Keresés

Részletes keresés

kitadimanta Creative Commons License 2024.08.28 -1 0 237188

"Mi lehetet az oka, az nem derül ki."

Erről valóban nincs semmilyen konkrét információ, viszont sejthető, hogy valamiért nem voltak elégedettek a regnáló (isteni) hatalommal, ezért ellenzékbe vonultak...

Erre utal a "Vádló" megnevezés is. Jób könyvében van is utalás az Úr drasztikus módszereit kifogásoló megnyilatkozásukra:

1.9: "Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?"

Ez a mondat azt sejteti, hogy az Úr tisztelete félelemből való, s nem saját, "szabad" akaratból. Más szóval: Az emberek számára nem az isten etalonnak számító morális viselkedésmintája volt a vonzó (az nem is lehetett az embertelen volta miatt), hanem az isteni megtorlástól való félelem.

Előzmény: Zellem Estelen (237184)
Ingama Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237187

AZ ÚR (gúnnyal)
Legyen, amint kivánod.
Tekints a földre, Éden fái közt
E két sudar fát a kellő középen
Megátkozom, aztán tiéd legyen.

LUCIFER
Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy,
S egy talpalatnyi föld elég nekem,
Hol a tagadás lábát megveti,
Világodat meg fogja dönteni. (Indul.)

ANGYALOK KARA
El Isten színétől, megátkozott,
Hozsán' az Úrnak, ki törvényt hozott. -

Előzmény: Ingama (237186)
Ingama Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237186

LUCIFER

Aztán mivégre az egész teremtés?
Dicsőségedre írtál költeményt,
Beléhelyezted egy rossz gépezetbe,
És meg nem únod véges végtelen,
Hogy az a nóta mindig úgy megyen.
Méltó-e illyen aggastyánhoz e
Játék, melyen csak gyermekszív hevülhet?
Hol sárba gyúrt kis szikra mímeli
Urát, de torzalak csak, képe nem;
Végzet, szabadság egymást üldözi,
S hiányzik az összhangzó értelem. -

Előzmény: Zellem Estelen (237185)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237185

A "Nagy csiribázó" aki bálnától a csótányig csiribázott, majd Ádám esetében, már a gyurmázás szakkört választotta, majd miután Ádámnak nem jöttek be az állatok, eszébe jutott, hogy klónoz a testéből egy nőstényt számára?

Oda lett a csiribázás tudománya?

Ahogy az elkefélt hibridek, emberek kiirtására is jobb volt egy globáis katasztrófa a szerzőinek, mint a csiribázással helyre rakni az elkefélést?

Előzmény: Zellem Estelen (237183)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237184

Ám a "vádlóval" az irodalmi műben, sok angyal megpattant a Főtudós és Mindenható mellől, akit kerubok éljeneznek, hűtik a processzorait, szeráfok és angyalok szolgálnak.

Mi lehetet az oka, az nem derül ki.

Előzmény: kitadimanta (237182)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237183

Hihetetlen.

 

kitadimanta Creative Commons License 2024.08.27 0 0 237182

"Ennek a gondolatnak a szála elvarratlan a mitológiai műben."

Annyit azért megemlít, hogy a Sátán volt az első ellenzéki képviselő, aki rámutatott a Gondviselő munkájának hiányosságaira, Ő volt a "Vádló".

Előzmény: Zellem Estelen (237180)
Ingama Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237181

"a világteremtő szóról később János evangélista így fogalmazta meg: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige volt az Istennél, és Isten maga volt az Ige. 2. Minden általa lett, és nélküle semmi létező sem jött létre.” (János 1.1-2.) A világ születésének titka tehát az „Ige”, amiről akár a „varázsige” is eszünkbe juthat. És nem tévedünk: a mágus ugyanúgy a kimondott szó teremtő energiáit használja, akárcsak a bibliai Isten és a mítoszok istenei az univerzum létrehozásához."

Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237180

Valamit csak csak észlelhettek a "mennyek lakói", mert jelentős angyal seregek is elfordultak a főhőstől.

Vajon mi lehetett az?

Mert a Mindenizélő aki eleve bosszúálló, ismert lehetett számukra...

És lám mégis!

Ennek a gondolatnak a szála elvarratlan a mitológiai műben.

Előzmény: kitadimanta (237178)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237179

Jaj, ne legyél már ilyen!

A vízi állatokat és növényeket kedvelhette...

Lehet számára harcsa halászlé is bejött, amit H.N.A. sem fogyaszthat;-)

Jó, ritkán áldoztak neki "tengeri gyümölcsöket", onnan lehet a szimpátiája.

Előzmény: landdie (237177)
kitadimanta Creative Commons License 2024.08.27 0 0 237178

"A szigorúan egyistenhitű héberek/zsidók legalább képesek voltak logikusan gondolkodni, és a felvett premisszából - egy mindenható Isten létezik - az összes szükségszerű következményt levonni és elfogadni."

Voltak ilyen megnyilatkozások is, azonban jobbnak látták Istent emberségesebb külsővel felruházni, s minden bajt a Sátán művének tulajdonítottak. Persze, azt már csak csendben jegyezték meg, hogy a Sátán is Isten remekbe szabott munkájának eredménye, így végül is a felelősség visszaszállt a Teremtőre.

 

Abban nem voltak következetesek, hogy a Sátán "képbe hozatalával" Isten mindenhatóságát, egyedüliségét vonták kétségbe, akaratlanul bizonyítva, hogy ebből kérdéskörből nem lehet jól kijönni: Vagy el kell fogadni Isten meglehetősen negatív figuráját, vagy fel kell adni mindenhatóságát, és csak egy "társuralkodó" szerep jut neki, kihúzva ezzel a szőnyeget az amúgy is kérdőjeles egyistenhit lába alól...

Előzmény: Elminster Aumar (237164)
landdie Creative Commons License 2024.08.27 0 0 237177

"Ha valaki - legyen a "mindenható" Isten, vagy bárki más - nem képes az általa kitűzött feladatot másodjára sem elvégezni, ne foglalkozzon olyasmivel, amihez nem ért. A suszter maradjon a kaptafánál..."

.

Ez egy olyan "mindenható" istentípus, akinek halvány lila fogalma sincs a jövőbeli történésekről.

Világosan kinyilatkozta róla a saját Szentírása:

Mózes I. könyve:6:7És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem

Az embereket a bűneikért próbálta meg eltörölni, de a mélyalföldi tölgyfa, meg a tobzoska teremtésének megbánásáról még nincs teológiai találgatás... :)

Előzmény: kitadimanta (237171)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 1 237176

Miket nem feltételezel?

Volt itt arra példa, hogy egy hívő belátta hülyeségek garmadát gurítja?

:-O:-P

/valahol az elején, egy vasutas hívő volt az egyetlen az emlékezetem szerint, aki feladta avitt elképzeléseit... írtam neki, isten ott van, ahol a vasúti sínek találkoznak;-)

Előzmény: Elminster Aumar (237172)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237175

Itt aztán csak csak feleslegesen téphetjük:-)

Hiszen a hívőknek egy élet munkája van a fantazmagóriájukba!

Az más kérdés, hogy a téveszméjük mellett ennek ellenére nem tudnak érdemben kiállni.

Hiszen roppant vicces amikkel előállnak:-O:-)

Ragyogóan szórakoztat, még ha mindig is u.a. a lemez.

Küzdenek, mint a macska a bádogtetőn, egy eleve védhetetlen elképzelés mentén, mellett, érdekében...

El ne riasszátok őket!

/bááár, szerintem, lejárt nick mindig visszajár a kútra, míg el nem törik;-)

Előzmény: Elminster Aumar (237169)
kitadimanta Creative Commons License 2024.08.27 0 1 237174

"Isten megvédi az övéit és mindamellett teremt olyan eseményeket, hogy a gonoszok, akik nem az övéi elpusztuljanak."

Ugye, nem fogtad föl, hogy Isten nem védi meg az övéit, hiszen @E.A. templomos példái (amúgy a többi is) egyértelművé teszik az Úr közömbösségét az övéivel és az emberiséggel szemben.

Egyébként szerinted kik az övéi? Nem azok, akiket teremtett?

Netán képtelen a nagy mindenhatóságában jobbá tenni az emberiséget? Mert, ha igen, akkor megint csak gondok vannak a mindenhatóságával, jóságával, isteni mivoltával.

 

"Ő az Isten, mégis mit vártál? Azt várod tőle, hogy tétlenül nézze, amit szerinted tétlenül néz?"

Ezeket a kérdéseket ne nekem, hanem magadnak tedd föl.

Ui. ha én - a Te helyedben - egy jóságos Mindenhatóban hiszek, s a létezését nem kérdőjelezném meg, akkor joggal várnám el tőle legalább saját hozzá nem értéséből fakadó hibák emberséges kijavítását és mindezeket saját példamutató viselkedésén keresztül. Azonban semmiféle ilyesfajta viselkedésmintát nem tud elénk tárni, ellenkezőleg minden emberiséget jobbító célzatú cselekedetéből a kőkemény bosszúállás árad. Ezek után nem lehet csodálkozni azon, ha a hívők számára elfogadott, sőt, alkalmasint követendő példa a konfliktushelyzetet kezelő isteni magatartás. Ti. az ember az előtte álló példából tanul, azt a normát követi, amit a vezetője mutat. Amilyen az Isten, olyan az ember... Amilyen az ember olyan az Istene...

 

Ha netán nem ismernéd Istened ebbéli jellemzőit olvasd el figyelmes(ebben) a Bibliát, ahol sok tucat versből vonhatsz le következtetéseket a "jóságáról"... És ezzel együtt a megoldásban tanúsított tehetetlenségéről.

Kezdve a vízözöntől a népirtáson keresztül a személyre szóló bosszúkig.

 

 

Előzmény: Emberfejű képmás (237160)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 0 0 237173
Előzmény: Zellem Estelen (237167)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 1 237172

"Isten nevelte az ember gyerekeit?"

 

Isten teremtette az embert, és állítólag "Gondviselő".

 

 

Mellékesen: nem áll jól neked, hogy szándékosan hülyének tetteted magad. Egyenesebb hozzáállás lenne, hogy ha megszorítottak egy ostobaságod cáfolatával, akkor elismered, hogy nem neked volt igazad.

Előzmény: Emberfejű képmás (237170)
kitadimanta Creative Commons License 2024.08.27 0 1 237171

"Ezek az elcseszett emberi lények évezredek alatt elkövetett értelmetlen cselekvéseinek utólagos visszahatásai."

Ezzel nem mondasz sem többet, sem kevesebbet, mint azt, hogy az Úr képtelen volt az elképzeléseinek megfelelő embert teremteni, és még nem is tanult belőle. Emberségesnek még a legjobb akarattal sem mondható özönvízzel pusztította el az általa elcseszett világot, és másodjára sem sikerült jobbat teremtenie, mint amilyen a korábbi volt...

 

Ha valaki - legyen a "mindenható" Isten, vagy bárki más - nem képes az általa kitűzött feladatot másodjára sem elvégezni, ne foglalkozzon olyasmivel, amihez nem ért. A suszter maradjon a kaptafánál...

 

"és ha nem bírunk ellenállni a kísértésének és elkövetjük újra és újra ugyanazokat a hibákat, akkor ne csodálkozzunk, ha cunamit, járványokat kapunk a nyakunkba,"

Ha meg Isten követi el, azt varrjuk az emberek nyakába...

Előzmény: SpiriTiszta EzoGuru (237147)
Emberfejű képmás Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237170

Isten nevelte az ember gyerekeit? 

Előzmény: Elminster Aumar (237162)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237169

Nem.

Csak éppen ugyanarra az igére hivatkoztam, amit @kitadimanta is felhozott az hozzászólása második felében. És ezt pusztán amiatt, mert az első két mondat elolvasása után azonnal reagáltam és nem tudtam, hogy feleslegesen tépem a számat.

Előzmény: Zellem Estelen (237168)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237168

Felkavart, hogy így egy kalap alá vetted a cuki, aranyszívű Fiút, a gonosz harciisten Atyával?

 

:-O:-P

Előzmény: Elminster Aumar (237166)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237167
Előzmény: Elminster Aumar (237163)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237166

Oké. Lehet, hogy el kéne olvasni a teljes hozzászólást, mielőtt reagálok rá.

Előzmény: Elminster Aumar (237164)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237165

Most azon gondolkozom, hány "szent" szenvedett ki, különféle kínzások által, tűzhalálban...stb...

Hány hívő végezte arénában, vadállatok eledeléül?

Mennyi papot verhettek halálra a vallási villongásokban, vagy a kommunisták hatalma alatt?

Nyilván, ha egy szökőár megindul, vagy kitör a vulkán, de még a földrengés sem nézi ki mennyire hisz ókori kitalációkat.

Érdekes, amikor a hívő elolvassa ezt, az jut az esszébe, milyen változatosan nyírta ki a mesehőse híveit?

Hallelúújja, jelentsen is bármit?

 

Szóval, nem hülyeség a templomok tetején a villámhárító, akár a kereszt alakú a vége sem.

Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237164

"Ha hívő lennék kapásból válaszolnám: Igen. Tenném ezt azért, mert hit szerint az Úr a teremtő, a Világ felügyelője, Aki mindent pontosan tud és eltervezett, Aki ismeri a múltat és jövőt, ennélfogva semmi nem kerülheti el figyelmét, minden az Ő akarata szerint működik és történik."

 

Precíz!

És még a Biblia is pontosan ezt írja!

 

"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt." (Ézs 45,7)

 

A szigorúan egyistenhitű héberek/zsidók legalább képesek voltak logikusan gondolkodni, és a felvett premisszából - egy mindenható Isten létezik - az összes szükségszerű következményt levonni és elfogadni.

Ha egy az Isten, akkor nincs kibúvó: MINDEN AZ Ő FELELŐSSÉGE. A jó is, meg a rossz is.

Előzmény: kitadimanta (237158)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237163

"Azért kellett az ordog hogy mindent ami rossz tortént és az isten nem akadàlyozott meg vagy rosszul csinàlta az az ordog hibàja lett...."

 

Fogd rá a nyuszira! :))

Előzmény: Ingama (237157)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237162

"A gyerekeimet én még véletlenül se úgy nevelem, hogy legyilkolják egymást."

 

Isten meg nyilvánvalóan úgy "nevelte".

 

Sajnálom. Ebből sehogy se fogsz jól kijönni...

Előzmény: Emberfejű képmás (237156)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.08.27 -1 0 237161

Nos, újra jöhetnek a kérdések, a "teremtéssel", az "Édennel" kapcsolatban, van aki elhiszi a mesét:-)

 

Helikopterezhet-e az Íge a víz felett, ha nincs Nap teremtve?

Melyik "teremtés" a hihetőbb, a tuti, az ahol a Mindentudó elfelejt nőt csinálni Ádámnak?

Hány éve történt a "teremtés" és mennyi ideig tartott? 

A poloska, kullancs, tetű mennyire volt kedves az Úr számára?

A bélféreg is az ő műve?

Csakugyan hihető a vegán ragadozó léte, vagy a dögevőké?

stb...

stb

 

 

 

Emberfejű képmás Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237160

Isten megvédi az övéit és mindamellett teremt olyan eseményeket, hogy a gonoszok, akik nem az övéi elpusztuljanak. Ő az Isten, mégis mit vártál? Azt várod tőle, hogy tétlenül nézze, amit szerinted tétlenül néz? Szerintem meg látod ez az önellentmondás.

Előzmény: kitadimanta (237158)
SpiriTiszta EzoGuru Creative Commons License 2024.08.27 -2 0 237159

A teremtésben, de úgy en bloc a Létben, eredetileg semmi rossz nem volt. Vagy ha volt is, féken volt tartva. Nem volt szava, nem volt beleszólása az ördögnek semmibe, gyakorlatilag KUSS volt neve.

Egy Úr volt, aki az egészet kontrollálta.

 

De az Egészbe, a Teljességbe a rossz (ördög) is beletartozott. A rossznak nem tetszett, valahogy nem volt ínyére, hogy nem jut szóhoz. A következő történik. Isten megteremti az embert. Egyezséget köt az ördöggel, hogy ha az embert kísértésbe tudja hozni, akkor szóhoz juthat. Ugyanakkor az embernek megtiltja, hogy a kert közepén lévő fáról egyen, bármi is történik, mert akkor nagy baj lesz! A tiltás azért kellett, azért volt rá szükség, mert az ember hasonló volt Istenhez, de nem tudta ezt. Azt hitte, hogy Isten valahol kívül van és ő csak egy ember. Egy teremtmény. Tudatlan volt lényegében igazi kiléte felől, de szabad akarata volt. Mindent megehetett az Édenben, amit csak talált, csak arról a fáról nem ehetett, amit megtiltott neki Isten.....

 

A többit már kitalálod szerintem magadtól is. Ha nem szívesen állok rendelkezésedre, csak kérdezz bátran! 

Előzmény: Ingama (237157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!