord/birtokol ami nekem nem tetszik sot , igy latom igazolva mennyivel kifinomultabb az izlesem mint masnak ( ne vedd magadra ).Es , hogy miert jegyzem meg megis ,

inkabb miert is ne ,ez egy forum  lehet, hogy  olvassa ezt par fiatal padavan aki hasonloan erez es legalabb latja , hogy itt sem mindenki az utolso fejlesztesre hajt .Amugy bar mar tobbszor leirtam , a tokfulek nem harmonizalnak az ora meretevel es az femszij szelessegevel ,az SD4K nal ezt reszben javitottak illeve gondolom pont ezert hagytak fel a DJ2vel vagy a DD41el is , az emberi szem kedveli a harmoniat (evolucios kenyszer a fajfenntartas erdekeben ti. ne reprodukalodjanak a hibas egyedek)  olyan ez mint az emberi csufsag  szivesen nezed egy Hieronymus Bosch festmenyen de azert orulsz ,hogy nem ilyenre ebredsz reggelente(marmint eloben a festmenybol barmely loghatna nalunk).

Előzmény: innovations (6139)
innovations Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6145

Amennyiben neked ezt tetszik hát viseld egészséggel, én respektálom ezt!

;-)

 

Egyébként sokáig, cirka 20 évig  bolyongtam más műfajban is. Konkrétan a high end audióban. Utólag visszanézve teljes eszement dolog az is viszont egy másodpercét sem sajnálom amit evvel töltöttem illetve egy forintot sem amit erre költöttem, de ez már egy másik történet lenne... ;-)   

Előzmény: tamas1000 (6143)
innovations Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6144

Számomra pedig sokkal inkább szenvedély, pont ezért nem is keresek benne minden esetben racionalitást.

;-)

 

Előzmény: ath (6142)
tamas1000 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6143

Nekem volt 16710, 16610lv, megis a 116610 maradt, mert az jon be leginkabb.

 

egyebkent ezeket meg persze a tobbi sima rolexet egymas melle rakod laikusok meg se tudjak kulonboztetni, csak a szines valtozatokat...

gondolok itt 16710 fekete, 16610, 116610 datummal vagy anelkul, SD....

a legtobb embernek egykutya

ath Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6142

azt azért tegyük hozzá, hogy igazából az egész órabuzéria sznobizmus valahol. a mérték, a stílus és a körítés az, ami miatt néha tetszik, néha kifejezetten hányingert kelt bennem. :-)

Előzmény: innovations (6141)
innovations Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6141

Amiről ebben a posztodban írsz az konkrétan a sznobizmus. Én nem erre gondoltam és nem is ismételném magamat tovább.

Persze mindegy, ezen nem fogunk összeveszni!

;-)

Előzmény: ath (6140)
ath Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6140

szerintem maga az a szó, hogy LEGJOBB, nem értelmezhető ebben a kontextusban. pontosabb, tartósabb? a szépség, esztétikum pedig nem objektív kategória. értem én, hogy a piac majd megmondja, de azért órafronton nem igazán tartalmi alapon dőlnek el a dolgok. ott ahol egy lünetta 4-esének mm-ekkel eltérő fontja miatt fizetnek euró ezrekkel többet egy minden másban pont ugyanolyan óráért, bármi elképzelhető. 

 

benjamin clymer holnap kitalálja, hogy az hublot 2002-es szériájánál nincs jobb és feltűnik pár eladó a hodinkee csillagászati árú webshopjában, holnaputánra mindenki és a nagymamája is 2002-es hublot-t szeretne majd. 

 

én ezt bírom, de kicsit fenntartással kezelem és mosolygok rajta. bár az is igaz, hogy nem szoktam heti rendszerességgel euró tízezrekért órákat venni.

 

ps: van a fórumon és az instán egy piszok gazdag amerikai faszi, aki két kurva randa kutyával osztja meg az életét és eddig kb 100 óráját láttam. évekig vintage mániás volt, utána pár évig csak patek, de abból is a nagyobb komplikációk, utána rákapott a modern rolexekre, pár hónapja pedig ő is jött az nos 5 számjegyű rolexekkel, amiből persze mindig a legritkább szériák utolsó darabjait veszi meg. a követők meg csaholnak, nyalnak és ámuldoznak, és a trendszetter milliárdosnak még az észt sem kell osztania, nem kell leszólnia senkit, ahogyan nála sokkal szerényebb lehetőségekkel megáldott csoporttársaink teszik sokszor. 

Előzmény: innovations (6139)
innovations Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6139

Sok mindenben igazad van, de nem egészen erről van szó. A 116610 / ami egyébként nekem is van/ technikailag minden téren /mint ahogyan írod, csat, csatvég stb/ lényegesen jobb mint a 16610. Mondjuk, hogy kinek melyik tetszik jobban az egy másik dolog, számomra a 16610 egy letisztultabb, harmonikusabb, szebb forma. Viszont, hogy a 116610 akkora klasszikus lesz-e mint a 16610? Azt majd az idő eldönti. Ellenben azt már most kijelenthetem, hogy a technikai különbségek ellenére a 16610LV sokkal jobb és nagyobb dobás /és talán utánozhatatlan is még egyszer/ mint a jelenlegi 116610LV! Sőt megkockáztatom azt is, hogy a legjobb valaha is gyártott Submariner!  Olyan ez mint a W 124 Mercedes /ami akár a német autóépítés monumentális emlékműve is lehetne/ aminél technikailag a következő generációk ugyan mindenben többet tudtak, de azt a formai, funkcionális és minden más téren való  letisztultságot amit a maga idejében tudott, az utódok már nem tudták hozni. 

Szóval akárhogyan is nézzük mégis csak vannak egyszeri és megismételhetetlen dolgok!

;-)     

Előzmény: ath (6138)
ath Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6138

én ezt a folyamatos fikázási kényszert nem értem. én 2011-ben vettem az órámat, próbáltam 16610-et, 16600-át és az új supercase kiadásokat is. egyszerűen nem volt kérdés, hogy melyiket válasszam. ha 2006-ban vettem volna rolexet, akkor most ötjegyű lenne a kezemen és azt szeretném. a 116610 szerintem nem mellékhajtás, nem zsákutca, hanem egy organikus fejlődés, pont olyan mérvű változás, ami minden korábbi típusváltásnál is megvolt és pont annyi, amit elvár az ember a rolextől. nem lett 44 mm, nincs benne egy co-axial szerű werk, nem lett egy drabális állat, még mindig egy szuperkényelmes, a piac többi szereplőjéhez képest apró, konzervatív óra, ami minden lényeges elemet megtartott a korábbi legendás darabokból a korhoz értelmezve azokat. jobb a szíj, jobb a csat, jobb a maxi dial, jobb a lume. 

 

ettől még lehet preferálni a korábbi subokat, lehet vintage mániásnak lenni, csak vicc ez az állandó köldöknézés és főleg a másik hangos irritáló lefikázása, mert neki mondjuk az újabb jön be. pont ugyanez megy az m3-as bmw-knél, a porschéknél. mindig az eggyel, kettővel korábbi az igazi, az újra csak fanyalogni lehet. 

nekem tetszik pár vintage, de pld én egy saját ízlésem szerinti gyűjteményt szeretnék a fiamra hagyni, ami a mai kort, az én életemet tükrözi, nem pedig a nagyapámét. nekem is bejön, hogy az apám által nekem adott órák papírján nem valami saarbrückeni fogorvos, hanem az ő neve van és biztos vagyok abban, hogy 2060-ban egy mai 116610 pont olyan elismert és kedvelt darab lesz mint ma pld egy 1680. 

Előzmény: tamas1000 (6136)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6137

Legszívesebben a keblemre ölelnélek, annyira szívemből szóltál. Minden egyes mondatoddal.

Előzmény: ath (6134)
tamas1000 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6136

Nekem volt mindketto, illetve van, mint egyetlen rolex egy uj lv-m.

egyikkel sincs semmi baj, de nekem az uj jobban tetszik, a csat az meg termeszetesen az uj sokkal jobb. Van egy par fanatikus, aki az 5jegyu modelljeire megvette valami 1500 euroert az uj csatot.

A jopar rolex kozul amit volt szerencsem hordani nekem a 116610 ln es lv az ami a legjobban bejott.

Előzmény: ath (6134)
sandorbt1976 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6135

Elég sokat nézem a fórumokat az új SD témában.

 

Innovations-nak sztem is igaza van a szerkezetet illetően, annak is utána jártam, és kösz a leirást is. Tényleg az a legnagyobb újitás az órában.

 

Azt viszont nem értem hogy a Submarinerbe miért nem rakták bele idén. Ha már újabb Sub nem jött ki, meg GMT Master se (pedig volt körülötte nagy elvárás), legalább a Sub-ba berakhatták volna az új szerkezetet...NEm értem.

 

Másik amit irt innovations, hogy miért nem Federer reklámozza a DSSD-t. Igaz hogy Tiger Woods amerikai, de másik fontos dolog hogy izmos gyerek, nagy csuklóval, rajta jól mutat a DSSD... :-) nagy a Rolexnek a piaca az USÁban, nagy emberek nagy csuklókkal... :-) vélhetően ez is közrejátszott a nagy méretű és nagyitós SD elkészitésében...

 

Mindenesetre ezt gondoltam berakom (forrás: rolexmagazine.com), jó összehasonlitó kép a Sub, Subdate, SD4k, SD, DSSD arányairól. Bocs ha már mindenki látta... :-)

 

 

 

ath Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6134

vicces ezt olvasni, immár századszor. nézem a saját szaros 116610-esemet és nem jövök rá, hogy miért lenne aránytalan. de biztos ugyanezt írta meg levélben és a naplójában a kor passionatája, amikor kijött a 16610 és leváltotta az oly tökéletes elődöt, aminél csak annak az elődje volt tökéletesebb egy korabeli purista szerint. 

ha a saját "régen minden jobb volt" karikatúrád akarnád megnézni, csak vess egy pillantást a baselworld kínálatára, ahol lassan nincs újítás, egész model portfóliók állnak re-issue-kból, álpatinás újraértelmezésekből. 

 

Előzmény: Passionata (6121)
innovations Creative Commons License 2017.03.26 0 0 6133

Tényleg jó, de ezt már a múlt évben piacra dobták. ;-) Az idei 41mm ami azonban már elég kritikus. Egyébként meg 2824. Viszont szerintem ez a legjobb. szerkezet saját, Breitlinggel közösen fejlesztve! ;-)

Előzmény: oys... (6132)
oys... Creative Commons License 2017.03.26 0 0 6132

A 36-os Black Bay végre egy igazán príma darab lett!

Méretre is jó, letisztultságra is, de mégis hozza a maga értékének a sugallatát. Talán a Tudorságához ragaszkodó autentikusságával.

Habár a hópihe-mutató ezen már idegenként hat, meg a rózsás korona is fura a pajzsos számlappal, de még így is egységesnek tűnik.

 

Viszont!

Milyen szerkezet lapul benne?

Előzmény: innovations (6083)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6131
Előzmény: innovations (6127)
innovations Creative Commons License 2017.03.25 0 1 6130

jómód

Előzmény: innovations (6127)
innovations Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6129

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!