Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.04.29 0 0 120

Te ismersz olyat akit megbuntettek?

 

Vajk

Előzmény: kivi (119)
kivi Creative Commons License 2014.04.29 0 0 119

Ha szabályos akarsz lenni, akkor igen. Vállalhatod a kockázatot, de a második büntetés után már megtérül a kiegészítő készlet ára. :-)

Előzmény: pajaca (118)
pajaca Creative Commons License 2014.04.29 0 0 118

Sziasztok,

 

Nézegettem ezeket a vonóhorgos szállítókat.

Viszont egy kicsit bizonytalan vagyok.

 

Ezt néztem ki:

http://ebike.hu/termekek/szallitas/kerekparszallito/vonohorogra/13730_menabo-marius-kerekparszallito-vonohorogra/

 

Ehhez akkor elvileg kellene nekem lámpaszettet, meg rendszámtáblatartót is beszereznem?

 

Ha igen, akkor egy tetőcsomagtartós megoldás még mindíg olcsóbbra jönne ki :(

Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 117

http://www.wilmond.co.uk/maxxraxx-en

Bár tény, utána végülis bármit szerkeszthetek hozzá, motortartó, külső doboztartó...

Előzmény: Slampixxx (116)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 116

233 font kicsit sok érte... :-(

Előzmény: kivi (114)
kivi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 115

Mármint a bilincsre gondolok.

Előzmény: kivi (114)
kivi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 114

Szerintem ilyet kapsz készen, akár külföldi webshopból, nem? Ezek szerint ez egy bevált módszer. Én teljesen meg vagyok lepve, nem láttam még ilyet.

Előzmény: Slampixxx (113)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 113

Habár főleg az amerikaiak csinálnak ilyeneket, ott erős massziv tartószerkezeteket tudnak eszkábálni a kocsihoz zártszelvényből, más a felfogatás.

 

Nekem ilyen a horog:

 

Ha tudnék valami bilincset eszkábálni magára a horog rúdjára...

...onnét már könnyebb lenne.

 

 

Illetve vannak még ilyen nagyon prózaibb megoldások is:

Előzmény: kivi (112)
kivi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 112

Igaz, igaz, állhat a kerekén is. Ez tökre kiment a fejemből.

 

Azért ez elég izmos feladat lesz. Eleve nem tudjuk, mennyit bír el a horog. Fix horgod van, vagy levehető?

 

Felrakni hogy fogod a motort? Ez legalább kétemberes munka, de ami engem főleg aggasztana, az a vészfékezéskor meginduló 80kg. Nem tudom lehet-e ezt spaniferrel úgy rögzíteni, hogy ne törjön össze mindent. Egyáltaláb mihez rögzíted majd? Magához a tartóhoz? És a tartót? A Thule tartók max. 60 kiló teherbírásúak, ez még megáll a horgon, de a 80kg az +33%.

Előzmény: Slampixxx (110)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 111

Előzmény: Slampixxx (110)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 110

80 kg körül van.
A kerékpárok sem feltétlenül a felső vázcsőnél vannak rögzitve. Olyanra gondoltam, mint egy motorszállitó utánfutónál, első-hátsó kereket valamilyen sinbe beleállitani, az megad neki egyfajta stabilitást, a másik rögzítési pont spaniferrel a tetősín, akkor nem esne le hátra.

Ilyesmit kellene gyártanom:

 

Másik gondolat volt, hogy tetőre épitek neki biciklitartós szerkezetet, de úgy tuti nem engednek fel a kompra (Írországba viszem).

Előzmény: kivi (109)
kivi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 109
Hány kg egy robogó? Hogy gondolod felrakni? A kerékpárnál adott a felső vázcső, annál fogva fel tudod akasztani. De a robogónál hogy?
Előzmény: Slampixxx (108)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 108

Sziasztok!

 

Én egy robogót szeretnék szállitani egy kombi Alfa 156-oson. Arra gondoltam hegeszteni kéne egyett, van valakinek képe esetleg erősebb vonóhorgos tartóról? Illetve lehet külön kapni olyan fejet, ami a horogra szorítódik?

NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 107

Én két széket is akarok rárakni és a gyerekeimet vinni vele.

Előzmény: kivi (106)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 106

Ezzel nem tudok vitába szállni, de nem is akarok, mert nem a meggyőzésed a célom. Csak beszélgetünk. A kerékpártartót csakis mint műszaki kérdést nézem: mennyire jól látja el a funkcióját, mennyire könnyű használni, van-e olyan hiányossága, amit úgy lehet pótolni, hogy közben az eddigi előnyeit nem veszíti el.

Előzmény: NeomatiK (105)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 105

Jó. Ettől függetlenül, nekem nem tetszik ez a konstrukció.

Előzmény: kivi (103)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 104

Ne haragudj, lehet hogy ezt a mondatodat félreértettem:

 

"Pl. az autó tetejére rögzített kerékpároktól rosszul vagyok, ha csak ránézek :) "Mikor fog az onnan lerepülni, vajon jól rögzítette, aki felszerelte?" kérdés türemkedik ki gondalataimból."

 

Ezt úgy értettem, hogy szerinted a tetős tartók eleve instabilak, ezért kell a bringát az autó mögé tenni.

Előzmény: NeomatiK (102)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 103

Hogy lehet stabilabb, ha egyszer már a mostaniak is atomstabilan állnak a horgon? Él benned egy téves képzet, miszerint a golyón nem lehet egy ilyen szerkezetet megbízhatóan rögzíteni, ezért az egész tartó instabil. De ez nem igaz. Olyan stabil, hogy még 3 bringával (mondjuk 3 x 14kg) plusz a tartó önsúlyával (legyen 8kg) összesen 50 kilós szerkezet is biztonságosan megáll a horgon. Ezt kérlek próbáld tényként kezelni, mert ez így van a valóságban is.

Előzmény: NeomatiK (101)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 102

Akkor legyetek szívesek beidézni, hogy hol írtam azt, amit rám akartok "kenni"!

Addig csak felesleges szájkarate és okoskodás ez a részéről/részetekről.

Előzmény: kivi (100)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 101

Vállalom, hogy macerásabb, de stabilabb is. De úgy is ki lehet alakítani, hogy még macerásabb sem lesz.

Előzmény: kivi (99)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 100

Vajk azt mondja, hogy a leesés mint veszélyforrás nem tartó, hanem emberfüggő. A te leendő klassz tartódra is fel lehet majd rakni rosszul a bringát, és ha az leesik, akkor az nem a tartó hibája lesz.

Ebből következik, hogy a tetőn szállított bringa esetén sem nagyobb a leesés esélye.

Előzmény: NeomatiK (98)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 99

De hát akkor ez nem hogy jobb lesz mint az eddigi megoldások, hanem pont hogy rosszabb, hisz macerásabb felszerelni, mert nem 1 hanem 3 rögízítési pont lesz.

Előzmény: NeomatiK (90)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 98

Jávoll, Óbersturmbánfűrer!

 

Te meg olvasd el és értelmezd, hogy én mit írtam. Mert csak hajtogatod a magadét, ami lényegében ugyanaz, mint amit én írtam. De úgy állítod be, mintha én mást és rosszat írtam volna.

Előzmény: halaloszto (97)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 97

ket lehetoseged van. vagy cafolod amit irtam, vagy elfogadod. 

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (95)
ToMy_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 96

Vonóhorogra szerelt kerékpárszállító esetén a bringák oldalra nem lógnak szélesebbre, mint pl. a visszapillantók. Kivéve, ha pl. Smart-od van. De arra meg ne rakj vonóhorgos szállítót.

Ergo ha parkolásnál az zavar, akkor a tükreid is zavarnak, és inkább csak teszkóparkolóban parkolj, a legtávolabbi sarokban :)

Előzmény: NeomatiK (87)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 95

Most írjam le én is mégegyszer, amit a 91. hsz-ben írtam?

Hányadik hsz-ig játsszuk ezt? Aki elér hamarabb a 200-ig az nyer? :)

Előzmény: halaloszto (94)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 94

megegyszer: a gyakorlat az mutatja, hogy a bringa nem szabadul el, csak ha elbaszta valaki a felrakast. elbaszni a felrakast viszont barmilyen kialakitasu tartonal el lehet. 

 

tehat az a problema hogy a bringa csak ugy eesik a tetotartorol, nem letezik csak azt hiszed. 

 

az a problema, hogy a szarul rogzitett bringa leesik, az letezik, viszont nem oldja meg semmilyen ujszeru tarto. egyetlen megoldasa van, a bringat bent a kocsiban szallitani vagy otthonhagyni.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (93)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 93

Én is ezt írtam.

És ha már elszabadul a bringa, akkor lehetőleg ne fentről essen rá az autóra. Mondjuk nem lehet előre megmondani, hogy pl egy hátul szállított bringa hogyan bukfencezik az úton, az is okozhat akkora kárt.

Előzmény: halaloszto (92)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 92

azert ezt jo lenne levetkozni. a kerekpartarto-vonohorog egy muszaki kerdes. nem jo erzelmeket belevinni, nem vezet sehova. ugyanigy muszaki donteseket hozni erzelmek es hiedelmek alapjan nem tul jovoallo dolog. ha van egy erzes/hiedelem, akkor meg kell vizsgalni, es tenyszeruen igazolni vagy elvetni, aztan lehet tovabbmenni.

 

pl hallani sztorikat hogy leesett utkozben bringa kocsi tetejerol. de mindig azert, mert rosszul volt rogzitve, vagy mert nem fert at valami alatt.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (91)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 91

Pl. az autó tetejére rögzített kerékpároktól rosszul vagyok, ha csak ránézek :) "Mikor fog az onnan lerepülni, vajon jól rögzítette, aki felszerelte?" kérdés türemkedik ki gondalataimból.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!