Keresés

Részletes keresés

bandikaa Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3573

néptáncot járni menő, az minden tánc alapja.

Előzmény: Törölt nick (3571)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3571

A hittannal én is így vagyok, de a lányom pont az általad említett ok miatt jár hittanra :) 

Hinni jó. 

 

De matyómintát tanulni, népitáncot járni nem menő. 

Előzmény: Törölt nick (3570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3568

Nem vitatkozni akarok, de vannak olyan tudományok és tudások, amik az én szememben semmit sem érnek, haszontalanok. 

Előzmény: Törölt nick (3563)
nyman Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3567

318 felett adtam el. Ebben a honapban meg 319-el szamoltak el a fizetesem. :) Na de 1x hopp, masszor kopp. Van egy ket kituzes. Ugy vagyok, ha 285 felett marad az euro, az tok jo. A tobbi meg bonuszmalac.

Előzmény: bandikaa (3523)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3566

attól hogy valaki bemagolja pl a szózatot szemernyit sem lesz műveltebb, legfeljebb kínozza kicsit az agyát egy teljesen felesleges ismerethalmazzal

 

Ezek szerint te sem tanultál meg tanulni. Iskolásként még elmenne a véleményed.

Előzmény: padisah (3565)
padisah Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3565

fogalmakat keversz

attól hogy valaki bemagolja pl a szózatot szemernyit sem lesz műveltebb, legfeljebb kínozza kicsit az agyát egy teljesen felesleges ismerethalmazzal

 

az hogy valaki fel tudja sorolni az összes országot, és azok fővárosait is szintén egy önmagában haszontalan tudás, és ami szintén sorolható általános műveltség témakörbe, de azért mégiscsak hasznosabb, vagy potenciálisan hasznosabb ismeret mint a szózat szövege, ami gyakorlatilag semmire nem jó, de pl segíti a nemzetközi hírek jobb értelmezésében

 

illetve valamire mégiscsak, arra hogy részt vehessen az illető a kis magyar torta-újraelosztásért folytatott nulla összegű szociális játszmában, ami egyébként azt okozza hogy az ország tagjainak a jelentős része munka helyett ezzel tölti az idejét, és mivel nem dolgozik, helyette valaki másnak kell, vagy összesen kevesebb erőforrást tudunk felhasználni

 

ez a fajta viselkedés kifejezetten társadalom és közösség ellenes, érdemes elvolasni a közlegelők tragédiája című tanmesét, mert ez is erről szól (na ezt pl oktatni kéne általános iskolában)

 

általában véve, a szociális képességek erre használhatóak, helyezkedésre, amiről egész biztosan, egy munkahelyi témában is már sokszor volt szó, hogy hányan vannak akik a pozíciójukat, a státusukat, a fizetésüket így szerezték, érték teremtése nélkül

 

csak megismételni tudom az eredeti gondolatot: az irodalmat, ha az valóban szórakoztató, abból a célból jön létre hogy akár mint műélményt az olvasó élvezze, "katarzist" okozzon neki, vagy csak jót röhögjön rajta, ahhoz nem kell kötelező tantárgy és nem kell magolás

 

ha egyáltalán volt is valaha ennek ilyen szórakoztató értelme, azt az oktatott tantárgy 100%ban agyonüti

 

és gondolom nem kell nagyon mélyen belegondolni, hogy ezt a konfliktust, amit én sértőnek, értelmetlen erőforrást pocsékoló, időt rabló kötelezettségként fogok fel, hogyan értelmez valaki, aki még csak nem is magyar, de mint állampolgár kénytelen ezt a nemzeti "kultúrát" nyomnia, vagy pl. történetesen cigány, akinek nemcsak a nemzeti kultúra idegen, de már maga az egész társadalmat kultúrájával egyetemben ellenségesnek tart, ami az ő szabadságát kívánja megnyirbálni

 

ezek után nem csodálkozok rajta, hogy ezen  frontvonalon, ahol az underclass cigányok találkoznak a kultúrahívő, telefonkönyvet is lelkesen bemagoló magyartanárnők találkoznak, bizony elcsattan egykét pofon

 

és az a helyzet, hogy ebben a kérdésben speciel a cigánynak van igaza, az oktatási rendszer nevelni akar, holott az nem feladata, az a szülőé lenne, a valódi feladata a praktikus ismeretek átadása lenne, amit viszont elhanyagol

Előzmény: Tündi2003 (3550)
padisah Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3564

nahát erre a célre tökéletesen megfelel a faukltációban, önként választható irodalom, ami aztán nincs leszűkítve egy nemzeti irodalomra vagy egy ideológiai kör saját irodalmára, hanem lehet válogatni, vagy legalábbis szabadabb a kör

Előzmény: freesleep (3547)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3562

Persze :) 

De amikor a saját fetételeimet sorolom, akkor sincs benne.

Előzmény: emyl (3560)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3561

Van egy pár kulturális hagyomány, amely megkülönböztet a környező népektől. Ha ezeket feladjuk, feladjuk az identitásunkat is.

Előzmény: Törölt nick (3559)
emyl Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3560

mond valamit az a kifejezés, hogy "szükséges, de nem elégséges feltétel" ?  :)

Előzmény: Törölt nick (3559)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3559

Ahhoz a fajta műveltséghez, amit én elvárok az iskolától, ahhoz semmiképpen. 

Nehogy azt mondd, hogy akit nem érdekelnek a népszokások, az már nem is művelt? 

Vagy megfordítom, van olyan ismerősöm, aki rettentően ért ezekhez, de mndjuk ettől még nem tartom műveltnek. 

 

Előzmény: Törölt nick (3557)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3556

Igen, pl néptáncot tanítanak nekik. Mondjuk azt sem értem, hogy minek... ha válaszani kéne halloween és néptánc között, sztem teljesen egyértelmű, hogy melyiket választanám. 

Nem lenne semmi hiányérzetem, ha a gyerekemnek gőze sem lenne semmilyen népszokásról, néptáncról. A népmese még csak-csak. 

Előzmény: freesleep (3555)
freesleep Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3555

nem hiszem, hogy teljesen meg lehetne úszni egy kéttannyelvű általánost halloween nélkül:) azt hiszem egyébként, hogy alsó tagozatos kerettanterv kimondottan tele van magyar népszokásokkal, népmesékkel meg népművészettel, szóval oka lehet, hogy a tancsinéni nyomatja

Előzmény: Törölt nick (3554)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3554

Nem, semmi halloween nem volt. Jó, én sem ragaszkodnék ennyire hozzá, ha nem lennék angolbuzi :) 

Előzmény: freesleep (3553)
freesleep Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3553

majd halloweeneznek eleget az angolóráikon, nem?

én isten bizony nem bánnám, ha nem honosodnának meg ezek az angolszász ünnepek, úgyis csak felületes speciális vásároltató ünnepek lesznek mint a bálintnap

Előzmény: Törölt nick (3552)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3552

Nekem nem a svábos dolgok ellen van kifogásom, de milyen tanár az, akinek kizárt, hogy a halloween partyt megtartsák a gyerekek, mert az nem magyar szokás, ellenben SVÁB dalra CSÁRDÁSOZNI rendben van. Mert az magyar. 

Nekem csak ez a visszás. 

Sztem a nyelv tanításához hozzá tartoznak a szokások, hagyományok megtanítása is, és hamár, akkor inkább a halloween party, mint a svábcsárdás.

Előzmény: freesleep (3551)
freesleep Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3551

én nem látom, hogy a magyaros/svábos indulatok miért zárnák ki a mai magyar gyerekversek tanítását, de majd meglátod

de hol van ez? a pilisben?

Előzmény: Törölt nick (3548)
Tündi2003 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3550

Ne haragudj, Padisah, de te buta vagy. A verset nem a vers miatt kell elsősorban megtanulni kívülről, hanem mert edzi a memóriát. Én pl. most nyelvet tanulok (nem angol) és kitaláltam, hogy nem csak megtanulom a szavakat meg a nyelvtant, hanem kívülről az összes olvasmányt is. Mert csak. Azt is kitaláltam, hogy keresek egy jó hosszú angol verset, és azt is megtanulom, angolul. Mert csak, mert kell az agytorna.

A vers megtanulásban nem az a lényeg, hogy általa hűségesebb legyél a hatalomhoz. Persze a hatalom szereti/szeretné erre felhasználni ezt a módszert is. De a tanulásban éppen az a lényeg, hogy az ilyen átveréseket felfedezd, hogy tudj olvasni a sorok között, és NE HAGYD magad átverni. De ha bezárkózol a világ elől, mert neked nem kell a kultúra, a vers, de még a szinusz meg a koszinusz se, ezzel éppen azt éred el, hogy mivel SEMMIT sem tudsz a világról, ezért a hatalom bármikor meg fog tudni vezetni.

 

Az, hogy el akarnád törölni a kultúrát jelzi, hogy milyen sötétség van a fejekben. :( És végül is ez a hatalom célja.

 

Fehér Klárának van egy lányregénye, a Bezzeg az én időmben. Annak a főszereplője egy gimis lány meg a szerelme, egy egyetemista fiú. A lány eminens tanuló, de csak azt tudja, amit a suliban tanítanak. A fiú rákérdez Illyés Gyulára (azt hiszem), mire a csaj azt feleli, hogy nem ismeri, mert még nem tanulták. Erre a srác megkérdezi, hogy a lány mást nem tanul, más nem érdekli, csak amit az iskolában tanítanak? Mire a lány kikel magából, hogy neki ez éppen elég, és hogy sokan még ezt sem tudják megtanulni, és megkérdezi, hogy a fiú vajon minek jár egyetemre? Erre a srác azt mondja, hogy ő azért tanul, hogy amit megtanul, azzal tudjon vitatkozni, mert ő nem magolásra használja a fejét. Padisah, neked meg a gyerekednek és mindenki másnak is így kellene hozzáállni a tanuláshoz, és mindjárt más szemmel magolnátok a Szózatot is.

Előzmény: padisah (3542)
bandikaa Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3549

=8-O

Előzmény: Törölt nick (3548)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3548

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy nálunk mi lesz. Lányom most kezdte az angol-magyar két tanítási nyelvű általános iskolát. 

Mondjuk nincs nagy bizodalmam, mert a tanítónéni kizárja a halloweent, mert az nem magyar ünnep, ellenben a karácsonyi ünnepségen sváb dalra járatott velük csárdást (hol van itt rémült, égnekálló hajú szmájli?)...

Szerencsére (?) ő csak a magyar nyelvű tárgyakat tanítja nekik, magyart matekot.

Szóval, aki ennyire nem rugalmas, az nem valószínű, hogy el tud rugaszkodni a berögzült szokásoktól.

Előzmény: freesleep (3547)
freesleep Creative Commons License 2012.01.13 0 0 3547

ha 19, századi patetikus ma célba nehezen találó vereseket tanítanak, akkor igen. de ma még lehet, a tanár választásától függően  egész érdekes múveket tanítani, a harrypottertől rejtőtől varró daniig, és tanítanak is. egy jobb tanító az esetek nagy részében sokkal jobban otthon van pl  modern gyerekversekben mint mi, és a tanárok egy része is kihasznélja a még meglevő tanszabadságot a gyerekek számára izgalmas művek tanítására

Előzmény: padisah (3542)
emyl Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3545

ne haragudj, de nem próbálom meg. egyszerűen azért nem, mert ha eddig a tanáraid és a környezetedben levők nem tudták veled megértetni, hogy mi a haszna a kultúrának, hogy mit lehet tanulni a Walesi bárdokból és a magyar meg külföldi íróktól/költőktől, vagy hogy mi a jó Mozart Requiemjében és mi a szép a Sixtusi kápolnában, akkor nem valószínű hogy emyl az ő szerény képességeivel alkalmas erre a feladatra.

 

az irodalomra és a magolásra egy gondolat erejéig visszatérve: annak idején nekem azt mondták, hogy egy verset nem kívülről kell megtanulni hanem belülről... az angol nyelvben van erre egy szép kifejezés: "by heart"

ha nem érted a mondanivalóját annak, amit meg kell tanulnod, akkor valóban elcseszett idő minden vele eltöltött perc. és ez nem feltétlenül a Te hibád, nekem is volt szerencsém nagyon sok szar tanárhoz. viszont a fenti dolgok értéke nem azoktól függ akik tanítani próbálják...

Előzmény: Törölt nick (3544)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3544

Azért próbáld meeeeeeg.... léccciiiii

Előzmény: emyl (3543)
emyl Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3543

úgy gondolom hogy falrahányt borsó lenne

Előzmény: Törölt nick (3539)
padisah Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3542

én már régen eldöntöttem (kb ált isk 5. osztályban) ha egyszer módomban áll, a magyar irodalom nevű tantárgyat egyszerűen kihúzom a tantervből

 

megszűnik, kész nincs ilyen, egyáltalán az az ötlet hogy valamit szó szerint meg kell tanulni, az törlődik az oktatási rendszerből

 

és ezt azóta is így szeretném látni, a kérdésben a felfogásom legfeljebb annyit puhult, hogy akit érdekel, fakultatív tantárgyként foglalkozhat vele, de érettségi pl nincs belőle

 

vagy ott is választható tantárgy mondjuk a biológia helyett

 

persze engem már nem érint mert vén fasz vagyok, de a barátnőm 13 éves lánya múlt héten

 

tanulta a szózatot, és hát indokolt volt a részéről a hiszti

én meg nem bírtam nézni, sajnáltam szegényt és feldühített a rendszer ostobasága

 

a másik ami miatt mindig dühöngök ezen, hogy kb vágom mire való

arra kell hogy a politikai elit jó korán beleverje a gyerekekbe a hozzá való hűséget, 

ez egy agymosás, aminek a fő célja hogy megteremtsen egy nemzeti mítoszt, majd erre a mítoszra rögtön rárepülnek ők, a politikai-kultúrális elit, hogy az így létrejövő kultúraigényt nagy kegyesen kielégítsék

 

és persze emiatt alakul ki a politika és a kultúra között a kölcsönös szimbiózis, a politikának kell a kultúra, hogy magát, az elnyomását eladhatóvá tegye, legitimálja saját magát, a kultúrának meg ugye pénz kell amiből a kultúragyártó él

 

csakhogy nyugattól eltérően, itt a pénzt nem a kultúrafogyasztó adja, hanem a politikai elit, aki kifosztja az egyszeri polgárt az adókon keresztül, magába a kultárába hogy mi értékes vagy nem nulla beleszólása van, rá van kényszerítve hogy ezt gyártottuk, eszitek vagy isszátok

 

és persze, ennek megfelelően olyan is, az egész szegmens a szociális képességei áruba bocsátásából él, vagyis kb nyal a politkának a pénzért, önnmagában meg nem képes értékteremtésre - anyagi értelemben - és főleg nem arra hogy még adót is fizessen

 

ez a másik dolog, amit ha politikus lennék keresztülvernék: kultúra nem kap semmilyen állami támogatást, éljen meg szépen a piacról, és ha ennek az a következménye hogy felvirágzik a Zámbó klán, meg a Fásy mulató, akkor ez lesz, és akinek van igénye ennél többre, az majd megfizeti, vagy kitermeli ha máshogy nem megy

Előzmény: Törölt nick (3526)
freesleep Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3541

emlékszem, nyáron denevérek repültek rendszeresen a faluban alkonyat táján, ahol a szállásunk volt, de a helyiek észre se vették, amikor rákérdeztünk, kiderült, h nem tudnak róla. remélem, azért a discoveryt nézték:) 

 

nem is könnyű közép-európa állatvilágáról könyvet szerezni, a legtöbb szép színes könyv angol fordítás, nem az itteni flóra-fauna van benne

Előzmény: bandikaa (3536)
freesleep Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3540

egen, a HOT (háztartási operatív teendők) elég sivár téma, pláne ha megspékelik alekosszal vagy a mobiltelefonok fícsörjei körül forgó végtelenített diskurzussal

Előzmény: Tündi2003 (3532)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3539

Igen, légyszives részletezd...

Előzmény: emyl (3535)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3538

A kvantumfizikát iróniának szántam.

Előzmény: buszjegy (3534)
Tündi2003 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 3537

Végre valaki, aki tud másról is beszélgetni, mint a Megasztár legújabb kiesőjéről. Félelmetes mennyire nem foglalkoztatja az embereket semmi a legszűkebb háztartási, szórakozási témákon és a pletykákon kívül. Én nem tudnám magam olyan műveltségi-kulturális sötétségben elképzelni, mint amilyenben sok ember él. Már attól is boldog vagyok, ha kiderül, hogy valakinek van valami hobbija, ami nem gyerekezés/unokázás, vagy főzés/sütés és persze nem a munka, ami - mint sokszor kiderül - exceltologatást jelent.

Előzmény: bandikaa (3536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!