Keresés

Részletes keresés

yassie Creative Commons License 2012.01.03 0 0 742

Kedves Bizy! Nem akarom Vikit ismételni a Dremel 300 dícséretében. Mindent leírt, amit tudni kell róla.

A multitokmány nem csupán kényelmi funkció. A szettben nincs az a méretű tüske, ami a gyémánt fejekhez szükséges, így azt kellene külön megvásárolni, és bár az olcsóbb mint a multi, de ha már + költség, akkor természetesen a kényelem is fontos, ennyi ráadást megér. A flexi nagyon fontos. Viki által linkelt webáruház a legolcsóbb, az üzletükben van lehetőség személyes átvételre is, így nincs postaköltség, és bármi gond van a bolt megtalálható, nem fantom webáruház, cím-elérhetőség nélkül. Nekem ez is fontos.  Fejek jók az olcsóbbak is, de hamarabb is mennek tönkre.

Spidy által kedvelt akkus (Dremel7700) is jó, olcsóbb, mint a 300. Újra leírom, amit már annyiszor, én ezt csak azért nem ajánlom, mert amikor az ember munkához lát, nem szívesen hagyja abba akku töltés miatt. Ráadásul ennek Ni-Cad akkuja van, amit teljesen le kell meríteni, és teljesen feltölteni, nem lehet csak úgy egy kicsittöltökrajta aztán befejezem a munkát használni, mert hamar rövidül az akku üzemideje. A multitokmány ehhez is jól jöhet, de nem szükséges, neki tartozéka a gyémántokhoz való méretű tüske.

A dremel 290 gravírozó nem rossz minőség, csak más működési elvű. Ez a gép aprókat üt mint a tetoválógépek, és nem forog. Az üveghez nem ajánlom, mert nem szép, kagylósan töri. Ez inkább jelölésre való mint "művészi" munkához. Úgy értem nem képek gravírozára.  Remélem tudtam segíteni

Előzmény: Bizy (730)
YkcivP Creative Commons License 2012.01.03 0 0 741

Szpidi99 neked is szívesen segítek de tudom hogy nem kell mert régebbóta csinálod. Amúgy ide ritkán tudok jönni azért írtam...

Előzmény: Szpidi99 (740)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 740

Tudod ez olyan mint amikor valaki más jelenlétében sugdolódzik.

 

Előzmény: YkcivP (739)
YkcivP Creative Commons License 2012.01.02 0 0 739

Bizy keress meg e-mailben szívesen segítek. viktoriaboda@yahoo.co.uk

 

Előzmény: Bizy (738)
Bizy Creative Commons License 2012.01.01 0 0 738

Szerintetek nagy kéztehetség kell a gravírozáshoz,mert még nem vagyok magamban biztos,hogy jó ötlet-e?

Kérlek véleményeket.

Köszi

 

Bizy Creative Commons License 2012.01.01 0 0 737

Mindenkinek nagyon Boldog Új Évet kívánok!

 

YkcivP Creative Commons License 2011.12.31 0 0 736

Mindenkinek nagyon boldog és sokkal jobb új évet mint az idei volt!!!

Bizy Creative Commons License 2011.12.29 0 0 735

Szia!

 

Nagyon nagyon köszönöm válazod YkcivP ,igen aszem a Dremel 300asnál maradok,ha vennék.

Kaptam már pár tippet,majd mérlegelem a lehetőségeimet,és a pénztárcám mélysége dönt :)

Továbbra is várok válaszokat!

Köszönöm Mindenkinek.

Üdv.: Betti

 

Előzmény: YkcivP (734)
YkcivP Creative Commons License 2011.12.28 0 0 734

Kedves Bizy, én már sok gravírozót kipróbáltam és nem is hittem el senkinek hogy egyik nem olyan mint a másik. Pedig nem olyan. A DREMEL 300 pontos precíz gép nem leng ki a fej semerre sem. No és nem is üt. Ez nagyon de nagyon jó dolog. A fejeket több heéyen is be lehet szerezni nem kell feltétlen Dremelnek lennie. Én sem azzal haználom. A multitokmány pedig a nincs időm ember álma. :D olyan mint a fúróé, nem kell álandóan a tüskéket cserélgetni meg méregetni melyikbe mi a jó hanem ebbe beleteszem és csak csavarom amig jó nem lesz.

Használtam Einhellt, tescósat, Lidle gépeket de egyikhez alkatrészt nem találtam a másikhoz meg tartozékokat. Szóval ez van. Az Einhellem 1 év folyamatos használat után szállt el és nem találkok hozzá alkatrészt. Így megvettük (húzom a szám az ára miatt) a Dremel 300-ast. Helyhez köt de imádom bár először a sok másod rangúhoz nagyon fura mert túl tökéletes.

Az előző gépem a fejeket zabálta szó szerint. Álandóan lepattogott a gyémánt és nem tudtam semmit kezdeni vele. Dobáltam kifelé az ablakon a pénzt. A Dremel gép óta 1 fejet használok és ilyen még nem volt. 7-én vagy 8-án kezdtem el használni a gépet és azóta nem dobtam ki még a fejet. Pedig rendesen napi szinten 5-6 órát használtam. Szóval én azt mondom hogy ha gép akkor Dremel. Méghozzá innen (úgy tudom náluk a legolcsóbb) :

http://hometools.hu/spl/678450/DREMEL_300as_sorozatu_mikrogep

Ha az alapot veszed akkor is multitokmány és flexi szár. Ezek fontosak...

No és hogy tovább dícsérjem. Később mást is szeretnél gravírozni, nem kell új gélpet venned hanem csak a hozzá tartozó alkatrészt. Én most a felsőmaró álványt szeretném aztán majd a többit is. De én így gondolkodom.

Fejet pedig innen szoktam venni csak fehérvárról:

http://www.cooptim.com/2009/index.php

Előzmény: Bizy (730)
simoneva1978 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 733

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Szeretném megkérdezni hogy egy olyan ötletem támadt igaz hogy jövő karácsonyra gondoltam a nagymamáknak egy átlátszó üveggömb és a három gyermekem fényképét szeretném belegravíroztatni a gömbbe. Ez kivitelezhető e és valaki foglalkozik e ilyen gravírozással. Ezt sajna csak most láttam egy oldaton de abba az üveggömbbe csak fénykép volt beletéve de én gravíroztatni szeretném. Mekkora gömb kellene ahhoz ha meglehet csinálni és torzulhatnak e az arcok.

E mail címem: simoneva@gyor.net

Várom válaszotokat 

Köszönöm

Éva

Bizy Creative Commons License 2011.12.27 0 0 732

Szia!

Érd környéke,köszi ha válaszolsz! :)

 

Előzmény: truffle (731)
truffle Creative Commons License 2011.12.26 0 0 731

Szia Bizy!

Holnap írok egy privit, addig írd ide, hogy az ország melyik részén laksz?

Üdv ;)

Előzmény: Bizy (730)
Bizy Creative Commons License 2011.12.26 0 0 730

Sziasztok!

 

Kérném segítségeteket!

Most vágnék bele a gravírozásba,próbáltam itt információkat gyűjteni,és sikerült,de nem minden tiszta.

Azt olvastam hogy sokan ajánljátok,a DREMEL 300ast mert non jó gép.Legszívesebben ilyet vennék.de mivel én csak üveget (poharat szeretnék gravírozni,ezért néztem h az olcsóbb vagyis kevesebb tartozékkal rendelkező szettekben nincs benne a gyémánt csiszoló fej.Ezt külön kellene vennem,de 2 db 4000ft. Méreteket nem tudok írni,hogy ez mekorra,de meddig tart ki egy ilyen fej?Esetleg olcsóbb fajtából is tudok venni ilyen fejet, vagy kénytelen vok a Dremel által forgalmazott ehez a géphez adott fejet vennem?

Vagy talán nem is ez a fej kellene az üveghez??

És azt is olvastam hogy ilyen Multiokmány ajánlatos hozzá, az egyszerűbb behelyezéshez.Ezt tényleg igy van?Mit gondoltok?

 

Néztem nem csak Dremel gépet,van ez a Power Plus vagy Starus, közöttetek van olyan akinek van és van akinek valamelyik non bevállik?

 

És még egy kérdés hogy a Dremel-290-es gép nagyon rossz minőségű?

 

Kérlek segítsetek nekem,és minden információt,írást szívesen várok.

Előre is köszönöm.

Elnézést kérek a buta kérdéseimért.

Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 729

Igen, ezért is jó most ez a két kis gép amivel dolgozom, mert lehet csak most készítek vele ajándékot, és jövőre már más lesz a kitalációm. :D Tavaly pl. gyöngyöt fűztem. :D Idén lett a gravírozás. Jövőre ki tudja. :D

Előzmény: Szpidi99 (728)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 728

Én is ilyen buldog tipus vagyok:) Egyébként is csak akkor éri meg beruházni ha jól ki tudod használni. Pár alkalomért elég valami más is. legfeljebb több idő megy rá. Én  sok mindenre használom a fémek polírozása, mini furatok, gravírozás stb.

Előzmény: Zsike1983 (727)
Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 727

Nekem is Dremel az álmom. :D Majd a jövőben egyszer csak sikerül beszerezni. Remélem. De most ezek vannak,és ha karácsony előtt eldöntök valamit, hogy milyen ajándékot készítek, akkor nagyon elszánt tudok lenni. :D

Előzmény: Szpidi99 (726)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 726

Ezért van nekem akkus Dremelem vagy 10 éve. Sokkal kecsesebb és könnyebb vele dolgozni mint akár a flexibilissel is. Kipróbáltam több gépet flexibilissel és anélkül is azóta. Hát nem biztos hogy csinálnék ilyen apró munkákat azokkal a gépekkel.

Előzmény: Zsike1983 (722)
Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 725

Miért nem jeleníti meg a képeket? Pedig becsatoltam rendesen. :(

Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 724

Elkészültek a delfinek. Nagy részét a gravírozó tollal csináltam. Ez az első komoly gravírozós dolog, amit csináltam. Még azért vannak egyenetlenségek, és nem egyenes körvonalak, de nekem tetszik ahhoz képest, hogy előtte még nem próbáltam. :D Véleményeket kérek, őszintén! És ha rossz, akkor is nyugodtan!!!!

Előzmény: yassie (720)
yassie Creative Commons License 2011.12.13 0 0 723

Nem tudsz hozzá flexi szárat venni?? Sokkal könnyebb lenne úgy dolgozni vele

Előzmény: Zsike1983 (722)
Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 722

Igen, a Black and Deckerre gondoltam. Jó kis gépe van, csak nehéz a kezemnek, és ezért húz. De satírozáshoz mindenképp azt fogom használni szerintem. Elvileg ma befejezem a nagy delfines üvegemet, és felteszek róla képet. :D Már van lovas poharam. :D Az már kész van.

Előzmény: yassie (720)
YkcivP Creative Commons License 2011.12.12 0 0 721

Jól van na igazad van. Még a mama is ezt üzeni :D

Előzmény: yassie (719)
yassie Creative Commons License 2011.12.12 0 0 720

A B&D-t nem ismerem.. mármint ha a black&decker-re gondoltál, akkor a márkát ismerem, de a gravírra alkalmas gépét nem. Viszont ha ingyen volt, akkor jó ameddig jó, használni kell.. ráérsz akkor másikon gondolkodni, ha nem lesz.

Megmutatod a delfineket?

Előzmény: Zsike1983 (718)
yassie Creative Commons License 2011.12.12 0 0 719

Nem vagyok én undok, csak őszinte! :-)

Előzmény: YkcivP (716)
Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 718

Dremel kicsit drága árban számomra, és kaptam a B&D gépet ingyen. Szóval el volt döntve, hogy mivel dolgozom. Persze a Dremel lenne az álomgép nekem is. Talán majd egyszer.

Előzmény: YkcivP (715)
Zsike1983 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 717

Hosszú távon nem tudom milyen, de rövid távon elég jól szuperál. Üvegre gravíroztam a delfin mintát vele, és hát nem húzza annyira a kezem, mint a nagy gravírozó, és elég szépen is dolgozik. (persze újratölthetős elemmel célszerű használni, mert gondolom sokszor lemeríti majd, ha sokat gravíroz az ember). :D

Előzmény: yassie (713)
YkcivP Creative Commons License 2011.12.11 0 0 716

Olyan undok tudsz néha lenni barátnőm. Na jó nagyon ritkán :D

Előzmény: yassie (710)
YkcivP Creative Commons License 2011.12.10 0 0 715

Szia, én sem hittem igazán a gépek minőségébe hogy mekkora a különbség. Pedig IGAZ!!!

Ha szép és minőségi munkát akarsz akkor Dremel és sok gyakorlás... Mert gyakorlat nélkül a Dremel sem dolgozik jól :P

Előzmény: Zsike1983 (709)
Szpidi99 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 714

Gyenge játékszer.

Előzmény: Zsike1983 (712)
yassie Creative Commons License 2011.12.09 0 0 713

Ok, küldöm

Nekem van véleményem, de nem akartam leírni..

"elemesbarátnak" lehet megfelel, de üveget gravírozni hosszú távon biztosan nem :-)

Előzmény: Zsike1983 (712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!